PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489795}

Przygody Merlina

Merlin
7,4 37 368
ocen
7,4 10 1 37368
Przygody Merlina
powrót do forum serialu Przygody Merlina

Temat założony specjalnie na potrzeby naszego dzieła, abyśmy nie spamowali forum z
kontynuacjami :D.

ocenił(a) serial na 9
klaudia_915

No to podstawowe pytanie: jedziemy całą opowieść od początku, czy zaczynamy jak Merlin jest już w Camelocie?

ocenił(a) serial na 10
agga_95

W serialu niewiele jest o tym czemu Merlin się musiał wynieść ze swojej wioski to może krótki fragment o tym, a potem Merlin wita Camelot :D.
Cieszę się, że się zaangażowałaś :D

ocenił(a) serial na 9
klaudia_915

Jak mogłabym się nie zaangażować? Sama kiedyś pisałam fanfica ale brakło mi motywacji :>

klaudia_915

To może na początek ustalmy plan: co chcemy tam zawrzeć, pomysły, punkty... I właśnie chronologia : od kiedy zaczynamy? Czy może nawet od poznania rodziców Merlina do jego przybycia do Camelotu?

ocenił(a) serial na 10
ayramia128

Od jego ojca rozpocząć byłoby fajnie, a potem duży skok do przodu i Merlin wynosi się z wioski.
Czemu ja mam limit jeszcze do 27 listopada?!

ocenił(a) serial na 9
klaudia_915

To może coś o tym jak Uther go poprosił o wezwanie smoka, że niby się ugadać chciał?

ocenił(a) serial na 10
klaudia_915

Ok, ja się żegnam, to moja ostatnia wypowiedź na dziś :(.
Piszmy pomysły, a potem ułożymy chronologicznie i piszemy :D.
Na dzisiaj zostawiam wam produkcje.
Do aggi: Z nami motywacji nie będzie Ci brakowało :D.
Do jutra moi drodzy :D
Pa :)

ocenił(a) serial na 9
klaudia_915

Do jutra :)
No to jak to ma być nasza wersja, to trzeba Merlinowi jakąś dziewczynę znaleźć!
Może też niech będzie czarodziejką?
I jak uważacie, robimy Morganę złą od samego początku, czy tak jak w serialu było?

użytkownik usunięty
agga_95

oo, dziewczynę trzeba mu znaleźć koniecznie ;d. ;p.
A co do Morgany.. hm.. może dobrą? ;d. może jakiś romans między nią a Merlinem? ;d;d;d; xD. Choć nie wiem czy to wypali ;p .

ocenił(a) serial na 9

Można popróbować :D Później się wybierze najlepsze rozwiązania i będzie powieść godna największych pisarzy :D

użytkownik usunięty
agga_95

już się nie mogę doczekać. ;d;d;d.

Wkręcić romans do czasów gdy Merlin był na dworze :) Jako ich mały sekret

ocenił(a) serial na 9
ayramia128

Dobry pomysł :D A jak Morgana przejdzie na złą stronę mocy, można taki romans z przeszłości na wiele fajnych sposobów rozwinąć...

A w legendach dziewczyną Merlina była czarodziejka Nimue zwana też Vivienne :)

użytkownik usunięty
klaudia_915

Ja proponuję tak jak już pisał ktoś.. chyba ayramia, żebyśmy zaczęli od poznania się rodziców Merlina :).

ayramia128

Można by było ogólnie posegregować te niedopowiedziane historie z przeszłości Uthera i ojca Merlina oraz osób ze starszego pokolenia

użytkownik usunięty
ayramia128

Np. tę historię z matką Morgany i Utherem? ;p.

Dokładnie :) Oraz Gajusz i Uther, rodzice Merlina, mama Artura, itd,itd
Żeby pokazać coś sensownego muszę poprzypominać sobie szczegóły z 1 sezonu :)

użytkownik usunięty
ayramia128

nom, trzeba by. ;p . już wiem co będę robić w piątek. :d.

ocenił(a) serial na 9
ayramia128

O dobre, i jeszcze jedno pytanie, jaką robimy narrację? Narrator niezrzeszony, czy np. każdy rozdział z czyjegoś punktu widzenia?

agga_95

Raczej 3 -osobowy

użytkownik usunięty
agga_95

Myślę, że lepiej żeby każdy z nas jak pisze jakiś tam rozdział to żeby cały ten rozdział pisał jako jedna osoba. ;). Np. jako Merlin. a jeśli chce to następny jako Arthur itp, itd. ;d.

ocenił(a) serial na 10

O, ew. rzucamy temat, każdy pisze punkt widzenia postaci, którą sobie wybierze, potem wrzucamy i dyskutujemy, poprawiamy razem, coś ew. dopisujemy/usuwamy i kleimy, w sumie można przecież spróbować, jak nie wyjdzie to co? Przyjemnośc pisania o ukochanych bohaterach przede wszystkim :P

ocenił(a) serial na 9
Nimfadora_2

Jestem za.

agga_95

Okej :P

ocenił(a) serial na 9
Nimfadora_2

Jak macie jakieś pomysły to piszcie, nawet gdyby wydawałyby się one całkiem bezsensowne. :D Ja zamierzam tu napisać wszystkie moje i mojej koleżanki powalone pomysły ;P

ocenił(a) serial na 9
Nimfadora_2

Można też zrobić wersję z narratorem 3-osobowym

ocenił(a) serial na 7
agga_95

Mogłybyśmy zacząć od nocy, w której Balinor musiał uciekać z Ealdor, ponieważ Uther go ścigał. I tu pasowałby narrator w pierwszej osobie (Balinor), jakąś walkę można opisać, a pod koniec rozdziału walimy zdanie typu: W tym samym czasie/ Trzy miesiące później na świat przyszedł jego syn, najpotężniejszy czarodziej w historii. (albo coś takiego :P)

użytkownik usunięty
PozdrawiamWas

to by było dobre! ;d ;p.

ocenił(a) serial na 9
PozdrawiamWas

Ja spróbuję coś napisać na jutro, wkleję to tutaj i można będzie dyskutować i wprowadzać zmiany :)

użytkownik usunięty
agga_95

Ok. :). Ja nie mam pojęcia, jak zacząć, więc zobaczę, jak Wy to zrobicie. ;d;d.

ocenił(a) serial na 7
agga_95

Myślę, że najpierw musimy ustalić od czego zaczynamy :) Niech każdy przedstawi swoje pomysły (ja swój pomysł już zamieściłam powyżej), a później będziemy tak długo debatować aż dojdziemy do porozumienia :D

ocenił(a) serial na 9
PozdrawiamWas

Myślę, że zaczniemy od ucieczki Balinora i rozmowy Uthera z Nimueh na temat potomka :)

ocenił(a) serial na 10
klaudia_915

Hej słuchajcie, nie chcę się Wam wtrącać czy coś (bo nie wiem, czy Wam to nie przeszkadza), ale chyba tylko ja mam tutaj te limity oprócz Klaudii, której jak sama mówiła się skończą pod koniec listopada i nie mogłabym się zbytnio udzielać, więc jeśli Wam to nie przeszkadza, to może by gdzie indziej to pisać? A jak nie to spoko :) poobserwuję sobie Was wtedy i też będzie dobrze :)

ocenił(a) serial na 7
rasp_filmweb

Nie jesteś jedyna :P Niestety ja też mam wątpliwą przyjemność posiadania limitu...

ocenił(a) serial na 9
rasp_filmweb

Nie przeszkadzasz :) Tu każda pomoc jest cenna :D Można by pisać gdzie indziej, ale gdzie?

użytkownik usunięty
agga_95

Nom. Możemy pisać gdzie indziej. Jakieś pomysły?

ocenił(a) serial na 10
agga_95

No to kamień z serca :D Haha nie wiem i tu jest właśnie problem :P Na ten moment do głowy przychodzi mi tylko facebook ;/ Musiałabym nad tym dłużej się zastanowić ;)

użytkownik usunięty
rasp_filmweb

Na facebooku można by założyć grupę i tam pisać, więc to dobry pomysł, ale nie wiadomo, czy każdy chętny ma facebooka?

ocenił(a) serial na 9
rasp_filmweb

Ale facebook to nawet dobry pomysł... założy się własną grupę i nie ma limitów :D Tylko pytanie czy wszyscy mają konto?

użytkownik usunięty
agga_95

HAHAHAHAHAHAHA. :D
AGGA_95 - jaka zgodność. ;d

ocenił(a) serial na 9

Telepatia :D Merlinomaniacy rozumieją się bez słów :D

ocenił(a) serial na 10
agga_95

No to niech każdy chętny się wypowie i już :) I musiałybyśmy (musielibyśmy?) chyba znać swoje nazwiska, a nie wiem, czy komuś by to nie przeszkadzało?

ocenił(a) serial na 9
rasp_filmweb

Mi to nie przeszkadza.

ocenił(a) serial na 10
agga_95

Mnie też nie, ale jakby czasem :) No to moje panie męska decyzja, bo jeszcze jedna wypowiedź i będę miała limit...

użytkownik usunięty
rasp_filmweb

To jak ktoś nie ma fb lub nie chce na fb to niech napisze ;). Może się wtedy uda coś innego wymyślić. :).

ocenił(a) serial na 9

No to ja głosuję za fb. Niech każdy napisze czy też się zgadza i można się powoli organizować :)

Jakby co może być facebook, ale jeśli ktoś chciałby pisać gdzie indziej to zawsze są do dyspozycji inne strony, np phorum.pl , więc wybór jest :)

ocenił(a) serial na 10
ayramia128

ja jestem za fb.

użytkownik usunięty
Rosso17

jestem za fb. ;d.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones