Przygody Merlina
powrót do forum 4 sezonu

Założyłem ten temat aby każdy mógł umieszczać w nim swoje spekulacje związane z 4 sezonem . Oto moje spekulacje :
Morgana i Morguse spróbują ponownie przejąć Camelot dołączy do nich Mordred.
Nowe i stare postacie : Morgause i Mordred; Alvarr; Gillie; Eleana; Pani Jeziora, Wielki smok ; Hunith; duch Ygraine, przywódca druidów w 3x12 .
Morgana i Morguse wiedzą że Merlin jest czarownikiem i władcą smoków oraz dowiadują się pod koniec sezonu że Merlin jest legendarnym Emrysem
Artur dowiaduje się w 9 odc . o magii Merlina
Początek romansu Lancelota z Ginewrą .
To moje spekulacje .

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

hmm emocjonujące
chciałabym, żeby tak było
ale Morgause mogłaby już nie życ ;p eheh

ocenił(a) serial na 8
MilkaBros

Nie wiem czy się zorientowaliście ale jest już temat sez 4

Enterraz

Może gdyby Morguse nie żyła , to Morgana byłaby jeszcze bardziej wściekła , jej dar rozwinąłby się jeszcze , ale nie mogłaby dać sobie rady sama i odnalazłaby Mordreda i razem mściliby się na Merlinie , bo on też kiedyś powiedział , że nigdy nie zapomni Merlinowi tego co mu zrobił .
Aha a co do Gwen i Lancelota , to myślicie , że ona zdradzi Arthura ? Przeiceż wątek ich miłości już był ... Ale może ... Tylko jak Arcio to zniesie ? (martwie się o niego xD)

ocenił(a) serial na 10
pati_918

Znalazłem na stronie http://www.tv.com/merlin nie wykorzystane spekulacje może nie które z nich spełnią się w 4 sezonie :
- producęci rożwazali aby wprowadzić do serialu smocze jajo w pewnym momencie
- Merlin nie pokoi się o swoją matkę i wyrusza aby ją zabrać bo słyszał że Eldor jest atakowany
- Morgana poznaje prawdę o narodzinach Artura
- Dalsze losy związku Merlina i Pani Jeziora
- Artur wyciągnie Excalibur z kamienia
- Artur pozna prawdę o swoich narodzinach, po poznaniu pogorszą się jego stosunki z Utherem.

Jak myślicie które z tych spekulacji spełnią się w 4 sezonie ?

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

pewne rzeczy już były czyli to, że Arthur poznaje prawdę o swoich narodzinach (przecież o mało Uthera nie zabił gfy mu Morgause wszystko wyjawiła). Ponadto zaatakowany Ealdor i matka Merlina też już było
w 4 sezonie wg mnie mogłby byc właśnie Excalibur i poznanie prawdy dot. Merlina przez Arthura ;-)

ocenił(a) serial na 8
MilkaBros

Ekskalibur będzie na 100 % . Też coś , niby co Mordred ma mu pamiętać ? Że Merlin podłożył mu kijek pod nogi ? To że Artur zna prawdę o swoich narodzinach nic nie znaczy , nawet nie dopuszcza myśli że to prawda . Co do Lancelota i gwen , to o ile pamiętam właśnie w ten sposób zginie Artur więc to na pewno nie w 4 sez , później będziemy się tym martwić . Ta dziw*a zdradzi Artura Morganie , bo będzie chciała być ze swoim rycerzykiem . I niektórzy się dziwią że nie lubię Gwen

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

według jednej legendy Morgana uwiodła Merlina i uwięziła w pniu drzewa może producęci chcą wprowadzić tą legendę w 4 sezonie bo podczas wywiadu było mówione że Morgana będzie próbowała uwieść Merlina w 4 sezonie nawet gdyby Merlin został by uwięziony w pniu drzewa to wezwał by Wielkiego smoka on podałby mu zaklęcie i Merlin uciekł by z pnia to moje przypuszczenia a wy jak sądzicie ?

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

bardzo dobrze myślisz ;-)
co do Gwen to też jej nie lubię jakoś przez ten scenariusz i jej 'rycerskośc' itd.

ocenił(a) serial na 10
MilkaBros

Jak myślisz oprócz 4 i 5 sezonu będą kolejne 5 sezonów które opowiadałyby o przygodach Merlina maga Camelotu ?

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

hmm oby ;-)

ocenił(a) serial na 8
MilkaBros

Zależy . Jeśli będzie im się opłacalo to jasne że zrobią , jeśli nie , to dorzucą 6 sez i dadzą sobie spokój

ocenił(a) serial na 8
Enterraz

Ale i tak dla mnie może trwać i trwać ...

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

w nowym sezonie ma być zdecydowanie mniej Gajusza (Richard Wilson już to zapowiedział), więc być może akcja nie będzie się już działa w zamku
poza tym ''widzowie w końcu będę mieli okazję poznać Rycerzy Okrągłego Stołu! "
a co Wy o tym sądzicie? ;)

ocenił(a) serial na 8
MilkaBros

Dla mnie git , zwłaszcza Gwain`a bo fajny typ , a Gajusz to dość nieciekawa postać

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Może w którymś odcinku akcja będzie się działa na Wyspie Błogosławionych np. Merlin wyrusza na Wyspę Błogosławionych aby odzyskać kielich Życia i spotyka tam Morganę albo Morguse jeśli przezyła wskrzesza przy pomocy kielicha Życia Nimue na Wyspie Błogosławionych jedno z dwojga jak myślicie które jest najbardziej możliwe ?

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

I tu rodzi się pytanie : po kiego grzyba ma szukać kielicha życia ? Chyba że nasza urocza wiedźma go zwinęła . Po raz kolejny powtarzam MORGOUSE NIE ŻYJE . Jeśli nie mam racji to pokajam się przed wami po premierze 4 sez , ale to później . Jeśli Morgana zechce wskrzesić Nimue , to pytanie , skąd w ogóle by o niej wiedziała ? W rozmowach z morgouse nie było o niej ani słowa . Prędzej by wskrzesiła swoją siostrzyczkę , a ta z kolei wskrzesiłaby swoją dawną mistrzynię . I pragną przypomnieć że w kilku legendach Morgana były trójcą , a w końcu dzięki czemu Merlin nie miałby być sławniejszy ,jak przez pokonanie trzech najpotężniejszych czarownic swoich czasów ?

ocenił(a) serial na 8
Enterraz

Morgana mówię tu jak np arkana (magii) nie mówi się arkany ,a każdy wie że to nie l.p

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Morgana nie uzdrowi Morguse lub nie wskrzesi bo nie jest kapłanką Dawnej Religii była nią Morguse Merlin ma taką władzę aby ją przywrócić do życia ale napewno tego nie zrobi bo gdy zabił Nimue wykozystał moce Dawnej Religii i wskrzesił Gajusa chociaż nieświadomie .

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Ale zawsze siostrzyczka mogła ją wytrenować . No ale jak tak koniecznie chcesz żeby Nimue nie powróciła ... . JEŚLI Morgouse przeżyła ( przysięgam że w takim wypadku będę się płaszczyć wam pod nogami ) to ona wskrzesi Nimue więc tak czy siak te cheetah girl napadną na Merlina , jedna czy trzy żadna różnica .

użytkownik usunięty
Enterraz

Według mnie to Morgouse umarła..ale jeśli nie to myślę tak jak Eterraz że Morgouse wskrzesi Nimueh i wszystkie 3 ruszą na Camelot. Mam tylko nadzieję że Początek czasów Artura cz. 2 nie był ostatnim odc. z wątkiem Freyi

ocenił(a) serial na 10

Merlin i Pani Jeziora zbliżyli się do siebie i jeszcze Pani Jeziora pomoże Merlinowi w jakieś sprawie np. Odnaleźć człowieka o czystym sercu oczywiście mowa o Galachadzie

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Yyyyyy , a może mi ktoś bliżej powiedzieć kimże jest Galachad ?

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

W legendzie jest synem Lancelota i Eleny i rycerzem okrągłego stołu i to on odnalazł świętego Graala razem z Persiwalem

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

A właściwie to jest coś gdziekolwiek o dzieciach Artura czy Merlina ? Merlin znalazł sobie jakąś dziewczyne ? Polegam na waszej opinii , bo jedye legendy jakie znam to te serialu

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

W legendach Merlin nie miał żadnych dzieci ani żony Artur był ojcem Mordreda a w serialu raczej to nie przejdzie to jest sansa że Artur w serialu będzie miał dzieci a z serialowym Merlinem to nie wiadomo bo Pani Jeziora nie będzie miała dzieci z Merlinem bo nie ma już ciała chyba że Morgana go uwiedzie i będzie miał jakiegoś syna z Morganą albo z Nimue jeśli powstanie z martwych w co nie wierze

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Jak chcecie to jest jedna seria książek w której są powiązania do legend Arturiańskich w dość hmmm ... oryginalnym stylu . Cz 1 - Tu żyją smoki . Szkoda że Merlin nie miał dzieci ale chociaż może miał uczniów . Artur z Guinewrą ... cóż , wątpie żeby zwlekał ... w noc poślubną xD

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Jak myślicie na czym zakończom serial na 5 sezonie czy będą ciągnąć go dalej

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

To już było nie raz roztrząsane : Jeśli będzie sukces podpiszą umowy na kolejne sezony , jeśli za mała popularność , skończą na piątym

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Jak narazie dobrze się utrzymuje

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

I oby tak dalej . Zauważył ktoś że większość obsady jest nebieskooka ? Morgana , Artur , Merlin , Nimue , Mordred i jeszcze kilka sztuk . Jak teraz oglądam pierwsze odcinki , to widać że co seria to treść jest głębsza , odcinki bardziej powiązane , postacie się zmieniają i to jest ekstra .

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Morgana ma zielone oczy mam złą wiadomość podobno Lancelot wystąpi tylko w 2 odcinkach w 4 sezonie

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

To ma być ZŁA wiadomość ? A w ogóle to skąd to wiesz ? I Morgana ma niebieskie oczy , nie zauważyłam żeby były zielone .

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Liczyłem że Lancelot wystąpi przynajmiej w 5 odc.

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Wywiad z Santiago
On dostał rolę w Alcatraz, show JJ Abraham nowego (jak chłopak aktorka, show musi jeszcze zostać odebrane przez sieć, ale szybko do pracy na odcinku pilotażowym), ale potwierdza, że w marcu on ll być strzelanie dwa odcinki Merlin w Wielkiej Brytanii.

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Ja nie lubie Lancelota bo nic nie wnosi , tylko te maślane oczka i nieskazitelna dusza .

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Miło by było zobaczyć jakby Merlin związał się z Vivian w 4 sezonie z odc 2x10

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

(8o ! Tu mnie zdziwiłeś ! Niby z jakiej racji Vivian choćby na niego spojrzała ?

ocenił(a) serial na 8
Enterraz

pod angielską nazwą serialu w grafice można znaleźć różne pierdoły typu figurki bohaterów , plecaki , ołówki itp

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Macie jakieś wyobrazenia o tym jak by wyglądał według was 1 odc 4 sezonu ?

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

no dobrze, a lubicie Gwaina? ;p

ocenił(a) serial na 10
MilkaBros

Ja go lubie Merlin ma z kim pić

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Gwain jest spoko. i jedno pytanko: skąd wiecie że Morgause i Merlin są kapłanami Dawnej Religii? mój brak wiedzy w tym zakresie zapewne wynika z tego, że dawno nie oglądałam serialu, i dopiero teraz mam czas na powtórki

ocenił(a) serial na 8
l578

Gwain jest fajny , ja go lubie . Morgouse PRAWDOPODOBNIE jest kapłanką dawnej religii , bo od małego wychowywała ją Nimue , więc po jej śmierci mogła ją zastąpić . Merlin raczej nie jest kapłanem , ale ma potężną moc wywodzącą się ze starej religii , i w 13 odcinku 1 sez użył mocy władzy nad życiem i śmierci , którą mają tylko kapłani

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Nie jest kapłanem ma moc władzy nad życiem i śmiercią dlatego że Merlin i Wielki Smok są dziećmi Dawnej Religii oni powstali z mocy Dawnej Religii .

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Nie o to chodzi , cała magia jest z dawnej religii . Może to było tak że akurat potężny czarodziej zabił kapłankę , jakimś cudem przejął tę władzę . Co więcej Merlin nie użył żadnego zaklęcia jak Nimue kiedy zabijała Gajusza , więc kiedy utłukł nimue równowaga zostaje zachowana . Gajusz nie powinien wstać , więc Merlin musi mieć naprawdę power : użył władzy której nie posiadał i to bez użycia zaklęcia i kielicha życia

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

jejciu, ale mi teraz namieszałeś. w którym odcinku i kto powiedział mu że ma władzę nad życiem i śmiercią? i ciągle nie łapię o co chodzi z dziećmi Dawnej Religii. to pewnie był pewnie jeden z tekstów Wielkiego Smoka. on zawsze gada.... dość dziwnie

ocenił(a) serial na 10
l578

Gdy Nimue zginęła Gajusz powiedział Merlinowi że posiadł władzę nad życiem i śmiercią którą mają tylko kapłani Dawnej Religii , sama Nimue powiedziała Merlinowi że jest stworzeniem Dawnej Religii a Smok powiedział Merlinowi że jest jego krewnym ale to pewnie chodziło o to że wiedział że Merlin zostanie władcą smoków.

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

To że jest z dawnej religii to jasne , powtarzam CAŁA magia jest dawną religią , a smok jest potężnym stworzeniem , wie wiele rzeczy , na pewno wyczuł władcę smoków . Doskonale zdawał sobie sprawę że sprawę że władzę się dziedziczy a ojciec Merlina jest gdzieś kawał drogi stąd , mała szansa , że akurat umrze , na dodatek król myśli że wszyscy władcy smoków już kopią dno od spodu , więc pewnie Merlin nawet nie będzie wiedział że tacy ludzie istnieli . Nie dowie się że Balinor przeżył , nie dowie się że to jego ojciec , nie będzie go szukał , nie dowie się że umie bądź wkrótce będzie umiał oswajać smoki . Tak więc jestem Kilgaraah i mogę mnie cmoknąć w tyłek co najwyżej .

ocenił(a) serial na 10
Enterraz

Jak myślicie jakie postacie powrócą ja stawiam na :
Wielki smok, Pani Jeziora, Morgana, Mordred, Nimue i Morguse choć z że Nimue i Morguse powrócą są marce sanse.

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Wszystkie prócz dwóch na pewno się pojawią , ostanie dwie jak sam stwierdziłeś marne szanse . Reszta to żadne odkrycie . Na pewno będzie Lance bo jak gdzieś napisałeś wystąpi w 2 od . Coś mi mówi że pojawi się ten kurczaczek , Gilli , księżniczka Elena pewnie tam mignie . Gwain też będzie , no i raczej sir Leon .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones