PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556945}

Słodkie kłamstewka

Pretty Little Liars
7,5 72 200
ocen
7,5 10 1 72200
Słodkie kłamstewka
powrót do forum serialu Słodkie kłamstewka

Matka Ali cały odcinek wydzwania i jest przerażona i próbuje coś załatwić. Przecież już wiadomo,
że to chora psychicznie, psychopatyczna siostra Ali - Courtney uciekła z psychiatryka i chce zabić
Ali. Dlatego matka Ali zabrania Ali wyjść z domu i każe jej siedzieć w pokoju, bo się obawia o to
gdzie i co zrobi Courtney. Ali pod koniec odcinka wraca do domu, Courtney ją wali w łeb i ucieka,
a matka w panice zakopuje Ali chcąc chronić swą drugą chorą córke Courtney. Tutaj mogą się
pojawiać ciekawe warianty, według uznania scenarzystów, bo w każdej chwili mogło dojść do
podmianki sióstr w tej historii z dzisiejszego finału i matka mogła myśleć że zakopuje tą chorą psychiczna Courtney. Wtedy to tą
cegłówką nie Courtney uderza Ali, a ktokolwiek inny (np. Jason) za zgodą matki, bo myślą
z matką że atakują chorą psychicznie Courtney. Bo Ali miała siedzieć w domu i matka myśli ze Ali jest w pokoju. Matka z Jasonem atakują więc Ali myśląc ze to Courtney, zakopują ją, później uciec pomaga Ali Grunwald.

Jak dla mnie BIG A jest Courtney, a Ali prawdopodobnie nawet nie wie że ma siostrę bliźniaczkę,
która ją prześladuje. Śmierć Ali upozorowała pewnie Mona zakopując w grobie kogoś innego.

Faker

Matka Ali gdy zakopywała Ali mówiła: "Co ty zrobiłaś" do kogoś obok. Przy założeniu ze to Courtney uderzyła cegłówką Ali mówiła to właśnie do Courtney stojącej obok, chcąc chronić Courtney zakopuje Ali. Przy założeniu że cegłówką uderzył Jason, a matka zakopuje Ali myśląc ze to Courtney mówi "Co ty zrobiłaś" właśnie do zakopywanej Ali myśląc ze to Courtney. :D Mogą też tak zrobić że tą dziewczynę podobną do Ali która była w grobie i policja myślała cały czas ze to Ali zabiła wcześniej Courtney i dla tego Jason z matką atakują Ali myśląc ze to Courtney i mówi do niej "co ty zrobiłaś". Później już wystarczy tylko żeby Mona nieżywą dziewczynę która zabiła Courtney włożyła do grobu pozorując śmierć Ali. Courtney natomiast gdzieś ucieka i dalej poszukuje Ali.

W koncu cos dzieje sie w tym serialu. Jak dla mnie najlepszy finał i świetny odcinek. Nigdy nie ogladalem dwa razy tych samych odicnkow PLL, ale teraz chyba zrobie wyjatek.

ocenił(a) serial na 8
Faker

może to była siostra matki Ali? matka Tobiego

ocenił(a) serial na 9
Faker

slowa "co ty zrobilas/zrobiles" mogą być też skierowane do Jasona lub jakiegokolwiek osobnika płci męskiej.

ocenił(a) serial na 9
Faker

A ja uważam, że to Jason. Pojawił się na moment w poprzednim odcinku, w finale go nie ma.. Jestem przekonana, że to on. :)

sibel85

Jason tak pod warunkiem ze atakuje z myślą ze to Courtney. Jason nie ma zadnego motywu zeby atakowac Ali, a po jej "śmierci" przeciez rozpacza i szuka jej mordercy. Dla mnie bankowo pojawi się Courtney.

sibel85

To że się nabieracie na Jasona chcącego zabić Ali to jest celowy zabieg twórców. Specjalnie narobiono w ostatnich odcinkach w okol niego wątpliwości ze niby udawał ze był na odwyku a nie byl itp. żeby zwykły widz właśnie myślał ze to on w finale zaatakował. Myślicie tylko 1 krok do przodu zamiast kilka. Jason to zwykła zmyla przez pól nowego sezonu będzie kolejnym podejrzanym żeby później się okazało ze to nie on lub ze atakował w dobrej wieże.

Jason jest dobry.

ocenił(a) serial na 9
Faker

Haha - „zwykły widz” - dobrze Faker, że Ty należysz do tych niezwykłych :D

Uważam, że żadnej bliźniaczki nie będzie, jaki miałoby to sens skoro wszyscy wiedzą o niej już z książki?

sibel85

A jaki był sens żeby Ali żyła, skoro tak jest w książce? Tacy sami laicy jak ty upierali się ciągle że Ali nie żyje. Ja o tym ze Ali żyje pisałem już po 1 sezonie.

Łykasz wszystko jak pelikan co ci fundują scenarzyści. Jason złym i zabójcą Ali? On będzie podejrzanym pewnie do połowy nowego sezonu, a później znowu zwrot akcji. Jason to zwykła zmyła i podpucha. Nie wiem jak można po tylu latach tego serialu ciągle się na to nabierać.

sibel85

o monie tez "wszyscy" wiedzieli z ksiazki a jednak mialo sens :) dla mnie nie ma sensu krecenie w kolo macieju o tym samym. jason bedzie pierwszym podejrzanym, okaze sie A ale jednak nie A, znow Cece, znow Noel, kogos tam nowego wtraca bez znaczenia, zeby jakis powiew swierzosci byl itd. przeciez to wszystko juz bylo, ile mozna to samo w kolko. dla mnie motyw blizniaczek odpowiednio zrobiony bedzie o wiele ciekawszy, pomimo ze czytalam, niz mialyby byc od nowa te same chwyty.

ocenił(a) serial na 6
Faker

To ich stały numer. Rzucają na kogoś podejrzenia, potem pokazują, że to na pewno 'A' a na koniec okazuje się, że tylko pomaga A, dziewczynom, albo pisze książkę jak Ezra.

marrrrrrcel

Zgadza się, niektórzy jednak mogą oglądać to przez 10 lat i ciągle mają myślenie jak dziewczyny z PLL.

użytkownik usunięty
Faker

To by był świetny pomysł! Jak dla mnie bardzo fajny finał i oby żeby żyła bliźniaczka Alison ;-)

użytkownik usunięty
Faker

To by był świetny pomysł! Jak dla mnie bardzo fajny finał i oby żeby żyła bliźniaczka Alison ;-)

Według mnie ta bliźniaczka jest pewna.

Faker

wg mnie na 95% motyw blizniaczek przewija sie od poczatku (halloween). a ze tworcy powiedzieli ze nie bedzie blizniaczek to nie jest dla mnie zaden arg. bo co mieli niby powiedziec? tak, bedzie blizniaczka jak w ksiazce? przeciez nie zdradza zakonczenia

ocenił(a) serial na 8
endind

Może nie być blizniaczek ale mogą być siostry :p np siostra jessici .

Faker

Do tego przypuszczam jak będzie wyglądał 5 sezon. Przeczytałem spoiler ze Ali wróci do stałej obsady, wróci do Roswood, wróci do szkoły i dziewczyn znowu będzie 5. Jak tak się stanie to jestem w 100% pewien że zrobią taki motyw że tą dziewczyną, która wróci do szkoły i będzie się trzymała z dziewczynami nie będzie ALI, a Courtney właśnie. Przez sezon dziewczyny powoli będą odkrywały że coś jest nie tak i ze Ali to nie Ali, a Courtney.

Zapowiada się mocny sezon. Ja od 1 sezonu wiedziałem że główna linia będzie jak w książce, a więc że Ali żyje i że będzie bliźniaczka. Kto inny w serialu będzie tylko A i zabita dziewczyna to nie Courtney, a obca dziewczyna, wiec roznice od ksiazki sa.

ocenił(a) serial na 7
Faker

może ta teoria jest prawdziwa, ale może mi ktoś wytłumaczy dlaczego bliźniaczka chciała zabić Ali i po co grozi dziewczynom?

madziius

Bo jest chora psychicznie, większość życia spędziła w psychiatryku. Ma zal do Ali ze to ona była ta dobra córka, miała świetne życie, a ona sama była wyobcowana i cale życie w zamknięciu. Tutaj tez mogą pojawić się rożne warianty, że jedna była w psychiatryku, w końcu udało się jej podmienić z siostra. Później ta podmieniona siostra ucieka i się mści. Opcji do wymyślenia scenariusza jest mnóstwo, zależny ile sezonów chcą jeszcze nakręcić. Maja tez z czego brać bo książek jest dużo.

Faker

tez mam od jakiegos czasu wrazenie ze film zmierza w kierunku ksiazkowego zakonczenia. (kto nie czytal ksiazki i nie chce znac szczegolow niech nie czyta dalej mojego komentarza :) )

mysle ze one zamienily sie tozsamoscia duzo wczesniej (tak jak w ksiazce) dlatego Alison jest A. C gdyby byla od zawsze w psychiatryku, nie mialaby motywu zeby scigac dziewczyny i nie mialaby takich mozliwosci.

matka Ali nie mogla myslec ze za oknem jest C a Ali na gorze, bo skad C wzielaby ciuchy, w które chwile wczesniej miala na sobie Ali. zreszta wystarczy popatrzec na wzrok jessiki, patrzy na Ali rozgniewana, jakby chciala ja zaraz opieprzyc ze wyszla. dopiero po chwili przerazenie gdy pojawia sie ktos z tylu.

no i jest jeszcze Cece, niby przyjaciolka Ali a probowala zabic Em. a moze jest przyjaciolka tej zlej blizniaczki, razem sa czerwonymi plaszczykami i robia numery dziewczynom




wiec moja wersja jest taka ze bedzie bardzo podobnie jak w ksiazce: C podkrada tozsamosc Ali, Ali trafia do psychiatryka zamiast C. zeswirowuje, planuje zemste. ucieka z psychiatryka, sledzi falszywa Ali-courtney i zabija ja na oczach matki. pani D. zakopuje Ali, zeby nikt sie nie dowiedzial o blizniaczkach, zeby chronic Ali (byc moze Ali udowodnila jej ze to C podszywala sie pod nia, i juz wie ze zakopuje C a nie Ali) potem ukrywa Ali (byl motyw ze schronieniem w piwnicy u pani D?) to by tez tlumaczylo dlaczego wyjechali na jakis czas. w grobie wcale nie lezy "jakas dziewczyna" tylko jej blizniaczka C, badan moze nawet nie trzeba bylo za bardzo falszowac, dna bedzie zgodne z rodzicami. jedyne co sie nie zgadza, to ta zlamana kosc, ktorej ofiara z grobu nie ma (widac ze paniD. lekko panikuje jak gliniarz jej o tym mowi. Mellisa wszystko widziala gdzies z ukrycia i moze powiedziala ojcu w komisariacie cos takiego: ali miala blizniaczke, ktora uciekla w psychiatryku, widzialam jak jedna zabija druga, Jessica zakopala ja zeby to ukryc. stad taki szok u ojca. dziewczyny spotykaja sie z prawdziwa Ali, ktora jest A. ta sprzedaje im lzawa chistoryjke, przedstawiajac sie w roli ofiary, dlatego historyjka nie do konca sie trzyma kupy.
no nie wiem, tak mi przyszlo do glowy, jak ma byc ksiazkowo to juz pelna geba :)

jeszcze inna mozliwosc to tak jak piszesz, ze matka sie sama pogubila w tym wszystkim, moze zakopaly Ali, moze Ali jednak mowi prawde, nie wie nic o siostrze. pani D nie wie ze Ali zyje a chroni C. (dla niej te rzeczy, ktore byly w pokoju). Courtney jest A bo jest psychopatka - nie musi miec wtedy sensownego motywu. a Ali prawdziwa pomaga dziewczynom, i to dla niej te pieniadze, ktore mialy zdobyc

i jeszcze inna ;) ze nie ma Courtney tylko Cece (przeciez blizniaczki nie musza byc takie same) matka Ali ja chroni bo to jej corka, to by wyjasnialo ciuchy, i to ze na komisariacie Jessica udaje ze jej nie zna. ale to juz szalona teoria i wyjasnia raczej "smierc" Ali a co do Cece jako A to troche dziwne, musialaby miec wielu pomocnikow, no i ktorys z nich ja na koncu wrabia - wydaje ja na policje (moze to Ezra?)

endind

Zgadzam się w 100% z tobą z pierwszej teorii, 1 akapit do momentu tego że w grobie leży C. W grobie nie lezy zadna z siostr. Gdyby było tak ze Ali zabija C i to C zostaje w grobie. To Ali nie musiałaby przed nikim uciekać będąc samemu A.

"wiec moja wersja jest taka ze bedzie bardzo podobnie jak w ksiazce: C podkrada tozsamosc Ali, Ali trafia do psychiatryka zamiast C. zeswirowuje, planuje zemste. ucieka z psychiatryka, sledzi falszywa Ali-courtney i zabija ja na oczach matki. pani D. zakopuje Ali, zeby nikt sie nie dowiedzial o blizniaczkach, zeby chronic Ali (byc moze Ali udowodnila jej ze to C podszywala sie pod nia, i juz wie ze zakopuje C a nie Ali) potem ukrywa Ali (byl motyw ze schronieniem w piwnicy u pani D?) to by tez tlumaczylo dlaczego wyjechali na jakis czas. "

Z tym się zgadzam to bardzo prawdopodobne. Z tym ze pozniej C ucieka z grobu i dalej mści się jako A. A Ali po zaatakowaniu C się ukrywa.

W sumie to tworzy troche bledow logicznych, bo gdyby to Ali zatakowala C to dobrze wiedzialaby kto jest A i przed kim ucieka. W serialu Ali kompletnie nie wie kto ja sciga i jest to dosc wiarygodne.

Faker

Dlatego bliższy jestem teorii ze to Ali została zaatakowana cegłówką przez sama C albo przez matke i Jasona, ktorzy mysleli ze atakuja C. Faktycznie pojawia się problem z bluzka, bo matka widziała jak wcześniej ma ja na sobie Ali. Chyba ze kupiła dwie takie bluzki wiedząc ze C uciekła albo bluzka która kupiła była prezentem dla C.

Problem bluzki i zlego rozpoznania przez matke nie występuje, gdy założymy ze Ali została zaatakowana przez C. Matka wybiega z domu zakopuje Ali żeby chronić C. Ali ucieka z grobu i się chowa (nie wie tez kto ja uderzył cegłówka), a C dalej szuka Ali jako -A. Mona pozoruje śmierć Ali zakopując w grobie inna dziewczynę. C się mści z ukrycia na dziewczynach, bo były najlepszymi przyjaciółkami Ali. W końcu C odkrywa ze Ali żyje i zaczyna szukać Ali. W domu Di mieszkała w ukryciu C, bo cale miasteczko myślało ze Ali nie żyje i nie wiedziało o istnieniu drugiej bliźniaczki wiec C musiało mieszkać w ukryciu.

Wtedy nie występują błędy logiczne.

W grobie na pewno jest jakaś inna dziewczyna, bo nawet byli pokazani jej przyjaciele, złamana kość itp. jak dla mnie obie bliźniaczki żyją na 100%.

ocenił(a) serial na 7
Faker

jak dla mnie matka Ali nie miała nic wspolnego z tym walnięciem kamieniem, wystarczy spojrzeć na jej minę kiedy to widzi

Faker

ale tak naprawde nie ma dowodow ze Ali od poczatku uciekala, czy ja cos przeoczylam? ona tak twierdzi, a jesli zakladamy ze zabila i moze byc A to wszystko co opowiada nie nalezy brac za prawde. moglo jej nie byc bo matka zamknela ja w psychiatryku z powrotem. a potem sie ukrywa przed matka, policja, bo jakby sie ujawnila to wiadomo zaczeloby sie dochodzenie kto jest w grobie i mogloby sie wydac. a jak sie skapneli ze to nie ona to nagle wraca. Ali od poczatku mogla byc A i nadal moze byc.

w sumie to bez znaczenia ktora to z nich, jesli Ali wraca i potwierdzi sie motyw blizniaczek to na bank nie jest to ta sama osoba ktora wczesniej sie kumplowala z dziewczynami i pewnie to beda odkrywac conajmniej pol sezonu.

a jesli chodzi o motyw zaginionej dziewczyny to w ksiazce tez takowy byl. Em jechala do jakiejs wioski amiszow czy jakistam i odkryla ze dziewczyna stamtad zaginela, co dziwniejsze z Wildenem? juz nie pamietam. ale to byl trop ktory podpowiedzialo jej samo A czyli Ali zeby zmylic tropy i zamieszac, bo w grobie lezala C. dlatego nie bralabym tego motywu z dziewczyna za pewnik, aczkolwiek to mozliwe.

endind

Tak tylko skoro Ali dla ciebie jest A, a w grobie leży C. Z czym się nie zgadzam, (bo chyba nawet było potwierdzone że jest tam obca osoba i jej znajomi byli pokazani). To od kogo dostaje SMS-y Ali i przed kim ucieka? Przed matka i policja? Sama kłamie dziewczynom ze dostaje smsy od A (czyli samej siebie)? Wątpię żeby tak to zrobili. Ali się wyraźnie obawia A i uważam ze ta historia którą opowiadała dziewczynom jest prawdziwa. Ja uważam że jedna bliźniaczka ucieka przed druga i jedna z nich jest Big A. Która jest która to tak jak piszesz już bez większego znaczenia. Do podmianek mogło dochodzić wcześniej i jak nowy sezon będzie ze Ali wraca do szkoły to myślę ze tam tez będzie podmianka i do szkoły nie wróci Ali a C.

Faker

Dokładnie ta dziewczyna co dodaliście link jest w grobie.

http://s1.ibtimes.com/sites/www.ibtimes.com/files/styles/v2_article_large/public /2013/12/12/pretty-little-liars_0.jpg

Pewnie Mona ja tam wsadziła, a kto zabił to już można tylko spekulować.

Faker

skad wiesz tak na pewno? sam ja tam wsadziles? ;) :p

no wlasnie cos tam bylo podobno ze dziewczyny zrezygnowaly z tej teorii bo dzien zaginiecia sie nie zgadzal, ale nie upieram sie, moze i jest

Faker

mona tez twierdzila ze dostaje smsy i kartki od A, zagrala swietnie ze sie boi, zeby sie zblizyc do dziewczyn a Ali tez jest swietna manipulatorka i klamala nie raz, wiec nie wykluczam takiej opcji.

tak wogole to teraz ogladam 3ci sezon z mezem, bo mu sie spodobalo, i coraz wiecej szczegolow (o ktorych wczesniej nie pamietalam ) nie gra mi z opowiescia Ali. tylko nie mam na razie czasu zeby to rozpisac, jak znajde czas to zrobie to, ciekawa jestem co myslicie o moich teoryjkach, co kilka glow to nie jedna :)

endind

zreszta sam zauwazyles ze tworcy wodza widzow za nos, jak pisza "cala prawda" to na bank cala prawda to nie jest :p

ocenił(a) serial na 4
Faker

Też tak pomyślałam po obejrzeniu ostatniego odcinka :)

Faker

a co myslicie o tym? http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/1c/c9/0c/1cc90c4c37014c4369a1f9aeb6812b37 .jpg

endind

tutaj troche blizej http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_ltdh8azWt71r2zetmo1_1280.png

ocenił(a) serial na 6
endind

dowody na teorię z blizniaczką są dosyć duże i Sashka mówiła pewnie właśnie o tym. jeszcze ta jaj historyjka o bliźniaczkach, bliźniaczki w czerwonych płaszczykach, które widziała Hannah... nawet spoko tylko szkoda, że wiemy o tym już z książki.

marrrrrrcel

no i dziwny motyw dziewczynki-ducha, ktora przyszla do domu marinow w halloween. mowila cos o zlej siostrze, ktora cos nagadala na nia mamie i mama jest zla czy cos takiego. do tej roli dobrali taka aktoreczke, ktora jest bardzo podobna do cece. celowy trik, wskazowka? nie daje mi to spokoju

https://31.media.tumblr.com/9feab61154036a24ac38b320c43ed49e/tumblr_inline_n2hth 5TTT51r7073v.jpg


http://24.media.tumblr.com/tumblr_mceb7e23XJ1rxer1to1_500.png

ocenił(a) serial na 6
endind

Rzeczywiście identyczna. Ale Cece jest starsza i studiuje. Nawet jeśli byłaby porzuconą siostrą Ali to nie może być jej bliźniaczką i gdzie wtedy jest ten wątek? Wątpię, że Cece miała inną siostrę, bo wtedy ona byłaby w centrum uwagi, a to taka drugoplanowa rola. Jeśli ktoś ma mieć bliźniaczke to myśle, że tylko Ali. Ale gdyby wychowywały się parę lat razem tak jak mówiła dziewczynka to ktoś by pamiętał, że było jeszcze jedno dziecko. Może mieszkali gdzieś indziej.

A może ta Sarah? Ta dziewczynka jest zdecydwanie podobna również do Sarah! Beton wylali gdy zwłoki były już na miejscu, a Sarkę widzieli dzień później jeszcze żywą.

http://s1.ibtimes.com/sites/www.ibtimes.com/files/styles/v2_article_large/public /2013/12/12/pretty-little-liars_0.jpg

marrrrrrcel

ano wlasnie, nie pamietalam jak sie ten motyw z Sara zakonczyl, wiec ona nie moze byc w tym grobie.

co do cece to sama nie ogarniam, kim ona tak na prawde tam jest. przeciez niby przyjaznila sie z Ali, chodzila z Jasonem, pani D. musiala ja znac a na komisariacie jedno spojrzenie i poker face. no i ta bluzka. ta dziewuszka mala tez nie byla przypadkiem dobrana taka podona, nawet fryzure ma tak samo zrobiona. cos jest na rzeczy.

no wlasnie zdjecie w pokoju Ali znaczyloby ze wie o siostrze i nie sa na tym zdjeciu takie znow male. a w ksiazce Courtney bywala czasem w domu, nawet miala zdjecie na podworku z Ali i nikt niby sie nie pokapowal, a Ali nie sypnela sie ani slowem nigdy ze ma sis

ocenił(a) serial na 6
endind

Z Sarą była dziwna sprawa, bo poświęcili jej jeden czy dwa odcinki, nawet ta dziewczyna przyjechała do Emilii żeby poskarżyć się jaka była wredna i od tamtej pory nic, tak to ucięli.

Ale racja jeśli Ali będzie mieć bliźniaczkę to swojego klona jak na zdjęciu. Tylko że te zdjęcia wyglądają na odbite w lustrze. To chyba ta sama fotka.

marrrrrrcel

tak, troche tak wyglada, pomyslalam ze to moze byc taki kolaz, ale to zdjecie na srodku to chyba jason? gdyby Ali zrobila sobie kolaz ze swoich zdjecia (oryginal + odbite w lustrze) to by tam w srodek chyba nie wrzucala jasona? sensowniejsze byloby brat + 2 siostry. no nie wiem.
ogolnie mysle ze gdyby tworcy filmu wstawiali jakies aluzje do blizniaczek a ich nie dali to by byla chamowa z lekka

endind

sprawdzilem pod lupa;p to zdjecie z prawej jest troszke inne, sa jakies fioletowe odcienie, byc moze inna bluzka albo jakies fioletowe kolczyki. Ale przeciez dziewczyny spedzaly mnostwo czasu z Ali w jej pokoju, to by przeciez zauwazyly to zdjecie i sie domyslily ze cos nie tak, chyba ze Ali sklamala ze to jest ona:)

endind

Te dziewczynki w płaszczu są raczej nieistotne. To był odcinek Hallowen w konwencji horroru, grozy. A te dziewczynki zostały wykorzystane w serialu Ravenswood w spin-offie.

Faker

nie, nie chodzilo mi o dziewczynki w plaszczykach, tylko o dziewuszke ktora przyszla do domu pani Marin, opowiadala historie o siostrze, a potem zniknela. ogolnie niby byla duchem. ja wiem ze to raczej bez znaczenia dla fabuly, tak jak blizniaczki w plaszczykach ale dla mnie to sa jakies sugestie lub drobne podpowiedzi od tworcow filmu. no chyba ze juz robia ludzi w bambuko na calego.

ocenił(a) serial na 5
Faker

Motyw blizniaczek niby fajny, ale jak go wytłumaczyć?

jakim cudem nikt nie wiedział, że są dwie dziewczynki? Przecież matka Ali najpierw była w ciąży, potem urodziła itd. Nikt nie zamyka w psychiatryku 3latek. Było wspominane, że rodzina wyjechała po urodzeniu Jasona a przed narodzinami Ali i potem wrócili?

Nightwish1987

A co to za problem coś wymyślić? Jedną z bliźniaczek mogła opiekować się od urodzenia babcia, której wątek już występował w serialu, a później mogli ją zamknąć w psychiatryku. W książce też nikt oprócz rodziny Di nie wiedział, że Ali ma bliźniaczkę. W serialu może być tak, że nawet sama Ali nie wie że ją ma.

ocenił(a) serial na 3
Faker

Byłabym bardzo zawiedziona motywem bliźniaczek, ale niestety jest on możliwy. Wiemy, że Jason nie jest synem pana DiLaurentis, więc teoretycznie możemy przyjąć, że ten jest bezpłodny, więc Ali została adoptowana. Adoptując córkę mogli nie wiedzieć, że jest jeszcze jedna dziewczynka (która została adoptowana prędzej, lub została przy matce, ewentualnie mogli wziąć jedno dziecko a drugie zostawić w sierocińcu). Teraz ta druga bliźniaczka znalazła Ali, poczuła się pokrzywdzona tym, że jej siostrze się poszczęściło a jej nie, więc postanowiła się jej pozbyć. Tylko czemu pani DiLaurentis miałaby kryć obce dziecko? Z drugiej strony może jest biologiczną matką Ali i jej bliźniaczki, ale trudna sytuacja materialna zmusiła ją do oddania jednej z córek?

Nie, nie, nie, to głupie. Bliźniaczka to byłby ogromny błąd.

W ogóle to wydaje mi się, że źle podchodzimy do faktu zakopania Alison bo myślimy, że DiLaurentis kogoś kryje. Moim zdaniem ona chroni samą siebie. Pomyślcie, może ktoś coś na nią ma (np. związanego z wypadkiem matki Tobiego), dlatego szantażowana zgadza się zakopać własne dziecko (ona jej nie próbowała zabić, tylko posprzątała po kimś kto [jak myślała] to zrobił) za cenę milczenia w jakiejś sprawie.

ocenił(a) serial na 6
RedCoat94

Ciekawy pomysł z adopcją ale wątpię żeby dziewczyna po odnalezieniu bliźniaczki chciała ją zabić zamiast poznać. Tym bardziej jeśli nie miała kochającego domu to marzy o rodzinie. Nie sądzę jednak żeby Ali była adoptowana.
Sytuacja materialna to wątpliwa wymówka, na pewno nie będzie takiego wątku.

Wątpię też, że ktoś szantażował panią D. Mimo wszystko kochała Ali i nie chciała żeby wychodziła z domu. Matki są gotowe oddać życie za swoje dziecko i na pewno nie dałaby się namówić na zakopanie Ali gdyby wiedziała że ona żyje. Na bank wolałaby pójść do więzienia czy sama umrzeć.

ocenił(a) serial na 6
marrrrrrcel

Jeszcze chciałam dodać, że gdyby Ali i jej bliźniaczka się nienawidziły to dlaczego Ali ma w pokoju zdjęcie swojej bliźniaczki wyeksponowane na ścianie obok niej i Jasona.

ocenił(a) serial na 6
marrrrrrcel

Jeszcze chciałam dodać, że gdyby Ali i jej bliźniaczka się nienawidziły to dlaczego Ali ma w pokoju zdjęcie swojej bliźniaczki wyeksponowane na ścianie obok niej i Jasona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones