PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556945}

Słodkie kłamstewka

Pretty Little Liars
7,5 72 212
ocen
7,5 10 1 72212
Słodkie kłamstewka
powrót do forum serialu Słodkie kłamstewka

Motywy A

ocenił(a) serial na 3

W niedawnym wywiadzie Marlene King powiedziała, że jeden jedyny raz natknęła się w sieci na "szokująco poprawną" teorię dotyczącą A. Obiecała też, że po tym, jak zostanie to ujawnione, zadzwoni do tej osoby.

Dotarłam do dziewczyny, która twierdzi, że chodzi o nią. Spytałam o jej teorię, jednak nie była ona zbyt rozbudowana. Co więcej, wyjaśniała jedynie motywy A-Teamu, nie mówiąc nic o tożsamości Big A. Uznałam więc, że dziewczyna się myli, jednak 12 grudnia Marlene zatweetowała, że bardziej chodzi o to "jak" i "dlaczego", a nie o konkretną osobę.

W tym momencie teoria dziewczyny zaczęła nabierać więcej sensu:

Generalnie chodzi o to, że Big A i cały A-Team to swego rodzaju "straż sąsiedzka" Rosewood, która chce uczynić miasteczko lepszym miejscem. W serialu często pojawia się wątek robienia złych rzeczy w imię wyższego dobra - głównie po to, by chronić tych, których kochamy. Motywy A można zamknąć w cytacie z "Hamleta": "Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę" - robienie czegoś, co zmartwi lub skrzywdzi drugą osobę, ale w przyszłości wyjdzie jej na dobre. W opinii A, Alison i dziewczyny robiły same złe rzeczy: kłamały, kradły, oszukiwały, zdradzały, etc. A postanowiło je ukarać i zmusić - niekiedy w drastyczny sposób - do zmiany swych uczynków, aby same nie zniszczyły sobie życia. Gdyby Kłamczuchy postępowały uczciwie i nie miały nic do ukrycia, A nie miałoby na nie żadnych "haków" i nie mogłoby ich szantażować. Jednak Kłamczuchy nadal brną w kłamstwa, więc A uważa, że jego misja sprowadzania ich na dobrą drogę musi być kontynuowana. Nie chce skrzywdzić dziewczyn, a jedynie je nastraszyć, by te przestały węszyć: stąd np. napis "wścibskie suki giną". Członkowie A-Teamu wiele razy mieli możliwość zabicia dziewczyn (ostatni odcinek z Hanną w domu DiLaurentisów: A poszło na górę z nożem, a jednak nie zrobiło nic Hannie), jednak nie zrobili tego. Jeśli już dzieje im się coś złego, to dlatego, że w mniemaniu A dziewczyny nie wyciągają wniosków z przeszłości. Nadal postępują niewłaściwie, jeśli nawet nie gorzej, niż poprzednio i należy je za to ukarać - czyny A zależne są od działań dziewczyn, akcja wywołuje reakcję. Być może pod koniec okaże się, że nie tylko Kłamczuchy, ale także inni mieszkańcy miasteczka, którzy w czymś zawinili, dostawali wiadomości od A.

Marlene mówiła też, że pod koniec będziemy współczuć A - logicznym wydaje się założenie, że A-Team to osoby, które zostały w jakiś sposób skrzywdzone przez działania Alison i/lub Kłamczuch.

Było również wspomniane, że niebawem okaże się, że wszystko, co nam się wydaje, to nieprawda. Myślę, że zwrot akcji i "zmiana" A-Teamu w kogoś dobrego świetnie się w to wpasowuje.

Co sądzicie? Mam nadzieję, że nie pogmatwałam zbyt mocno!

weishenme

Skąd to przekonanie, że chodzi właśnie o tę dziewczynę? W internecie jest mnóstwo teorii.

ocenił(a) serial na 8
P_Halliwell

właśnie to samo pytanie nasunęło mi się na myśl

ocenił(a) serial na 1
weishenme

Średnio mi się wydaje, że jest to pewien rodzaj straży sąsiedzkiej. Marlene wyznała, że motywem A jest miłość a ta teoria pozostawia pytanie kogo musi kochać wobec tego A, że nagle stwierdziło, że całe miasto musi być poprawne.
Nie jestem w stanie teraz wymyślić żadnych konkretnych powodów na to, że ta teoria wydaje mi się być bardzo naciągana ale mam przeczucie, że to jednak nie o to chodzi. (PS. Jeśli jednak się mylę to przepraszam i gratuluję geniuszu)

Wyczytałam właśnie teorię jako żeby Bethany miała na prawdę inaczej się nazywała i była siostrą Toby'iego ale gdzieś były SPOILERY HALO NIE CZYTAĆ JEŚLI NIE CHCECIE! ,że to Spencer ma być adoptowana i spokrewniona z Bethany. Nie wiem na ile się sprawdzą ale dość głośno o nich było.
KONIEC SPOILERÓW!

weishenme

Uważam, że to jest właśnie trafna teoria. Prawdą jest to, że jeśli kłamczuchy nie kłamałyby, nie byłoby podstaw do całego istnienia -A. Jednak nadal kłamią i same zapętlają sobie linę na szyi.

ocenił(a) serial na 7
weishenme

Nie sądzę. Tyle sezonów i tyle zagmatwań, żeby nagle wskoczyć z czymś takim? Straż sąsiedzka? Poza tym, dlaczego ten team chcąc chronić miasto, uwzięłoby się tylko na dziewczyny. Nie tylko one popełniają błędy, a jako nastolatki mają do tego prawo. Każdy mieszkaniec tego miasteczka ma swoje za uszami. I nagle A miałoby zapragnąć wcielić się w rolę moralizatora od siedmiu boleści? Głupi jest ten motyw i absolutnie do mnie nie przemawia. Ciężko mi sobie wyobrazić, że któregoś dnia ktoś się obudził i postanowił uczynić miasteczko lepszym, poprzez dręczenie itp.
Ta teoria jest złą na bank.

weishenme

Może to i prawda, ale nie wierzę w to, że tylko jedna osoba w całym internecie (nawet tylko na amerykańskich stronach) na to wpadła. Jest to chyba dosyć logiczny motyw, widać, że A-team nie próbuje wcale zabić dziewczyn i nęka je za ich kłamstwa. Nie możliwe, żeby tylko jedna osoba postawiła taką hipotezę.
Może w takim razie A jest ten pastor, który chodził z Ashley i robi to z miłości (jak ktoś wspomniał, ma to być motyw A) do Boga XD

ocenił(a) serial na 1
akima_

Hahahahaha, Team Pastor<3!

ocenił(a) serial na 8
weishenme

Jeżeli ta teoria okaże się prawdziwa, będę bardzo rozczarowana.

ocenił(a) serial na 7
weishenme

Jak dla mnie ogólnie miałoby to sens, z jednym wyjątkiem: mnóstwo osób zginęło przez cały serial, nawet jeśli nie z ręki A, to na pewno w jakimś stopniu A było temu winne - straż sąsiedzka zabijała? Po co? Dlaczego?

lovepeacefreedom

Ja myślę, że to bardziej nie straż sąsiedzka, tylko osoby, które nienawidzą kłamstwa i dlatego uwzięli się na Kłamczuchy. O zabójstwach nie ma mowy, może, jak ktoś mimo szantażu nie potrafi przestać kłamać, to trzeba go w końcu zabić;P

ocenił(a) serial na 10
akima_

Ja na jakiejś stronie wyczytałem, że ponoć Big A jest pokazana w 5x01 , na ile tym prawdy to nie wiem, ale ponoć to mówiła jakaś osoba z produkcji. Na pewno Big A nie jest żaden z rodziców kłamczuch bo Marlene to mówiła. I z tego co jest w książkach to Big A są 2 osoby, i one mają A-team. Na pewno istnieje A-team, przykład w 5x01 na scenie na placu zabaw. Wnioskuję, że przynajmniej w drużynie A jest 2 facetów, co słychać w głosach, tych którzy się odzywają do kłamczuch.

Opiszę teraz wszystko jak uważam, i poznacie moje teorie.

Czas na książkę w mega skrócie:

Bohaterowie główni:

Aby było prościej czytać dla ułatwienia : (Bethany to serialowa Alison, książkowa Courtney) (Alison to serialowa Bethany, książkowa Alison).

Courtney DiLaurentis.

Jest bliżniaczką Alison. Lekarze u niej stwierdzili, że ma schizofrenię. Myśli, że jest tą dobrą "Alison" a w rzeczywistości jest tą okrutną, która tylko żongluje sekretami innych i tylko sprawia innym ból. Udaje Alison i zaprzyjaźnia się z kłamczuchami. Alison NIE ZNA kłamczuch. Pewnego razu Courtney próbuje zabić Alison i rodzice nie mogli tego znieść i postanowili ją wysłać do (serialowego Radley) szpitalu psychiatrycznego. Ale do zakładu została wzięta Alison, ponieważ, Courtney ukradła pierścionek Alison i omylnie rodzice wysyłają Alison do szpitala psychiatrycznego (Radley), myśląc, że to Courntey. Courtney zaczyna podszywać się pod Alison gdy ta jest w Radley, i zabiera jej życie i nim żyje. Kłamczuchy myślą, że przyjaźnią się z Alison ale prawdę odkrywają trochę później.

Alison DiLaurentis.

Tej Alison kłamczuchy nigdy nie poznały. A przepraszam, poznały, gdy ta ich uratowała podczas pożaru w domu gdy Courtney próbowała zabić kłamczuchy. W książce, jest opisane, że jakoś cudem uciekła z Radley i zabiła Courtney. Po zabójstwie wróciła do Radley i knuła jak zabić kłamczuchy. Prawie zabiła kłamczuchy bo zwabiła je do domku i był pożar, ale jednak kłamczuchy przeżyły. Alison utknęła i zginęła.

Co do A w książce. Niby jest podane 5 aczkolwiek ja wyróżnię te 3 kluczowe/istotne.
Mona. Została zabita przez Spencer.
Alison (ta prawdziwa) ale zginęła w pożarze.
obecnie 2 osoby. Historia dalej się toczy. Na pewno to kobieta i mężczyzna.

Czas na serial ;)

Wyłącznie moje teorie na temat serialu (może być zupełnie inaczej w serialu) ;)

1) Bethany żyje i podszywa się cały czas za Alison. To Alison była czas w Radley jako Bethany.

2) Red Coat.

Red Coat są 3 osoby. Pierwsza to Cece, druga to Alison, a trzecia i tu znak zapytania postawię. Myślę, że Red Coat ta 3, to jedna z dwójki Big A. Obecnie wiadomo, że Cece i Alison były Red Coat. Co do trzeciej Red Coat nic nie wiadomo.

3) Zabójstwa Big A

-Mona
-mama Alison
-Alison
-Sara
-mama Tobiego

4) Teoria, że jedna z kłamczuch jest Big A jest moim zdaniem bardzo prawdopodobna. Ja obstawiam mimo wszystko Arię, bo ona w książce sfingowała swoją śmierć aby być bezpieczna. Jak zrobią twórcy serialu tego nie wiem.


5) Mnie osobiście intryguje mały szczegół z 1 sezonu. W 14. odcinku pierwszego sezonu, widać mężczyznę z numerkiem 32, który oddaje sweter, zaś na końcu odcinka, gdy matka Arii podaje ubrania, ktoś z numerkiem 32 prosi o kurtkę. Jestem na 99% pewien, że to Mona wzięła kurtkę aczkolwiek kim był ten koleś? Podejrzewam, że był z drużyny A, ale to tylko moje domysły.

6) Postacie, które mnie ciekawią.

*Jenna.

Co do Jenny, to ona pracowała/pracuje w drużynie A. Myślę, że wstąpiła do A teamu ze względu na zemstę na Alison ze względu na to co jej zrobiła.




7) Postacie, które nie są na 100% "A"

*Ezra ( mylnie kiedyś uważany za "A" . Wiadomo czym się kierował. )

*Rodzice kłamczuch (powszechnie wiadomo, że żaden z rodziców nie jest i nie będzie "A". A jeśli ktoś nie wie, to odsyłam do tego co mówiła Marlene- można znaleźć na internecie ten wywiad) .

*Jason DiLaurentis (nie sądzę aby to był on jednym z dwóch Big A)


8) Postacie, które umarły.

*Maya (2x25) (ciekawostka- w 41:50 jest ukazany znak drogowy w kształcie litery A )

*Garrett Reynolds (w pociągu znaleziono ciało)

*Ian (w kościele)

*Alison (została zabita przez Bethany ale to tylko moje zdanie)

*mama Alison i Bethany (została zakopana w ogródku)

*Wilden (w lesie)


9) Postacie, które coś wiedzą i są kluczowe ale nic o nich więcej nie wiadomo.

*Koleś z numerem 32 w 14 odcinku 1 sezonu.


10) Teoria bliźniaczek.

2x13- Pokój Alison. Widzicie zdjęcia na ścianie? Jest Alison, Jason i Alison? (znowu ona ?. Uważam, że to Bethany) .
Napis pod zdjęciami "C`est le double du rire et de doubler le sourire et double la peine si vous ètes bènis avec des jumeaux."
Oznacza to ("To podwójny chichot i podwójne uśmiechy, i podwójne również kłopoty, kiedy jesteś pobłogosławiony bliźniętami.")

Kiedyś Marlene King, na twitterze chyba dodała zdjęcie 2 bliźniaczek. Ubrane tak samo, lecz tylko inne fryzury. Przypadek ? Nie sądze.

Był odcinek z 2 bliżniaczkami ? I tam było ukazane, że jedna zabiłą drugą. Sądzę, że to Bethany zabiła Alison. Ale to tylko takie przypuszczenie, że ta scena z bliźniaczkami odnosi się do serialu i do danej sytuacji.

Aczkolwiek jest jedna wątpliwość. Oglądałem kiedyś wywiad z Sashą i powiedziała, że ona w serialu nie ma bliźniaczki ale za ma ktoś inny? Propozycje ? Ja obstawiam Jennę.

11) Teoria klubu N.A.T.

Wiadomo, klub Iana, Jasona oraz Garretta. Cała trójka nie żyje. Sądzę, że w danym klubie jeszcze należała Melissa oraz Jenna. Mam teorię, ale na razie nie zdradzam aby nie wyjść na głupka. Czyżby Melisa i Jenna miałyby zginąć ? Było by ciekawie.

12) Kto może być A?

*CeCe Drake (dowiedziała się że Bethany zabiła Alison i poczuła się wkurzona, że cały czas przyjaźniła się z Bethany i chce ją zabić)
*Mike (przejął grę od Mony. Zemsta na wrogach jego byłej dziewczyny)
*Paige (nienawdziła Alison, jest świetną pływaczką i ma dobre ciało, a zawsze "A" było szybkie i miało sporo siły np podczas zabójstwa Mony)
*Aria (przypuszczenie)

13) Ciekawa teoria na to, kto był "A"

Noel (pamiętacie jak Ezra dał mu ocenę "C" za jakąś tam pracę ? Noel wtedy przyszedł i zażądał "A" i tak też zrobił. Przekreślił "C" i napisał "A" więc może przez chwile on był "A")





Durvesont

Co wy wszyscy macie z tymi bliźniaczkami? Już trylion razy było powtarzane, że Bethany nie może być bliźniaczką Alison, bo jest od niej starsza, o 3 lata bodajże. Jako siostry, między którymi jest taka różnica wieku, nie mogły być tak do siebie podobne, żeby rodzice ich nie odróżnili i wysłali na leczenie nie tę, co trzeba. Moim zdaniem te wszystkie aluzje w serialu do bliźniaczki Ali mają być tylko nawiązaniem do książki i tyle. Ewentualnie jedna z dziewczyn bardzo chciałaby być drugą, bo jej czegoś zazdrościła. Zresztą Bethany miała swoich rodziców. DiLaurentisowie musieliby ją oddać jednocześnie do adopcji i do szpitala.
Noel ma być A tylko dlatego, że chciał dostać 6? Zależało mu na dobrej ocenie po prostu, gdyby Noel miał być A, to z dziesiątki innych powodów.

ocenił(a) serial na 1
akima_

+ Żadna z Kłamczuch NIE JEST A

weishenme

Dla mnie to naprawdę głupia teoria (bez obrazy dla nikogo)...
Tak jak już zostało wyżej napisane, wątpię żeby na całe Rosewood tylko 5 nastolatek wymagało zastraszania bo mają sekrety >.< Po za tym twórca zapomniał o "przypadkowych" śmierciach Mony, Matki Alison, Garetta, Wildena, Iana, Mayi itd.
Co więcej po "śmierci" Alison dziewczyny chciały żyć normalnie i to własnie przez A mają tych sekretów więcej i popełniają więcej błędów, więc jakoś słabo ta "straż" działa :D
Sama teoria ma też mało wspólnego z obecnymi wydarzeniami w PLL. Bez potrzeby mieszaliby w to Matke Tobiego, Radley, Bethany...

Bankowski_17

Mi się wydaje, że straż to złe słowo, ja bym mogła się przychylić do teorii, że A-Team, to grupa ludzi, którzy nienawidzą kłamstwa, mają jakąś obsesję na tym punkcie. Śmierć Mony, Jessici, Garetta, Wildena i Iana można tu wytłumaczyć tak, że mieli już tyle kłamstw na swoim koncie, że trzeba już ich było zabić, bo nie dało się ich uratować, lub byli zbyt blisko odkrycia prawdy, kto należy do A-Teamu. A Mayę zabił przecież Nate;P Matka Toby'ego mogła po prostu wiedzieć za dużo, bo znała Bethany z Radley.
Co do tego, że akurat te dziewczyny są nękane, to być może inni też są szantażowani przez A, ale nikt o tym nie mówi, jak i dziewczyny, bo boi się wydania swoich sekretów.
Po śmierci Ali dziewczyny może i chciały żyć normalnie, ale nie wychodziło im to, bo nadal kłamały: Aria umawiała się z nauczycielem, Emily była kryptolesbijką, Hanna kradła, a Spencer co rusz flirtowała z chłopakami siostry.

weishenme

Po ostatnim zwiastunie zaczynam mieć wrażenie, że w A team znajduje się ex Ezry.... zawsze jak coś się dzieje nagle ta postać się pojawia....
co do reszty teorii ja się już gubię a serial robi się co raz bardziej absurdalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones