PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729152}
7,5 22 613
ocen
7,5 10 1 22613
5,4 5
ocen krytyków
Służby specjalne
powrót do forum serialu Służby specjalne

MASAKRA TOTALNA MASAKRA - TO LATA 90 ?? :-) Smartfony ?? i policyjne radiowozy w nowym malowaniu ?? :-) Dobrze wychwytuje błędy ?

ocenił(a) serial na 8
Jordan66

Wyborcza :D Chyba Pan nigdy Wyborczej nie widziałeś. Do wyborczej to to ma wybitnie daleko.

Mimo wszystko to jest film i w żadnym wypadku o czas nie można się czepiać. To nie jest paradokument. To nie jest film biograficzny, żeby się czepiać takich rzeczy.

A co do Kolumba i zamachów z 11 września, to zapraszam do zobaczenia "Lawy" na podstawie "Dziadów", gdzie są sceny z II Wojny Światowej. Czy to też zapychacz czasu? Daj Polakowi film do myślenia to będzie narzekał. Poczytaj o Vedze, poczytaj o "Pitbullu", poczytaj o Sławomirze Opali, "Prawdziwe Psy" sobie zobacz, poczytaj trochę prawicowych artykułów, jakąś książkę Suworowa i dopiero zacznij narzekać. Ty, narodzie malkontentów, nie Jordanie66.

paczes

O Sławku nie trzeba mi przypominać, a jak film ma być do myślenia to nie powinien tak wykładać kawy na ławę tylko widz sam ma krzyknąć "Eureka k.... mać !".

ocenił(a) serial na 8
magik30

To jest tylko film nic nie musi być w nim dosłownie.

ocenił(a) serial na 9
magik30

Wersja oficjalna pewnie jest taka ze są to historyczne sprawy osadzone we współczesnych realiach.
Ale mam wrażenie ze chodzi normalnie o kasę.
Osadzenie serialu w realistycznych ramach czasowych nie zmieniło by za bardzo wydźwięku a zwielokrotniło by koszty projektu za który TVP nie zapłaciła by wcale więcej .
Czyli czysta ekonomia

magik30

To nie sa błędy ot tak, a ART-B to nie jest tylko ARTBI :-) Mysle, ze to dodatkowe zabezpieczenie przez twórców, a przy tym nowsza technologia w tym samochody co jest bardziej spójne jako całość.
Mi to w ogóle nie przeszkadza, bo nie o to w tym serialu chodzi zeby byly w nim stare telefony i samochody.
Inna sprawa niby jak pod sejmem rządać samych starych samochodów?

ocenił(a) serial na 8
magik30

Tak samo jak w "Odwrónonych",opisujących czasy wielkiego Pruszkowa i Wołomina lat 90-ych były komórki,płaskie telewizory ABW,a nie UOP odcinek z fałszowaniem Euro,jedynie postacie były zbliżone ale też nie w skali 1-1.Tak samo jest w tym serialu.Obejrzałem 1 odcinek i film kinowy i spostrzegłem że żadne nazwisko polityka nie padło.Tu nie chodzi o historię co do roku tylko o niebezpieczne zjawisko jakie w naszym kraju ale nie jest filmem fabularno-dokumentalnym jak np "Bogowie"!

ocenił(a) serial na 4
dzonydep

Nazwisko polityka paść nie może bo by vega miał problem. Dobra temat jest już zakończony.

magik30

Porazka lata 90 smarfony nowe umundurowanie nowe radiowozy m9nitory plaskie i po ulicach samochody wyprodukowane kilka lat temu paranoja

magik30

Witam wszystkich.

MASAKRA TOTALNA MASAKRA - TO LATA 90 ?? :-) Smartfony ?? i policyjne radiowozy w nowym malowaniu ?? :-) Dobrze wychwytuje błędy ?)

Piszę bo nie wiem skąd się wzięło błędne i bzdurne założenie że akcja filmu toczy się ok. 20 lat wcześniej.
Skąd te zamieszanie ? Ktoś źle doczytał albo źle zrozumiał i robi aferę .
I proszę uszanowanie mojej opinii a nie zza klawiatury kozaczyć.
Pozdrawiam.


ocenił(a) serial na 4
universum

Początek filmu - jest informacja ze to warszawa i zamierzchła przeszłość :)

ocenił(a) serial na 6
magik30

Daj już spokój. Po co się tak podniecasz? Na początku filmu jest informacja: "Kiedyś w Warszawie". Po co uskuteczniasz ciągle te farmazony?

magik30

Proszę czytać ze zrozumieniem :

Serial "Służby specjalne" Patryka Vegi to rozwinięcie filmu, który spotkał się w polskich kinach ze świetnym przyjęciem. Historia rozpoczyna się w czasie likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Pod okiem generała Światło powstaje supertajna grupa, której zadaniem ma być zniwelowanie rzekomych strat powstałych po rozmontowaniu WSI. W skład jednostki wchodzą: podporucznik Aleksandra Lach, pułkownik Marian Bońka i kapitan Janusz Cerat. W serialu poznamy przeszłość bohaterów znanych z filmu, będziemy też śledzić ich dalsze losy.

Przeszłość - gdzie tu jest mowa o latach 90 ?
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 4
universum

Myślę sobie że film się ,,komuś" spodobał i przyszło zamówienie że serial ma być wyświetlony przed wyborami. Najwidoczniej nie było wiele kasy i mało czasu. Pojechali po najmniejszej linii oporu a wielka szkoda. Sądzę też że Spece od TV wiedzą co przynosi wygaszanie kraju a efekt widać po komentarzach - przecież tak ma być :-). A teraz możecie ujadać.

magik30

W 1 odcinku powaliło mnie że twórcy odstawili kaszankę po najcieńszej linii oporu. Wizyta Jacksona w 1996 roku a ujęcia równolegle pokazujące w Centrum miasta Intercontinetal, Rondo 1, Złotą 44 wieżowce budowane zbudowane odpowiednio w 2002, 2006 czy 2014 (powiedzmy) roku. A wystarczyło by wybrać inne ujęcia miasta żeby choć udawać że nie mają widzów za idiotów nie umiejących poznać miasta które zna spora część widzów.

magik30

lol..kto ci powiedzial,ze to lata 90?

ocenił(a) serial na 4
JANmsciciel

nie no pewnie w 2013 Jackson sobie wylądował. Przeraża mnie martwica mózgu jaka się szerzy w tym kraju.

magik30

a nie przyszlo ci do glowy,ze pewne wydarzenia przekladane sa na dzisiejsze realia,ze każda dobra fikcja stanowi odzwierciedlenie prawdziwego życia, nawet jeżeli wydaje się, że jest inaczej..przemysl to sobie na wszystkie mozliwe sposoby.. pajacu

ocenił(a) serial na 4
JANmsciciel

Zacznijmy od tego że jesteś prymitywem skoro w rozmowie o filmie i jego odbiorze używasz inwektyw. Oj chyba zbyt trudnych słów używam - czyli wyzwisk. Znam ten punkt widzenia i mnie nie przekonuje. No ale być może ktoś wpadnie na pomysł i Kolumb odkryje Amerykę łodzią podwodną :)

magik30

..czy to,ze używasz impertynencji nazywając mnie prymitywem i zarzucając mi nieznajomość słowa inwektywa świadczy o tym,ze jesteś prymitywem,czy po prostu jesteś głupi..?(nie odpowiadaj,to pytanie retoryczne) :D
a co do punktu widzenia..nie dziwie sie,ze cie nie przekonuje skoro oceniasz "rogi" na 9.

ocenił(a) serial na 4
JANmsciciel

a co masz do rogów jako horroru ?

magik30

tania jatka

ocenił(a) serial na 4
JANmsciciel

To jaki wg ciebie jest dobry horror (tylko bez klasyków)

magik30

widmo,cos,obecnosc,jezdziec bez glowy,drabina jakubowa,1408,cała seria kara no kyokai,world war z,sierociniec i wiele innych...

ocenił(a) serial na 4
JANmsciciel

O gustach się nie dyskutuje ;) 1408 jest cienki, jeździec bez głowy było ich kilka pewnie chodzi o Deepa - dupy nie urywa. World war z ?? jako fan zombie powiem że poniżej oczekiwań. Rogi do końca też nie są horrorem.

magik30

gust,albo sie ma albo nie..my natomiast dyskutujemy o tym co jest obiektywnie "dobre"..dla przykładu-nie podoba mi sie bugatti veyron,ale nigdy nie powiem,ze to gowniany samochod..paniał..?

magik30

Pewnie, że jest prymitywem... już o nim filmy robią w necie


http://zapodaj.net/4ac5651383f4f.jpg.html

http://w808.wrzuta.pl/film/4GyaSEIN74Q/janmsciciel_z_filmweb_to_dwurura

magik30

Michael Jackson się w grobie przewraca ;)

fazato

a niech sie przewraca pedofil

ocenił(a) serial na 7
JANmsciciel

dokładnie

magik30

WSI zostało zlikwidowane w 2006 roku, nie wiem skąd Ci przyszło do głowy, że to lata 90.

ocenił(a) serial na 4
EriLyout

przeskoczyli z lat 90 do 2006 ale to w 3 odcinku :)

magik30

ty dalej o tym..?serio uwazasz,ze sa to błedy w filmie,a nieswiadomy niczego rezyser przeczyta twoj temat i przyzna ci racje?:D
..sory,ale tak sie zachowujesz-jakbys ameryke odkrył:D

ocenił(a) serial na 4
JANmsciciel

No czekam na tel od Vegi. :-)

magik30

truknij jak sie odezwie..btw.podobno vega do dzisiaj nie doszedl do siebie po twojej krytyce..dasa sie i plasa,drepcze w miejscu a gil zwisa mu z nosa..slyszalem,ze dal za wygrana i w celu unikniecia w przyszlosci ww blamazu postanowil przekupic cie angazem..slyszalem,ze specjalnie dla ciebie postanowil dokrecic jeszcze jeden odcinek..w kuluarach kraza plotki,ze sie zgodziles, sugerujac by byla to rola zboczenca parkowego,czatujacego pod przedszkolem w rozowych okularach,rudych kowbojkach,czarnym plaszczu do ziemi z ktorego wystaje paczka irysow:D

ocenił(a) serial na 4
JANmsciciel

Dochodze do wniosku ze jestes trollem forumowym ktory nic nie wnosi do dyskusji tylko zasmieca wątek. IGNOR

magik30

podpisales sie IGNOR,w sensie ignorancja..?jak czytam co piszesz to odnosze wrazenie,ze mam z nia z nia do czynienia jako zywo:D haha

ocenił(a) serial na 9
magik30

Ty najpierw popatrz bo już jest taki watek a nie zaśmiecasz forum tym samym

ocenił(a) serial na 4
maciej2801

:-) slabo sie odnajdujesz w internetach. Moj watek byl jednym z pierwszych jesli chodzi o serial i pierwszym o tej trmatyce

ocenił(a) serial na 9
magik30

moze ja jeszcze śpie w sumie jak sie napisze to jest pierwszy w forum

magik30

tak latwo sie poddajesz?..sadzilem ze pseudo magik zobowiazuje..:D

magik30

Ehe, dobrze wychwytujesz, w końcu Vega to popapraniec, który we wczorajszym odcinku włożył w łapki zięciowi Chabiora tablet (sic!) Pozdrawiam czujnych ;-)

_barbarella_

istna gazela intelektu-esensja spostrzegawczosci:D

JANmsciciel

Ja mmm chyba ściebie... o ironio, naprawdę nie wyczułeś sarkazmu? ;-D

użytkownik usunięty
magik30

A kto powiedział, że to lata 90' ?? Wnioskujesz po aferze Artystów Biznesu (czyt. ArtB) ?? Przecież to totalna fikcja reżyserska z odniesieniem do realiów współczesnego świata. Równie dobrze reżyser mógł opatrzyć początek filmu/serialu w nagłówek pt. "Dawno temu, gdzieś w okolicach lat dziewięćdziesiątych". A może "Pierwszy" też Ci kogoś przypomina z wyglądu i sposobu bycia, wysławiania się ?? Wyluzuj stary, więcej dystansu.

ocenił(a) serial na 4

powielasz pytanie. Wystarczy poczytać

magik30

Pamiętajcie, że jest to serial political fiction, a nie film dokumentalny! Dlatego pojawiają się smartfony, tablety, białe tablice rejestracyjne, radiowozy, etc. Ze względu na gatunek Vega miał większą swobodę w kręceniu ukazywanych historii i nie zawracał sobie głowy scenografią.

ocenił(a) serial na 8
white_pawn5

tak, kto zrozumiał to zrozumiał, reszta niech się głowi...

ocenił(a) serial na 9
mariobava

Bo może miał na celu zwrócenie uwagi na tematykę afer i przekrętów w naszym kraju od początku przemian kiedy WSW przemianowano na WSI i wypuszczono w świat samopas agentów SB posiadających skitrane teczki, cała władza od początku lat 90tych jest umoczona w powiązaniach z byłymi funkcjonariuszami i rosyjskim GRU, poczytajcie trochę na temat tych wszystkich afer przewijających się przez film czy serial a stwierdzicie ze nic nie wiecie o swoim kraju i tym co się w nim wyprawia. Ocenianie filmu który kumuluje syf z ostatnich 25lat przez pryzmat smartfonów i malowania radiowozów to czysty debilizm.

ocenił(a) serial na 7
diacono

cóż, pewnych ludzi nie sieją, sami się rodzą ...

ocenił(a) serial na 6
magik30

A czy to serial dokumentalny, że się tak czepiasz? Czy gdzieś było powiedziane/napisane, że przedstawia on fakty, albo że scenariusz powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń? Ochłoń trochę…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones