PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90364}

Tajemnice Smallville

Smallville
7,1 36 041
ocen
7,1 10 1 36041
6,8 4
oceny krytyków
Tajemnice Smallville
powrót do forum serialu Tajemnice Smallville

Obecnie oglądam 9 sezon ale tak jak mówię, to już nie to samo. Lana, Lex i Lionel dużo dawali temu serialowi. Szkoda, że związek Lany z Clarkiem trwał dosyć krótko. Początkowo chciało się, że Clark w końcu powiedział Lanie prawdę, żeby mogli być razem. Długo trzeba było na to czekać. Widziałem, że ich związek nie będzie wieczny ale miałem jednak nadzieję, że potrwa trochę dłużej.

Lois moim zdaniem nie pasuje do Clarka. To jest niezależna, potrafiąca zadbać o siebie dziewczyna, przeciwieństwo Lany. Clark to raczej typ faceta opiekuńczego, dlatego Lana do niego bardziej pasuje. Poza tym Lana jest ładniejsza;)

Lex z Lionelem wprowadzali dużą tajemniczość do serialu. Ciekawe były zarówno ich relacje z Clarkiem jak i relacje między sobą.
Ciekawą postacią była jeszcze kara.

Martha i Jonathan Kentowie to raczej przewidywalne postacie. Ich braku nie odczuwa się za bardzo.

Natomiast cieszę się, że w końcu Jimmiego nie ma, bo dla mnie była to strasznie irytująca postać. W nic nie był wtajemniczony a często mieszał się do różnych spraw przez co tylko przeszkadzał.

Z postaci, które polubiłem dobrze, że został chociaż Oliver Queen.

To na razie tyle z moich przemyśleń;)

widbos

Wiesz ,smallville dało nam multum świetnie zrobionych postaci które nadawały pikanterię akcji - epizodyczne jak Adam Knight czy Jason Teague ale też te które zostawały na dłużej albo były od początku -Jimmy,Clark,Ollie,Tess .Lex .Lionel był moją ulubioną postacią (którą dotychczas cytuje bo gada z sensem i mówi mądre rzeczy p . 'Wiedzę zdobywamy poznając odpowiedzi ale dopiero zrozumienie odpowiedzi jest kluczem do mądrości.Ci którzy tego nie rozumieli niszczyli cywilizacje'
Lex i Lionel dawali zawsze do zrozumienia że to co się zaraz stanie nie jest pewne - oni byli pare kroków przed innymi
Postacią którą bardzo lubiłem ( poza Ollie'm ) był też Davis/Doomsday -Świetnie odegrana postać ,jej pojawienie się wiele wniosło do serialu i jej brak wyszedł na minus serialowi

dawid10809

Zgadzam się co do Davisa Bloome'a. Też go polubiłem, aczkolwiek domyślałem się, że zbyt długo nie będzie gościł w serialu.
Te mądrości życiowe i powiedzenia, które przytaczali sobie nawzajem Lex z Lionelem, to było coś wspaniałego. Fakt, że oni korzystali z nich raczej w niecnych celach ale z powodzeniem mogą one się przydać w życiu w różnych sytuacjach. Szkoda, że większości z tych mądrości nie pamiętam.

widbos

Więc ci je przytaczam :Oto mądrości Lionela


„Wiesz Helen, czarne wdowy są
niebezpiecznymi drapieżnikami, ale
każdy drapieżnik może stać się
czyjąś ofiarą”.

Gdy jesteś bogaty, nie nazywają Cię
szaleńcem, lecz ekscentrykiem”

Lionel: „Nie winię Cię, że się w to
wplątałeś. Twojej matce trudno jest
się oprzeć. Miałeś zbliżyć się do
Lany i co się stało? Zbytnio oddaliłeś
się od matczynego fartucha."
Jason: „Powinieneś się był dawno
domyślić, że Lana jest jedynie
pionkiem dla mojej matki.”
Lionel: „Pionkiem, to prawda. Ale ty
zakochałeś się w tym pionku. Musi
Cię to dręczyć, że poświęciłeś
uczucie do Lany, w zamian za
matczyne ciepło, bez którego
najwidoczniej nie możesz się obejść.”


Lionel: „Bordeaux 1961. Jestem
zaszczycony.”
Genevieve: „Zakładam, że twoja
wizyta da nam powody do
świętowania?”
Lionel: „Nie wszystkie moje wizyty na
to zasługują?”
Genevieve: „Jedne bardziej niż inne.
Masz coś dla mnie?”
Lionel: „ Z pewnością. Za rozwiązanie
naszego problemu. Rodzicielstwo to
interesujący fenomen, prawda? Czego
byśmy nie zrobili by chronić własne
dzieci. Absolutnie wszystko.”
Genevieve: „Co mi zrobiłeś?”
Lionel: „Wino, które wypiłaś zabije cię
w ciągu kilku minut. Powiedziano mi,
że ból będzie nie do opisania. Może
się zamienimy? Ty mi dasz kamień,
który ukradłaś Bridgette Crosby, a ja
tobie… antidotum. Jeszcze jedno.
Jeśli coś stanie się mojemu synowi to
samo spotka i ciebie. Zrozumiałaś?
Kamień… Gdzie on jest?”


Lionel: „Wpadasz tu. Oskarżasz mnie
o włamanie. Czemu to robisz? To
jakaś gra? Wyszukana dywersja?”
Jason: „Nie odwracaj kota ogonem.”
Lionel: „Obydwaj wiemy, że nie ma
nic silniejszego od miłości między
matką, a synem. Założę się, że panna
Lang się ze mną zgodzi.”

dawid10809

Dzięki, przyda się:)

widbos

No i zapomniałem prawie :
Lex : Widziałem jak wypadasz z okna,to było świetne uczucie
Lionel : Czego to ojciec nie zrobi by poprawić humor dziecku

dawid10809

Ty już oglądałeś chyba 10 sezon. Co możesz o nim powiedzieć? Ciekawszy od 9-tego, czy nie?

widbos

:Powiem tak
Sam sezon jest na 8 ,ale w porównaniu do innych na 6. Sezon chwilami wieje kiczem ale ogólnie jest ciekawy,jednak mniej niż 9. Pojawiają sie nowe postacie ,w tym Slade Wilson

ocenił(a) serial na 10
widbos

Według mnie 10 sezon przebił pozostałe :D

dawid10809

a ja mam pytanie udało mi się ściągnąć tajemnice smalville do do 7 sezonu z lektorem z kąd mam pobrać 8 9 10 11 sezon nawet z napisami jak już.

roki200

nie ma 11 sezonu

ocenił(a) serial na 10
dawid10809

Najlepsze to były słowa Lexa do Clarka,, Jesteśmy przyszłością,kiedyś będziemy na ustach legend"

batesmotel27

Mi się podobał cytat Lexa o Clarku
Tess : czemu jesteś taki dobry Clark ?
Lex : bo nikt nie nauczył go nienawiści. mnie ojciec tego uczył
Lionel : Zaprzepaszczasz swoją przyszłość
Lex : Albo tworze na nowo swoje przeznaczenie

tak czy siak Lex powinien być nagrodzony oskarem za to

ocenił(a) serial na 8
widbos

Jestem w połowie 9 sezonu i mam pytanie, czy Clark w tym serialu będzie wkońcu potrafił latać?

ocenił(a) serial na 10
szuler2

Clark dopiero zaczyna latac w finałowym odcinku 10 sezeony czyli na samym koncu

ocenił(a) serial na 8
widbos

Jestem w połowie 9 sezonu i ciekawi mnie czy Clark będzie w końcu potrafił latać.

ocenił(a) serial na 8
widbos

zgadzam się, Lana, Lex, Lionel tworzyli klimat.

widbos

A mnie Lana irytowała, zamiast dać Clarkowi spokój dociekała co tam ukrywa, przez co szkodziła ich relacji. Natomiast Louis była w sam raz, ciągle wpadała w tarapaty, z których "Smallville" musiał ją wyciągać i dodawała serialowi humoru (te jej przegadywanki z Clarkiem zawsze wywołują u mnie uśmieszek :-) ). Według mnie świetnie się uzupełniali.
Co do innych postaci, to szkoda, że nie było więcej Barta albo, że Chloe znikła z dużej części 10 sezonu. Brakowało jej, może przez to ostatni sezon wydaje mi się najgorszym, a może to tylko fakt pożegnania z dobrym serialem i smuteczek z tego wynikający?

ocenił(a) serial na 7
widbos

przeciwnie uważam że za dużo odcinków jej poświęcili w przeciwieństwie do Lois.

ocenił(a) serial na 7
widbos

O ile wiem Lois Lane była kluczową postacią żeńską w Supermenie,poczytaj sobie komiks lepiej.Bo to właśnie na podstawie komiksu powstał ten serial.

użytkownik usunięty
widbos

Bo ja wiem? Dramy związane z Lana w każdym odcinku i pierdzielenie o dupie maryny jakby mieli nie po kilkanaście a co najwyżej po kilka lat to największa wada tego serialu. W 3 sezonie już miałem tego po uszy. Lana to moim zdaniem najbardziej irytująca postać

ocenił(a) serial na 7

Dokładnie tak. Także Od 3 sezonu już nie mogłem zdzierżyć Lany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones