PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=402989}

Teoria wielkiego podrywu

The Big Bang Theory
8,0 168 531
ocen
8,0 10 1 168531
7,4 8
ocen krytyków
Teoria wielkiego podrywu
powrót do forum serialu Teoria wielkiego podrywu

QUIZ Big Bang Theory

ocenił(a) serial na 8

Proponuję zabawę w pytania i odpowiedzi zwierające się w ramach BBT. Zasady są takie, że jedna osoba zadaje pytanie. Druga ,która odpowie na nie poprawnie zyskuje możliwość zadania swojego. (Umówmy się, że pytający będzie weryfikował odpowiedź jedynie wtedy gdy będzie ona błędna). Może zacznę:

Jak ma na imię serialowy ojciec Penny?

ocenił(a) serial na 10
PieczykM

Półtora dolara na godzinę, bardzo wyraźnie to mówi w 11 odcinku czwartego sezonu. No chyba, że w jakimś innym odcinku mówi coś innego, no ale wtedy mamy 2 poprawne odpowiedzi :)

ocenił(a) serial na 10
paqol

Dobra, już wiem, znowu sie tłumacz nie popisał... 1,65 dolara na godzinę.

ocenił(a) serial na 8
paqol

Correct.

ocenił(a) serial na 10
paqol

lol nie rozumiem takich uproszczeń bo to na pewno nie jest "pomyłka" ... rozumiem kiedy lektor czasem nie tłumaczy wszystkiego dosłownie bo zdarza sie ze to co po ang jest śmieszne po polsku jest to totalnie bezsensu ale zwykle nie odbiega to zbytnio od oryginału . Ale takie szczegóły to lekka przesada to wprowadzanie ludzi w błąd ... tak jak tłumaczenie "Sheldon:Penny ,Leonard" na " witajcie" yyy WTF jest takich przypadków mnóstwo np czemu ten serial nie moze sie po prostu nazywać po polsku "teoria wielkiego wybuchu " to brzmi o wiele lepiej niż to co jest...

ale dobra to nie na temat dawaj pytanie :)

skyline8

Ponieważ jest to nie przetlumaczalne. Bang po angielsku ma też inne znaczenie. Rada na przyszłość oglądajcie w oryginalne bo bełkot wam wychodzi.

ocenił(a) serial na 10
eowine

Gdyby przetłumaczyli na Teorię wielkiego wybuchu to też by nie miało sensu :p Dobra, pytanie:
Ile Leonard zapłacił za wehikuł czasu?

ocenił(a) serial na 8
paqol

800$.

Ile przegródek na karty ma portfel Sheldona?

Offtop: Co do polskiego lektora, to widziałem tj. słyszałem tylko tego na Comedy Central. Głos jest wporządku, ale już w praktycznie każdym odc. sens niektórych zdań jest poprzekręcany. Do tego, nie są to drobne wpadki, ale dostajemy coś zupełnie innego niż powiedział bohater/ka.
Tłumaczenie "Big Bang Theory" na "Teorię wielkiego podrywu" jest moim zdaniem perfekcyjne. Cała zabawa polega na podwójnym sensie słowa "Bang", któro oznacza też w slangu hmmm... powiem językem dr. Coopera "spółkowanie:)". Także zamieniono to na podryw i mamy w tym tytule całą esencję tego sitcomu.

PieczykM

co do offtopu jak nie zauważyłeś właśnie to napisałam do słowa bang. A co do wersji polskiej masz rację.

ocenił(a) serial na 10
PieczykM

Niestety, niepoprawna odpowiedź. Pytanie jest podchwytliwe :)

ocenił(a) serial na 10
paqol

Leonard zapłacił 200, bo się podzielili kosztami :)

Co do przegródek to ma 8- powinien mieć 9 ale jedno wyjmowane miejsce na kartę blokuje jedna, która jest w portfelu.



Czym Penny doprowadziła Sheldona do płaczu?

ocenił(a) serial na 10
As1k

Czy chodzi o moment kiedy Sheldon brał lekcje aktorstwa u Penny , ćwiczyli na scenariuszu który napisał Sheldon w dzieciństwie i Sheldon wpadł w jakis dziwny monolog a Penny zadzwoniła do jego matki wtedy sie popłakał bo przypomniał sobie swoje "smutne" dzieciństwo ale nie wiem czy to była wina Penny lecz nie przypominam sobie innego momentu kiedy Sheldon płacze bo nie widziałam niektórych odcinków.

ocenił(a) serial na 10
skyline8

co prawda miałam na mysli inny fragment. O odcinek z bitwa robotow, ale Sheldon tez płakał na lekcji aktorstwa, wiec może byc :)

ocenił(a) serial na 10
As1k

Jaka pozytywna cecha Sheldona sprawia ,że Leonard jeszcze go nie "zabił"?

skyline8

Sheldon nie upomina się o oddanie pożyczonych pieniędzy.

milysz_filmweb

Trudniejsze pytanie: kiedy po raz pierwszy została w serialu wspomniana Amy/aktorka ją grająca?

boneash

W pierwszym sezonie, kiedy Howard, Leonard i Raj szukali kogos na miejsce Sheldona w ich drużynie na Physics Bowl.

Jaką herbatę (dokładnie) pija matka Leonarda?

ocenił(a) serial na 10
milysz_filmweb

Ulung sypaną z 2% mlekiem podgrzanym oddzielnie , parzona 3 min z łyżeczką cukru brązowego.

ocenił(a) serial na 10
boneash

w ostatnim odcinku 3 sezonu kiedy Raj i Howard umówili Sheldona przez portal randkowy

ocenił(a) serial na 10
Yeti_1154

moje pytanie: jak nazywała się para gejów o których wspominają rodzice Rajesha kiedy martwili się o orientacje syna?

Yeti_1154

Nie wiem czemu zostałem pominięty.:) Chodziło mi o ten moment kiedy przyjaciele wyrzucili Sheldona z drużyny, a Raj zaproponował gwiazdę serialu Blossom, Mayim Bialik (serialowa Amy) na jego miejsce bo ma doktorat z neurobilogii.

milysz_filmweb

Oczywiście masz rację

boneash

moje pytanie:)

W jakiej sztuce wystepowala Priyja, kiedy byla na studiach?

Yeti_1154

Haroon i Tanvir:) nie wiem czy to poprawna odpowiedz ale tak bylo w odcinku s01e08:)

ocenił(a) serial na 10
ewcynka16

Yeti odpowiedział źle wiec to jego pytanie jest nie wazne

skyline8

To w między czasie powiem, że Priya wystąpiła w "Poskromieniu złośnicy" i ponowię swoje pytanie: Jaką herbatę pija matka Leonarda?

milysz_filmweb

Błąd- nie zauważyłem odpowiedzi wyżej. Przepraszam. Oddaję pytanie.

milysz_filmweb

To ja zadam pytanie:)

Jaki drink wg Howarda pija gothci i dlaczego?

ocenił(a) serial na 10
ewcynka16

yyyyy...

ocenił(a) serial na 10
ewcynka16

Myślę ,że pytanie jest moje ;-) ale zadam łatwe

Jak sie nazywał robot który wystawiał do walki Kripke?

skyline8

~mylisz_filmweb oddal pytanie to zadalam:) a to pytanie to juz bylo odpowiedz to :the Kripke Krippler:)

moje pytanie o drinka pozostaje:D

ocenił(a) serial na 10
ewcynka16

nie oddał pytania ja odpowedziałam na jego , sprawdź powyżej ale dobra mniejsza o to ;)

użytkownik usunięty
skyline8

było, nawet zadałem to pytanie
http://www.filmweb.pl/serial/Teoria+wielkiego+podrywu-2007-402989/discussion/QUI Z+Big+Bang+Theory,1835189?page=2#post_7353566

okej masz racje zrobil sie balagan, nie zauważylam moj blad:D:D sorki wielkie:)

ocenił(a) serial na 10
ewcynka16

Odpowiadając na twoje pytanie ; czy to chodzi o wódke z sokiem żurawinowym bo wygląda jak krew ?

ocenił(a) serial na 10

zdarza sie ;) nie tylko ja zadałam jeszcze raz to samo pytanie.

skyline8

Taaaak:D:D Twoja kolej:)

jeszcze raz sorki za zamieszanie:D

ocenił(a) serial na 10
ewcynka16

Kiedy po raz pierwszy Sheldon użył słowa BAZINGA ?

ocenił(a) serial na 10
skyline8

Kiedy Leonard pracował nad jakimś wzorem na białej tablicy i Sheldon zasugerował, że coś źle zapisał, Leonard poprawił, a wtedy Sheldon stwierdził, że było ok. Jeden z jego klasycznych dowcipów :)


Jak Sheldon nazywa Amy, kiedy ta go zaskoczy lub mu zaimponuje ?

As1k

Nazywa ją vixen - lisicą.

Jak dużą grzywnę dostał Sheldon, za przejechanie na czerwonym świetle, gdy wiózł Penny do szpitala?

milysz_filmweb

533 $

Okej moje łatwe pytanie:) jak miała na imię "żydowska" prostytutka z Vegas?

ewcynka16

Ester Rosenblatt :)

Co wydarzyło się w nocy kiedy wysiadło ogrzewanie?

ocenił(a) serial na 10
milysz_filmweb

Leonard, Sheldon, Raj i Howard spali razem nago, by zachować odpowiednią temperaturę ciała.


Czego nauczyła Penny matkę Leonarda?

As1k

Pić.

Jaka jest najlepsza liczba według Sheldona?

ocenił(a) serial na 10
milysz_filmweb

73


Jaką ksywkę chciał mieć Howard wśród astronautów NASA, a jaką tak naprawdę dostał?

użytkownik usunięty
As1k

Chciał: Rocket man
Dostał: Fruit Loops
Oddaje pytanie.

Kto więcej zarabia w "przyszłym" małżeństwie Rostenkowski-Wolowitz? Howard czy Bernadette?

użytkownik usunięty
eowine

Bernadette

dobrze:)

użytkownik usunięty
eowine

Oddaje pytanie.

Ktorej Disneyowskiej postaci boi sie Sheldon?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones