PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721825}
7,3 75
ocen
7,3 10 1 75
The Secret River
powrót do forum serialu The Secret River

Opis i kontekst

ocenił(a) serial na 8

Od dłuższego czasu interesuję się kinem australijskim - wrzuciłem na bloga krótki opis serialu. Czytajta!
http://www.przedeptane.pl/2016/secret-river-aborygeni-i-osadnicy/

jedzok

również ciekawi mnie australijskie kino o czasach kolonizacji brytyjskiej. Ucieszyłem się gdy przypadkiem znalazłem ten serial , na pewno obejżę. Wcześniej widziałem The Nightingale oraz Sweet Country. Chciałbym obejrzeć wiecej dobrych produkcji opowiadających o tamtym okresie ale niestety nie wiem gdzie je znaleźć.

ocenił(a) serial na 8
Robson293

Nie wiem, jaki konkretnie etap kolonizacji najbardziej Cię interesuje, ale tematykę trudnych stosunków kolonistów z Aborygenami poruszają na przykład filmy "The Tracker" i "Polowanie na króliki". Na blogu mamy kilka wpisów o australijskich filmach, może znajdziesz tam coś bliższego Twoim zainteresowaniom. Jeżeli chodzi o źródła, to przez VPNa można znaleźć kilka tytułów na australijskim Netflix (ostatnio dodano "Satellite Boy") lub SBS on Demand (mnóstwo filmów dokumentalnych).

jedzok

nIe znam historii Australii na tyle żeby odróżnić okresy kolonizacji natomiast interesuje mnie ogólnie temat kolonizacji Australii ukazujący relacje między aborygenami a brytyjczykami. Dzięki tym filmom dowiedziałem się jak okrutni byli brytyjczycy wobec aborygenów. Jest to ciekawa odskocznia od amerykańskich filmów historycznych których jest cała masa. Dziękuje za podanie tytułów dobrych filmów w tym temacie. Zdążyłem sie już zorientować że wiekszosc tych filmów dostepna jest jedynie przez VPN. Tak więc ciężko bedzie mi znalezc Secret River bez uzycia VPNu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones