PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849946}

Władcy wszechświata: Objawienie

Masters of the Universe: Revelation
5,3 2 221
ocen
5,3 10 1 2221
6,0 2
oceny krytyków
Władcy wszechświata: Objawienie
powrót do forum serialu Władcy wszechświata: Objawienie

Już sam fakt, że zanim tutaj wejdę, jestem w stanie dokładnie przewidzieć jakież to oświecone zarzuty będą wysunięte na samą górę komentarzy świadczy o tym, że spora część filmwebowej społeczności to grono małych, zamkniętych w swoich głowach ludzi, krzyczących najgłośniej, a mówiących najmniej.

"Ach, kobieta główną bohaterką?!", "Ach, czarnoskórzy ludzie?!", "Ach, no tak, to znów ten Netflix ze swoją poprawnością polityczną!". Te i wiele innych, równie miałkich i świadczących o zaściankowości publikujących ich ludzi wiadomości jest jedynie potwierdzeniem, że zasługujecie na życie w kraju, w którym przyszło Wam żyć. Idziecie wstecz. Nie wiem co trzeba mieć w głowie, by negować koncept, który zakłada RÓWNOŚĆ wśród ludzi. Trzeba być bardzo żałosnym, by widzieć zło tam gdzie go nie ma i trzeba być bardzo ślepym, by nie widzieć świata poza czubkiem swojego nosa. Bardzo mi tych ludzi żal ale i bardzo mi za nich wstyd.

Serial jest świetny. Napisany w tonie swego kultowego protoplasty, prześlicznie zanimowany i umiejętnie bawiący się formułami i konstruktami bohaterów, których dobrze znamy. Kevin Smith pokazuje tylko, że żyjemy w momencie, w którym stare tytuły zyskują nowe życie przez pracę rąk ludzi, którzy się na tych produkcjach wychowali i odświeżają je z sercem i pasją. Fajny i ekscytujący to czas! Oczekiwałem fajnej rozrywki, a otrzymałem znacznie więcej - nostalgiczną podróż, bardzo umiejętnie zaktualizowaną, a jednocześnie stojącą jedną nogą w swojej "corny" przeszłości; w najlepszym tego słowa znaczeniu!

Pozdrawiam tych, którym się podobało i którym się nie podobało!
Nie pozdrawiam tych, którzy - jakimś cudem - piszą swoje komentarze ze średniowiecza i jeszcze są z tego paskudnie dumni.

ocenił(a) serial na 3
Kukishor

xD
Doceniam tę próbę trollingu, ale ten serial był gorszy nawet od Castlevanii.

Kukishor

Ponad połowa komentarzy to zarzuty piwniczorów którym ktoś naruszył safe space. Fabuła za skomplikowana, kobieta ratująca faceta i czarna w tle, świat umrzył, chlip. Chcesz bajkę o silnym He-man w necie są wszystkie odcinki starej serii, XD. Dostajemy cos nowego i ciekawego, ale wojowniczka ma mięśnie, więc to lesba to już się oglądać nie da, każdy tak piszący nawet nie dotknął kobiety i musi się pożalić.

ocenił(a) serial na 3
bartpow111

Jak lubisz czytać komentarze i dotarłeś az tu, ostrzegam- ono dało 10 ostatnim starwasom

bartpow111

Prosze, naucz sie czytac bez dorabiania nieprawdy jak leci. Tylko tyle. I akurat ja jestem kobieta i uwazam, ze bardzo zle przedstawiono Teele w tym jako kobiete, wzorzec, czlowieka i przyjaciolke Adama lub tez zakochana w HM. Pewne zalety animacja ma, w przeciwienstwie do ciebie nie ide w zaparte, ze jest na maksa jak uwazam. Kilka postaci jest dobrych, dobrze pokazanych. Czarna przyjaciolka bardzo mi sie podoba. Niestety co do HM faktycznie pozostaje duzy niesmak z powodu potraktowania go, pokazywania go i robienia w jajo widzow, ze bedzie jak nie glownym, to pelnoprawnym bohaterem fabuly i pozostali bohaterowie. W rzeczywistosci jest to jakas opowiesc o quescie, szukaniu paru odpowiedzi, chociaz szkoda, ze nie naprostowywaniu charakteru Teeli i rozumieniu co zrobila zle i zmienieniu sie. I o ile pierwszy sezon ma jeszcze szanse nie isc w zaparte i na jedno kopyto, to obawiam sie, ze jest tylko wstepniakiem do drugiego juz full service ideologicznym bez zenady rzucajacym z ekranu, ze faceci sa niepotrzebnym zlem, a Teela jest lepsza od HM oraz, ze woli babki.

alisspl

Zbędny komentarz, informacje śmieci, jak płeć piszącego, brak nawiązań do mojej tezy z dupy recenzja i zakończenie ideologiczne.

Kukishor

Ja nie oglądałem nie mam zamiaru oglądać dobrze ze przeczytałem recenzje i dowiedziałem się o czym to jest bo bym tylko czas zmarnował . Ja miałem nadzieje na powrót klasyka z nową animacją czyli Szkieletor próbuje przejąć zamek planem ale po jakimś czasie przybywa He-men z przyjaciółmi i niszczy plan Szkieletora . I kolejny odcinek kolejna przygoda

michalmakula

Ale to by bylo glupie, naiwne i dla dzieci. No serio, nie mozna chciec troche doroslejszego podejscia do animacji, nie mozna jej zrobic inaczej niz takie glupie zalozenia? To co jest w tym pierwszym sezonie nie jest do konca zle z zalozenia - quest o poszukiwaniu miecza i odnajdywaniu pewnych informacji o sobie. To co jest zle, to sama Teela z jej wygladem, gowniaterskich zachowaniem i ze czescia questu nie bylo tez silna chec szukania sposobu na przywrocenie Adama do zycia jako przyjaciela, ktoremu zarzucilo sie paskudne rzeczy i teraz chce sie to naprawic.

alisspl

Ale mnie mało bardzo to interesuje ja chciałem serial jak He-man walczy ze Szkieletorem czyli to samo co w latach 80 tylko w lepszym opakowaniu . Liczyłem na nostalgiczny powrót tyle . Ale zobaczyłem opinie recenzje i mam gdzieś ten serial bo to nie jest to

ocenił(a) serial na 1
Kukishor

Różne produkcje, od zawsze uderzały w inne tony, i nie sądzę aby ktoś widział w tym coś złego. Tak więc oto He-Man był serialem o napakowanym facecie jeżdżącym na równie napakowanym tygrysie, który magicznym mieczem walczy ze śmiesznym szkieletem...No więc w tym serialu nie mamy żadnej z tych rzeczy. I to nie jest tak że ktoś ma problem z historiami o silnych babach etc. Ludzie mają problem z serialami o silnych babach które są robione kosztem innych, często nostalgicznych historii. To co tu dostaliśmy można porównać do zrobienia remake'u Rokiego, w którym Rokiego zabijamy w pierwszych 15min filmu a rolę boksera w filmie przejmuje jego sąsiadka - no przecież to jest parodia sama w sobie.

Jeżeli ktoś chce robić film o silnej bokserce to proszę bardzo, ale dlaczego od razu robić ją nowym Rokim? XD

Kukishor

Glupia argumentacja, kto nie zadal sobie nawet trudu poczytac o czym sa te negatywne komentarze i sam robi to co zarzuca innym, czyli nie widzi nierownosci oraz jedzie na przegietej pale w druga strone, zachwycajac sie bezkrytycznie, ot tak, dla zasady i na przekor, tym co nie. Naprawde sadzisz, ze to jest obiektywne i nastawie do ciebie ludzi w ten sposob, ze przeczytaja i powiedza, aha, ok, facet jednak nie jest zacietrzewiony, nie zachowuje sie zle, ma argumenty, z tym i z tym mozna sie tutaj z nim zgodzic itp. Przykre jest, ze wlasnie kolejny serial Netflixa pokazuje nierowne traktowanie obu plci, wywyzszanie jedna nad druga i robienie zalety z wygladania jak nie ta, z ktora identyfikuje sie przewaznie kazda kobieta. A jak sie nie identyfikuje, to juz to nie jest kwestia wygladu tylko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones