PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724861}

Wersal. Prawo krwi

Versailles
7,9 5 495
ocen
7,9 10 1 5495
Wersal. Prawo krwi
powrót do forum serialu Wersal. Prawo krwi

Duet

ocenił(a) serial na 7

Pozytywne zaskoczenie, jaki wspaniały duet aktorski stworzyły te dwa jasnolice chłopaczki. G. Bladgen- ma fantastycznie odpychający grymas na twarzy, A. Vlahos super oddaje dysonans natury Filipa Orleańskiego. Oglądanie ich wspólnych scen sprawia mi prawdziwą radość.

AngelicaMaria

Teraz znalazłam na francuskiej stronie informację, że zdjęcia ruszyły 3 lutego, a będą trwać do 12 lipca. Także jesienią możemy się spodziewać powrotu Wersalu :)

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Cudownie. Szkoda tylko, że sezon liczy 10 odcinków, bo mógłby mieć przynajmniej 13:-)

violin_j

Dokładnie. To jest mały minus.

AngelicaMaria

Tak, serialowy twitter informuje, że ruszyły, ale jest też informacja bodaj z wczoraj, że druga seria będzie przed marcem 2017 roku. Ludzie buczeli, że dłuuuugo. Długo, rok.

spondylodeza

Bardzo długo, jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Może niedługo pojawią się jakieś sensowniejsze informacje. W zasadzie, dopóki serial jest w trakcie nagrywania, trudno zakładać, kiedy zostanie wypuszczony na ekrany. Na przełomie lipca, sierpnia może będzie wiadomo coś więcej. Teraz to głównie gdybanie.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

To pewnie w dużej mierze kwestia oglądalności. Już po pierwszym sezonie pewnie porobili statystyki. Jak będą zarabiać to i serial będzie istniał.

violin_j

Pewnie i tak, chociaż ja oglądałam serial, który miał się zakończyć na drugim sezonie, a ludzie "wybłagali" trzeci. Oglądalność miał dużą, także pokuszono się o dalszą część.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Też się zastanawiałam nad kwestią czasu historycznego ujętego w serialu. Myślę, że o starcach długo by nie kręcili. Wyssają z historii najlepsze kąski podejrzewam.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Myślę, że o ile Filip interesował się jeszcze choć trochę kobietami (czasami by zrobić przykrość Kawalerowi), tak Kawaler wydaje się być typowym homo i raczej nie uśmiechało by mu się wpuszczanie do sypialni jakiejkolwiek kobiety.

violin_j

Też mi się tak wydaje, ale zawsze można by się było pokusić o jakiś podstęp żeby jednak wtargnąć do tej sypialni, choćby na kilka minut.

violin_j

Podobno kończą się zdjęcia drugiego sezonu :-)

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Serce bije od razu szybciej. Wczoraj słuchałam muzyki z serialu. Znów zaczynam tęsknić... Dzięki za informacje:-)

violin_j

Nie ma za co :) Ta informacja napawa optymizmem, może rzeczywiście jesienią doczekamy się drugiej serii.

AngelicaMaria

Tak, tak zdjęcia skończyły się dwa dni temu. No to czekamy, już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy sobie tu na nowo wzdychać, marzyć i analizować to i owo. Myślę jednak, że to nie będzie jesień u nas w Polsce, ale początek roku. Tak było z pierwszym sezonem?

spondylodeza

A wiesz, że już nawet nie pamiętam, kiedy dokładnie był pierwszy sezon... Ale nadzieję warto mieć ;)

violin_j

Ja też nie mogę się doczekać uśmiechu Ludwika, miny zbitego psa w wykonaniu Kawalera i oczu Filipa.

spondylodeza

Tak przeczytałam, co napisałam i przypomniałam sobie, że uśmiech przyprawiający o dreszcze to mają wszyscy ci panowie. Oj tęsknię.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Jestem bardzo ciekawa jak poprowadzą losy Kawalera. Trzeba przyznać, że to właśnie on wprowadza do serialu tę ostrą nutkę pikanterii...

violin_j

Mnie jeszcze intryguje druga żona Filipa.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Ciekawe czy jej nie "wygładzą", bo podobno ona do pięknych nie należała. Miała męską budowę ciała, piła piwo jak wodę itp.

violin_j

Pewnie tak, bo wszystkie panie na dworze zostały ukazane niczym rzeźby, piękne, wytworne. Grunt żeby nie została obdarta ze swoich cech charakteru.

AngelicaMaria

To najważniejsze, by była taka jak opisują ją historycy. Trochę rubaszna. Ja boję się, że serial straci nerw, że Ludwik i Filip stracą rysy. Zobaczymy. Wolno to idzie, a ja nie lubię na nic czekać. Taka wada... muszę z nią żyć. Co do Kawalera, to ze zdjęć wynika, że nadal będą sobie z Filipem spijać z dziubków, ale też ranić się.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Mam nadzieje, że nie skupią się zbytnio na intrygach i, że charaktery bohaterów nie będą już na pierwszym planie. Szkoda by było. W sumie obawiam się chyba tego samego co ty.

spondylodeza

Cierpliwości człowiek się uczy przez całe życie ;)

Kawaler i Filip... tęsknię za nimi, za ich gestami, uśmiechami, za ich słodko gorzką miłością.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Ale jak zrobią z niej woskową lalkę to już będzie przesada i tego się nieco obawiam. To powinna być kobieta "z jajem" i fakt - charakterem.

violin_j

Właśnie może i być taką porcelanową laleczką, bo jakoś powątpiewam w to, że nagle pojawiłaby się taka kontrastowa postać, chłopczyca. Ale wolałabym się mile zaskoczyć.

Może za jakiś czas wypłyną jakieś zdjęcia i wtedy uda nam się, co nieco powiedzieć na temat danej postaci. Nawet samo nazwisko aktorki mogłoby nam wiele zdradzić.

AngelicaMaria

Ja też jakoś nie widzę jak scenarzyści dają w tym serialu taką silną i porowatą kobietę. A jeśli tego nie zrobią, będę zawiedziona. Filip i wiernie przedstwiona postać jego żony to niewątpliwy smaczek drugiej serii. A intryg już wystarczy. Czekam na coś nowego.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

No to liczymy na to samo. Amerykanie mają niestety tendencję do wygładzania i przerysowywania postaci. Trzymajmy kciuki, by było pozytywne zaskoczenie.

spondylodeza

Ale znowu bez żadnej intrygi, drugi sezon może być nudny. Dobrze jeśli znaleziono złoty środek.

AngelicaMaria

Też racja, są informacje o 3 sezonie, muszą mieć pomysł na utrzymanie poziomu. Myślę, że nawet jak nie będzie on doskonały, to aktorzy dadzą radę i zatrzymają widza.

spondylodeza

No proszę, czyli już planuje się trzeci sezon. To świetna wiadomość :D
Ostatnio próbowałam poszukać, kto dołączył do obsady, ale bezskutecznie.

ocenił(a) serial na 9
grzybolub

Istotnie zarówno w serialu jak i w rzeczywistości Filip był bardzo oddany bratu, a nie miał ku temu zbyt wielu powodów. Przecież w serialu Ludwik zachowuje się wobec Filipa częściej jak jego wróg niż jako brat. Po pierwsze ożenił go z Henriettą, z którą przez chyba połowę serialu sam - niemal na oczach brata- ma romans, wchodzi do jej apartamentów nawet wtedy, kiedy widzi, że Filip i Henrietta śpią. Ludwik w jednej ze scen "łóżkowych" mówi do Henrietty, że ożenił ją z Filipem, aby po pierwsze zatrzymać ją na dworze ( w charakterze kochanki), poza tym oczekuje od niej, że będzie mu donosić wszystko co Filip mówi i robi. Wyjątkowo paskudnie zachował się w kwestii zawarcia pozbawionego z militarnego i politycznego punktu widzenia rozejmu w sytuacji niemal wygranej przez armię dowodzoną przez Filipa wojny. Wyjątkowo nielojalny był zakaz poinformowania brata, że czuje się lepiej ( odcinek z chorobą). Wysłanie Henrietty do Anglii wbrew woli Filipa to kolejny przejaw wszystkiego tylko nie braterskiej solidarności ( misja księżnej tak naprawdę niewiele przyniosła w kontekście obietnicy króla Karola, że Wilhelm Orański ożeni się z Anną Stuart jego bratanicą i następczynią tronu po ojcu Jakubie ).

ocenił(a) serial na 7
Hetty_filmweb

Wszystko prawda i wiele jeszcze ciężkich prób przed nim- nie chcę spojlerować, ale musiałem doczytać co nieco w opracowaniach historycznych, bo ta opowieść mocno mnie zaciekawiła.

ocenił(a) serial na 8
Hetty_filmweb

Pamiętaj, że te wszystkie niegodziwe rzeczy, których dopuszczał się wobec Filipa, robił jak o KRÓL, a nie brat! No, może wyłączając tu kwestię romansu z żoną Filipa, ale jak sam wytłumaczył Filipowi - ktoś musiał z nią spać. Jako brat uwolnił przecież kochanka Filipa, bo wiedział jak ten go kocha. Gdyby miał podjąć taką decyzję z punktu widzenia króla - kawaler zostałby rozdarty przez konie.

ocenił(a) serial na 7
violin_j

http://queer.pl/artykul/197216/wersal-serial-felieton-witold-jablonski-kamp ciekawy artykuł,głównie o Filipie :)

ocenił(a) serial na 8
Mala1988

Dziękuję za podesłanie artykułu:-). Bardzo tęsknię za Wersalem, postaciami w nim występującymi. Miło jest sobie poprzypominać.

violin_j

https://www.facebook.com/1569307649953745/photos/a.1640933722791137.1073741828.1 569307649953745/1743097115908130/?type=3&theater :D

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Dzięki za podesłanie linku. Kilka dni temu właśnie przeglądałam te zdjęcia:). na jednym z nich Filip ma bardzo pięknie pokręcone włosy... Siedzą z Ludwikiem przy stole i jak zwykle ucztują.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Widzę, że forum żyje, a mnie tu daaawno nie było. Pewnie sporo przegapiłam. Muszę poczytać.

violin_j

Właśnie ja też nie zaglądam tu zbyt często i sama jestem zdziwiona, że tyle się tutaj dzieje. Też muszę nadrobić.

Ale wiesz, Filip Filipem, ale podpis do tego zdjęcia zwrócił moją uwagę, bo ufając temu, co jest napisane, można mieć nadzieję, że niedługo pojawi się druga seria :-)

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Oby, bo czekanie jest męczące. I zapomina się co było w serii pierwszej (nie jest się na bieżąco).

violin_j

Jeśli chodzi o szczegóły, to ja już dawno o nich zapomniałam. Niestety tak to już jest z ludzką pamięcią. Póki się ogląda serial, wszystko się wie, a potem z każdym miesiącem pamięta się coraz mniej.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Prawda, ale jednego możemy być pewne - Filipa raczej nie zapomnimy...

violin_j

O takiej osobistości nie da się zapomnieć :)

ocenił(a) serial na 8
grzybolub

Takie tam w oczekiwaniu na drugi sezon:
https://www.youtube.com/watch?v=F2LWXWA_Ifw

Rozwaliło mię to.

Kocham_Skippera

Znam, znam. Też mnie ten filmik ubawił. I nie on jeden na You Tube, a trochę poświęconych serialowi ich tam jest.

ocenił(a) serial na 7
grzybolub

Drugi sezon Wersalu już od 20 marca we Francji :) Swoją drogą, widzieliście trailer 2. sezonu i plakat promocyjny?:
http://www.canalplus.fr/series/news-series/cid1435611-versailles-saison-2-une-af fiche-un-nouveau-teaser.html

Nie chciałam zakładać nowego wątku, a widzę, że tutaj jest całkiem sporo odpowiedzi ;)

Sunrise621

Trailer tak, plakatu nie. Też doczytałam się na instagramie Vlahosa, że we Francji premiera 20 marca. Ciekawa jestem, czy canal plus w Polsce też go wtedy puści, czy jednak później.

spondylodeza

Sezon 2 otwarty! Długo to trwało, ale czekałam w przemiłym towarzystwie. Jeszcze raz dziękuję dziewczyny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones