PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697645}

Zadzwoń do Saula

Better Call Saul
8,3 79 431
ocen
8,3 10 1 79431
8,8 18
ocen krytyków
Zadzwoń do Saula
powrót do forum serialu Zadzwoń do Saula

s03e02 Witness

ocenił(a) serial na 9

Fenomenalny odcinek !! Finally, we "witnessed" an outstanding performance!

ocenił(a) serial na 9
basia_1990

Proszę Pani ale to nie można pisać takich rzeczy gdy ludzie jeszcze są w pracy..m To psuje wszelką motywację i człowiek myśli tylko o obejrzeniu odcinka ;(

ocenił(a) serial na 9
Kruchy_serious

jeden z niewielu plusów bycia nauczycielem - wolne wtorki powielkanocne i możliwość obejrzenia BCS asap. P.S. zazdroszczę "nieoglądnięcia jeszcze" tego odcinka. Ten odcinek należy właśnie do takich co by się go najchętniej wymazało z pamięci i oglądało jeszcze raz ze szczęką szorującą po parkiecie....

ocenił(a) serial na 9
basia_1990

Jakbym ja był dzieciakiem i miałbym taką nauczycielkę to bym do szkoły na skrzydłach latał.
Jeśli mi Pani jeszcze powie, że uczy chemii to padnę ;)

ocenił(a) serial na 9
Kruchy_serious

niestety tylko angielskiego !! I z miłą chęcią z podstawy programowej wyrzuciłabym kilka treści na rzecz naszych serialowych geniuszy !

ocenił(a) serial na 9
basia_1990

Najlepsza jest nauka przez seriale z angielskimi napisami ;)
Taka luźna sugestia ;P

użytkownik usunięty
Kruchy_serious

Zgadzam się - jeśli poza szkołą i z dobrym tłumaczem. Lekcja trwa 45miNUT, stąd dobre jest puszczanie klipów z napisami. Lub bez - ćwiczenie ze słuchu /przyda się na maturze/, a potem z ,by sprawdzić jak sobie poradziliśmy. Bez sugestii, ale też na luzie.
Dopiero oglądnąłem I odcinek. BrBa oglądnąłem wcześniej, więc miło zobaczyć jak sobie radzili bohaterowie z okresu "prze Waltem". I odcinek BrBa był na 10, I "Better..." na 6, a więc niezły. Dlatego looknę kolejny.

ocenił(a) serial na 10
basia_1990

Ale znów wątek Mike'a dominuje. Nie ma co, to wejście Gusa - maestria. Mam na myśli to, że najpierw pokazali go w tle, później tylko sylwetkę, a dopiero za trzecim razem całość. Liczę jednak, że w końcu ktoś posadzi na wózek Salamancę (Mike?), a Gusa będzie więcej. No, i że Jimmy w końcu stanie się Saulem, chciałbym zobaczyć jakieś sprawy prowadzone przez niego.

basia_1990

Bez przesady w końcu odcinek dobijający do poziomu dobry 7/10 trochę akcji, nowych wątków, dramatyzm w porównaniu z poprzednim piekło i niebo można powiedzieć że serial wrócił na swoje tory. SPOLERYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY WG mnie Jimmy będzie miał sprawę sądową i straci prawo do wykonywania zawodu a Mike Ehrmantraut zacznie pracę/znajomość dla Gustavo Fringsa czyli będzie się działo co mnie cieszy.

ocenił(a) serial na 8
basia_1990

Odcinek zajebisty. Oba wątki zmierzają w dobrym kierunku, a zakończenie sezonu, może okazać się przełomem w całej historii. Ciekawi mnie tylko, gdzie w tym wszystkim zaginął Nacho Varga...

Hunter1414

Ostatnio zasłaniał Hectora przed strzałem Mike'a. Pewnie robi u Salamanców, czekając na lepsze czasy

ocenił(a) serial na 10
unsympatisch

Mike zwerbuje go do pracy. Przecież mówił, że miał gościa od takiej roboty, kiedy jeździł z Jesse'm. Poza tym, Nacho musi jakoś podpaść kartelowi, a praca dla Gusa wydaje się logicznym powodem.

ocenił(a) serial na 8
Kasiek_haz

Marzy mi się odcinek w całości poświęcony jemu

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

A mi się wydaje, że Nacho jak to Nacho, lubi pracę na wiele etatów i już pracuje jako wtyczka dla Gusa. Przecież inaczej Gus nie obserwowałby Mike'a, nie miałby powodów, Gus musiał się o działalności Mike'a dowiedzieć od Nacho.

ocenił(a) serial na 10
skalarek77

uuu
a to ciekawa teoria
wiemy o nim tyle, że coś wywinie i z jego powodu ludzie niejakiego Lalo (obstawiam don Eladio) mogą siedzieć Saulowi na tyłku, a jeśli Saulowi i i Mike'owi
i podejrzewam, że on jako pierwszy może korzystać z usług gościa od odkurzaczy
i kto wie, może przyjdzie któregoś razu kupować bułki w Cynabonie :D

ocenił(a) serial na 9
skalarek77

Zwróćcie też uwagę że w ostatnim odcinku poprzedniego sezonu Nacho wręcz zasłania własnym ciałem Hectora a gdy wjeżdża samochodem z tym związanym kierowcą ma nietęgą minę bo wie co się szykuje. Myślę że bardziej niż losem kierowcy przejął się właśnie tym że może zarobić przypadkową kulkę....

ocenił(a) serial na 10
skalarek77

Tylko pytanie czy na pewno zrobił to celowo. Musiał doskonale wiedzieć gdzie zasadzi się Mike, to jedno. A drugie - ma jaja ze stali, że zaufał, że Mike nie strzeli. Bo kto przy zdrowych zmysłach ustawia się na linii ognia chroniąc gościa, którego sam próbuje podkopywać? Nacho na psychola nie wygląda, więc może rzeczywiście było mu nakazane tak zaryzykować. Z drugiej strony, to ludzie Fringa odciągnęli Mike'a, więc musieli wiedzieć o zjeździe Salamanców.
Snując teorie spiskowe, może rzeczywiście Nacho już pracuje dla Gusa. Może nawet nie z własnego wyboru. Tylko po co Gus miałby chronić Hectora?

Moim zdaniem, Nacho pośrednio lub nie doprowadzi do wylewu i posadzi Hectora na wózku.

ocenił(a) serial na 10
Kasiek_haz

"Tylko po co Gus miałby chronić Hectora?" Żeby samemu się na nim zemścić za zabicie partnera X lat wcześniej.

ocenił(a) serial na 8
Kasiek_haz

Skąd wiesz, że ot ludzie Fringa odciągnęli Mike od oddania strzały w kierunku Salamanci? I dlaczego akurat wybrali go jako cel?

ocenił(a) serial na 10
bredny

Oglądasz ten serial? :D

ocenił(a) serial na 8
Kasiek_haz

Już wszystko wiem. To była chwila konsternacji.

ocenił(a) serial na 10
basia_1990

Rowniez bardzo mi sie podobal, serial coraz bardziej nabiera tempa i coraz bardziej czuc w nim Breaking Bad. Odseparowane swiaty Breaking Bad i Better Call Saul tj. interesujacego kryminalu i nudnawego wątku prawnego wreszcie zaczynają się ze sobą pokrywać.

ocenił(a) serial na 10
basia_1990

Świetny odcinek. Kurde, jaka plejada gwiazd z BB się przewinęła. Francesca jaka grzeczna i układna :) Wszystko pięknie się zazębia. Mike ninja już myślał, że wszystko odkrył, ale to jego odkryto. Chuck jest genialnym villanem.

Ale hopsający przez ogrodzenia Howard wygrał odcinek! :D

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

Oj tak! Z zapiętym guzikiem garniturka ;-D

ocenił(a) serial na 7
Kasiek_haz

Ciekawe co się stało, że Francesca z milutkiej stała się taką wredną babą.:P

ocenił(a) serial na 10
Dioryt

przetrwała użeranie się z dziadkami w MVD ale to praca dla Saula ją złamie :D

ocenił(a) serial na 10
Dioryt

No właśnie... Pewnie poznała Saula i razem z nim przeszła stosowną dla siebie przemianę.

ocenił(a) serial na 9
basia_1990

Świetny, świetny ! :)

ocenił(a) serial na 9
basia_1990

alez cliffhanger. Juz sie nie moge doczekac kolejnego odcinka! Był swietny. Francesca, przydupas Fringa [ktory marnie skonczyl], GUSTAVO, Mike. Tyle nawiązań do BB! Wszystko ladnie sie ze sobą scala. Cos czuje, ze po tej calej akcji z Chuckiem ten kipnie, ale doprowadzi to wszystko do tego, że Jimmy zostanie sam i wtedy stanie sie Saulem.

basia_1990

Gus sprawia wrazenie takiego sympatycznego człowieka gdybym nie oglądał breaking bad nigdy bym nie pomyslał ze byłby w stanie zabić kazdego bez mrugnięcia okiem

ocenił(a) serial na 10
Tomek23199304

Np. tego Latynosa, któremu poderżnął gardło na oczach Walta, Jessego i Mike'a. Nie pamiętam jego imienia.

LukaszJarosz25

Według mnie Gus to jest chyba najlepiej przedstawiony socjopata jakiego widziałem na ekranie. Niby uśmiecha i sprawia wrazenie miłego ale widz zdaje sobie sprawę ze zachowuje sie tak tylko dlatego bo jest to dla niego wygodne i przynosi korzyści. Tak samo zachowuje prawdziwy socjopata z realnego zycia

ocenił(a) serial na 9
basia_1990

Dla mnie odcinek przełomowy. SPOILER Moim zdaniem możliwe jest, że mimo iz Chuckowi wydaje się, że dopiął swego karząc Jimmiego za jego czyn doprowadzi do swojej własnej klęski. Jimmy broniąc się sam, niepohamowany niczym, wykorzysta swoje umiejętności do wykpienia się wszystkiego w sądzie i ośmieszy kancelarię Chucka. Dobre usposobienie Jimmiego wygra ze zgorzknieniem i chorą zawiścią brata. W końcu dowiedziałem się co stało się z żoną Chucka, że odeszła od niego.

ocenił(a) serial na 8
PAWELPOST

Co się z nią stało? Gdzie to jest powiedziane?

ocenił(a) serial na 9
lukaszpolowczyk

Na końcu odcinka kiedy Jimmy wściekły podbiega do biurka wykrzykuje "..no wonder why Rebbeca left you" znaczy się że odeszła od Chucka.

ocenił(a) serial na 8
PAWELPOST

A w tym sensie piszesz. Bo zrozumiałem tak, że był powiedziany powód jej odejścia. A powód nie był powiedziany, tylko sam fakt odejścia.
No to wszystko jasne.

ocenił(a) serial na 7
PAWELPOST

Chuck awansował na najbardziej znienawidzoną postać serialu, więc pewnie w tym sezonie się z nim ostatecznie pożegnamy.

ocenił(a) serial na 9
PAWELPOST

Moim zdaniem trudno mówić o włamaniu gdy Jimmy demoluje biurko na oczach Chucka. To po prostu kłótnia rodzinna i Chuck oskarżając brata zwyczajnie się ośmiesza.

ocenił(a) serial na 10
skalarek77

Przecież Jimmy DOSŁOWNIE wyważył z kopa zamknięte na klucz drzwi wejściowe...

ocenił(a) serial na 10
skalarek77

Podejrzewam że otwarcie zamkniętej na klucz szuflady pogrzebaczem bez zgody jej właściciela też nie jest legalne, nie wiem czy kwalifikuje się jako włamanie, ale jako zniszczenie miana już na pewno.

basia_1990

Skąd Gus wiedział że Mike go śledził?

Cysiek1991

gdy zrobił tę skwaszoną minę

ocenił(a) serial na 8
Cysiek1991

Tak jak w BB, gdy Gustavo zorientował się, że ten gość z plecakiem jest obserwowany po prostu do niego nie podszedł - tak jak do Waltera w BB, gdy Jessie sprawił, że spotkanie stało się ryzykowne. Koleś wstał i wyszedł, a na Gustavo pewnie zrobiło wrażenie, że Mike dotarł aż tak daleko i jakoś niedługo go zwerbuje.

ocenił(a) serial na 8
karimnaf

Jak nie podszedł, jak podszedł?
Pewnie mu szepnął, że ma ogon, gdy kolo niego "sprzątał".

ocenił(a) serial na 8
lukaszpolowczyk

Nie podszedł. Obok Waltera też sprzątał, ale nie podszedł. Koleś zawsze cenił sobie ukrycie ponad wszystko, więc sprzątając musiał przelecieć cała sale i nie mógł ryzykować, że ktoś zauważy to "szepnięcie".

Do niego mogą dołączyć najwyraźniej tylko osoby, które mu zaimponują. Mike prawie go odkrył dochodząc aż do restauracji, a Walt odkrył kim jest przyglądając mu się.

ocenił(a) serial na 8
karimnaf

No o to chodzi, że podszedł do niego przy sprzątaniu. Przecież nie mówię że usiadł naprzeciwko.
Może szepnięcie to rzeczywiście przesada, ale właściwie wystarczyło że przeszedł nie biorąc torby, czy co tam miał zamiar zrobić.

ocenił(a) serial na 10
karimnaf

Oglądałeś tę scenę? Przecież Jimmy z tym jego "dyskretnym" oglądaniem się był aż zabawny. Brakowało mu tylko wielkiej kartki na plecach z napisem "Undercover" :D
Gus wie, kiedy przychodzi jego koleś, więc specjalnie wtedy zamiata podłogi i skanuje całe pomieszczenie.
Jimmy był bardzo oczywisty w swoim zachowaniu. Plus utknięcie w koszu, no kaman! Do tego Gus wie o postaci Mike'a. Myślisz, że przypadkiem był na zewnątrz po wyjściu Jimmy'ego?
Jimmy i Mike nie wiedzą, że Los Pollos są pod stałą obserwacją. Tak restauracja jak i jej otoczenie. Myśleli, że obserwują z ukrycia a sami zostali zauważeni.

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

Jak był na zewnątrz to widział ten śmieszny żółty samochodzik, zgadza się.
Napis "undercover" hehe dobre :-D ale faktycznie tak się zachowywał.
Jednak RESPECT za upuszczenie zegarka do kosza w ułamku sekundy. Nawet tego nie zauważyłem.
Saul jeszcze raczkuje, potem dorobi się 10 komórek w szufladzie ;-)

ocenił(a) serial na 10
MarcelKowal

Jeden i drugi muszą zaimponować Gusowi, żeby ich zatrudnił. A że utalentowane są oba chłopaki to już wiemy. Teraz tylko Gus musi to zauważyć. Dobrze, że już są na jego radarze :)

ocenił(a) serial na 9
Kasiek_haz

Nooooo! Troche męczące to było, choć i tak serial mi się podobał.

Mina Mike'a gdy zobaczył telefon na drodze...
Classic Mike! :)

ocenił(a) serial na 7
Kasiek_haz

Ale Jimmy nigdy nie pracował dla Gusa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones