PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875447}

iCarly

6,5 262
oceny
6,5 10 1 262
iCarly
powrót do forum serialu iCarly

Trochę mi przeszkadza, że samego show nie ma prawie wcale, przez dwa sezony może dwa razy były fragmenty programu Carly. Serial ogólnie wyśmiewa współczesne trendy internetowe, influencerów, memy itp. i to dobrze, ale abstrahując od tego, momentami robi się z tego taki zwykły sitcom jakich wiele. Brakuje czasami czegoś wyróżniającego, takiego jak przebitki z tego co stanowiło podstawę oryginalnego serialu - czyli internetowego show iCarly. Brakuje mi tej beztroski, wariactw, jakie wprowadzały random daning czy skecze o głupiej farmerce. Wiem, że taki był zamysł, bo ma być dojrzale i tak dalej, ale to że ktoś się zestarzał nie znaczy zaraz że znudniał.
Szczególnie, że sama Carly ma w sobie tą młodzieńczą dzikość, taki błysk w oku. Ale nie jest to wykorzystane, bo większość jej problemów to brak chłopaka. Brak Sam jest oczywiście bardzo dotkliwy, bo była filarem oryginału, i nowe bohaterki nie są w stanie jej zastąpić. Harper jest bardzo denerwująca, zarówno w grze aktorskiej jak i samej postaci. Milicent jest denerwująca tylko trochę, ale za to bezużyteczna. Ja nie wiem co ona wprowadza do serialu. Chyba tylko udowadnia, że Freddie się zestarzał. Podobnie jak wszyscy - poza Spencerem. Ten gość to mistrz, to stary dobry zdziecinniały wizjoner, pełen głupich pomysłów. I w końcu wraca jego ikoniczne przypadkowe podpalanie rzeczy niepalnych.
Ogólnie zdanie o serialu mam ambiwalentne. Niby to co innego, dojrzalszego, odrzucającego dużą część cech, które przyciągały mnie (i nadal przyciągają) do oryginału, a wprowadzającego rzeczy, które nie powinny mi się podobać. Ale z drugiej strony ma w sobie magnetyzm, który pozwala mi dać serialowi kredyt zaufania. Na pewno będę oglądał trzeci sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones