PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705298}
8,2 6 630
ocen
8,2 10 1 6630
Batman: Arkham Knight
powrót do forum gry Batman: Arkham Knight

Grę oceniam pomijając problemy techniczne z nią związane. Grę przechodziłem na pc, na najwyższych detalach i odblokowanymi 60 klatkami, miałem na tyle szczęścia że nie napotkałem hard crashy (2 w ciągu całej rozgrywki) oraz sporadycznymi spadkami fps'ów. Gra sama w sobie jest świetnym zakończeniem serii Arkham, ma swoje wady, ale ogólnie rzecz biorąc przynosi masę zabawy. Fabuły nie ma szczególnie wybuchowej, niemniej jest solidna (dosyć) i ogólnie trzyma się kupy. Moim zdaniem trochę za bardzo kombinowano z odkrywaniem tożsamości tytułowego Arkham Knight'a co w moim przypadku rezultowało domyśleniem się kim jest mniej więcej w połowie głównego wątku. Jednym z największych rozczarowań był brak epickich walk z głównymi przeciwnikami, Scarecrow'em oraz Arhkam Knight'em. Ba! Ze Scarecrow'em nie wchodzimy w żadną potyczkę (nie licząc słownych i psychologicznych) a potyczka z Arhkam Knight'em była równie rozczarowaniem (tak naprawdę wystarczyło w odpowiednim momencie skakać z gargulca na następnego, znaleźć się pod przeciwnikiem, 4x klikamy przycisk i bum, koniec "walki"), boli to tym bardziej że system walki w grze jest po prostu świetny a ciosy kończące wraz z naszymi pomocnikami są miodzio. Batmobil... kochany, nieszczęsny batmobil, samo dodanie do rozgrywki żelaznego rumaka mrocznego rycerza jest świetne, jednak w moim odczuciu trochę nadużywane, o ile niszczenie bezzałogowych dronów przeciwnika jest fajną zabawą, niestety po kilkunastu potyczkach staje się powtarzalne i odczuwamy że poza zwiększoną ilością przeciwników nic się nie zmienia, a fabuła została na siłę wydłużana. Więc w tym aspekcie gry moje odczucia są podzielone. Żałuję trochę też że nie była wykorzystywana częściej mechanika detektywistyczna Batmana, która jest zrobiona świetnie i miło urozmaica rozgrywkę. Graficznie i dźwiękowo gra stoi na najwyższym podium obecnie dostępnym dla gier. Design postaci, zwłaszcza głównych (Batman, Scarecrow, Arkham Knight) cieszy oko, a dbałość o detale takie chociażby jak deszcz spływający po pelerynie czy jej delikatne falowanie podczas szybowania sprawia że gra nabiera życia. Jeżeli chodzi o misje poboczne oraz walkę z bandziorami, uważam że ciekawiej by było gdyby miasto Gotham nie było ewakuowane (znowu), ponieważ wtedy wydawało by się że ma to większe znaczenie. Podsumowując gra jest godnym zakończeniem serii Arkham, i pomimo kilku niedociągnięć i wydłużonych sekcji, gra przynosi masę zabawy i szybko się nie nudzi. Za grę najuczciwszą oceną było by 8,5/10 (nie biorąc pod uwagę problemów technicznych z portem na pc) . Z czystym sercem mogę polecić tą grę na konsolę dla każdego fana serii lub osób lubiących tego typu rozgrywkę, dla osób chcących wersji na pc, radziłbym poczekać aż gra zostanie naprawiona oraz może i zoptymalizowana, ponieważ o ile sam nie miałem większych problemów, internet jest zalany skargami i narzekaniami.

ocenił(a) grę na 7
Larmind

Jak dla mnie to zakończenie jaki i większa część gry było wielkim rozczarowaniem. Walka z ostatnim bossem która ograniczyła się do klikania odpowiednich klawiszy. Następnym rozczarowaniem była tożsamość Arkham Knight'a spekulacji o tym kto nim jest było dużo a okazało się że to pierwsza postać która była brana pod uwagę od czasu ogłoszenia ze w grze pojawi się AK. W grze irytowały mnie wymuszone sekwencję z batmobilem, w uniwersum batmana jest tylu ciekawych złoczyńców a zamiast nich do gry wprowadzili misję w których musisz rozwalać po 50 czołgów danego typu, nie wspomnę też, że Dwie Twarze, Pingwin czy też Harley to przeciwnicy na jedno uderzenie. Samo zakończenie jest słabe nic nie wyjaśnia nie mówiąc o tym, że jeśli chcesz je zobaczyć to musisz przejść grę na 100%. Moja ocena tej gry waha się pomiędzy 6 a 7 to zdecydowanie najsłabsza odsłona.

ocenił(a) grę na 9
mmurzyn17

To jak przejdziesz grę na sto pro wyjaśni sie co się stało z Jasooo znaczy z Arkham Knightem?

ocenił(a) grę na 7
marcin_lendzion

Przejście gry na 100% nic nie wyjaśnia pokazuj tylko co się stało po protokole knightfall. Nie pokazuje dalszych losów innych bohaterów, Jak chcesz wiedzieć co się stało z Robinem, Harley i Arkham Knightem to musisz sobie kupić pakiet DLC tylko bo to aby pograć 30 minut dłużej :/

ocenił(a) grę na 9
mmurzyn17

mam te DLCeki ale one nic nie wnoszą do historii Harley ucieka z posterunku z Trującym Bluszczem NIghtwing nie pozwala uciec pingwinowi a Arkham Night aka Red Hood zabija Czarną Maske i to tyle niezbyt związane z głównym wątkiem historyjki

ocenił(a) grę na 10
marcin_lendzion

Batman pokonuje chorobę i swój strach, jednak jego tożsamość jest ujawniona. Fałszuje zatem własną śmierć (najprawdopodobniej), tak jak w trylogii Nolana: "Możesz zabić człowieka, ale nie symbol".
Gordon jest burmistrzem Gotham, Barbara i Tim są małżeństwem.
Czarna, batmano-podobna postać na końcu? Nie wiadomo. Azrael, sam Bruce używający toksyny, ktoś inny. Teorii jest wiele.

Nightwing powstrzymuje Pingwina przed ucieczką, Robin łapie Two-Face'a, Catwoman niszczy (nie pamiętam, czy to zrobiła) i kradnie całą kasę Riddlera (jest już skończony).
Todd powraca jako Red Hood, walczy z przestępcami, lecz nie stroni od brutalności. Jednym słowem mówiąc: morduje.

ocenił(a) grę na 9
Larmind

Ja grałem i na konsoli jak i na PC i grało mi się świetnie ale moim zdaniem troszeczkę brakowało do poziomu City które moim zdaniem jest Najlepsze z całej trylogii i bez wad na dodatek. A tu było świetnie. I nie miałem błędów słynnych technicznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones