PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682837}
7,5 5 587
ocen
7,5 10 1 5587
Batman: Arkham Origins
powrót do forum gry Batman: Arkham Origins

Na początku kręciłem nosem, że zmienili interface (HUD, menu) ale spodobał mi się. Nowa ekipa zmieniła także poziom trudności niektórych walk co przełożyło się na gorszą jakość gameplaya. Chodzi mi jak wiadomo o Deathstroke’a – odpuściłem w trzeciej fazie jak wyjmuje katanę. Nie mam już siły tego powtarzać. Dwa poprzednie Batmany były idealnie zbalansowane pod względem poziomu trudności. Tutaj po przejściu 6% gry pojawia się frustrujący boss. Do tego podczas walki z nim gra muli się. Normalnie chodzi 130 kl./s a przy tej potyczce klatki spadają poniżej 30. Generalnie cała gra ma jakieś sporadyczne problemy techniczne – wysypy do pulpitu, wspomniana oscylacja fpsów czy zawiechy. Dopóki nie pojawił się Deatstroke byłem skłonny wystawić 8/10. Natrafiłem także na ciekawy problem – podczas eliminowania pionków (zbiry w Gotham) w ogóle prawie nie mogłem ich ogłuszać tzn. nie działała kombinacja klawiszy do ogłuszania „ctrl + PPM”. Niestety zemściła się zmiana rocksteady na mniej doświadczoną ekipę. Szkoda bo już miałem nadzieję na kolejny dobry produkt z Batmanem w roli głównej. Reasumując zgadzam się opinią serwisu Gamespot, żę nowa odsłona Batmana nie wnosi nic nowego do tematu. Poza tym nie wiem jak wy ale ja tu widzę drobny regres graficzny względem poprzedniczek. Jakość niektórych tekstur jest porażająca. Farewell Bats!!

STAMiNA

"Drobny"? Arkham Origins wygląda dużo gorzej niż dwie poprzednie części. Tekstury są dużo bardziej niewyraźne, kolory gorsze, takie jakby trochę "zakurzone", postacie są kwadratowe, twarze brzydko zrobione a animacje okropne.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Też miałem z tym problem, powtarzałem tę fazę z kataną kilka razy ale tu chodzi po prostu o klikanie Kontry z wyczuciem, w momencie, gdy Ci się wyświetli kontra musisz od razu nacisnąć, nie za późno, nie za wcześnie. Ten boss wydawał mi się bardzo trudny, ale jak doszedłem do sposobu pokonania go, to... W grze czeka Cię jeszcze paru cięższych :)

ocenił(a) grę na 9
transformers

> ale tu chodzi po prostu o klikanie Kontry z wyczuciem, w momencie, gdy Ci się wyświetli kontra musisz od razu nacisnąć, nie za późno, nie za wcześnie
No tak przecież robiłem jak się wyświetlała ikonka PPM wciskałem prawy przycisk myszy. Tylko kurde nie zawsze mi się ta ikonka wyświetla i Deathstroke ciął mnie tą kataną.

>W grze czeka Cię jeszcze paru cięższych
Gre już odpuściłem. :)

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Może twój piecyk nie jest w stanie udźwignąć tej gry?

ocenił(a) grę na 9
transformers

Hmm skoro wyciskam nawet 130 kl./s to chyba daje radę. Wątpię aby walka z Deathstrokiem była tak obciążająca dla sprzętu :))) Ewidentny problem techniczny gry.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Ja owego problemu nie miałem, spróbuj jeszcze raz na spokojnie.

STAMiNA

Ewidentny problem z twoimi umiejętnościami widocznie. Jeśli wciśniesz kontrę zanim pojawi ci się przycisk kontry na ekranie, to on się nie pojawi po prostu.

ocenił(a) grę na 9
neo_angin

>Jeśli wciśniesz kontrę zanim pojawi ci się przycisk kontry na ekranie, to on się nie pojawi po prostu.
Wciskałem zawsze jak pojawiała się ikonka contry. O_o

ocenił(a) grę na 5
STAMiNA

Właśnie Deathstroke'a pokonałem i wcale nie jest taki trudny. Na normalu dałem radę za drugim razem. To już trudniejsza była walka z Ra's al Ghulem w AC. Problemów technicznych także nie spotkałem.

ocenił(a) grę na 9
kaioken26

Może po prostu gra ściągnięta skądś indziej niż sklepowej półki a teraz furczy, że ma problemy :D I rzuca oszczerstwa w stronę twórców.

ocenił(a) grę na 9
transformers

Problemy techniczne to nie odosobniony problem. Wystarczy poczytać w necie ilu ludzi skarży się na technikalia.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Wszyscy skarżący się pewnie jadą na lewej wersji. Serio, odłożyłem sobie te 130 zł, kupiłem i jestem zadowolony. Miałem tylko jeden błąd na początku gry, kiedy z niewyjaśnionych przyczyn wysiadł dźwięk. Jeśli już ktoś komentuje grę to niech nie będzie na tyle bezczelny i niech nie wytyka błędów pirackiej (tu i ówdzie pokaleczonej) wersji. ;)

ocenił(a) grę na 9
transformers

>Wszyscy skarżący się pewnie jadą na lewej wersji
Pewnie tak.
Czy ten gość też jedzie na lewej wersji?
http://www.youtube.com/watch?v=aSeARjpIj5o

ocenił(a) grę na 5
STAMiNA

Zwracam honor co błędów. Jest ich naprawdę sporo i psują radość grania.

ocenił(a) grę na 9
kaioken26

>To już trudniejsza była walka z Ra's al Ghulem w AC
Dla mnie nie. Nie miałem z nią żadnych problemów.

ocenił(a) grę na 5
STAMiNA

Może masz po prostu nie wystarczające umiejętności ? :D
Nie uważam się wyjadacza, a Deathstroke'a załatwiłem bez większych problemów. Za pierwszym razem się po prostu zagapiłem.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Bardzo dobrze że ci się nie podoba najlepiej sprzedaj i zamilcz już,bo skoro nie potrafisz przejść bossa z początku gry którego się tylko kontruje to nie ma sensu żebyś dalej grał,szkoda że tylko oceniasz tą grę bez jej ukończenia i jakieś smuty walisz że ci komp tego nie potrafi uciągnąć chociaż gra działa na tym samym silniku co Arkham City

ocenił(a) grę na 9
Joleke22

>Bardzo dobrze że ci się nie podoba najlepiej sprzedaj i zamilcz już,
Pytał się ciebie ktoś o coś? Jak nie to pal wroty stąd.

> smuty walisz że ci komp tego nie potrafi uciągnąć chociaż gra działa na tym samym silniku co Arkham City
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Podczas walki z Deathstorkiem mam spadek spadek fpsów poniżej 30. Podczas gry wyciskam nawet 130 klatek.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

To ty stąd "Pal wroty" bo trudno brać na poważnie kogoś kto nie przeszedł nawet gry a już ją ocenia ;)

ocenił(a) grę na 9
Joleke22

>To ty stąd "Pal wroty"
To mój temat więc ty jesteś tu gościem.


>trudno brać na poważnie kogoś kto nie przeszedł nawet gry a już ją ocenia ;)
Oceniłem grę bo poznałem jej mechanikę, poziom trudności i technikalia. Dla mnie gra już pokazała swoje oblicze.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Po pierwsze to temat publiczny a nie prywatny więc mogę ci nawet nadać od najgorszych a ty mi możesz naskoczyć ale nie jestem tego poziomu ;)

No WOW oceniłeś mechanikę która praktycznie jest taka sama jak w poprzednich częściach,plus dodano parę udoskonaleń

moim zdaniem jesteś po prostu noob który nie potrafi grać i snob który ma kompleks tego że skoro robiło nową grę inne studio to na starcie jest spalona,pozdrawiam kończę dyskuję ;)

ocenił(a) grę na 9
Joleke22

>Po pierwsze to temat publiczny a nie prywatny więc mogę ci nawet nadać od najgorszych a ty mi możesz naskoczyć ale nie jestem tego poziomu ;)
Bardzo grzeczny z ciebie chłopiec.

>snob który ma kompleks tego że skoro robiło nową grę inne studio to na starcie jest spalona
Nie pisz bzdur i czytaj dokładnie co napisałem. Przed Deathstrokiem byłem skłonny wystawić już pełną ósemkę.

STAMiNA

Odpuściłeś sobie i grę i wystawiasz jej ocenę ? To ,że nie dajesz rady pokonać Dathstoke'a to już tylko i wyłącznie twoja wina. Po to są różne poziomy trudności by każdy mógł grać na swoim poziomie. Osobiście grałem na najwyższych wymaganiach sprzętowych i gra nie zacięła mi się ani razu więc najprawdopodobniej masz zawirusowanego albo za słabego kompa. Co do grafiki to wszystko zależy od ustawień. Na najwyższych gra jest dużo ładniejsza od AC. Ślady walki na śniegu, rysy na zbroi- właśnie takie szczegóły są wspaniałe i ciężko je dostrzec. Swoją drogą masz oryginał czy pirata bo jeśli ściągnąłeś grę i narzekasz ,że masz jakieś problemy techniczne to naprawdę powinieneś odpuścić oceny. Oryginał chodzi świetnie. Poza tym powtórzę jak można oceniać grę zaledwie po 1-2 godzinach ?

ocenił(a) grę na 9
Madridista_

Tylko zaniża ocenę. Szkoda.

ocenił(a) grę na 9
Madridista_

>Odpuściłeś sobie i grę i wystawiasz jej ocenę ?
Tak.

>To ,że nie dajesz rady pokonać Dathstoke'a to już tylko i wyłącznie twoja wina. Po to są różne poziomy trudności by każdy mógł grać na swoim poziomie.
Grałem na easy. AA i AC przeszedłem bez zająknięcia na normalu. AO jest według mnie trudniejsza.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Aż się tu "przeszedłem" z innego tematu.
Ocena gry przed ukończeniem to faktycznie głupota. No chyba, że naprawdę podchodzimy po raz 105 i już mamy dość. Tu takiej sytuacji nie mamy. Walki są faktycznie nieco trudniejsze niż w AC i AA, ale to tylko i wyłącznie plus. Przez to są mniej schematyczne i bardziej emocjonujące. To nie wina gry, że jesteś słabym graczem. Ja Dathstoke'a pokonałem w 3, albo 4 podejściach. Ani za łatwo, ani frustrująco. W sam raz.

ocenił(a) grę na 9
Grochu89

> To nie wina gry, że jesteś słabym graczem
To wina gry, że na easy nie jest łatwo. :))

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Ja gram na normalu i nie jest jakoś specjalnie trudno. Jeśli ginę to bardziej przez to, że nie zwracam uwagi na hp, lub zbyt szybko wciskam atak i przez to gacek nie nadąża kontrować. Jeśli walczy się schematem cios-cios-kontra to udaje się bez problemu z każdym. No a jeśli się zagalopuję to moja wina, nie gry ;)

STAMiNA

A wiec tak. Przez przypadek zacząłem grać na trudnym i tam walki są naprawdę ciężkie. Na normalu są o wiele łatwiejsze i nie miałem z nimi żadnych problemów wystarczy umieć kontrować. Tryb łatwy na 100% jest łatwiejszy od normala ( co jest oczywistością) więc walka tam jest na pewno łatwa. Poza tym pamiętaj z kim ty walczyłeś. Walczyłeś z Dathstrokiem ! Walka z nim nie mogła być strasznie łatwa bo to nie miało by sensu.

ocenił(a) grę na 9
Madridista_

>Walka z nim nie mogła być strasznie łatwa bo to nie miało by sensu.
Nie chciałem aby była strasznie łatwa. Chciałem aby była ciut łatwiejsza.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Tak naprawdę wszystko co trzeba to uważnie obserwować jego ruchy. potem kontra i JEDEN cios. Nie wolno pozwolić aby Deathstroke nas skontrował. Tak do momentu aż wytrącimy mu aktualnie używaną broń. Grunt to pełna koncentracja. Spróbuj jeszcze raz, warto.

ocenił(a) grę na 9
Madridista_

Właśnie mam takie pytanko chciałbym ukończyć wątek główny po raz drugi tylko że na Nowa Gra Plus tylko to co tutaj czytałem to wynika z tego że tam jest poziom very hard czy jednak to jest hard bo jak very to wole zagrać od nowa na trudnym poziomie niż od razu jechać na hardcorze xD.

DemiaN

Z tego co wiem to poziom na "Nowa Gra+" jest wyższy niż na Hardzie ale zaczynasz ze wszystkimi ulepszeniami, wszystkimi zdolnościami i gadżetami ,które zdobyłeś w ciągu przechodzenia gry po raz pierwszy. Czy poziom tam jest faktycznie taki trudny ? Trudno powiedzieć. W Arkham City nie miałem tam żadnych problemów- należy pamiętać ,że nasz Batman od początku ma dużo więcej energii i nowe ciosy.

ocenił(a) grę na 9
Madridista_

Spoko thx : ) zresztą właśnie sprawdzałem no i jest duża różnica jak ładują na przykład do ciebie z broni palnej to mogą Cie rozwalić na 2-3 strzały :-/ OSTRO,bitki jeszcze ujdą ale to pierwsze będzie mnie pewnie nie raz wpieniało xD.Pozdro

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Po błędach wnioskuje że najprawdopodobniej twój komp nie udźwignął tej gry bo ja takich problemów nie miałem więc na 100% to nie winna gry!Po drugie walki z bossami nie są może łatwe ale też nie są trudne więc nie wiem co powiedzieć ale ja drugiego bossa załatwiłem za pierwszym razem choć musiałem potem powtórzyć walkę bo mi się gra ścięła ale i tak poszło łatwo w porównaniu z nie którymi bossami np. z Banem nie było tak łatwo jak w AA a najtrudniejsza to była ta Copperhead.Polecam tą grę bo jest na prawdę kozacka może miałeś dlatego te problemy bo grałeś na konsoli a tam gra miała podobno nie mało błędów.Elo

ocenił(a) grę na 9
DemiaN

Co ty człowieku do mnie bełkoczesz? Przeczytaj dokładnie temat bo mi się powtarzać nie chce. Grałem na PC.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Po pierwsze kulturalnie bo się kvrwa za przeproszeniem nie znamy i nie będę z chamem dyskutować a po drugie ja tylko napisałem że może pykałeś na konsoli bo na PC nie ma takich problemow więc zaniżanie tej produkcji oceny za błędy których nikt prawie nie ma jest nie obiektywne i nie adekwatne z tym co oferuje gra!Błędy oczywiście są ale nie takie jakie wymieniłeś a to że pisałeś o pc to się można domyśleć dlatego napisałem na koniec o konsoli nie kierując to w 100% do ciebie po prostu czytałem że konsolowe wersje mają o wiele więcej błędów i tyle.I następnym razem szanuj drugą osobę w sieci bo w realu takie gadki nie są raczej nagradzane kulturalnym komentarzem :-/.

ocenił(a) grę na 9
DemiaN

>ja tylko napisałem że może pykałeś na konsoli
To nie pisz, że "może" tylko się zapytaj.

> szanuj drugą osobę w sieci bo w realu takie gadki nie są raczej nagradzane kulturalnym komentarzem :-/.
Grozisz mi dzieciaku? Zanim coś rzygniesz zadaj sobie trud przeczytania całego topika i powtarzam skończ bełkotać mi w temacie.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Koleś wydaje mi się że mam do czynienia z dorosłą osobą zachowującą się jak dziecko.Cały czas piszesz to samo i nie kompletnie nie wiem o co Ci chodzi!Na skoczyłeś na człowieka jak jakiś cham ze wsi nie obrażając ludzi pochodzących z takich okolic.Po pierwsze nie grożę ci tylko zwracam uwagę że powinieneś nie kozaczyć tak w necie bo to symbol za przeproszeniem pi*zdy która chce pokazać w sieci co to on nie jest i tylko o to mi chodziło!Trzeba się nawzajem szanować jeśli chcemy podyskutować jak dorosłe osoby.Po drugie co ta za różnica czy bym się zapytał czy nie przecież można normalnie napisać "kolego nie grałem na konsoli wiec te problemy nie wynikają z tego" ale nie oczywiście trzeba prowokować człowieka do kłótni bo już na normalnej dyskusji się nie znamy.I wiem co mi odpiszesz ale musiałem to napisać by podsumować tutaj kto się zachowuje bezczelnie i prowokuje zamiast na spokojnie podyskutować i spalić wolny czas na normalną kulturalną dyskusje.Trzymaj się i mam nadzieje że kiedyś będzie można z tobą normalnie podyskutować jak z innymi użytkownikami filmweb-u.

ocenił(a) grę na 9
DemiaN

Jak chcesz podyskutować zadaj sobie najpierw trud ogarnięcia wcześniejszych treści tematu co by wyeliminować czcze powtórzenia. Wybacz ale serio jak cie czytam to odnoszę wrażenie, że to jest nic innego jak delikatny bełkot. Lubie podyskutować z kimś kto wyraża się jasno i przejrzyście - wtedy dobrze go rozumiem.

ocenił(a) grę na 9
STAMiNA

Hehehe xD dobra stary zakończmy tą dyskusje bo to się robi na prawdę śmieszne,dawno nie miałem z takim czymś do czynienia.

ocenił(a) grę na 9
DemiaN

+1 do doświadczenia. Młody jesteś to mało w życiu widziałeś.

ocenił(a) grę na 8
STAMiNA

Troche mi cie zal zrezygnowałeś z gry bo nie umiałeś sobie poradzić z Deathstroke’a , który jest tak banalnym przeciwnikiem , nawet na poziomie łatwym nie dawałeś rady ? Jestes chyba jedynym graczem któremu sprawiał on trudność , a i gratuluje świetnego podejścia do gry konczac ja w około 10 procentach

ocenił(a) grę na 9
kubala102

>bo nie umiałeś sobie poradzić z Deathstroke’a
Chyba Deathstrok'iem.

ocenił(a) grę na 9
kubala102

I tutaj muszę Ci przyznać rację i nie chodzi mi tutaj o to że koleś nie poradził sobie z jednym z łatwiejszych bossów ale o to że jak można oceniać grę jeśli się jej nie ukończyło,to mnie totalnie rozwala potem weź się sugeruj ocenami na filmweb-ie :-/.

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Zgadzam się z Twoją opinią, ale muszę jednak przyznać, że pomimo kilku zmian, wielu bugów itp. Gra mi się najbardziej podoba. Walka z Deathstrok'iem była fajna, bo była inna... Właśnie czegoś takiego brakowało mi w poprzednich częściach... Naparzanie się na poziomie a'la Ninja... Tego mi brakowało, bo w poprzednich częściach głównym celem, żeby unieszkodliwić bossa było użycie jakiś gadżetów, a tu właśnie musimy użyć własnych pięści... Problem z nokautowaniem powalonych już zbirów jest naprawdę frustrujący, ale miejmy nadzieję, że to zostanie naprawione. Mówisz, ze gra Ci muliła przy walce z Deathstrok'iem? To nie wina gry... sądzę, ze Twojego kompa, bo ja jak grałam to nie miałam żadnych problemów, a jak oglądałam też różne LP z gry też nie widziałam, żeby ludzie mieli podobne problemy.. Więc pomimo drobnych bugów to grę muszę ocenić bardzo dobrze, a zwłaszcza fabuła... Kocham ten moment, gry po walce z Banem Joker spada, Batman go ratuje i to wszystko co się dzieje po... Odzwierciedlenie stanu psychicznego Jokera, to co siedzi w jego głowie... Mistrzostwo! Fabuła naprawdę jest dobra... Pomysł fajny, ale widać, że twórcy bardzo starali się dodać zwrotów akcji tak jak to było ,np. w Arkham City. Muszę powiedzieć, ze ta operacja Czarnej Maski, a raczej Jokera to było dobre posunięcie, bo wyszło to wszystko fajne. Jedną z rzeczy, która mi się nie podoba w grze to walka z Banem... Nwm, nie podoba mi się. Fu. Be. Nie lubię.!
Gra bardzo dobrze się prezentuje. Fabuła, grafika, niektóre postacie też. Nowy STYLE Deathshoot'a też jak najbardziej na plus.. Jego wygląd w AC mnie dobijał :D Nowy charakter Bane'a też wypadł dobrze, nie jest już jakimś kolorowym pajacem na dopalaczach jak to było w poprzednich częściach tylko teraz stał się naprawdę budzącym strach osiłkiem, Sceptycznie podchodziłam do zmiany głosy Jokera i Bacia, ale muszę przyznać, że i tu aktorzy nas nie zawiedli.. Grając w ACII byłam zakochana w głosie Ezio, więc nowe brzmienie gacka jak najbardziej przypadło mi do gustu, a śmichy-chichy Jokera też nie wypadły źle, nawet powiem, ze bardzo dobrze, bo nadano Jokerowi trochę mroku itp, ale jednak stary i dobry Mark Hamill jest najlepszy ^^ Podoba mi się również Copperhead, bardzo fajnie została przedstawiona, ale za to zawiodła mnie Lady Shiva... Jakaś umiejąca nawet walczyć babka, bez charakteru, z bandą ninja i jakimś hełmem na głowie xD
Z racji sentymentu do Batmana, a przede wszystkim Jokera, wystawiam 10, ale i tak czekam na kolejną część od studia RS :)

ocenił(a) grę na 9
NeitalMike

>Problem z nokautowaniem powalonych już zbirów jest naprawdę frustrujący
Do szału mnie to doprowadzało, że nie mogłem ich finishować.

ocenił(a) grę na 10
STAMiNA

Jakiś tam minimalny %szansy jest, że wyjdzie... ale bardzo mały :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones