PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682837}
7,5 5 587
ocen
7,5 10 1 5587
Batman: Arkham Origins
powrót do forum gry Batman: Arkham Origins

Czas na ocene.

ocenił(a) grę na 8

Ukończyłem właśnie wątek główny i jakieś 80% pobocznych. Teraz już mogę coś szerzej powiedzieć.
Po pierwsze, najlepszy fabularnie Batman. Grając często czułem się jakbym oglądał odcinek TASa i to jeden z tych najlepszych. Prosta, ale treściwa historia z kilkoma ciekawymi twistami. Do tego ani na moment nie nuży. Świetnie oddano też klimat Batmana. Gotham, padający śnieg, a w tle śmiech Jokera uciekającego z więzienia, czy też moment, gdy klaun poznaje Harley. Absolutnie świetna robota. O to chodzi w grze akcji na podstawie komiksu.
Znakomicie spisali się też aktorzy głosowi. Szczerze mówiąc, nie wiem czy zorientowałbym się, że Batmana i Jokera dubbinguje ktoś inny, gdybym się wcześniej o tym tyle nie naczytał. Muzyka jest zdecydowanie najlepsza, ze wszystkich części. Świetny kawałek otwierający, czy ten, gdy gacek ze zniszczonej bat jaskini rusza na więzienie.
Grafika daje rade. Nie zmieniła się za bardzo od czasów AC, ale dzięki temu gra rusza każdemu. Jest ok i tyle.

Gameplay, tu jest pewien problem...
Największy plus to zdecydowanie poprawiona walka z bossami. Teraz są walki z ukrycia, z wykorzystaniem gadzetów, jak i typowe nawalanki. Wielki plus. Misje poboczne też wypadły dobrze. Fajnie, że częśc asasynów da się spotkać tylko tam. Postacie "gościnne" też są ok. Choć misja kapelusznika za bardzo przypomina Scarecrowa z AA. Właśnie... AO niespecjalnie wnosi coś nowego. To takie większe AC,. bo kilka nowych zabawek, czy więcej terenu to zdecydowanie za mało, jak na kolejną część. Do tego bugi, o których pisali już wszyscy i wszystko. Trzeba jednak oddać, że codziennie steam pobiera aktualizacje.
Co chyba najważniejsze, w BAO gra się strasznie przyjemnie. Ciekawa fabuła i fajne lokacje, ten sam system walki. Przede wszystkim, czuć tu klimat Batmana i to bardziej ten znany z TASa, niż filmów Nolana, choć i tego trochę jest. Gdyby nie bugi i barak jakiejś większej innowacji śmiało mógłbym dać 10. Niestety, dwa punkty muszę odjąć.

Grochu89

Tak w ogóle to batman growy dużo bardziej przypomina batmana burtonowskiego niż nolanowskiego, a zwłaszcza stylistycznie jest niemal kopią filmu o pingwinie i catwoman.

Z jakiegoś powodu, nikt tego nie zauważa.

ocenił(a) grę na 8
Patty Diphusa

Ja tak. Dlatego tak bardzo cenię sobie gry, nawet tą mimo bugów. Taki interaktywny powrót do dzieciństwa ;)

ocenił(a) grę na 9
Grochu89

Myślałem że tylko ja zauważyłem że to najlepszy gacek pod względem fabuły oraz klimatu choć równie dobry pod względem klimatu był również AA a tak ogólnie gdyby twórcy nie popełnili tylu błędów gra cieszyła by się masą dobrych opinii,tym bardziej że chyba każdy oglądał drugą część gacka w wykonaniu Pana Burtona :-).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones