PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611289}

Rayman 2: Revolution

Rayman 2: The Great Escape
8,1 3 382
oceny
8,1 10 1 3382
Rayman 2: The Great Escape
powrót do forum gry Rayman 2: The Great Escape

Miało klimat!

ocenił(a) grę na 7

Uwielbiam gościa (Michel Ancela, konkretniej), który stworzył takie cudo. Nie przypominam sobie podobnego tytułu (nie, Beyond się nie liczy) o takim klimacie. Magiczny i baśniowy na swój sposób, tajemniczy, ale nie mroczny.
Kurde, wiecie, o co mi chodzi.
Oceniam z sentymentu i to za atmosferę właśnie, którą najlepiej pamiętam - jakoś fragmenty z walkami (nie było ich wiele, co?) kompletnie uleciały mi z głowy.

Pozdrowienia i niech kisiel lumkowy będzie z Wami ^^

ocenił(a) grę na 10
Kazik_chan

Tak, mnie w dużym stopniu urzekła scieżka dźwiękowa. Ta gra to klasyk, i nie ma co się zastanawiać, rozpisywać etc.

ocenił(a) grę na 10
J_Guana

Platformowego Raymana uwielbiam (przykre, że później zrobili z niego zestaw minigier, po czym porzucili go zupełnie dla królików). Trójka była świetna, ale to właśnie drugą część wspominam najcieplej. Grafika się trochę zestarzała, ale styl nadal ma rewelacyjny, a sama muzyka również majstersztyk. No i klimat, który w drugiej części nie był jeszcze tak mocno komediowy.

użytkownik usunięty
J_Guana

Rzeczywiście, muzyka fantastyczna. W ogóle gra bardzo wciągająca. Zapada w pamięć :)

ocenił(a) grę na 10
Kazik_chan

O tak, do dziś pamiętam jak nie mogłem znaleźć ostatniego, dziewięćset dziewięćdziesięcio dziewiątego lumka. Ale w końcu znalazłem!

Macieyko

Haha, muszę cię rozczarować, ale ich faktycznie jest w grze 1000, chociaż licznik pokazuje 999 :D

ocenił(a) grę na 10
Kwaziu

Zależy czy pożarty się liczy. Swoją drogą, myślałem, że w zakończeniu gdy pokona się Brzytwobrodego, to statek wybuchnie, a ostatni lum sam przyleci do Raymana, ale tak się nigdy nie stało.

ocenił(a) grę na 10
speiderman

Słyszałem, że w wersji na PS2 (czyli Revolution) można zdobyć 1000 lumków. Niestety nie miałem okazji w nią zagrać.

Macieyko

Zarówno w wersji na PC i PS2 można zdobyć ich 1000. Tysięczny lum ukryty jest w grobowcu starożytnych i nie jest liczony do podstawowej 50. Tutaj jest filmik: http://www.youtube.com/watch?v=UY7mCJqZ5_U

ocenił(a) grę na 10
Kwaziu

Nieee! Moje dzieciństwo zostało zrujnowane...
Aż mi się zachciało przejść jeszcze raz.

ocenił(a) grę na 10
Kwaziu

Odkryłeś moją największą tajemnicę dot. gier komputerowych! :D Od dzieciństwa sie zastanawiałam, dlaczego mam 99,7% ukończonej gry, chociaż zebrałam 999/999 lumków! Próbowałam wszystkiego, pokonać wszystkich przeciwników, przejść jeszcze raz, rozwalać wsyztskie beczki, pokonać końcowego "robota" za jednym zamachem - i nic! Teraz już wiem, że lumków było 1000, a tego mi właśnie brakowało! :D.

ocenił(a) grę na 10
Kazik_chan

Ach, wspomnienia...
http://www.youtube.com/watch?v=4v82qZ4_oV0

ocenił(a) grę na 10
Macieyko

A pamiętacie poziom o nazwie "Żelazowe góry", gdzie jeździło się na rakiecie po tych pokręconych konstrukcjach? Pamiętam do dziś, jakie miałem zawroty głowy ;P

ocenił(a) grę na 10
Macieyko

Tak, pamiętam to, najgorsze było to, że klawisze działały na odwrót, a lumki w labiryncie ciężko było odnaleźć. Pamiętam, że zebrałam ich 999/999 i miałam 99,7% ukończonej gry :).

Macieyko

Bardziej niezapomniany był jak dla mnie poziom "Kanion". To dopiero był pościg.

ocenił(a) grę na 10
Kazik_chan

Uważasz tą grę za cudo, a dałeś jej jedynie marna 7-mkę? Spójrz na innych, w większości jest to 10 z serduszkiem :).

ocenił(a) grę na 7
Lipstick_92

DałAM - kobiety pykające w gry komputerowe z całego świata, łączcie się ;)
Już tłumaczę się z nieszczęsnej siódemki. W "Raymana" grałam baaaaaaardzo dawno temu i, przyznaję z niewysłowionym bólem, nawet nie uzbierałam wszystkich masek (bodaj doszłam tylko do połowy świątyni ognia, pamiętam, że się umordowałam nieźle na zjeżdżaniu na śliwce po lawie). Tak więc po takim szmacie czasu nie jestem w stanie ocenić tego, na co dziś zwróciłabym uwagę, a tym bardziej oddzielić sentyment od konkretów. Póki więc nie odpalę ponownie gry i wreszcie jej nie ukończę, zaniżam średnią moją siódemką - może trochę krzywdzące, ale dalej znaczy "dobra". :)

ocenił(a) grę na 10
Kazik_chan

Rozumiem :). A co do płci niestety nie weszłam na profil i jej nie sprawdziłam, zwykle oceniam płeć po nicku, w Twoim przypadku "Kazik" jest trochę mylące :D. Pozdrawiam :).

ocenił(a) grę na 10
Lipstick_92

Mnie też bardzo często mylono z mężczyzną - nie wiem dlaczego - czy szminka_92 ze sweetaśnym, różowym avatarem w tle pasuje do mężczyzny? ;)

Lipstick_92

Ostatnio miałem okazję popykać w demko Rayman: Origins. Chyba czas odświeżyć sobie dwójeczkę po ponad 10 latach :)

ocenił(a) grę na 10
lord_of_angmar

A nie trójeczkę? :D

Lipstick_92

Na trójeczkę też przyjdzie pora :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones