The Matrix Revolutions

plakat - Matrix Rewolucje (2003)

pressbook

Wszystko co ma początek, ma też koniec.

W zapierającej dech w piersiach scenie kończącej Matrix Reaktywacje, Neo (KEANU REEVES) zrobił kolejny krok na drodze ku prawdzie, której początek miał miejsce w końcowym scenach Matrixa - przemiana wyczerpała jednak jego moce, leży bezsilny na ziemi niczyjej, gdzieś pomiędzy Matrixem i Światem Maszyn. Podczas gdy Trinity (CARRIE-ANNE MOSS) strzeże ciała pogrążonego w śpiączce Neo, Morfeusz (LAURENCE FISHBURNE) zmaga się ze świadomością, że Wybraniec, w którego wierzył całe życie, jest jedynie kolejnym systemem kontroli, wymyślonym przez budowniczych Matrixa.
W filmie Matrix Rewolucje, końcowym rozdziale trylogii Matrix, epicka wojna pomiędzy ludźmi i maszynami zbliża się do finału: siły wojskowe Syjonu, którym pomagają odważni ochotnicy cywilni, tacy jak Zee (NONA GAYE) i Dzieciak (CLAYTON WATSON), rozpaczliwie walczą z inwazją Strażników. W tym samym czasie armia Maszyn drąży tunel wprost do ostatniej twierdzy ludzi. W obliczu totalnej zagłady mieszkańcy bastionu walczą nie tylko o życie, ale o przyszłość całej ludzkości.
Nie wiedza jednak, że ich szeregi są infiltrowane od środka: wyzwolony program Smith (HUGO WEAVING) przejął Bane'a (IAN BLISS), członka załogi jednego z poduszkowców floty Syjonu. Z każdą sekundą Smith rośnie w siłę, nie kontrolują go nawet Maszyny. Grozi zniszczeniem ich imperium, realnego świata i Matrixa. Wyrocznia (MARY ALICE) przekazuje Neo ostatnie rady, które ten przyjmuje, w pełni świadomy, że jest ona jedynie programem, a jej słowa mogą być po prostu kolejną warstwą oszustw, przynależną do wielkiego schematu Matrixa.
Z pomocą Niobe (JADA PINKETT SMITH), Neo i Trinity decydują się na podróż, jakiej nie odbył wcześniej żaden człowiek - wychodzą na zdradziecką powierzchnię, wędrują poprzez spaloną Ziemię do serca niebezpiecznego Miasta Maszyn. W tej ogromnej, przepełnionej maszynami metropolii, Neo staje twarzą w twarz z największą potęgą świata maszyn - z Deus Ex Machina - i udaje mu się wynegocjować układ, który jest jedyną nadzieją dla ginącego świata.
Wojna zakończy się tej samej nocy, a przeznaczenie Neo i los dwóch cywilizacji zależy od wyniku konfrontacji ze Smithem.

Warner Bros. Pictures przedstawia, we współpracy z Village Roadshow Pictures i NPV Entertainment, film wytwórni Silver Pictures Matrix Rewolucje, w którym występują KEANU REEVES, LAURENCE FISHBURNE i CARRIE-ANNE MOSS. W głównych rolach zobaczymy także HUGO WEAVINGA i JADĘ PINKETT SMITH.
Reżyserami i scenarzystami filmu Matrix Rewolucje są BRACIA WACHOWSKI, producentem jest JOEL SILVER. Producentami wykonawczymi są ANDY WACHOWSKI, LARRY WACHOWSKI, GRANT HILL, ANDREW MASON i BRUCE BERMAN. Operatorem jest BILL POPE, kierownikiem produkcji jest OWEN PATERSON; montażystą ZACH STAENBERG, autorem muzyki jest DON DAVIS; kierownictwo ekipy do spraw efektów wizualnych sprawował JOHN GAETA; kostiumy zaprojektowała KYM BARRETT.
Matrix Rewolucje jest dystrybuowany przez firmę Warner Bros. Pictures, część koncernu Warner Bros. Entertainment Company, w niektórych krajach dystrybucją zajmuje się firma Village Roadshow Pictures.
www.thematrix.com / AOL Keyword: Matrix Revolutions

MATRIX REWOLUCJE: ROZDZIAŁ KOŃCOWY
REWOLUCYJNE SZKOLENIE, WALKA I KASKADERZY
MAGIA BULLET TIME I WALK W POWIETRZU: TWORZENIE REWOLUCYJNEGO KINA WIRTUALNEGO
PROJEKTOWANIE REWOLUCJI
UBIERANIE ŚWIATA PRAWDZIWEGO I MATRIXA
MATRIX REWOLUCJE: IMAX EXPERIENCE
CZYM JEST TECHNOLOGIA IMAX(r) DMR(tm)?
KORPORACJA IMAX
OBSADA
FILMOWCY