Morgan Spurlock postanawia przez miesiąc odżywiać się wyłącznie w restauracjach McDonald's i ograniczyć ruch - jak przeciętny Amerykanin.

reżyseria:
scenariusz:
 oceń twórców
gatunek:
produkcja:
premiera: 17 stycznia 2004 (świat)
boxoffice:$20 641 054

Happy Meal

autor: Ewelina Nasiadko

Odkąd tylko pojawiły się na rynku, fast foody zyskały nie tylko ogromną popularność ale i rzesze zagorzałych przeciwników, przestrzegających ludzkość przed zgubnymi skutkami żywienia się w tego rodzaju przybytkach. Ogromne przychody takich firm jak ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 53%
pokaż:
 
$related.related Daryl Isaacsjako: (on sam)
Morgan Spurlock Morgan Spurlockjako: (on sam)
$related.related Bridget Bennettjako: (ona sama)
$related.related Dr. Stephen Siegeljako: (on sam)
Alexandra Jamieson Alexandra Jamiesonjako: (ona sama)
$related.related Don Gorskejako: (on sam)
Dr. Lisa Ganjhu Dr. Lisa Ganjhujako: (ona sama)

ocena aktorów w filmie

Morgan Spurlock jako false
Morgan Spurlock (on sam)
7,5 11 głosów

Morgan Spurlock przez miesiąc żywi się w McDonaldzie spożywając dziennie trzy posiłki i utrzymując amerykańską dzienną normę 2,5 tys. kroków. Efekt? Zobaczcie sami. McDonald's nazywa działania Spurlocka nieodpowiedzialnymi. Zapowiedział już też zmniejszenie porcji, zwłaszcza frytek, a do wiosennego menu wprowadził wodę i sałatki. Jako prezent można otrzymać licznik kroków, ma on zachęcić Amerykanów do chodzenia.

 • Film ten rzeczywiście należy do obrazów oryginalnych i nietypowych, jeśli porównamy go z królującymi na naszych ekranach filmami akcji, w których dobry bohater strzela do tych złych, czy też z kolejnymi ekranizacjami kolejnych przygód kolejnego ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 80%

pozostałe informacje o filmie
Super Size Me

muzyka:
(więcej...)
zdjęcia:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $11 536 423 w USA
 • $9 104 631 poza USA
budżet:
$65 000
dystrybucja:
Kino Świat
studio:
 • Con, The
 • Kathbur Pictures
 • Studio On Hudson (
  • współudział
  )
inne tytuły:
(więcej...)
 • Zdjęcia do filmu kręcono w Appleton (Wisconsin), Beckley (Wirginia Zachodnia), Nowym Jorku (Nowy Jork), Chicago, Naperville, Oak Brook (Illinois,), Houston (Teksas), Los Angeles (Kalifornia), Worcester (Massachusetts), Indianapolis (Indiana), Seattle (Waszyngton), a także w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii) w USA.
 • Dwa miesiące po premierze dokumentu na festiwalu w Sundance, McDonald's zdecydowało, że nie będą sprzedawać żadnego z produktów menu "Super Size".
 • Spurlock wpadł na pomysł nakręcenia filmu, kiedy leżał na kanapie objedzony po posiłku z okazji Święta Dziękczynienia. Zobaczył wtedy w telewizji wiadomość o dwóch dziewczynach, które pozwały McDonald's za doprowadzenie ich do otyłości.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o