film

1h 52m
6,3 713
ocen
6,3 10 1 713

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
The Company zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pas de deux
Robert Altman to jeden z tych filmowców, o których śmiało można powiedzieć, że konsekwentnie nie zbacza z... ... czytaj więcej
false
Dominika Wernikowska
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:32:21 https://fwcdn.pl/webv/33/47/13347/thumbnail.13347.4.jpg https://fwcdn.pl/video/40421/the_company_m480.360p.mp4

Znakomity reżyser, Robert Altman kręci dramat muzyczny obracający się w kręgach grupy baletowej. Jest to opowieść o młodej artystce (Neve Campbell), która za wszelką cenę chce zostać najlepszą baletnicą w swym zespole.

boxoffice
$6 401 690 na świecie
$2 283 914 w USA
$4 117 776 poza USA
budżet
$15 000 000
na podstawie
Neve Campbell (materiały do scenariusza, historia) / Barbara Turner (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Capitol Films / CP Medien AG / First Snow Production / więcej
tytuł oryg.
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w Chicago (Illinois, USA).
Robert Altman odrzucił ofertę grania w tym filmie, jednak gdy Neve Campbell nalegała, zgodził się.
Neve Campbell, która trenowała kiedyś balet, przeszła 4-miesięczny trening baletu (8 godzin dziennie), by zyskać figurę do tegu filmu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Robert Altman u schyłku życia wspina się na szczyt wizualnej maestrii. Zdjęcia, praca kamery, kostiumy, scenografia, oświetlenie, kolorystyka to w tym filmie złoto.

Przechodząc koło kina zobaczyłem plakat "The Company". Nic wcześniej nim nie czytałem ani nie słyszałem o tym filmie ale nazwisko Altmana zapowiadało go jako interesujący. Wszedłem więc z marszu i... rozczarowałem się się trochę. W gruncie rzeczy wyszedł z tego odrobinę podfabularyzowany dokument. Co nie znaczy, że to...

Występ podczas burzy

ocenił(a) film na 8

Absolutnie cudowny! Nie mogłam wzroku od nich oderwać, aż ciary chodziły... I w ogóle numery choreograficzne w filmie - wspaniałe. Film dla miłośników piękna tańca!

bardzo miłe zaskoczenie. Ciakawy film to jest po prostu :P świetna muzyka, same układy taneczne, boahterowie. Wszystko poprowadzone po mistrzowsku.
świetnym zabiegiem, którego w końcu ktoś nie bał się użyc, było to, że nie była to historia pojedynczej jednostki. Całego zaspołu. Dlatego też ogromne ograniczenia w...

to w tym filmie to był taniec! to powinien zobaczyć każdy kto zachwyca się filmami typu "Step up" czy "Kochaj i tańcz" a po drugie myślałem, że nie wytrzymam, okrutnie nudny film.