PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262223}

10.000 B.C.

10,000 BC
6,0 38 857
ocen
6,0 10 1 38857
5,0 3
oceny krytyków
10.000 B.C.
powrót do forum filmu 10.000 B.C.

10/10

ocenił(a) film na 10

Jeden z najlepszych filmów. Nie rozumiem ludzi którzy piszą że ten film to gówno, nieporozumienie i że jest NIEREALISTYCZNY, przecież twórca 10.000 BC nie miał na myśli filmu historycznego tylko świetną rozrywkę.
Wystarczy się wczuć...
Polecam!

ocenił(a) film na 10
TheDayTheEarthStoodStill

napisałem "świetną rozrywke" :P
nie wiem co miałem wtedy na myśli

ocenił(a) film na 8
TheDayTheEarthStoodStill

oczywiscie popieram i tez polecam ten film.;] bardzo dobra gra aktorow i genialnie ukazane w epoce kamienia;]

ocenił(a) film na 2
mrowka_8

tak masz rację...

Zaczeło się od spotkania dwojga dzieciaków... pierwsze spojrzenia... i pierwsze słowa "Na zawsze pozostaniesz w moim sercu" czy jakoś tak...

Później mamuty budujące piramidę.

Wyśmienite zbroje z trzciny.

Szbloząb...bez jakichkolwiek zwierzęcych odruchów.

Jedna z ostatnich scen zabicie faraona włócznią... to już kompletna klapa reżysera, 5 nagłych idiotycznych i całkowicie przewidywalnych zwrotów akcji... poczułem się jakbym oglądał tureckiego rambo.

ocenił(a) film na 2
kajt_sweb

edit:


dałem mu ocenę 4/10. Na więcej zdecydowanie nie zasługuje.

TheDayTheEarthStoodStill

Dałam 4/10, bo choć film wydaje się ciekawy, jest mimo wszystko poniżej oczekiwań. Świetna rozrywka? To można oprzeć świetną rozrywkę na faktach. Skóra mamuta była twardsza od skóry słonia, więc nie można jej przebić włócznią, a tu taki James Bond zabija go bez problemu i przeżywa przygniecenie przez kilkunastotonowe zwierze. Wiem, że film powstał,żeby bawić, ale spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Miło,że innym się podobało.

ocenił(a) film na 4
TheDayTheEarthStoodStill

.a dla mnie film jest rozczarowaniem.. nie ma tego czegoś co było w Stargate..
..żadna z postaci nie zapadła mi w pamięć, z żadną nie sympatyzowałam.. podczas seansu chciałam żeby ten film w końcu się skończył..

.moim zdaniem, gdyby Emmerich zastosował prosty zabieg: owy bóg był Ra albo innym goauldem i połączyć wątki z poprzedniego filmu z tą historyjką, było by lepiej dla filmu, a przynajmniej dla drugiej połowy..

niestety jest 4/10

ocenił(a) film na 3
TheDayTheEarthStoodStill

To po co nadał taki właśnie tytuł? To jakby stwierdzić że w Jurrasic Park są dinozaury, które chodziły po ziemi ale trochę inne.

Bez sensu.
Pozdr.

ocenił(a) film na 9
TheDayTheEarthStoodStill

Uważam, że film jest oryginalny i naprawdę ciekawy (9/10). Warto go obejrzeć, bo historia jest bardzo
interesująca. Przypomina mi nieco Apocalipto.

ocenił(a) film na 4
faeton

Nie wiem czemu ale film przypomina mi "Gwiezdne wrota".Może dlatego że ma podobny klimat dzieje sie w podobnym miejscu i ma podobną fabule. Hmm.. jak dla mnie wielkie rozczarowanie spodziewałem się jakiegoś wartościowego filmu a dostałem mało ciekawy film. Daje 4/10 tylko za kilka fajnych momentów.

Menfik

dla mnie 2/10 max . mówicie że to nie jest film historyczny ? to po co ktoś daje taki tytuł ?? a skoro daje to nie trudno wydedukować że akcja dzieje się 10 000 lat przed chrystusem . Pomijam fakt że film ma płytką fabułę ale jest wiele nieścisłości skoro teoretycznie wtedy by śię to działo :
1. mamuty budują piramidy(ktoś już tu o tym wspomniał )
2. w filmie pojawia się mapa europy sądząć po jej dokładności mozna ją ocenić na XVII wiek (w pokoju tego tam przywódcy )
3. głownego bohatera atakują diatrymy - chodzące 2 metrowe ptaki(chciałbym przpomnieć że takie coś żyło wiele milionów lat przed człowiekiem !! eocen )
4. z buta głowny bohater przechodzi z lasu równikowego w pustynie a potem jeszcze po górach chodzi a więc krainy mija kiwnięciem palca
5 tygrys szablozębny - w filmie występuje na jednej płaszczyżnie z mamutami piramidami diatrymami tzn tej samej lini czasu i przestrzeni co za bzdura
6. człowiek na początku ukazany jest jak prymitywny jaskiniowiec pod koniec filmu buduje juz piramidy i więć film przeskakuje a czasie 0 kilkadziesiąt tysięcy lat
co tu dużo mówić wielka porażka , kicz , trudno mi uwierzyć jak takie coś miało trafić do kin !!! jeśli ktoś daje 9/10 ... nie bede wiecej pisał .

ocenił(a) film na 7
vesco77

Mi tam nawet się film podobał z czystym sercem moge 8/10 dać.
a co do pana przedmówcy.
1. Nie mamuty tylko Manoki (czy jakoś tak)
2. Gdzie była mapka??
3. To tak jakbyś w Władcy Pierścieni powiedział że Gobliny i Tolle nie mogą żyć w tym samym czasie
4. A na czym miał przejść ?? I jak Ci to reżyser miał pokazać że dłuuugo szli ?
5. Czytaj punkt "3"
6. Prymitywny człowiek był potrzebny do pokazania że nie liczy się rozum i technologia tylko jaki cel chcesz osiągnąć.

Dziękuję :>

Tokash

Tokash..porównujesz człowieka z trolem!! No bez przesady!

Tokash

nie ma co sie za bardzo kłocić ale

- mapa była , na stole chyba ,film miał się ku końcowi nie powiem która minuta to była
- porównywanie tego filmu do władcy pierścieni jest nie na miejscu , ponieważ władca..... jest "baśnią" wzorowaną na książce. podobnie jest harrym potterem i kilkoma filmami , a więc można naginać tu wszytsko czas , miejsce, postacie bo z góry wiadomo że jest fikcja a może bardziej fantastyka
-troche źle się wyraziłem z tym że szli , bardziej chodziło mi oto że np z równikowego lasu wyszli bezpośrednio na pustynię minęło troche czasu i wyszli na wysokie ośnieżone góry no ale dobra powiedzmy że masz z tym rację , nie musi to tak idealnie wyglądać jak w filmie "w 80 dni dookola świata"
- twojego 6 pkt w ogole nie kumam co ma piernik do wiatraka
- a te mamuty czy manoki miejsza z tym żadne z tych zwierząt nie budowało piramid , tak w ogole mamuty nie lubiły ciepłego klimatu delikatnie mówiac

jeśli ten film można traktować jako baśń no to film bardzo przeciętny,
tylko nie wiem po co reżyser lansuje ten film takim tytułem ???? !!!
sprawia to że film jest totalnym nieporozumieniem katastrofą , co gorsza próbuje wpoić widzowi że tak faktycznie było i to mnie najbardziej wku... za przeproszeniem

dzięki za spostrzeżenie :) i czekam na następne , chociaż nie wiem czy warto rozmawiać o tak płytkim filmie

ocenił(a) film na 2
Tokash

Gobliny i trolle, to mitologia skandynawska, a nie wymysł marnego scenarzysty.

Poza tym... orkowie istnieją!!!

ocenił(a) film na 10
vesco77

na tym właśnie polega "kino rozrywkowe":
mamuty budujące piramisy
mapa europy XVII wieku
chodzące 2 metrowe ptaki które żyły wiele milionów lat przed człowiekiem
itd...

ocenił(a) film na 2
TheDayTheEarthStoodStill

cholera myślałem że dobre kino rozrywkowe to Piraci z Karaibów, Władca Pierścieni, Infiltracja czy Memento... a okazuje się że rozrywka jest równoważna ze słowami tandeta, kicz. Brednie.

kajt_sweb

Te filmy co wymieniasz mi się bardzo podobały, ale ten również, choć był bardzo przewidywalny, schematyczny nie żałuję wcale, że go obejrzałem. Oczywiście, że rozrywka jest równoważna z tandetą, kiczem itp. nie odkryłeś Ameryki. Kultura masowa ogólnie jest często tandetna i kiczowata, tak jak i jedzenie w Mc Donald's wszyscy to jedzą chociaż wiedzą że to syfff, ale czasem można czemu nie.
Ten film miał coś nie tak z efektami specjalnymi tego jestem pewien. Ale jejuś...da się to przeboleć i można przymknąć na to oko, a jak Ci brak dystansu i oczekujesz uczty intelektualnej jakieś to polecam Obywatel Milka, super! tyle Oscarów i w ogóle, oglądaj se to.

panklex

problem w tym, że żarcie z McDonalda jest chociaż smaczne i dobrze wygląda, a ten film ani ładny ani zjadliwy. Czekałem tylko aż się skończy, tak bzdurzyć można w fantastyce, ale to był pseudo historyczny film.

ocenił(a) film na 3
vesco77

Ja się poważnie zastanawiałem jak to możliwe, że przedstawiciele różnych typów antropologicznych tworzą jedno plemię. Wystarczy spojrzeć na wygląd D'Leh'a, Tic'Tic'a i Baku. Pierwszy wygląda jak Meksykanin, drugi jak Maorys a trzeci to mulat. I wszyscy mieszkają na mroźnej północy i polują na mamuty.

ocenił(a) film na 7
vesco77

"dla mnie 2/10 max . mówicie że to nie jest film historyczny ? to po co ktoś daje taki tytuł ??"
Aha, to tytuł świadczy o gatunku filmu. Dobrze wiedzieć. Dlaczego dopiero teraz się dowiaduję, że "Dekalog" to film religijny, "Komornik" to film biograficzny a "Galerianki" to dokument? Że też o tym wcześniej nie wiedziałem no patrz!

ocenił(a) film na 8
vesco77

vesco, co do Twojego 6 punktu, to tak jakbyś powiedział, że skoro w Europie ludzie żyją nowocześnie, to w Ameryce Południowej nie może byc żadnych prymitywnych plemion. Myślę, że autor specjalnie pokazał, jak różne mogą być cywilizacje. No i nie masz żadnych dowodów, że świata (dot. mapki) nie znano wtedy, skoro budowano lepiej niż dziś. Szablozęby wcale nie żyje na tej samej przestrzeni z mamutami, piramidami i innymi, bo ja tam go tylko widziałam jak wpadł do dziury i w wiosce.
No i chyba ominąłeś komentarz pt. "szli tak wiele dni"

ocenił(a) film na 6
TheDayTheEarthStoodStill

Skoro piszesz, że jest to jeden z najlepszych filmów, to zapewne potrafisz to jakoś uzasadnić.

Filmy najlepsze, takie na 10/10, moim zdaniem powinny oferować coś więcej niż rozrywkę. Ja w tym filmie nic wartego uwagi nie zauważyłem.

ocenił(a) film na 3
Khaosth

Ja natomiast tak. Warto o nim zapomnieć i nigdy sobie nie przypominać.
Pozdr.

ocenił(a) film na 8
TheDayTheEarthStoodStill

zgadzam się ;] film jest całkiem całkiem :D

ocenił(a) film na 5
TheDayTheEarthStoodStill

jak dorosniesz to zrozumiesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones