PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562632}
4,1 75 373
oceny
4,1 10 1 75373
2,2 12
ocen krytyków
1920 Bitwa Warszawska
powrót do forum filmu 1920 Bitwa Warszawska

Nie.

użytkownik usunięty

Naprawdę tego się nie da oglądać. Właśnie jestem w trakcie oglądania i po prostu jak ta wstępie zobaczyłam, że Nataszka potrafi rzucić nogą i włosami to miałam wrażenie, że oglądam jedno z tych polsatowskich gów*en. Aktorzy też jakoś nie obronili tej historii bez... Historii. Szkoda, że Dębski zgodził się na wzięcie udziału w tym filmie, to trochę skrzywiło jego fenomen po "Ogniem i mieczem", który moim zdaniem utrzymywał się do momentu właśnie tego nędznego filmu. I z Domogarovem jest niestety to samo.
I szkoda kasy na takie badziewie.

ocenił(a) film na 3

W tym filmie zawodzi przede wszystkim aktorstwo. Na dalszym planie zawodzą dialogi, montaż, patetyczność rodem z filmów Eisensteina i NIESTETY REZYSERIA. Sposób kręcenia filmów zestarzał się razem z nim. Dla Nataszki nagroda w postaci złotej maliny byłaby oskarem. Katastrofa. Pokazywać w szkole filmowej - jak nie należy grać. Moja ocena 3,70 (za próbę zrobienia czegoś fajnego, ale nie wyszło z kretesem)

ocenił(a) film na 8
alpinos

NIE ZNACIE SIĘ FILM JEST FAJNY I WCALE NIE NUDNY PISZECIE JAK DZIECI JAK JAKIEŚ GIMBUSY CZY JAK IM TAM . FILM FAJNY OCENA 8

ocenił(a) film na 2
snajper12331

Natasza Urbańska nie bez powodu ma niską ocenę. Aktorka z niej kiepska, gra bardzo sztywno i niewiarygodnie. Ktoś kto jej nie lubi i obejrzy film, niechęć do niej się poszerzy. Ciągłe jej śpiewanie w tym filmie również jest irytujące. Jak się lubi aktorów, nawet bardzo to film się będzie podobał, nieobiektywni ludzie wciąż obok nas. Wyrażenie "Gimbusy" niedawno zyskało dużą popularność także zakładam,że nim jesteś.

ocenił(a) film na 3
MunecaBrava_filmweb

Jedyne co sie broni to zdjęcia, rekwizyty, plenery, reszta naprawde słabizna.

ocenił(a) film na 2
malyfromhell

Rekwizyty też tak właśnie nie do końca, trochę wyglądają na wypożyczone z teatru w niektórych miejscach. Plus w scenach obyczajowych plany są masakrycznie oświetlone ( płasko), przez co zdjęcia wyglądają jak fragmenty pierwszego lepszego polskiego serialu TV ( albo też może to wina braku, lub złej posptprodukcji).
Bronią sięmoim zdaniem jedynie świetne zdjęcia Idziaka podczas samej Bitwy , szczególnie to specyficzne zadymienie planu. Niestety zostały zmasakrowane wręcz przez chaotyczny, tragiczny wręcz montaż.

ocenił(a) film na 3
snajper12331

Sorry ale jeśli ten film oceniasz na 8 to naprawde masz mierne pojęcie o kinemtografii.
Ponadto ja akurat mam 40 lat i gimbusem byłem ale ze 26 , 27 lat temu i obawiam się że wtedy Ciebie na świecie jeszcze nie było, jak oglądało sie prawdziwe kino a nie takie może nie gnioty, ale filmy słabe.

sądząc po Twoim profilu chyba brak Ci i subiektywizmu i obiektywizmu, skoro z taka pewnościa dajesz 10 jack strong?????
To ile wtedy bedzie mieć np Róża??? w Twojej skali 14?????

ocenił(a) film na 8
malyfromhell

Ja nie oceniam za aktorów tylko w jakiej skali podobał mi się film moja ocena jest tak jak napisałem moja więć Jack Strong dostał 10 bo fabuła mi się bardzo podobała :) A skąd wiesz ile mam lat może 42 może 32 a może 22 ?

ocenił(a) film na 1
alpinos

Patetyczna tandeta do tego fatalnie zagrana. I nie tylko Urbańska. Wszyscy. Film dla dziesięciolatków.

ocenił(a) film na 4
robokopo

Nie mów że Ferency fatalnie zagrał.

ocenił(a) film na 1
marcinfw

No może, ale rolę miał infantylną i przerysowaną. To był film dla dzieci do dziesiątego wieku życia...

ocenił(a) film na 1
robokopo

Z uwagi na słownictwo i przemoc chyba celowano w widzów dorosłych. A koniec końców ekipa filmowa wycelowała w siebie i wypaliła z armaty. Tylko Ferencego szkoda.

ocenił(a) film na 1
JFR

Celowano, ale wycelowano w inny target. Ten film to prostacka bajeczka z płytkimi charakterami, naiwnym pojmowaniem historii i dennym aktorstwem. Ten film to istne dno.

ocenił(a) film na 3
robokopo

Powstaje pytanie co to był za "target". Chyba, że owym targetem były osoby o poziomie muszki owocówki - widać jednak, że chyba Hoffman za nisko rodaków ocenił. Skoro jednak taki chłam jednak powstał to oznacza, że duża część naszego Polskiego filmowego środowiska za takich nas uważa :) Na wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków z tego kiczu raczej jednak bym nie liczył.

ocenił(a) film na 1
Zerro

No cóż... Nic dodać nic ująć...

ocenił(a) film na 1

Zastanawiam się, czy to ten sam Hoffman, co wyreżyserował np. "Potop", czy "Pana Wołodyjowskiego", ale chyba nie... Przecież nie można aż takiej szmiry zrobić...

ocenił(a) film na 1
Oliwieta

Ponoć to ostatni film w jego karierze. Stracił wyczucie i zrobił szmirę.

ocenił(a) film na 3
JFR

Z tytułu ten film powinien nawiązywać do jednej z bitew które zmieniły oblicze świata, a wyszedł żałosny kabarecik Nataszy Urbańskiej. Scena przy kartaczownicy; paranoja. A przepraszam, czy to jest filmy człowieka który wyreżyserował Trylogię Sienkiewicza. Jeśli tak, to przywołam Kmicica "kończ waść, wstydu oszczędź".

użytkownik usunięty

Nie da się oglądać, bo nawet nic nie rozumiesz xD Wy się nie znacie, ten film to Arcydzieło ! Wcale nie jest nudny !!! Ja oceniam 10/10 !!!

użytkownik usunięty

Ile masz latek?

użytkownik usunięty

Nie chcę się kłócić, ale ty się po prostu nie znasz :) Bardzo dobra fabuła i obsada, fajne bitwy i rewelacyjne efekty specjalne i rewelacyjna muzyka, nie wiem o co wam chodzi... Film jest wybitny ja oceniam 10/10, i nie rozumiem dlaczego taka niska ocena ,,4/10", i niby jak się nie da oglądać tego filmu ? Jezu... weźcie skończcie pisać takie żałosne wypowiedzi o tym filmie, bo już z tego nawet śmiać się nie chce, tylko płakać, jak tacy kretyni tak krytykują ten film...

użytkownik usunięty

A Ty się znasz, tak? Aha. Ok.

Cóż... de gustibus non est disputandum.

użytkownik usunięty

to ile masz latek?

ocenił(a) film na 4

Przecież ten film jest fenomenalny! Jest w nim wszystko od rekwizytów i efektów specjalnych począwszy po aktorstwo skończywszy. Urbańska zagrała świetną rolę, zdjęcia i wybuchy robią wrażenie. Nie masz telewizora w domu???

użytkownik usunięty
Mauser98

widzę, że należycie do tego samego gimnazjum.

ocenił(a) film na 4

Nie wiem jak na Tobie, ale na mnie zrobiły wrażenie efekty specjalne i animacje jak np. prawdziwy dym czy legendarna staruwka warszawska, a sceny walki są niesamowite. Zupełnie nie wiem jak możesz nie doceniać tego filmu.

użytkownik usunięty
Mauser98

No bo widzisz, na mnie właśnie efekty specjalne nie robią wrażenia. Ten etap przeszłam mając 13 lat będąc wielką fanką Matrixa itp.
Teraz to ja jestem fanką Kieślowskiego : ) Nie mam nic przeciwko efektom specjalnym, ale mój gust się zmienił i mam prawo do nielubienia takich tricków w filmach.
Pozdro!

ocenił(a) film na 4

To teraz dla odmiany na poważnie: nie domyśliłaś się, że robiłem sobie jaja :)?
Jeśli chodzi o film to wydawał mi się sztuczny i naciągany, ale nie uważam, aby był aż tak zły jak piszą to niektórzy komentujący.

użytkownik usunięty

A ty z podstawówki xDDDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones