PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637247}

Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Age of Ultron
7,2 208 081
ocen
7,2 10 1 208081
6,1 34
oceny krytyków
Avengers: Czas Ultrona
powrót do forum filmu Avengers: Czas Ultrona

Jestem rozczarowana tą częścią.
Dwie godziny zapchane akcją, niby nie można się na nim nudzić, ale po pół godziny człowieka to męczy.
Wprowadzenie nowych bohaterów także nie pomogło. Wypadli sztucznie w moim odczuciu.
No cóż. Szkoda. Dwa lata oczekiwania i takie byle co.
W dodatku na początku ta sztuczna scena w zwolnieniu, którą widzieliśmy w trailerze. Nuda.
No i w dodatku brak Lokiego, któremu mieli dać choć chwilkę. A był chyba tylko cień w wyobrażeniach Thora. Za to duży minus.
Stark też się nie wykazał w tej części.
Hawkey dostał więcej czasu ale i tak wiało nudą.
Watek miłosny - bez sensu wprowadzony ( jak Tauriel i Kili w Hobbicie ) Po co ?
Ogólnie zawiodłam się. Niby nie jest źle, ale oczekiwałam czegoś więcej.

ocenił(a) film na 7
sweetgirl_fw

Dla mnie ta część jest o niebo lepsza od 1, mniej schematyczna.

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

SPOILER !!!
chociaz myśle że w dyskusji uczestniczą ludzie po seansie.

Ja się bawiłem na filmie świetnie ale fakt że kilka minusów też wyłapałem. Brak nie tylko Lokiego ale Coulsona, szkoda że Fury nie pokazał Avengersom że stary poczciwy Filip żyje. Szkoda Quicksilvera bo spodobała mi się postać i ją uśmiercili a ostatni minus to jakoś nie bardzo mi się widzi wymiana prawie całej ekipy Avengersów :/ na plusy dużo akcji, fajny antagonista, dałbym go w pierwszą dychę czarnych charakterów, żarty, żarciki między członkami ekipy były całkiem fajne choć dla wielu się nie podobały, nie wiem czemu. Ogólnie całość prawie super ;)

ocenił(a) film na 5
SCORPION60

Sądze, że Coulson pozostanie martwy dla Avengersów by nie mieszać widzom, którzy nie oglądają serialu.
Quicksilvera pewnie pozbyli się z 3 powodów:
1) brak pełni praw do postaci - nie dość, że muszą się z tą postacią dość ostrożnie obchodzić to jeszcze promując Quicksilvera jednocześnie promują Foxa;
2) nie chcieli wprowadzać na stałe za dużo nowych postaci - widzowie, którzy nie są zbytnio zaznajomieni ze światem Marvela już pewnie teraz mają problemy z pełnym rozumieniem tego co się dzieje w Avengersach, a z każdym filmem będzie to coraz bardziej zagmatwane, Scarlet Witch musieli wprowadzić, bo potrzebowali kobietę-superbohaterkę, śmierć brata pozwoli dodatkowo rozwinąć się tej postaci;
3) cięzko dobrze przedstawić walkę, gdy jeden z superbohaterów używa superszybkości - nie potrafię sobie wyobrazić jakby wizualnie przedstawili wspólną walkę Quicksilvera Hulka i Iron Mana z wrogiem. Ciekawi mnie jak to pokażą w Justice League.
Wymiana (rozszerzenie) ekipy Avengersów to przygotowanie pod Civil War. Mi tam to nie przeszkadza. Thor ma inne zmarwienia niż ochrona Ziemi. Hulk mi nie pasuje jako współpracujący członek Avengers. Stark ma firmę do prowadzenia i też w sumie nie za bardzo się nadaje na stałego członka Avengers (chyba, że jako lider). Barton za bardzo odstawał od reszty i w sumie należy mu się emerytura.

ocenił(a) film na 9
Twoflower

Może masz rację, pożyjemy zobaczymy jak wyjdzie ;)

użytkownik usunięty
sweetgirl_fw

Jak dla mnie druga cześć zdecydowanie lepsza od jedynki. W ogóle nie wiedziałem że pojawi się nowy avenger Vision.

użytkownik usunięty

Nie wiedziałeś był plakat był w zwiastunie

użytkownik usunięty

No i się cieszę że nie wiedziałem - wiecej frajdy w trakcie oglądania filmu.

użytkownik usunięty

No :)

Obejrzałem. Wyszedłem zadowolony, słyszałem o zarzutach co do Ultrona przed filmem, że jest dziecinny itp.
Ale to był urok właśnie tej postaci. Chętnie obejrzał bym jeszcze raz, bo ten film powinien trwać z 3 godziny co najmniej żeby wszystko dobrze udało się upchnąć(Whedon powinien walczyć o wersje reżyserską,ale się na to nie zanosi bo tylko zaczepia Marvela i pokazuje swoje niezadowolenie).
Wizje bohaterów - to chyba jeden z najlepszych elementów w filmie. Fajnie pogłębiło postacie, ich zmartwienia itp. To lepiej wypadło niż w pierwszej części. Najlepszy duet Thor & Kapitan

użytkownik usunięty
kamilx98

No to cieszę się że seans uważasz za udany :) a ten film uważasz za lepszy od Kapitan Ameryka Zimowy żołnierz ?

Całkiem inny film. Ciężko porównywać po pierwszym seansie, ale w Kapitanie było mniej bałaganu. :)

użytkownik usunięty
kamilx98

Jak dla mnie dalej najlepszy film marvela to Kapitan Ameryka Zimowy Żołnierz

Nie wiem czy bym stawiał WS na pierwszym miejscu wśród filmów Marvela, ten film najlepszy jest tylko za pierwszym obejrzeniem ze względu na intrygę z Hydrą.
Wątek z tymi wizjami Thora w wodzie kompletnie od czapy, Romanoff-Banner momentami też.
Widać, że film jest pocięty i to jest główny minus niestety. Zabicie Quicksilvera tez srednie, bo powiedzmy sobie szczerze nawet się z nim nie zżyliśmy po jednym filmie w którym go malo bylo. Mogli kogoś innego uśmiercić, kogoś kogo znamy już od kilku filmów. To jedyne zarzuty jakie mam do filmu po namyśle.
Nowi członkowie Avengers :o To mnie zaskoczyło(oczywiście chodzi mi o tę scenę z Flaconem,Witch itp. pod koniec filmu). Ciekawe jak długo będą działać, bo spór w Civil War ich tez pewnie dotknie. A to może być akurat bardzo fajnie przedstawione.

użytkownik usunięty
kamilx98

No Civil War to powinno być coś wielkiego :)

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

Brak Lokiego boli :/

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

Trochę nie rozumiem twojej wysokiej oceny filmu, skoro wymieniłaś same minusy ;-)

Mnie osobiście ta część podobała się o punkt bardziej niż pierwsza, głównie dlatego, ze reżyser dał każdemu ze swoich bohaterów kilka własnych minut :). Naprawdę fajna rozrywka, z kina wyszłam zadowolona i z chęcią w przyszłości dołączę film do swojej kolekcji dvd :).

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

co wy się tak tego braku Lokiego czepiacie? jeszcze się na pewno pojawi, nie wiem po co miałby być tutaj, chyba tylko po to, żeby dostać bęcki od Hulka znowu, za to więcej powinno być Black Widow, i szkoda, że Pepper i Jane się nie pojawiły

użytkownik usunięty
genki_dama

Black Widow było aż nadto więc gdyby było jej więcej, byłoby narzekanie :P Ja tam wreszcie się cieszę że dostaliśmy tyle Black Widow ile powinniśmy

ocenił(a) film na 9

fajnej laski nigdy za wiele ;) byłoby jej więcej, wszyscy byli by szczęśliwi, brakuje jedynie jej jakichś nagich scen :D

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

to skąd taka wysoka ocena skoro film się nie podobał ? :>

ocenił(a) film na 8
mordarg

podobał mi się, ale spodziewałam się na więcej i ocenę 10 a tu na to nie zasłużyli, po prostu miałam za duże wymagania

ocenił(a) film na 8
sweetgirl_fw

To słuszna racja, też odczułem znaczny spadek jakości w stosunku do części pierwszej, dobrze jednak, że drastycznie nie obniżyłaś przez to swojej oceny, nie ma się co mścić za to, że film trochę zawiódł nasze nadzieje, w końcu to nadal bardzo dobre kino akcji SF.

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

Scarlet Witch dodała seksapilu do filmu ;)

ocenił(a) film na 8
Himiteshu

Ona ? gdzie ? Według mnie jest kompletnie aseksualna, tak jak jej siostry

ocenił(a) film na 9
sweetgirl_fw

Oooo ja sie patrzyłem tylko na nią w tym filmie. Jest niska, ma fajne kształty i takie duże hipnotyzujące oczy, ideał :)

ocenił(a) film na 8
Himiteshu

To prawda, jest piękna i tylko wredna osoba nazwała by ją "aseksualną"

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 8
Avatar97

bywam wredna a w moim osądzie jest aseksualna, chyba mamy inny gust :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones