PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4276}
6,4 1 653
oceny
6,4 10 1 1653
Bobby Deerfield
powrót do forum filmu Bobby Deerfield

Ten film bezsprzecznie ma swój urok. Gdyby nie to, powiem szczerze, byłby nie do zniesienia. To łzawa historyjka o dwójce specyficznych postaci, które los ciągnie ku sobie. Happy endu oczywiście nie będzie, jak przystało na "true melodramat". Takich opowieści było miliony, a ta do pewnego momentu niczym się od nich nie rożni. Mamy stały wachlarz scen typowych dla gatunku i szkielet akcji który można szybko przewidzieć.
Czemu więc Deerfielda warto zobaczyć? No pierwsza zaleta jest oczywista - Al Pacino. Jak zwykle świetny, dostajemy tutaj bardzo stonowaną kreację, opartą na "milczących scenach". Ten gość potrafi uratować wszystko swoją rolą. A druga zaleta to kilka "magicznych" momentów, które ostro kontrastują z kilkoma oczywistymi zagrywkami w tym gatunku. Moment rozmowy z iluzjonistą, przełamanie się Bobby'ego w ostatnich minutach, czy sen na samym początku na prawdę wryły mi się w pamięć. Szkoda że cały film bywał niestety zbyt schematyczny (pewnie przez to że Pollack sztywno trzymał się powieści- ale to tylko moje gdybanie) bo mogło być dużo lepiej. Słabe 6 to jedyne co mogę wystawić.

ocenił(a) film na 2
Lucky_luke

"Ten film bezsprzecznie ma swój urok." - oj ja bym się posprzeczał, niestety nawet ani jedna scena nie zapadła mi w pamięć.. niby znany reżyser, niby sławny aktor, śliczne aktorki a taki gniot wyszedł ,że szkoda gadać. W jednym się z Tobą zgodzę "Szkoda że cały film bywał niestety zbyt schematyczny " - o tak, ale "Love story" też jest schematyczne a mimo to porusza emocje, a tu ich zupełnie brak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones