PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=368840}

Ciche światło

Stellet licht
6,7 1 091
ocen
6,7 10 1 1091
7,8 11
ocen krytyków
Ciche światło
powrót do forum filmu Ciche światło

Juz sama nie wiem, co bardziej draznilo w ogladaniu tego filmu, sama treść czy tez gra
aktorów (oprocz filmowej żony). Główny bohater był tak bardzo drewniany, że ciezko skupić
sie na reszcie aspektow. Dzieci niestety tez chyba przypadkowo znalazly sie na ekranie. Caly
czas w scenach w wodzie patrzą w kamere. Ogolnie rzecz biorąc nic specjalnego!

ocenił(a) film na 5
pecadora

Zgadzam się poza ostatnim zdaniem. Zwłaszcza ten płacz głównego bohatera na początku filmu - mało przekonujący.

Dołożyłbym przesadne dłużyzny nic nie wnoszące - na pocieszenie mogę dodać, że sam reżyser chyba był TROCHĘ tego świadomy, bo w scenach uciętych (które nie weszły do filmu) - było jeszcze więcej tego typu nic nie wnoszących ujęć... a zatem zaoszczędził nam dodatkowych "katuszy".

Mimo wszystko jest tam kilka zdań wartych zapamiętania:
"Tato to nie SZATAN, to moja WINA"
"Spokój jest ważniejszy od miłości"
(chodzi tu głownie o spokój wewnętrzny, brak wyrzutów sumienia, życie zgodnie z dekalogiem który zabrania cudzołożyć - głębiej tę myśl rozwiną Piesiewicz w programie "Słownik języka boskiego" w kanale religia.tv, gdzie ogólnie mówi b. ciekawie o dekalogu)

Dialogów było niewiele ale takie treściwe, bez zbędnych słów, spokojne... W wywiadzie (dołączonym do dvd) było wyjaśnienie dlaczego reżyser zdecydował się na to. Po prostu tak tam ludzie mówią.

Szkoda, że reżyser nie pokazał jak do tej miłości doszło. Jakie były pierwsze wybory Johna... ponadto ta końcówka z otwieraniem oczu przez nieboszczkę (czy to na jawie czy śnie) jakoś idiotyczna... - dla mnie to był zgrzyt. Generalnie mam baaaaaardzo mieszane uczucia.

pecadora

W filmach Reygadasa nie grają aktorzy...może dlatego...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones