PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269093}
6,2 6 852
oceny
6,2 10 1 6852
Eskadra "Czerwone ogony"
powrót do forum filmu Eskadra "Czerwone ogony"

Witam, efekty moze ladne, historia dywizjonu byla naprawde ale jest to jedna wielka amerykanska propaganda mozna sie posmiac z filmu, jezeli ktos interesuje sie samolotami i bronia z tamtego okresu to bedzie mial ubaw, jest zrobiony w stylu "amerykanskich komiskow". Czy warto go zobaczyc? to chyba tylko dla relaksu i to po dlugim zastanowieniu. Jak ktos jest milosnikiem bitew powietrznych z czasow drugiej wojny swiatowej to sie zawiedzie.

ocenił(a) film na 9
pawelie76

A jakoś spójniej zadaj pytanie bo nic nie zrozumiałem.

crustian

Akurat z tym się zgadzam :) też tego nie zrozumiałem :)

"Zapomniałeś o Curtiss P-40 Warhawk i Bell P-39 Airacobra "

nie zapominałem. one nie brały udziału w zatopieniu tego okrętu wiec po co miałem wspominać :)

crustian

Okret ten zatopili nie p 51 a p 47 natomiast w filmi zatapia go pojedynczy p 51 czyli pozniej niz to mialo miejsce w rzeczywistosci.


"Czyli polaczenie nie zniszczalnych ludzi i najlepszego mysliwca tlokowego za jakiego jest uwazany p 51."


Chodzilo mi o wizerunek lotnika i sprzetu na jakim latali.

ocenił(a) film na 7
polukr

...ten "fikołek" to była pętla widziana z kamery poruszającej się z tą samą prędkością co samolot wykonujący ewolucję . ...

dardre

Mylisz sie ci piloci walczyli ze soba ogladalem film. To byl kiepski pomysl z tym manewrem lucas troche przesadzil.

ocenił(a) film na 9
pawelie76

Pętle, półpętle, beczki, korkociągi.... to się nazywają te ewolucje i są możliwe.

crustian

Żaden z przedstawionych przez ciebie manewrów nie odpowiada temu co widzami w filmie . to było coś w rodzaj pętli ale o promieniu ~10m i czasie trwania ~1 sek takie oś jest nie wykonalne.

ocenił(a) film na 7
polukr

...po czym wnosisz że promień pętli miał 10 m...?

dardre

Po tym co widać na tym ujęciu :) SA punkty odniesienia o których wspominałem niżej i czas trwania jęcia . on fikną praktycznie w miejscu .

ocenił(a) film na 9
polukr

Tak na marginesie, gdzieś Ty ten film widział już? Toć premiera była tylko w usa jak do tej pory.

crustian

A przeczytaj drugi post :) tam jest rozwiązanie tej tajemniczej zagadki :)

ocenił(a) film na 9
polukr

No to piszesz, że widziałeś film a go nie widziałeś :) . Obejrzymy zobaczymy ocenimy. Na razienie ma co wielce krytykować, że to nie tamto be. Film zapowiada się elegancko

crustian

Nigdzie nie napisałem że go widziałem. widziałem fragmenty i tylko te fragmenty oceniam. :)

ocenił(a) film na 7
pawelie76

...oczywiście że walczyli , pętla to jeden ze sposobów ucieczki lub zajęcia pozycji strzeleckiej na ogonie przeciwnika . Z racji różnic konstrukcyjnych obu samolotów o wiele łatwiejsza do wykonania i wręcz logiczna figura bojowa dla P-51 w starciu ME-262 ...jeszcze raz powtarzam pętla widziana z kamery poruszającej się z tą samą prędkością może dać WRAŻENIE przewrotu przez plecy w miejscu...

dardre

kamera nie poruszała się z ta samą prędkością co p-51 !Odległość samolotu od kamery jest zmienna masz punkty odniesienia jak chmury ziemia czy samolot me262 Punkt umieszczenia kamery jest prawie niezmienny, zmienia się kierunek filmowania. To była kiś niewykonalny "fikołek" a nie pętla.

ocenił(a) film na 7
polukr

...kamera porusza się po linii prostej powyżej, a P-51 wykonuje pętlę , w szczytowym punkcie pętli zbliża się do kamery najbardziej... masz zmienną....Me-262 leci w przeciwnym kierunku niż kamera .... punkty odniesienia...ziemia???? dla ciebie punktem odniesienia jest ziemia widziana z 10 000 m. ...?

ocenił(a) film na 7
dardre

... zresztą niemiecki samolot z tego ujęcia to raczej ME-109 ...

dardre

hahaah10000m ty myślisz ze na takiej wysokości samoloty są "żwawe".

ta pętle w czasie 1 sekundy. takie rzeczy to tylko w star wars ;)

"szczytowym punkcie pętli zbliża się do kamery najbardziej."

widzisz czyli jednak się zbliża do kamery. A miałeś ze kamera się porusza tak samo jak samolot >

ocenił(a) film na 7
polukr

...zbliżanie się samolotu do kamery nie wyklucza tego że kamera porusza się , poza tym w tej migawce nie widać przecież całej pętli a najwyżej 1/4 .

dardre

Ja bym powiedział że 2/3 przeglądnąłem ten fragment kilka razy i samolot wykonuje obrót o jakieś 180-200 stopni w czasie 1 sekundy

polukr

Smialo pisz 360 stopni bo polecial za nim

ocenił(a) film na 7
polukr

... zobaczę przekonam się :) ... ale nie chcę mi się wierzyć żeby coś takiego przejaskrawiono , poderwanie samolotu w górę i natychmiastowe zamknięcie przepustnicy z jednoczesnym otwarciem klap owocuje dość ciasną pętlą , być może będzie to wynikało z kontekstu. Bo te zmontowane(bardzo efektownie) migawki mogą wprowadzić w błąd...

dardre

Ten samolot nie ma wypuszczonych klap :) Pyzatym ma sporą prędkość więc jakież to musiało być przeciążenie dla pilota. pyzatym praw fizyki się nie zmieni nie da się rozpędzonej do prędkości kilkuset km/h kilkutonowej maszyny zwrócić w tak małym promieniu :)

dardre

samolot potrzebuje kilka set metrow zeby zrobic petle.

ocenił(a) film na 7
pawelie76

...na litość boską przecież nie wiesz ile metrów pokonał ten samolot w pętli ... mogło być i z 500 ...

dardre

a jakie ma to znaczenie 300, 400 czy 500 skoro to byla walka manewrowa i niemiec lecial zaraz za nim.

ocenił(a) film na 7
pawelie76

...no to co ? to takie nieprawdopodobne zająć pozycję strzelecką po wykonaniu pętli ? po prostu ja uważam że efekt w filmie jest spowodowany sposobem prowadzenia i umiejscowienia kamery a ty że Lucas się pomylił lub leje wodę , a na to bym nie postawił .

dardre

W tym filmie jest wiele akcji ktore kompletnie nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia.
Jak ty sobie wyobrazasz walke manewrowa? Jak szkop siedzi na ogonie p 51 robi zwrot niesamowity i straca od tak szkopa.

pawelie76

p 51 to nie spodek latajacz.

dardre

zreszta mozesz sobie obliczyc gdzie powinny sie znajdowac samoloty.

dardre

"to takie nieprawdopodobne zająć pozycję strzelecką po wykonaniu pętli "

niemożliwe jest wykonanie przez tego typu samolot tak ciasnej pętli jak ta która widzimy w filmie. Ujecie zrobiono efekciarko i zagubiono realizm.

ocenił(a) film na 7
polukr

...rzecz w tym że ta pętla wcale musiała być ciasna ,za to mogła tak wyglądać przy dynamicznym ruchu kamer ...poza tym co znaczy dla ciebie stwierdzenie "tego typu samolot"...? Po wojnie P-51 to był jeden z najliczniej używanych samolotów akrobacyjnych , nie tylko ze względu na dostępność ale i na właściwości manewrowe . przewyższał pod tym względem nawet legendarnego F4F,uważanego do pewnego momentu za najlepszy samolot akrobacyjny wśród myśliwców USA ..

dardre

Byl tani bylo go tak duzo ze po wojnie za cene zlomu go sprzedawali pozatym wizerunek, wyglad dlatego byl najpopularniejszy, jezeli chodzi o manewrowosc to nie przesadzaj nie byl taki dobry ile wazyl 3,5 tony musial miec duza predkosc zeby robic jakie kolwiek zwroty, ponizej 300 km/h zachowywal sie jak cegla.

ocenił(a) film na 7
pawelie76

... najlepsze możliwości manewrowe P-51 miał w przedziale 300-400 km/h , jak zresztą większość ówczesnych myśliwców . Wyższe prędkości powodują że opór sterów się zwiększa, zmuszając pilota do użycia coraz większej siły przy zmianie kierunku lub wysokości lotu ...Fly-By-Wire nie był wtedy jeszcze znany .

dardre

w tym przedziale to chyba mial "zero" bardzodobra, p 51 byl budowany jako mysliwiec ktory mial wykorzystac przewage wysokosci zanurkowac i uciekac, ze wzgledu na wage samolotu to z predkoscia 300 -400 nie byl rewelacja.

ocenił(a) film na 7
pawelie76

...nie napisałem że był najzwrotniejszy ,czy zwrotniejszy od A6M, czytaj ze zrozumieniem . Ale z pewnością tą cechą przewyższał ME-109 i ME-262 ...zresztą minimalna prędkość P-51 to ok. 160 km/h ,więc pisanie że poniżej 300 zachowywał się jak cegła świadczy o twojej znikomej wiedzy co do tematu ... najbardziej ubawiło mnie stwierdzenie "byl budowany jako mysliwiec ktory mial wykorzystac przewage wysokosci zanurkowac i uciekac"

dardre

W sumie skoro tak twierdzisz to wierz dalej w ten manewr z filmu. Jak juz pisze ze przewyzszal "me 109" i me 262 ( a co to takiego bo nie znam jak juz to bf 109) to na jakiej wysokosci i z jaka predkoscia ach i ktory bf109?a bylo ich duzo. To ze mial min. predkosc 160 km/h to nie znaczy ze mozna nim swobodnie manewrowac. Poszukaj dobrze to przeczytasz a swoim p 51d ze nie byl az tak fantastyczny jak ci sie wydaje. Moglo by go wogole nie byc a alianci by wygrali wojne. Neistety ale taka taktyka byla stosowana na froncie zachodnim wiec tak wszyscy budowali.

ocenił(a) film na 7
pawelie76

...oczywiście "Janosikowa "taktyka sprawdzała się podczas eskortowania bombowców ,brawo znaFFco ... nie wiesz co to ME 109 ? skorzystaj z google może ci się coś rozjaśni , wiesz co to google? ...

dardre

Prawidłowa nazwa to Bf-109 ;)

ocenił(a) film na 7
polukr

wszystkie samoloty wyprodukowane pod szyldemi "Bayerische Flugzeugwerke" oznaczano "BF" przed numerem .Po połączeniu z Messerschmitt AG, wszystkie samoloty zaprojektowane przez firmę oznaczano "ME" wskazując fabrykę Messerschmitt (np. Me109, Me 210, Me 323, Me 262, itd.) :)

dardre

Samoloty zaprojektowane przed zmiana oznaczenia na ME nadal oznaczano Bf !

ocenił(a) film na 7
polukr

no nie ...poczekaj zrobie skan i wrzucę...

ocenił(a) film na 7
polukr

http://img809.imageshack.us/img809/5001/me109.jpg
http://img651.imageshack.us/img651/7429/me1092.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/715/bf109.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/515/me1092.jpg/
...jak widzisz obie nazwy były wykorzystywane ... :)

dardre

To ze były wykorzystywane nie oznacza że obydwie były poprawne. Bf jest nawą właściwą a Me potoczną. Po przejęciu fabryki przez Willy'ego Messerschmitta usilnie promował oznaczenie Me ale w Luftwaffe nadal oficjalnym oznaczeniem było Bf . chodziarz tam też się zrobił bajzel często na tym samym arkuszu dokumentu są obywa oznaczenia :)

ocenił(a) film na 7
polukr

Drugi dokument to 1 strona raportu z testów stabilności przy dużych prędkościach z Messerschmit AG . Me 109 .
...trzeci, to strona ósma tego samego raportu Bf 109 ... obie nazwy musiały być prawidłowe .

dardre

A przeczytałeś datę ? To już było długo po tym jak Willy przejął fabrykę . Willy "promował" oznaczenie me ale w ministerstwie lotnictwa III rzeszy i co z tego wynika w Luftwaffe oficjalnym oznaczeniem było Bf.

ocenił(a) film na 7
polukr

...pierwszy dokument to raport uszkodzeń z jednostki JG300 rok 44` jak widzisz oznaczony Me. gdzieś mam zdjęcie innego raportu z tej samej jednostki z oznaczeniem Bf .

dardre

jejku wiem ze w powszechnym użyciu były dwa oznaczenia ale Me to było potoczne a prawidłowe Bf .

ocenił(a) film na 7
polukr

...ja wcale tego nie wykluczam , ale jak widzisz prefiks" Me " , używany jest nawet w oficjalnych dokumentach ,więc to chyba coś więcej niż tylko nazwa potoczna . np "skarpeta"to nazwa potoczna "FSM 105 syrena"ale raczej nie znalazłbyś rachunku za naprawę skarpety ,zamówienia na skarpetę itd.

ocenił(a) film na 7
polukr

... chyba nawet RAF i USAF używały oznaczenia Me-109 , więc nie tylko funkcjonowało to w Rzeszy , zresztą obie nazwy wykorzystywane były zamiennie we wszystkich jednostkach Luftwaffe ..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones