PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1222}

Filadelfia

Philadelphia
7,9 289 825
ocen
7,9 10 1 289825
7,4 33
oceny krytyków
Filadelfia
powrót do forum filmu Filadelfia


Ważny temat przedstawiony w niekompetentny sposób.
Po cóż temu filmowi wspaniałe portretowanie społeczności Filadelfii, jak i samego miasta, skoro w filmie powinny liczyć się przede wszystkim emocje?
Skąd ten dziwny pomysł, aby wiele najazdów kamerą było wykonywanych w przód, z dużą szybkością niczym w kinie grozy?
Co ma na celu dynamizowanie narracji poprzez czasowe przeskoki, a następne wyhamowywanie jej przez skupienie się na scenach potencjalnie nie mających nic wspólnego z główną osią filmu (narodziny córki Joego)?
Tych pytań jest jeszcze multum, a ostatecznie nie otrzymałem odpowiedzi na żadne z nich. Film jest zrobiony tak niechlujnie pod względem narracji, że dopiero w połowie uświadomiłem sobie, że Andrew jest jednak gejem, a kolega Banderas, który pojawił się parę razy to jego PARTNER nie tylko od robienia notatek z wizyt szpitalnych. Tak ważna i potrzebna fabularnie postać została zepchnięta na tak daleki plan, że praktycznie nie pamiętałem o jej istnieniu.
Świadczy to przede wszystkim o braku pomysłu na poprowadzenie ważnego tematu. Reżyser po prostu wrzucił wszystko, co zawsze działa jeśli chodzi o dramaty sądowe i tematykę homo w filmach. Tony współczucia, taniego sentymentalizmu, uzewnętrzniania piękna głównego bohatera poprzez jego zamiłowanie do prawa i oper (serio?) oraz bezpieczną, zwyczajną reżyserię, która sprawia, że film jest nie do odróżnienia od n produkcji z rocznika 93.
Ogląda się bez fajerwerków, ale również bez zamuły. Oskar za główną rolę tradycyjnie przesadzony, ale na szczęście na tym się skończyło. Poczciwe filmidło o ważnych i poważnych sprawach, w którym dramaty ludzkie są na tyle bez wyrazu, że nie zdołały mnie poruszyć. Sory, nawet jak na ten rok to temat dyskryminacji został już należycie wyorany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones