PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 521
ocen
6,8 10 1 149521
6,8 44
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na wstępie chciałbym podkreślić, że to mój pierwszy post na tym forum. Dlaczego to ma być istotne? A no, już tłumaczę ;) Nigdy nie czułem w obowiązku, aby pisać cokolwiek na forum, ale dzisiaj będąc w kinie znaczną część seansu po prostu było mi wstyd. Było mi autentycznie wstyd że fani SW dostali coś takiego.

Uniwersum Gwiezdnych Wojen. Za co przede wszystkim je kochamy? Oj za masę rzeczy, można by naprawdę wymieniać długo, ale jak dla mnie na przedzie tego wszystkiego jest klimat i i uczucie tego, że jest to historia niepowtarzalna, coś jedyne w swoim rodzaju, coś niesamowitego.

Co się stało w Ostatnim Jedi? Już nawet nie wspomnę o tych małych, strasznie denerwujących, rzeczach typu, że zawsze dobrzy bohaterowie wychodzą cało ze wszystkich śmiertelnie wyglądających kolizji, ale to występuje w wielu filmach także przymknijmy na to oko. Mój Boże... do końca życia chyba nie zapomnę sceny, w której Leia AKA Iron-woman zmartwychwstaje w kosmosie i leci jak odrzutowiec do tych drzwi. Nie mogłem uwierzyć w to co widzę... naprawdę? Jakieś pocałunki i rozmowy na tle wybuchów. Wszyscy mają czas na jakieś bzdurne gadanie kiedy czasu jest mało. Kaylo Ren, który w Przebudzeniu Mocy dostał lanie od Rey nagle podstępem zabija największego kozaka ciemnej mocy, naprawdę??? Scen o podobnym absurdzie jest w tym filmie masa. Biją one widza po twarzy. Ilekroć wstaję z podłogi i próbuję dać Ostatniemu Jedi kolejną szansę, ten ponownie zwala mnie z nóg i jeszcze kopie nie dając mi cienia wątpliwości, że film ten niestety jest SŁABY. Przykłady można mnożyć, nie pamiętam wszystkiego, ale było tego niestety bardzo dużo.

Tak jak Przebudzenie Mocy umiejętnie stąpało po tej granicy absurdu i wszystko można było na siłę wyjaśnić i nawet miało to sens tak tutaj w SW twórcy poszli na całość. Chyba inspirowali się Szybkimi i Wściekłymi. Przebudzenie mocy jest świetne jeśli pominiemy końcówkę gdzie ranny Kaylo Ren nie jest w stanie pokonać dwóch nowicjuszy. Ale dałem ósemeczkę, mimo wszystko film miał nadal klimat, delikatnie nadpsuty, ale chociaż miał jakikolwiek...

Oj jak cudownie gdyby to był tylko senny koszmar. Zaraz się obudzę i pójdę do kina na prawdziwe Star Wars, na których otworzę szeroko usta ze zdziwienia. Gdzie klimat jest tak dobry, że ekscytacja sięga zenitu... Gdzie fabuła jest logiczna, a główny antagonista ma więcej niż 80 IQ. Eh, można tylko pomarzyć :<

Jestem zażenowany, wystawię ocenę 5 ale tylko i wyłącznie dlatego, że jednak efekty były spoko no i przez jakieś 10 minut w filmie łącznie dało się wyczuć klimat SW (no nieźle, nieźle... film trwa ponad 2h XD)

Na koniec mogę zaprosić Was do dyskusji, z chęcią dowiem się jakie jest Wasze zdanie. Wiem np. że u mnie w kinie trochę ludzi wyraźnie się śmiało po seansie. Ja jako fan przyjąłem to trochę z bólem i zażenowaniem, a śmiałem się przez "łzy". Wiem jedno, na następne Gwiezdne wojny na pewno nie pójdę do kina. 20 zł piechotą nie chodzi. Szkoda tej serii, naprawdę wielka szkoda.

ocenił(a) film na 3
iOskar

jak dla mnie TFA i tlj to dwa najgorsze epizody sw

ocenił(a) film na 5
Gokussb

Jak najbardziej się zgadzam.

ocenił(a) film na 3
iOskar

no to fajnie

ocenił(a) film na 8
iOskar

Boś głupi

ocenił(a) film na 5
rafalab777

Kurde, przekonałeś mnie. Z taką ilością konstruktywnych argumentów dawno nie miałem do czynienia. Jednak Ostatni Jedi jest świetny! Dzięki!!!

iOskar

Zgadzam się z Tobą w 100% . Osobiście do końca czekałem na moment , gdy Luke nie wytrzymuje , bierze miecz i robi mega rozwałkę . Pojedynek Luka i Kylo , taki prawdziwy na miecze , przechodzący do historii kina s-f , symbol nowej trylogii - TO MI SIĘ MARZYŁO !

ocenił(a) film na 6
iOskar

Dla mnie jako film to jest nawet dobry, ale jak na Gwiezdne Wojny, to ten film to porażka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones