PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 477
ocen
6,8 10 1 24477
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Obejrzałem wszystkie części w ciągu ostatnich paru miesięcy i to mój ranking.
1 - Dobra część , sam pomysł mi się spodobał, fabuła bardzo dobra ale jednak wykonanie wg. mnie w dwójce o wiele lepsze dlatego 7/10
2 - kontynuuacja jedynki, znów super fabuła troche wyjaśnień, "śmierć" pierwszych cenobitów co mnie zasmuciło. 8/10
3 - rozrywka na dobrym poziomie, powrót pinheada, styl gore zachowany. 7/10
4 - czwarta, zła część, nie pasuje mi pochodzenie kostki i ta przyszłość. Wogule ten ród wszystko to jest dla mnie naciągane i mi sie nie spodobalo, jednak zdziwienie Pinheada pod koniec - bezcenne. A tak nawiasem dlaczego ta kostka nie mogła być np. PUSZKĄ PANDORY??? Było by ciekawiej :) 5/10
5 - Wg. mnie najlepsza część, ukazanie Pinheada zupełnie inaczej jako diabła albo śmierci jak kto woli. Piekło tego detektywa od siedmiu boleści pokazane wspaniale, bede mial do tej części sentyment jeszcze przez długi czas. 9/10
6 - Coś a la 5 ale troche gorsze. Postać Kirsty nie wykorzystana nawet w 50 %. 8/10
7 - to jest ta Sekta, Rumunia.. Porażka. tylko kilka ujęć dawało namiastke z serii Hellraiser, usnąłem na seansie. 4/10
8 - Jak na razie ostatnia część z serii, nowe spojrzenie, znowu dużo iluzji i aury mroczności. Podobało mi się ale szału nie bylo. 6/10
A jaki jest Wasz ranking??? :)

ocenił(a) film na 10
Kempy235

zgodzę się w 99%. Fakt czwarta część jest troszke naciągana, ale spodobał mi sie pomysł demonów w przyszłości i to jak została opowiedziana historia. Zakończenie pozostawia lekki niedosyt ale ogólnie bardzo mi się podobała. Zgodzę się z tym że śmierć Cenobitów w drugiej części była smutna. Części 5 i 6 wprowadziły, można by rzec, serie w inny etap. Teraz nie były to krwawe horrory ale mącące i trudne horrory co bardzo mi się spodobało. Poza tym udowodnili że Pinheadowi wystarczy jedna dobra scena na koniec filmu żeby zrobić olbrzymie wrażenie. To też jest ciekawa zmiana. "Sekta" . . . cóż o niej powiedzieć, nie jest ani zła ani dobra. Słabo zapada w pamieć jednak można obejżeć. "Hellworld" fabułą ma mało wspólnego z resztą serii , jednak jest trudny więc może być. Barker stworzył świetne opowiadanie i filmy na jego podstawie, a jego dzieło zostało później dobrze poprowadzone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones