PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 950
ocen
7,6 10 1 399950
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=69518

obleh

Wygląda, że dostaniemy wszystkie sceny o jakich spekulowano. Będzie dużo retrospekcji.
Piosenka końcowa ma dobry, prosty tytuł " Song Of The Lonely Mountain" i oby była tak dobra jak "Gollum`s song".

ocenił(a) film na 10
obleh

"Gollum's song" była za bardzo melancholijna, a zgodnie z tym co Peter zdradził w wywiadzie pierwsza część Hobbita ma być bardziej wesoła i baśniowa wręcz, także spodziewał byś się bardziej piosenki końcowej podobnej do tych z Opowieści z Narnii...

DaroO2222

Zapowiada się epicko ten film ma zadatki by pobić Wp i stać się najlepszą trylogią w dziejach.

adrian229

Nie przesadzaj z tym ze bedzie najlepsza trylogia w dziejach :P Hobbit nie pobije LOTRa... moze sie to niektorym wydac infantylne ale wiem to juz teraz i mowie otwarcie. Odnosnie dobrych trylogii to jest ich kilka... ale dla mnie nr 1 jest LOTR (i to sie nie zmieni), nr 2 STAR WARS (stara saga), nr 3 spaghetti westerny Leone, na 4 miejscu Ojciec chrzestny.

ocenił(a) film na 7
MrBaggins

Racja, Hobbit na pewno nie pobije LOTRa, ale miejmy nadzieję że nas nie zawiedzie.

Joecrou

Ja tu mówię o wyrównaniu poziomów nie o obaleniu. Wielu popiera moje zdanie że hobbit dorówna Lotr a każdy wie że jak nowy film dorówna staremu to od razu każdy powie że jest lepszy.

ocenił(a) film na 7
adrian229

"film ma zadatki by pobić Wp" yyy... :P

Joecrou

No tak, i tak prawdopodobnie będzie.

MrBaggins

Jak ktoś wspomina o ojcu chrzestnym to normalnie padam na ziemię i śmieję się do bólu brzucha.

kamilxxx09

Czemu?. Dla mnie to obok WP najlepsza trylogia w historii kina. Fakt, jest to kino wymagające i dla doświadczonego widza. Z biegiem lat odkrywa się u Coppoli coraz więcej istotnych prawd życiowych. Co do samej strony filmowej to jest to wzór dla uczących się zawodu filmowca.

ocenił(a) film na 9
obleh

Całkowicie się z Tobą zgadzam. To absolutna klasyka kina. Książkę też warto przeczytać.

khazad7_2

Ja uważam znowu że filmy były słabe i ogólnie mi się nie podobały.

ocenił(a) film na 9
adrian229

Kwestia gustu i zrozumienia treści dzieła. To tyle.

obleh

Mi się nie podoba ta trylogia.

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Żeby coś się podobało lub nie, trzeba to najpierw obejrzeć.... to tak na marginesie.

khazad7_2

Tak na marginesie... nie wtrącaj się.

kamilxxx09

Tak na marginesie pierw trzeba zrozumieć OCH.

marvolo_1998

Nie każdemu może ten film się podoba.

obleh

Moje trylogie
1. BB, TDK, TDKR
2. Trylogia dolarowa
3. OJciec Chrzestny
4. Sw
5. Lotr

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Jak ktoś wspomina o Panu Kamilu też lolam.

kamilxxx09

Ojceic Chrzestny jest jeszcze dla ciebie za długi i za długi.

marvolo_1998

Miało być za dłufi i za trudny

marvolo_1998

To że tobie się podoba nie znaczy że każdemu musi się podobać.

kamilxxx09

Bo jestes dzieckiem i nie odrozniasz jeszcze co jest dobre a co zle.

ocenił(a) film na 9
MrBaggins

A już myślałem, że o Ojcu Chrzestnym zapomnisz :-) No ale widzę, że kolega trzyma poziom :-)))

obleh

SPOILERY!!!
Tu wrzucam tytuły po kolei, żeby było łatwiej dyskutować:

My Dear Frodo
Old Friends (Extended Version)
An Unexpected Party (Extended Version)
Blunt the Knives performed by The Dwarf Cast
Axe or Sword?
Misty Mountains performed by Richard Armitage and The Dwarf Cast
The Adventure Begins
The World is Ahead
An Ancient Enemy
Radagast the Brown (Extended Version)
The Trollshaws
Roast Mutton (Extended Version)
A Troll-hoard
The Hill of Sorcery
Warg-scouts
The Hidden Valley
Moon Runes (Extended Version)
The Defiler
The White Council (Extended Version)
Over Hill
A Thunder Battle
Under Hill
Riddles in the Dark
Brass Buttons
Out of the Frying-Pan
A Good Omen
Song of the Lonely Mountain (Extended Version) performed by Neil Finn
Dreaming of Bag End
+
A Very Respectable Hobbit
Erebor
The Dwarf Lords
The Edge of the Wild




użytkownik usunięty
obleh

Czyli mamy już pierwszy kawałek z Władcy, który będzie w Hobbicie. Mianowicie Old Friends. Soundtrack Drużyny Pierścienia :) Superowo :)

ocenił(a) film na 9

Dokładnie : ) nie ma co, to nie przypadek.

obleh

Wspaniale się zapowiada:D

ocenił(a) film na 8
obleh

mnie ciekawi bonusowy kawałek Ereborn

katedra

Mnie też. Dwarf Lords również brzmi dobrze. Przypuszczam, że to kawałki z prologu. Shore zrobił chyba super robotę, bo aż 32 utwory się pojawią. W Drużynie pierścienia jest ich tylko 18.

obleh

W wersji rozszerzonej DP jest az 37 utworow :)

ocenił(a) film na 9
MrBaggins

Nawet nie tyle rozszerzonej co po prostu PEŁNEJ :-)
I to wydanie muzyczne polecam każdemu. Cała masa kompozycji które stanowią "ucztę" dla uszu :-)))

ocenił(a) film na 9
obleh

Świetna informacja! :-) A najbardziej cieszy fakt, że całkiem sporo utworów zawiera pierwsza część Hobbita. No i przede wszystkim to nie jest edycja: COMPLETE RECORDINGS... tak więc w PEŁNEJ edycji spodziewać się będzie można znacznie więcej kompozycji :-)
Bardzo ucieszyła mnie ta informacja. Nie mogę się doczekać dostępności audio w sklepach! :-)

obleh

Spróbowałem przetłumaczyć tytuły:

1. Drogi Frodo
2. Starzy znajomi
3. Nieoczekiwane przyjęcie
4. Tępe noże ( śpiewają krasnoludy )
5. Topór czy miecz?
6. Góry Mgliste (śpiewają krasnoludy )
7. Przygoda się rozpoczyna
8. Świat jest z przodu
9. Starożytny wróg
10. Radagast brązowy
11. Siedziba trolli
12. Pieczona baranina
13. Skarb trolli
14. Wzgórze magii
15. Zwiadowcy wargów
16. Ukryta dolina
17. Runy księżycowe
18. Plugawca
19. Biała rada
20. Na górze
21. Bitwa z piorunami
22. Pod górą
23. Zagadki w ciemności
24. Mosiężne guziki
25. Z patelni
26. Dobry znak
27. Piosenka o Samotnej Górze ( śpiewa Neill Finn )
28. Marząc o Bag End
+
29. Bardzo szanowany hobbit
30. Erebor
31. Krasnoludzcy władcy
32. Dzika krawędź

ocenił(a) film na 10
obleh

Wspaniale, że jest tak wiele utworów :) Uwielbiam muzyke z LoTR'a, a z Hobbita mam nadzieję, że będzie o niebo lepsza :) Mimo wszystko nic nie zastąpi przeżyć, jakie dały mi książki autorstwa Tolkiena - to jest coś tak unikalnego, że jest aż niepowtarzalne :) Podejście do książek to już indywidualna sprawa - każdy podchodzi inaczej do treści, a inaczej do ekranizacji tej treści. Mnie osobiście żadna ekranizacja nie zastąpi treści książki, gdzie moja wyobraźnia potrafi odwzorować tak subtelnie, bajecznie ową treść... Nie istnieje nic piękniejszego. :)

obleh

14 to raczej Wzgórze Czarnoksięstwa (tutaj zapewne chodzi o Dol Guldur)
A tak po za tym nie zdziwiło cie że po trollach będą jacyś zwiadowcy wargów?

kamilxxx09

Możliwe , że chodzi o Dol Guldur.
Co do skautów, to pewnie będą śledzić drużynę i dadzą znak kolegom z Gór Mglistych, że żarcie się zbliża.

obleh

Do do utworu 32, to chodzi o Dzikie kraje.
SPOILER
Wydaje się, ze film przedstawi pierwsze 6 rozdziałów książki, czyli skończy się na orłach.

ocenił(a) film na 9
obleh

Nie wspominając już o retrospekcjach i wątkach poza Hobbitem. Oj zapowiada się pełna różnorodności część 1 :-)

ocenił(a) film na 5
obleh

Po pierwsze, to nie są "piosenki", tylko utwory. Piosenki to możesz mieć na płycie Dżenifer Lopez, lub innej Kory.
Okładka "Special Edition" robiona ewidentnie pod "Extended Recordings" z LOTR, wątpię by wypuścili coś więcej niż to co reklamują teraz.

ocenił(a) film na 7
cichy89

Ojoj, już nie spinaj się tak...

ocenił(a) film na 9
cichy89

Ale z tego co pamiętam i z tego co widzę na półce w przypadku Władcy Pierścieni swego czasu ukazało się zwykłe wydanie audio utworów z filmu, natomiast po jakimś czasie ukazało się wydanie Complete Recordings... dające pełną ścieżkę dźwiękową filmu.
Zatem może w przypadku Hobbita będzie tak samo? Przecież extended edition to nie to samo co complete recordings.
Zresztą czas pokaże.

ocenił(a) film na 5
khazad7_2

Umiesz czytać ? "The Special Edition of the Original Motion Picture Soundtrack to The Hobbit: An Unexpected Journey contains the full score from the film with seven extended score cues, six exclusive bonus tracks, and deluxe liner notes packaged in a 2 CD hardcover digibook."

ocenił(a) film na 9
cichy89

Czytać umiem, po prostu nie czytałem informacji lecz same nazwy utworów.
I nieco więcej kultury zalecam w wypowiedzi oraz mniejsze ciśnienie, bo widzę, że się spinasz na potęgę.

cichy89

Utwory, czy kompozycje, wsio ryba i tak wiadomo o co chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones