PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=314745}
6,8 5 920
ocen
6,8 10 1 5920
7,6 7
ocen krytyków
Import Export
powrót do forum filmu Import/Export

Supermarket poniżenia

ocenił(a) film na 8

Cóż za okrutnie zimny i przerażający film! Seidl pokazuje świat, gdzie człowiekowi nic nie pozostało poza jego własnym ciałem. Ciało to może sprzedać na różne sposoby, w zamian otrzymując pogardę i poniżenie. Jedyną ucieczką jest śmierć, lecz nawet i ona zanim nadejdzie pozbawia nas całej godności.

Beznadzieja, desperacja, okrucieństwo mało wyrafinowane lecz nie mniej bolesne, przebija z każdego kadru tego filmu. "Import/Export" to bardzo dobre kino, lecz tak pesymistyczne, że naprawdę nie polecam oglądać go osobom o słabej psychice lub też intelektualnie i emocjonalnie niedojrzałym. Niezwykle wymagająca lektura.

ocenił(a) film na 8
torne

odsyłam do wywiadu z rezyserem w Machinie z Lutego :)

ocenił(a) film na 5
dzeki

ja również....................................;)

MAKARON

To dajcie linki jak macie skądś dostęp - chętnie przeczytam. Dziś obejrzałem film.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
witold_Mega_hit_polsatu

Powiedział bym raczej że ci austryjacy się szmacili robiąc takie rzeczy z nastoletnią dziewczyną.

ocenił(a) film na 9
arkasatana

przecież to była prostytutka

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
torne

Nieźle mną wstrząsnął, oglądałem go około roku temu i nie sądzę, żebym kiedyś to powtórzył. Szaro- czarny świat tego filmu mnie dobija. Nikomu bym go nie polecał. Jednocześnie myślę, że jest to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.

ocenił(a) film na 5
torne

Powiedziałbym że to bardziej dokument niż dramat.

torne

Mi trochę przypominał "Pieśni z drugiego piętra", chociaż spodziewałem się zupełnie czego innego..

Film nie pokazuje nic ciekawego i podczas oglądania odczuwałem silne znużenie, jednak trzeba przyznać, że jest do głębi pesymistyczny. Ukazuje bezsens istnienia... jeśli ktoś miał okazję poleżeć w takim szpitalu, to będzie rozumiał, o co chodzi i co to za męka.. z drugiej strony dwaj austyjacy próbujący dorobić się w Ukrainie (właściwie nie wiem dlaczego akurat tam się znaleźli) i żyjący jak bezpańskie psy, śpiący w tanich hotelach albo w samochodzie, których jedyną rozrywką jest alkohol lub dziwka.

Pierwsza połowa filmu dobra, podobało mi się pokazanie życia w Ukrainie i praca na Sex Chat'cie z kamerą.
Później jest coraz gorzej, a film do najkrótszych nie należy...

Podsumowując, raczej nie polecam, chociaż jeśli ktoś ma ochotę się zdołować i jest zbyt szczęśliwy, to może zobaczyć, jednak taka osoba z kolei może go nie zrozumieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones