PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689459}
6,2 114 175
ocen
6,2 10 1 114175
5,3 12
ocen krytyków
Inferno
powrót do forum filmu Inferno

Aktorzy

ocenił(a) film na 5

Jak czytałam książkę to przed oczami miałam Judi Dench jako szefową WHO - czy ktoś jeszcze widziałby ją w tej roli ??

ocenił(a) film na 5
Pharea

Myślę że Judi doskonale pasowałaby do tej roli. Tylko obawiam się że wezmą kogoś młodszego.

ocenił(a) film na 5
Pharea

miała być piękna...

ocenił(a) film na 5
katedra

Piękno to kwestia gustu :) ale jak sobie pomyślę, jak jej było ładnie w długich włosach w Kronikach Riddicka, to pasuje mi w sam raz

Pharea

michell fairley z siwymi włosami by pasowała

ocenił(a) film na 4
Pharea

Jak dla mnie obsada powinna wyglądać tak :
Robert Langdon - Tom Hanks
Sienna Brooks - Anne Hathaway
Elizabeth Sinskey - Judi Dench
Zarządca - Ben Kingsley
Bertrand Zobrist - Neal McDonough
Brüder - Sullivan Stapleton

ocenił(a) film na 4
scobby1793

I jeszcze Ferris - Stanley Tucci

scobby1793

Tucci jako Ferris idealnie by pasował. W roli Sinskey widzę tylko i wyłącznie Helen Mirren, cały czas sobie ją wyobrażałam jak czytałam. Sienna - Natalie Portman. Kingsley też świetnie, a Vayentha - Gwendoline Christie :)

Reptilia

Mam to samo z Helen Mirren, tylko ją widzę w tej roli :)! Judi Dench w ogóle mi tu nie pasuje. Kingsley - idealnie.

Reptilia

Mam to samo z Helen Mirren, tylko ją widzę w tej roli :)! Judi Dench w ogóle mi tu nie pasuje. Kingsley - idealnie.

ocenił(a) film na 5
scobby1793

o taaak :) zgadzam się - Ben Kingsley jako Zarządca był by na swoim miejscu :)

scobby1793

Gdy czytałem książkę, w roli Bertranda widziałem Benedicta Cumberbatcha... Sam nie wiem czemu, po prostu pasuje mi do tej roli.

ocenił(a) film na 9
scobby1793

Bertrand Zobrist - Neal McDonough idealny w roli szalonego naukowca :D oglądałam z nim kilka filmów w roli szleńca i idealnie pasuje! jednak rolę Elizabeth Sinskey też bym dała Helen Mirren zmieniłabym tylko Ferrisa na Denisa O'Hare ;)

Pharea

Szczerze, to ja w roli szefowej WHO miałem przed oczami Meryl Streep z roli "Diabeł ubiera się u Prady"

pomiechowskip

a wiadomo wogóle czy film powstanie??

ja dopiero zaczęłam czytac książkę ale bardzo chciałabym zobaczyc ekranizację

ocenił(a) film na 8
Pharea

A może jakaś piękna i charyzmatyczna kobieta w typie postarzonej Angeliny Jolie byłaby na miejscu?

ocenił(a) film na 4
Pharea

Też miałem ją przed oczami. Najlepiej by pasowała.

ocenił(a) film na 6
Pharea

Judi Dench! jak najbardziej! nie pamiętałam jak się ta aktorka nazywa, ale też czytając Inferno to ją sobie wyobrażalam jako szefową WHO. ;)

Jestem ciekawa kogo zaangażują do roli Sienny(?) jestem ciekawa, która aktorka tym razem się odważy na hmm...taką metamorfozę;) (nie chcę nic spojlerować, ale czytąjący książkę wiedzą co mam na myśli) ;)

Pharea

Robert Langdon - Tom Hanks
dr Sinskey - Robin Wright
Sienna Brooks - Olivia Wilde
Zarządca - Steve Buscemi
Brüder - Rupert Friend

Natomiast co do Bertrand'a Zobrist'a to w pełni zgadzam się z scobby1793, Neal McDonough pasuje wprost idealnie, szkoda, że o nim nie pomyślałem czytając książkę.

ocenił(a) film na 7
Pharea

ja na przykład, kiedy czytałam książke, jako zawsze wyobrażałam sobie Andrew Scotta w roli Zobrista :q

ocenił(a) film na 3
little_egoist

Moim zdaniem nie kto inny, jak Michael Fassbender, zawsze gra takich demonicznych i wypranych z emocji ludzi, nadawałby się znakomicie

użytkownik usunięty
Pharea

O nieee, to by było zbyt bondowskie.

ocenił(a) film na 5

Tylko że Judi była najlepsza ze wszystkich bondowskich M a patrząc na książkę za dużo bondowskich akcentów nie ma. Nadaje się idealnie.

ocenił(a) film na 5
Pharea

wg mnie taka obsada by się sprawdziła:

Robert Langdon - Tom Hanks
Sienna Brooks - Emily Blunt / Rooney Mara / Mélanie Laurent
Elizabeth Sinskey - Hellen Mirren
Zarządca - Ian McShane / Armand Assante
Bertrand Zobrist - Gabriel Byrne / Sean Bean / Michael Shannon
Brüder - Karl Urban / Jeremy Renner
Ferris - Sharlto Copley / Barry Pepper
tylko nie mam pomysłu kto mógłby zagrać Vayentha

użytkownik usunięty
stigma

Robert Langdon - Hugh Jackman
po przeczytaniu powieści doszłam do wniosku, że Hanks za pospolity
Sienna Brooks - Natali Portman / Mila Kunis
Elizabeth Sinskey - Meryl Streep

Lepiej dla ciągłości serii, żeby Hanks pozostał. Natalie Portman wg mnie byłaby świetna w roli Sienny, a na dr Sinskey wspomniana wcześniej Judi Dench. Moją kandydaturą na Zobrista byłby Mathieu Amalric (pasowałby mi do roli szalonego naukowca).

MrHateItAll

Oficjalnie http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/141907720,felicity-jones-i-tom-hanks-w-inferno -wg-dana-browna wg mnie wybór trafiony .

Pharea

Z całym szacunkiem, ale was chyba pogrzało... Judi Dench pomimo całej mojej sympatii i uwielbienia dla jej talentu wkrótce skończy 80 lat i ma typową dla swojego wieku nadwagę w paru miejscach, natomiast Helen Mirren, która co prawda figurę ma idealną patrząc na opis Skinskey w Inferno też już zbliża się do 70 (którą pewnie skończyłaby w chwili rozpoczęcia zdjęć)

Nie widziałam co prawda jeszcze Kosogłosa, ale zwróćcie uwagę, jak tam świetnie ucharakteryzowano Julianne Moore. Już ona prędzej nadawałaby się na Skinskey, choć tak jak mówię, ucharakteryzować mogliby i inne aktorki po 50tce.

Chwała Panu, że Siennę zagra Felicity Jones :D Niektóre wasze pomysły totalnie od czapy - Anne Hathaway? Seriously? Co prawda nie wiem, skąd autorowi artykułu wzięło się, że Jones jest kandydatką do Oscara za rolę w Teorii wszystkiego, skoro nominacje ogłoszą za miesiąc z hakiem, ale spoko ;p

ocenił(a) film na 5
tolerancja91

Za spokojem, każdy sobie inaczej wyobraża bohaterów i każdy widzi w nich swoją postać. Nazywasz się tolerancja więc skąd takie "chyba Was pogrzało" ? I tak są to tylko nasze pomysły, których nikt nie weźmie pod uwagę - czysta teoria i zabawa :)

Pharea

jak ja kocham przyczepianie się do mojego nicku sprzed x lat

Pharea

Nie do końca tak sobie ją wyobrażałam czytając książkę, ale myślę ,że sprawdziłaby się w tej roli. :)

ocenił(a) film na 5
Pharea

Przed moimi oczami była Viveca Lindfors. Znana z m.in z filmu Gwiezdne wrota z 1994 roku (grała tą babke co zwerbowała głównego bohatera do badań nad wrotami). Niestety kobieta już nie żyje. Miała klasę - byłaby idealna:)

Judi Dench też by pasowała:).

ocenił(a) film na 5
Coyotman

Stawiam jednak, że wybiorą Helen Mirren (Jeśli się zgodzi)

Pharea

ja jako Sinskey widziałam cały czas Vanesse Redgrave, pasuje mi idealnie. Co do Sienny też myślałam, czy czasem nie Portman, ale może jest trochę za ładna, a poza tym Sienna jest blondynką. Co do reszty, to za bardzo nie mam pomysłu, ale z niektórymi się zgadzam. Ja właśnie w roli Zarządcy widziałabym Stanleya Tucciego :D

karolinee1994

Stanley Tucci za wysoki jak na Zarządcę, bardziej by mi pasował Peter Dinklage który mierzy 135 cm wzrostu.

kappadoc

ale nie jest łysy :D :D

karolinee1994

"Znany swoim podwładnym wyłącznie jako ,,Zarządca" był karłowatym szczupłym mężczyzną o ciemnej karnacji i głęboko osadzonych oczach. Niezbyt okazały wygląd i bezpośredniość pasowały jednak idealnie do człowieka, który dorobił się wielkiej fortuny na wykonywaniu zadań specjalnych w szarej strefie" - nigdzie nie jest napisane że był łysy :(

Pharea

Ja jak czytałam książkę, to wyobraźnia mi inaczej pracowała przy wyborze aktorów i jeśli pozwolicie to i ja może przedstawię swoją listę:

Robert Langdon- no tu nie ma o czym mówić, pewnie, że Tom Hanks ;)
Sienna Brooks- Natalie Portman albo Jennifer Lawrence- obie świetnie tu pasują
Dr Elizabeth Sinskey- Meryl Streep bądź... Tilda Swinton. Po obejrzeniu "GBH" jestem nią zachwycona!
Bruder- Daniel Bruhl, Chris Hemsworth, Christian Bale, albo Evan McGregor
Zobrist- no co jak co, ale ja tutaj widzę tylko jedną osobę: Benedict Cumberbatch! No nie ma dla mnie innej opcji: wysoki, chudy i przerażający
Vayentha- Rooney Mara (tak wiem, Lisabeth Salander się kłania)
Zarządca- w książce widziałam na tym stanowisku jedynie Javiera Bardema, chociaż wiem, że wcale nie był podobny do postaci z książki
Knowlton- Andrew Scott
Ferris- tutaj miałam problem bo wyobrażałam sobie że jest to łysy facet, ok 35 lat, w okularach, z lekką nadwagą, pomóżcie tu kogoś takiego wsadzić
Ignacio Busoni- Danny Devito
Marta Alvarez- Salma Hayek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones