PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235677}

Jęk czarnego węża

Black Snake Moan
7,0 13 270
ocen
7,0 10 1 13270
Jęk czarnego węża
powrót do forum filmu Jęk czarnego węża

Nie przekonuje

ocenił(a) film na 5

Prawdę mówiąc, zupełnie mnie ten film nie przekonał, głównie ze względu na to, że scenariusz jest cokolwiek lichy. Szkoda, bo w sumie film miał wszystko żeby być fantastyczny - mocny temat, świetny klimat, dobrych aktorów (którzy zresztą stanęli na wysokości zadania) i muzykę. A jednak przez cały film męczyło mnie wrażenie, że pomysł na ten film wyglądał tak:

- seksoholiczka
- łańcuch
- Samuel L. Jackson
- blues
- skleić to jakoś.

I to ostatnie po prostu nie za bardzo wyszło. Wiele motywów jest po prostu nielogicznych, niespójnych albo potraktowanych bardzo powierzchownie - i to moim zdaniem z filmu o świetnym potencjale zrobiło przeciętne widowisko.

ocenił(a) film na 8
Yawner

<spoiler>
dokładnie! I to fajne elementy, z których można zrobić dobry film, ale brakuje równie dobrego zakończenia. Szczerze mówiąc liczyłem na to, że ktoś zginie, albo chociaż będzie coś mniej przewidywalnego, np. małżeństwo dziewczyny z Murzynem, albo, że ten mały sobie jeszcze 'poużywa'. Ale takiego happy-endu nie widziałem od dawna. Dziewczyna do końca życia będzie nosić łańcuszek przypominający jej niewolnictwo u Murzyna, a jej chłopak z jej pomocą opanuje swoją trudną chorobę. Trochę żenujące ze względu na cały film, który trzymał poziom.
</spoiler>

ocenił(a) film na 7
yzardil

Małżeństwo dziewczyny z Lazarusem - nieprzewidywalne... ? Małżeństwo DZIEWCZYNY z LAZARUSEM - NIEPRZEWIDYWALNE??!! Powiem Ci, że z perspektywy tego, że przez prawie cały film Dziewczyna i Lazarus się do siebie coraz bardziej zbliżają, przynajmniej trzy razy wyobrażałem sobie takie zakończenie :D Ale to byłby strzał w obie stopy twórców, a prawdziwe zakończenie uważam wręcz za idealne.

ocenił(a) film na 8
Ultor

jakby wyszła za Murzyna to byłoby to AŻ TAK przewidywalne że prawie każdy widz nawet by nie pomyślał że to sie może tak trywialnie skończyć, wiec nieprzewidywalne ;> chociaż teraz, po dwoch miesiacach mysle ze podalem zle przyklady, jesli to przyklady maja byc takie ważne

ocenił(a) film na 7
Yawner

Czuję się w obowiązku powiedzieć, że film, który oglądaliśmy nie musiał wcale moralizować. Mi wystarczy jako ukłon dla kina G (te ujęcia!) i fenomenalnych brzmień bluesa.

ocenił(a) film na 5
Yawner

Dokładnie. Byłam nastawiona na naprawdę fajny film, a on okazała się słaby. Tylko dzięki aktorom, którzy zagrali świetnie podniosłam ocenę. I wogóle przez cały film miałam wrażenie, że w tym miasteczku mieszkają sami pokręceni ludzie. Jedyną normalną postacią była Murzynka pracująca w aptece.

ocenił(a) film na 5
_Lenka__fw

LOL... nie wiem, czy wiesz, ale mieszkańców miasteczka w filmie poznajemy może 5, więc co w tym niby dziwnego, że jest tam 5 pokręconych osób. (Do tego nie wiem jak niby pokręcony był pastor, albo ten dzieciak Lincoln).

ocenił(a) film na 5
Dick_van_der_whore

scenariusz słaby...jeden wątek...zero rozkrecenia...zero prawdziwych dramatycznych akcji..jedynie dobra obsada i muzyka...mozna było fajnie opracowac temat...np kolesia co pobił bohaterke...cos wiecej grozy i dramatu..a tu wyszło...choroba i nagłe ozdrowinie za pomoca łancucha i spiewającego murzyna!

ocenił(a) film na 7
Yawner

zgodzę się, trochę zbyt przewidywalny był film po tym jak dziewczynie zdjął łańcuch, nawet troszkę przed już widać, że ona poradzi sobie ze swoją przypadłością, brakowało mi jeszcze zawirowania w tym temacie, bo miałem wrażenie że dość łatwo ją nawrócił, a perturbacje były tylko z początku.
Także sam film jest na 5, gra aktorów którzy wykonali swoją robotę świetnie podnosi o 1 punkt, i 1 punkt za bulesa naprawdę świetnie się słuchało filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones