PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673946}
7,4 134 581
ocen
7,4 10 1 134581
6,1 26
ocen krytyków
Jack Strong
powrót do forum filmu Jack Strong

Moja mama mówi że jest ewidentnym zdrajcom.
Że zdradził Polskę taką jaka wtedy była, a co wy uważacie?

ocenił(a) film na 10

Nie Polska tylko republika radziecki de facto wtedy

PRL to nie było polskie państwo.Było to państwo pod rządami Moskwy.Polskie państwo było przed wojną bo już nawet teraz nie jest.Teraz tak jak kiedyś z jednej strony rus z drugiej ue czyli niemiec.Teraz nie trzeba wchodzić na czyjś teren tylko zniszczyć kraj ekonomicznie i tak jest robione.Wszystko rozsprzedane i wykradzione.

Aha, prawdziwi Rosjanie też nie mają nic wspólnego ze Związkiem Radzieckim i bolszewikami.Bo prawdziwych Rosjan również mordował ZS i bolszewicy tak jak prawdziwych Polaków mordował PRL.

Blue Power

Tylko że wtedy choć byliśmy pod rządami Moskwy to jako państwo polskie nie braliśmy udział w wojnach prowadzonych przez ZSRR. Dziś jako "sojusznicy" USA jesteśmy na każde ich skinienie i bierzemy udział w każdej wojence przez USA prowadzonych choć nie są to wojny obronne. Jesteśmy mięsem armatnim i robolami od czarnej roboty i nic z tego nie mamy, Jako jedyni w UE potrzebujemy wiz do USA.

ocenił(a) film na 9
woj_2

nie braliśmy udziału? A tłumienie praskiej wiosny to co?

maciekd_filmweb

To jest tylko incydent. PRL jako państwo całkowicie podległe ZSRR powinno być bardziej wykorzystywane do takich zadań. A mimo to nie wysłaliśmy jednostek do Afganistanu.
Miało być przecież lepiej mamy wolność i co z tego - g....o

ocenił(a) film na 9

Przynosisz wstyd dla Polski uwazajac sie za Polaka,albo jestes totalnie glupi albo jestes z gimnazjum, zwal sobie pod te negatywne komentarze ktore chciales tak bardzo uzyskac i ucisz glupia morde ;)

tak? to Polske pod zaborami tez uznalibyscie z mama za "ok"? rozumiem ze tak, wiec sluzylibyscie na przyklad caratowi, bo Polska, to Polska, nie wazne co i jak?

ocenił(a) film na 9
gacek776

Nie śpij więcej na lekcjach historii!

Kukliński za przekazywanie informacji CIA nie wziął nawet dolara. Jan Nowak Jeziorański osobiście upewniał się o tym od Amerykanów. Co więcej sam zgłosił się do ambasady amerykańskiej, przez pierwsze kilka lat nawet nie wiedział że współpracuje z CIA, był pewny że z Armią Amerykańską.

ocenił(a) film na 8

Za jakie pieniądze zdradził? Coś ci się w mózgu zwarło chyba.

ocenił(a) film na 10

Zdrajcą jest Jaruzelski a Kukliński to bohater!

redman0005

Pisałem wyżej że Jaruzelski obronił Polskę przed wejściem wojsk Radzieckich.

dawidking2

Dostał z góry rozkaz że ma stłumić powstanie był lojalny Moskwie.
Bronił ale Rosyjskich wpływów.

redman0005

Najwięksi zdrajcy to Kaczyński i Kukliński.

Czyli waszym zdaniem uchronienie Polski przed zagładą nuklearną było zdradą? , no to pozdrawiam

Alcatraz32

Mógł szpiegować USA.

Teraz jesteśmy po ich stronie, ale wtedy w stanie wojny.

Alcatraz32

Pomyśl logicznie ile szpiegów miało US i ZSRR , o satelitach szpiegowskich nie mówiąc i najnowszych technologiach jak i o lotach szpiegowskich.
Nie uratował polski przekazał tylko plany inwazji wojsk układu ''warszawskiego'' na zachodnią Europę.
Podczas zimnej wojny było by kilaka końców świata że można by było o tych pomyłkach bądź świadomych ruchach napisać książkę lub nakręcić film sam Kryzys Kubański.
Poczytaj i pomyśl.

użytkownik usunięty

za jakie pieniądze?

ocenił(a) film na 1

Kukliński stanął po stronie ludzi a nie systemu, których mordował Polaków. Komuniści mordowali żołnierzy AK w bestialski sposób, więc jak możesz nazywać ich "Polakami" a nasz kraj ówczesny "Polską"... !!!

ocenił(a) film na 8

@kalmir
Tak, był zdrajcą. Za pieniądze złamał przysięgę, zdradził Naród i Ojczyznę.

Dla jakich pieniędzy ??? ;P Jako oficer LWP miał furę pieniędzy, i nie musiał zdradzać Sowietów dla pieniędzy.
Kukliński miał tylko i wyłacznie jeden cel : dobro Polski, dobro Ojczyzny, którą kochał ponad wszystko.
Za zdradę Sowietów otrzymał od ówczesnych władz polskich (komunistycznych ma się rozumieć) nawet wyrok kary śmierci !
Musiał uciekać za granicę, i od tej pory żył w ciągłym niebepieczeństwie utraty życia. Pytam więc jeszcze raz : dla jakich pieniędzy złamał przysięgę daną Sowietom ? ;)

Jaki Naród jaką Ojczyznę?O czym wy piszecie??Zdradził pachołków ZSRR a nie Ojczyznę.Pachołków,którzy zwalczali polskie podziemie i mordowali prawdziwych Polaków.

użytkownik usunięty

ja bym, zdradził, za paczkę papierosów :d a jak by dorzucili nie wiem z 2 nowe laptopy to już :D

ocenił(a) film na 8

Jaka ojczyzne? ZSRR?

PawelK

Czy ja wiem... Zdradził, ale w dobrej wierze. Poza tym to nie była Polska, tylko PRL działająca pod Układem Warszawskim, w którym pierwsze skrzypce grało ZSRR. Jak zdradził, to komuchów.

ocenił(a) film na 7
Puchy11

Chyba mamy podobne zdanie.
Czy zdradził tak, ale zrobił to z wyższych przyczyn oraz nie uważał, że nie zdradzał samej Polski tylko cały "chory" układ.

Puchy11

Polska była wtedy w bloku politycznym ,,komuchów''

ocenił(a) film na 6
PawelK

Zdrajcą był wtedy każdy kto reprezentował rząd komunistyczny , który w sposób świadomy i zamierzony znęcał się nad zwykłymi obywatelami więc Kukliński jedynie zdradził zdrajców.

mandziar

Dokładnie tak, ale do wielu kretynów to nie dociera. Kij im w dziurę.

mandziar

Socjalizm to nie faszyzm. Znęcania nie było. No chyba że znęcanie to dla ciebie zgarnianie meneli spod sklepu i zawożenie do urzędu pracy.

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Człowieku, nie pleć bzdur!!! Znęcania nie było? Znasz historię Grzegorza Przemyka albo ks. Popiełuszki? Wiesz co się działo na Wybrzeżu w 1970 r. czy w czasie stanu wojennego np. w kopalni Wujek? Wstyd mi za takich jak Ty.

ocenił(a) film na 9
PawelK

Może sprawdź czy mama nie chowa gdzieś w szafie legitymacji PZPR :/
Zdrajcami byli komuniści i Ci którzy im służyli. Wara od pułkownika !

PawelK

Z całym szacunkiem dla twojej mamy ale od razu nasunęło mi się pytanie czym się też twoja mama za komuny zajmowała a i reszta rodziny co tez wtedy robiła?

PawelK

Zadaj pytanie mamie co by mówiła o Polsce jak by doszło do drugiego zrzutu.

ocenił(a) film na 5
PawelK

Był amerykańskim szpiegiem. A po co się zastanawiać czy był zdrajcą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
owsiakando

A nie powiedziała ci że zdanie zaczyna się dużą literą.

ocenił(a) film na 9
PawelK

@PawelK, o ile dobrze pamiętam, to Ty stałeś się hitem polskich internetów kiedy postowałeś skrajnie odmienne stanowisko pod swoim poprzednim komentarzem. Może najpierw uporaj się ze swoją wirtualną schizofrenią, zastanów i ponownie zadaj sobie to pytanie. Czy zdradą było- podkreślam- potencjalne ocalenie kilkudziesięciu milionów obywateli czy działalność w zgodzie z tym folwarkiem zwierzęcym, który wówczas sprawował urząd.

Dodam, że przed chwilą wróciłem z pokazu przedpremierowego, film jest świetnym dramatem sensacyjnym, świadomość, że jest oparty na faktach wzmaga dreszcz emocji. Zdecydowanie POLECAM wybrać się na ten film.

ocenił(a) film na 8
zahriadam

Może rzeczywiście mam coś ze schizofrenika;-) Wpadka z tamtym tematem to było dwa lata temu.

Bo rzeczywiście nie wiem co sądzić o pułkowniku Kuklińskim, to że jest zdrajcą to opinia mojej mamy, a nie moje. Słyszałem że ocalił Polskę przed wojną atomową, ale jednak złamał przysięgę wojskową.

Zastanawiam się czy nie puść na ten film, skoro piszesz że jest taki świetny może pójdę go zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
PawelK

powiedz dla mamy że w Korea Północnej ją chętnie przywitają jak jej sie taki ustrój mimo woli podoba to poczuje się tam jak w domu .

PawelK

Moja matka mówi dokładnie to samo

krycgu96

Na szczęście poglądów sie nie dziedziczy, tylko wyrabia. Jeszcze masz szanse. Zdaj sie na własny rozum:/

ocenił(a) film na 7
walker_fw

Przecież to szczeniak bawiący się prowokacją, mamy nie pyta już od kilkunastu lat. Może nawet studia skończył, co świadczy o wieku i niczym więcej.

ocenił(a) film na 8
PawelK

Zdradzil Polske taka jaka wtedy byla. Zdecydowana prawda. Co czyni z niego patriote i bohatera narodowego. Uratowal tysiace, moze nawet miliony istnien przed kolejna wojna. Idz na grob Kuklinskiego i mu za to podziekuj, bo gdyby nie on pewnie Polska by nie istniala.

I takie pytanie - co Twoja mama sadzi na temat Jaruzelskiego?

PS: A co powiesz na temat AK czy innych dzialaczy niepodleglosciowych z czasow II wojny swiatowej? Oni tez zdradzili "Polske jaka wtedy byla?"

ocenił(a) film na 8
Cililing

Moja mama uważa że Generał Jaruzelski, dobrze zrobił wprowadzając stan wojenny bo mogła być wojna domowa, choć ja mam akurat w tym temacie inne zdanie, ale moja mama mówi że mnie wtedy nie było, że nie powinienem zabierać w tym temacie zdania.

Co do AK, to właśnie dziadek właśnie ze strony mamy był AK-owecm, tyle że potem miał przez to problemy natury psychicznej.

ocenił(a) film na 9
PawelK

Mam dla ciebie radę: szanuj matkę swoją, ale o polityce czy historii to pogadaj z kimś, kto nie będzie sadził ci takich głupot do głowy.

ocenił(a) film na 8
PawelK

Czyli Jaruzelski jest ok, bo zlamal prawo, zdradzil kraj, z rozkazu zaborcy wprowadzil stan wojenny, ale uchronil Polske przed wojna domowa?
Za to Kuklinski jest ble, bo zlamal prawo, zdradzil zaborce, donosil do obcego wywiadu, ale uchronil swiat (a przede wszystkim Polske) przed wojna atomowa?

ocenił(a) film na 8
Cililing

Już Pisałem w kwestii Generała Jaruzelskiego mam inne zdanie niż moja mama, według mnie jest on trochę jak ten francuski generał Petain.

Cililing

Znam akurat opinie ludzi z tamtych czasów o Stanie wojennym. Żyło się normalnie. Wystarczyło mieć przepustkę.

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Też znam akurat opinie ludzi z tamtych czasów (daleko nie trzeba sięgać, wystarczy spytać rodziców, jeśli samemu się nie pamięta). W małych miasteczkach i wioskach rzeczywiście żyło się spokojnie, ale nie wiem czy tak spokojnie żyło się np. w Warszawie. Więc nie uogólniaj.

Cililing

Dlaczego tak sądzisz? Uzasadnij swoją wypowiedź. A może ty chcesz tylko go obrazić. Dlaczego to robisz? Dlaczego używasz wulgarnych słów albo bezpodstawnie oskarżasz ludzi o niestworzone rzeczy. Ktoś nawet policzył że już jakieś 1000 "troli" znalazłeś tutaj. A może to ty jesteś właśnie trolem. Przeszkadzasz w dyskusji. Obrażasz. Wyluzuj. Nikt ci tutaj nie zagraża. Nawet jeżeli jesteś chory jak sugerują inni to nie usprawiedliwia cię to ani trochę? Potrafisz powiedzieć dlaczego obrażasz innych użytkowników forum?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones