PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34471}

Japan

Japón
6,7 567
ocen
6,7 10 1 567
6,6 11
ocen krytyków
Japón
powrót do forum filmu Japón

skąd tytuł??

ocenił(a) film na 2

chociaz film zupelnie do mnie nie trafil (moze poza muzyka, ktorej to jednak sluchalo sie troche jakby 'poza' samym filmem) to ciekawi mnie dlaczego nosi on taki a nie inny tytul?
Wydaje mi sie, ze sama surowa estetyka to jeszcze za malo.. Mialem pewne skojarzenia z krajobrazami (wzniesienia na kształt wysp) ale to ciagle nic konkretnego.. Czy cos znaczacego mi tutaj ucieklo??

jokgl

muszę dołączyć się do prośby - tytuł i dla mnie pozostaje zagadką...

ocenił(a) film na 9
jokgl

Ważkie pytanie. Mnie też nie udało się znaleźć odpowiedzi na nie. ;-)

ocenił(a) film na 8
jokgl

"Kiedy meksykański reżyser Carlos Reygadas tłumaczył się w wyboru tytułu dla swojego debiutanckiego filmu, powiedział, że postawił na "Japon" dlatego, że chciał właśnie oddać ideę Japonii. "O czym w ogóle jest ten film? O świetle, które pojawia się po nocy... Oczywiście mogłaby to być też Korea, ponieważ tam też słońce wschodzi co dzień. Kiedy jednak spytasz się kogokolwiek o 5 skojarzeń z Japonią: odpowie najprawdopodobniej: haiku, seppuku, szacunek dla starszych, spokój, skrywanie uczuć. W moim filmie nie chodziło o nic innego" - mówił Reygadas."

z niniejszego artykułu:
http://film.interia.pl/kino-domowe/wiadomosci/news/zawod-samuraj,1355517,1783

caterpillar

W takim razie pozostaje zagadką, dlaczego [Hapon'a] nie przetłumaczono na polski. Tam, gdzie 'koń' stoi, jak go widzą, to tego nie robią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones