PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453743}

Jeszcze dalej niż Północ

Bienvenue chez les Ch'tis
7,5 56 348
ocen
7,5 10 1 56348
6,7 9
ocen krytyków
Jeszcze dalej niż Północ
powrót do forum filmu Jeszcze dalej niż Północ

Baaaardzo schematyczna komedia

użytkownik usunięty

O brzuchatych, wąsatych i z odstającymi uszami prowincujszach (no bo jak można wyglądać, jak się jest z prowincji, prawda?), którzy okazują się (kto by pomyślał!) zaskakująco życzliwi i serce mają na dłoni. A bohater z wielkiego świata najpierw ich nie lubi, a potem kocha szczerze i z bólem w ostatniej scenie wyjeżdża w jakieś ciekawsze regiony Francji. Błeee. Odpuściłem sobie środkową część ale i tak wiem co tam było. Może jakby w polskiej wersji sensowniejszym dialektem mówili... ale tłumacz wyraźnie nie sprostał i wymyślił sztuczny, nieśmieszny zlepek. I jeszcze ta biurokratyczna organizacja.

Odpuściłeś środek, więc nie obejrzałeś w całości - a oceniasz. Może wykonasz lepsze tłumaczenie? Chętnie ocenię. I jaka "biurokratyczna organizacja"?

użytkownik usunięty
Beta_4

Biurokratyczna organizacja? Poczta francuska przenosząca kierowników po całej Francji.
Całości nie obejrzałem i oceniam. To co widziałem w zupełności wystarczyło - bardzo nie lubię komedii bazujących na dobrotliwym poczuciu wyższości centrum administracyjnego względem prowincji, ale rozumiem, że niektórym potrzebne jest takie dowartościowanie. Więcej - są produkcje, z których 10 minut nie widziałem i oceniam, np. "Klan" (nie mam telewizora).
Jeżeli uważasz zniekształcenia języka polegające na losowej zamianie niektórych "z" na "ż" i "s" na "sz" i wtrąceniu paru pseudo-góralsko-śląsko-niewiemjakich słów za zabawne i naturalne dla języka - to w tym wypadku wygrała(e)ś.
Nie mam zamiaru tego tłumaczyć, ktoś wziął za to pieniądze i zrobił to, tak jak to zrobił. Jeżeli powiem, że nauczyciel jest kiepski, bo robi błędy językowe, to chyba nie znaczy, że sam muszę zostać nauczycielem, żeby zachować twarz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones