PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 773
oceny
6,5 10 1 158773
5,3 24
oceny krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Tak sobie pomyślałem, po kiego grzyba jakaś niedorobiona hybryda jako alternatywny zabójca w filmie skoro jest około 100 gatunków drapieżników, które mogły by w pojedynkę czy w stadzie zrobić taki Sajgon w parku, że odechciało by się ludziom dinozaurów. Ja rozumiem, że XXI wiek genetyka na wyższym poziomie, krok na przód ale to trochę odbiera klimat. I ta bezsensowna umiejętność kamuflażu. Rozumiem małego drapieżnika z taką umiejętnością ale nie Velociranosaursa, że tak go sobie nazwę -_- To może dla wyrównania szans T-Rex będzie miał na plecach 2 sprzężone działka Vulcan z A-10?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat? :)

Joecrou

był spinozaur w JP3 :)

ocenił(a) film na 8
BleJd09

Wiem :P I wyszedł bardzo dobrze. (jednak film sredni) Tylko na minus scena w ktorej pokonuje rexa ;)

ocenił(a) film na 5
A.MacGyver

Największymi kozakami ery dinozaurów były Allozaury i trochę się dziwię, że twórcy nawet małego epizodu przez 4 części (chociaż liczę, że tu się pojawi) mu nie poświęcili. Hybryda T-rexa i Velociraptora brzmi dość kiczowato, więc mam nadzieję, że nie powstanie szajs rodem horrorów puszczanych w TV Puls, tyle że z lepszymi efektami, tylko twórcy się postarają o ciekawą fabułę.

ocenił(a) film na 7
Chuchu

Ciekawostka: na wiralowej stronie parku Jurassic World jest zakładka, która pokazuje Innovation Center (zapewne jakiś punkt parku opisujący proces jego funkcjonowania). Na jednym ze zdjęć widać aplikację opisującą gatunki dinozaurów dostępne na wyspie (lub stworzone przez InGen). Co ciekawe, Allozaur lub coś doń podobnego jest w spisie stworzeń:

http://www.jurassicworld.com/media/map/locations/innovation-center/gallery/5.jpg

(lewy górny róg, niewyraźnie)

Cohonez

przynajmniej się wyjaśniło, że ta morska poczwara z trailera to Mozazaur :)

ocenił(a) film na 7
Cohonez

O, maja nawet plezjozaura i metriakantozaura. Milusio.

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Ostatnio widzialem zdjecie tego d-rexa i wyglada jakby mial kilka wlosow z pior na glowie, a na reszcie grzbietu takie wypustki kostne jak karnotaur w filmie "dinozaur", ogolnie dziwnie wygladal. Tworcy mieli w planach robic humanoidalne krzyzowki, ale im ten pomysl wybili z glowy. Niestety wytresowanie najgrozniejszego zabojcy jaki chodzil po ziemi im zostalo, mam tylko cicha nadzieje, ze nie bedzie to kicz fabularny.

monto

Faktycznie trochę podobny do karnotaura.

monto

link do zdjęcia? :)

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Służę uprzejmie:

Wersja Lego (dodam, że oficjalna, albowiem obrazki znikają z poszczególnych serwisów na prośbę Universal):

http://cdn.pastemagazine.com/www/articles/jurassic12.jpg
http://www.flickeringmyth.com/wp-content/uploads/2014/11/LEGO-Jurassic-World-201 5-1.jpg

Wersja z "merchandise" (tu nie ma pewności, czy to nie fanart, bo stwór wygląda inaczej, poza tym jakość jest słaba):
http://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10309355_80266878 9794814_8989145258508192557_n.jpg?oh=656d9d953529ba7427ad1a4d38a757ab&oe=5517DA1 7&__gda__=1427927215_90f868d50f8fa156a567bd1fb0b6d3dc
http://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10690106_80265152979654 0_9092711665193267067_n.jpg?oh=969b98aee25fec109d54325e4637dd87&oe=550CB382

Cohonez

Dziękuję, ciężko stwierdzić czy dobrze wygląda, ale ten "fanart" zachęca do zobaczenia hybrydy

ocenił(a) film na 7
PrehistoricDuck

Wygląda jak teropod :)

Cohonez

Wygląda jak normalny Allozaur.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Ta śmieszna nazwa D-Rex jest robocza czy oficjalna? Czy jeszcze nie wiadomo do końca?

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Robocza, aczkolwiek zaistniała już w żargonie fanów.

Inne nazwy to:
Diabolus-Rex i Indominus-Rex

ocenił(a) film na 10
PrehistoricDuck

Mnie najbardziej martwi gra tych dzieciaków... Jak jadą po łące w tej " sferze ", to ten mały nie wie nawet gdzie patrzeć. Ogólnie zawsze mnie raził mały realizm reakcji bohaterów. Nosz ku#wa, ludzie, jesteś na Sornie, chce was zeżreć Spinozaur, który ma gdzieś full mięsa z upolowanego tyranozaura, i tak woli ganiać was, powinni mieć pełne gacie, upaść na ziemię i trząść się ze strachu, być w obłędzie. Tak jak ten łysy z brodą, który zgrywał twardziela, a potem na lądowisku beczał jak małe dziecko! Niby podrzędny aktor drugoplanowy, a jego reakcja była najbardziej zbliżona do rzeczywistej. :) Wracając jednak do JW, ten mały gapi się gdzieś w dal, pomimo kroczącego obok brachiozaura, po czym odwraca wzrok do starszego brata (?) i się cieszy, jakby zobaczył nowe Playstation na wystawie sklepowej. Ja bym na jego miejscu rozdziawił paszczę i nie mógł oderwać gał od tego kolosa. No, ale ja to rozumiem, wszystko przez CGI. Jak dzieciak może imitować realny strach, skoro stoi na zielonym tle i ma sobie jedynie wyobrażać brachiozaura i okazywać swój szok? :/ To jest właśnie wada nowoczesnych filmów. W starym Parku Jurajskim były również modele, tak jak w starym Obcym czy w Coś, aktorzy mogli się wczuć i realnie odtwarzać emocje.

hitman4334

Zgadzam się :) właśnie wadą fabuły JP i JPIII po części była fanatyczna wręcz żądza mordowania ludzi przez drapieżniki, ale może uda mi się to sprostować trochę. W jedynce faktycznie, co do T-rexa nie mam zastrzeżeń bo był zainteresowany ludźmi tylko raz w samochodach. Natomiast raptory w sumie bez większego powodu uparły się na Granta i spółkę co było trochę naciągane tak samo jak scena z Lex i Timem w kuchni.
Co do 2 nie mam PRAWIE zastrzeżeń. Państwo T-rexowie chcieli jedynie odzyskać dziecko więc akceptuję rozwałkę przyczep i zjedzenie grubego w jeepie(zapomniałem jak się nazywał). Velki w II też jakiejś manii nie miały. Ludzie sami się wpakowali na ich dzielnicę. Jak wejdziesz do wody to nie możesz mieć pretensji do rekina, że pomylił Cię z foką czy inną morską wyżerką. Jedyną mocno naciąganą sceną była rozwałka w San Diego. (wojsko/służby specjalne/obrażenia ciała po demolce samochodów, ścian i inne takie?!)
Co do trójki to połowicznie. Mądrale miały powód ścigać ich za kradzież jaj i do tego nie mam zastrzeżeń. Natomiast ten Spinozaur na sterydach i naćpany kokainą to jedna wielka bujda. Wczoraj sobie dla przyjemności odpaliłem JP3 i się zastanawiałem dlaczego nie zjadł T-rexa (A nawet jeśli zjadł to po cholerę gonił ich dalej?). Tłumaczę to sobie tak, że jak Cooper wpadł na niego to postrzelił go, co go wkurzyło, a dodatkowo przerżnęli go śmigłem. Wydaje mi się, że dostał czegoś na wzór wścieklizny spowodowanej obrażeniami albo wkur*** się zwyczajnie na maksa i miał w głowie tylko zemstę. Takie jest moje zdanie i interpretacja tego wszystkiego.
Co do reakcji bohaterów na widok dinozaurów, to myślę, że najlepszą sceną była ta pierwsza, gdy Hammond pokazał im Brachiozaura. A tak dla ścisłości ten zauropod z JW to chyba Apatozaur ale to nie ważne. Osobiście, gdybym miał możliwość safari między takimi bestiami, to na widok wielkich roślinożerców oraz tych mniejszych by mi gacie spadły i oczy wyszły na wierzch. Za to jak by się na mnie wydarł T-Rex z wybiegu to pewnie bym szedł po nowe gatki i aparat słuchowy :D Jedyne co to można iść do muzeum porównać siebie do rozmiarów szkieletów, żeby mieć 1/100000000000 tego wrażenia jakie pewnie by zrobił żywy okaz.

ocenił(a) film na 10
PrehistoricDuck

Dokładnie, miałem okazję oglądać kość diplodoka, odpowiednik naszego piszczela, kawał kości! Od podłogi do sufitu, dobre parę metrów. Skoro to robi takie wrażenie, to jakie musiałoby robić całe zwierzę i na dodatek żywe! Też właśnie wczoraj oglądałem JP III i też mnie zaczęła razić upierdliwość Spinozaura oraz reakcje bohaterów, zwłaszcza zdolność do dowcipkowania podczas przechadzki po jakże przyjaznym lasku na Isla Sornie. :) Nie sądzę, by Cooper trafił Spinozaura, widziałeś, co pociski zrobiły z samolotem? :) Nie oszukujmy się, dwa trafienia w zwierzę i byłoby po nim. Ogólnie trochę rzeczy w JP III jest naciąganych. To, że ten młody przetrwał osiem tygodni na Sornie, a jego ojczym nie potrafił się nawet odpiąć z paralotni... Ehh... Do tego ta akcja z granatami dymnymi itd. No nie wiem, strach odpalić JP I i JP II, bo jeszcze też dostrzegę błędy, których wcześniej nie widziałem. :)

ocenił(a) film na 9
hitman4334

akurat podczas oglądania tej serii ja to zwykle wyłączam mózg.Tą serię ogląda się głównie dla dinozaurów i na wszelkie nielogiczności przymykam oko

ocenił(a) film na 3
PrehistoricDuck

Dokladnie. Nie bylo w zadnym filmie wzmianki o wielu maszynach do zabijania.. Po co od razu mutowac 10 gatunkow w 1 skoro mozna bylo wykozystac to w calkiem inny sposob... baryonyx/allosaur/ i wieeele innych odbiegajacych od tradycyjnego t-rexa... mogli by wprowadzic nowa atrakcje w postaci nowego gatunku w parku ktory okazalby sie nieobliczalny i nadprzecietnie inteligentny. Tresowane raptory - moze i fajny pomysl ale moim zdaniem film traci na uroku. Owen i jego gang raptorow wtf.. w kilku leakach bylo widac makiety raptorow zatem radujmy sie ze caly film to nie bedzie cgi... w czasie ogladania trailera skakalem z radosci jak male.dziecko ALE... pomijajac pikselowate stegosaury i bardzo nienaturalne cienie na apatosaurach.. Kolejka i otoczenie w.. zagrodzie (?) mosasaura wygladaja jak w dobrej grze na ps4. No i przyznam ze jakis czas temu bylem w muzeum londynskim i szkielet doroslego osobnika byl z 2 razy mniejszy. Rekin. W tym momencie zszedlem na ziemie. Mam nadzieje ze jeszcze posiedza nad tym cgi.. no ale czekamy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones