PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6697}
5,5 423
oceny
5,5 10 1 423
Kariera
powrót do forum filmu Kariera

Widziałem ten film wczoraj w Tv, zainteresował mnie dlatego, że scenariusz napisał Tadeusz Konwicki. No i w sumie się nie zawiodłem na tym filmie bardzo mi się podobał. Jest w nim sporo propagandy komunistycznej, obraz systemu gdzie pieniądze nie maja takiej wartości aby mogły kogos przekupić aby stanął po stronie zachodu (no są wyjądki, ale potem pokazane zostało co się dzieje własnie z takimi ludźmi co stają po stronie zachodu). Film polecam każdemu, warto zobaczyć!

ocenił(a) film na 2
Smiff

Film obejrzalem, tyle ze film jest beznadziejny. Obejrzalem wylacznie zachecony nazwiskiem Konwickiego i pal licho ze film jest absurdalny, ale jest on przede wszystkim straszliwie nudny. Niemal zero akcji.
Nawet Swiderski nie jest w stanie tego drewna ozywic!
I pomyslec ze ledwie 5 lat pozniej Konwicki nakrecil Ostatni dzien lata. Niemal niewyobrazalne.

Obraz UB (film jest z roku 1954) pokazany w tak obludny sposob, ze wrecz szkoda nad tym sie rozwodzic.

Jako ciekawostke mozna wymienic jedynie mlodych aktorow, ktorzy pozniej mocno zaistnili w polskim filmie np. Kobiela, Janczar, Cybulski czy znany rezyser Antczak.

ocenił(a) film na 3
torgm

Mi się serce krajało, jak patrzyłam na Janczara w tym filmie. Uwielbiam tego aktora i przykro mi patrzeć na takie jego odsłony. Pewnym pocieszeniem jest, że grał tu strasznie sztucznie i recytował swoje kwestie - jakby chciał podkreślić, że to nie jego "wcielenie". Pewnie go jakoś podświadomie usprawiedliwiam, ale co ja poradzę, naprawdę go lubię i chciałabym móc myśleć o nim dobrze.

torgm

Za scenę, w której profesorek przyznaje się do współpracy, a dobroduszne UB odpuszcza mu grzechy, obniżam z "2" na "1"
Ale, no właśnie - tu już nawet nie chodzi o wymowę tego filmu, ale o jego denną fabułę. Przez cały film nic się nie dzieje, a potem mamy 1, 2, 3, trzask-prask i wyjątkowo marne zakończenie. Słabizna!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones