PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 955
ocen
7,5 10 1 266955
6,9 26
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

... i dowód na to, jak reklamą można wiele zdziałać. Ten film tak nie trzyma się kupy, ani totalnie
żadnej logiki, że jeszcze takiej kreskówki nie widziałam, naprawdę, a lubię je oglądać, bo często są
nawet mądrzejsze od filmów, które serwują nam - dorosłym ludziom. Gdyby to chociaż był jakiś
niskobudżetowy serial animowany, to okay, mogę przymknąć oko. ale poza ładną animacją w tym
filmie nie ma niczego (oprócz nielogicznych rozwiązań fabularnych). Jedynie zakończenie jest dobre
i oryginalne, ale tak, to scenarzyści zawalili na całęj linii. Niesamowite, że Disney wyprodukował coś
takiego, a jeszcze bardziej, że ludzie z całęgo świata to łyknęli. To nam pokazuje od czego jest dobry
PR.

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

W sumie to wtedy było też mało filmów, z którymi LK mogłoby konkurować.

Można tak dyskutować i dyskutować... jak z tym, że czarni to 70% więźniów w Ameryce. I tylko na tym się ludzie opierają. Nie wiedzą na przykład, ile biali wydają na prawników, a ile czarni, itp.

Eeee... a po co ja to piszę, to nie wchodzi w temat xD.

Hmmm... zapomnij :) Zapamiętaj do "możnaby dyskutować".

ocenił(a) film na 9
Anonim90

Jasne, że możnaby, ale w sumie jakie to ma większe znaczenie ? Najważniejsze są chyba same filmy. A te dwa są szczególnie dobre ;)

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

Nom... z tego co wiem liczy się ogólna opinie o filmach najbardziej :)

Anonim90

kolejna złota łopata, ale chciałem nadmienić że dawniej były o wiele lepsze produkcje niż obecnie więc miał większą konkurencje ^^

honey1

Cieszę, się że doceniłaś animację, bo jest na bardzo wysokim poziomie :)

honey1

Nie rozumiem jak jedni mogą twierdzić, że w filmie poza animacją nie ma niczego, podczas gdy inni na podstawie samej fabuły (albo nawet jednej, dwóch postaci) potrafią pociągnąć dłuuuugą rozmowę psychologiczną :) No, ale co kto lubi (i co kto potrafi z filmu wynieść), ja osobiście jestem fanką tego filmu.

ocenił(a) film na 10
snowdog

Tak, masz rację.

ocenił(a) film na 5
honey1

Dziękuję bardzo, zaczny człowieku !
Podzielam twoją opinią co do tej animacji.Moim skromnym zdaniem, jeden z gorszych filmów tej dekady.Zwłaszcza, iż ludzie tak zachwalali to coś.Miałem nadzieję na coś w stylu "Gdzie jest Nemo?" lecz zawiodłem się.Bajka bardzo stereotypowa,banalna,żadnego ciekawego wątku nie zawiera, a powinna! Tyle fantastycznych bajek było i nagle Disney od*ebał totalną głupotę. I kto mi odda te 2godz które zmarnowałem nad tym żenującym widowiskiem.

ocenił(a) film na 3
Little_Fighter

Prawda? Tak jak powiedziałam, tylko pomysł z miłością do siostry na końcu mi się podobał. W tym filmie nie było żadnej logiki, również zmarnowałam czas.

honey1

To ze ci sie film nie podobał to juz wszyscy wiemy wiec po co to ciągnąc

ocenił(a) film na 10
wikii32

Oj, ktoś się dokopał do starego tematu :D Przejrzałem to i tak patrzę... ile ja wtedy postów pisałem.

ocenił(a) film na 3
wikii32

Odpisuję Little_Fighter, nie Tobie.

honey1

Ale tez mam prawo napisac co o tym sądze. W koncu to forum

ocenił(a) film na 3
wikii32

Tylko, że tutaj, to już jest wtrącanie się, a nie pisanie co Ty sądzisz. Wszyscy już dawno wiemy co sądzisz, nie rozmawiam już z Tobą.

honey1

Nie to nie

wikii32

Skoro to forum to po co sie czepiasz komentarza honey1? Gdzie tu logika?

ocenił(a) film na 8
honey1

Nie zapominajmy, że to film dla dzieci ; ) W Krainie lodu był Olaf a np. w Królu lwie ta jedna z hien: Ed;
Podobno rzeczywiście Hans początkowo miał być dobry, ale chyba dobrze, że tak się nie stało. Jego stosunki z Anną uczą dzieci, że nie każdemu należy bezgranicznie ufać, a na pewno nie komuś poznanemu tego samego dnia. Hans mówił Annie to co chciała usłyszeć i ją zwodził tylko po to, żeby stać się królem.
Dlaczego Elsa wyczarowała zaspę? Bo spanikowała. Elsa od początku filmu nie potrafiła opanować swoich emocji.
Elsa musiała zostać odciągnięta od siostry, gdyż troll wymazał pamięć Annie o magii a przecież Elsa nie potrafiła opanować swoich czarów. Rodzice odgraniczyli ją od wszystkich z obawy, że zrobi komuś krzywdę i jak widać nie wszyło jej to na dobre co też pokazuje dzieciakom, że zamknięcie się i odcięcie od innych ludzi nie jest dobre - a przecież teraz większość dzieci spędza czas na komputerach, tabletach, telefonach w swoich domach.
A co do tajemniczego związku Kristoffa z reniferem to chyba nic nowego? Z nowszych bajek: Zaplątani i Julek z koniem, albo Roszpunka z kameleonem, z starszych: Piękna i Bestia albo Krzyś i zwierzaki z stumilowego lasu w Kubusiu Puchatku ; )

ocenił(a) film na 7
honey1

Najgorszy, a miał jakieś lepsze?

ocenił(a) film na 7
honey1

Napisze coś, aby forum ożyło.

Nie jąkaj się.

użytkownik usunięty
honey1

W końcu ktoś dostrzegł beznadziejność tego filmu.

Daj spokój, przecież to był zwykły hejt bez argumentów.
Rozumiem, że komuś mógł się nie podobać, to akurat normalne, że nie wszystkim się da dogodzić, ale zwykle w takich przypadkach autor komentarza jest w stanie podać konkrety, a tu mamy same ogólniki w stylu "jest źle, bo ja tak mówię".

ocenił(a) film na 3
snowdog

Nielogiczne rozwiazania fabularne - jesli ich nie widzisz, to znaczy ze sam postepujesz nielogicznie, takiej osobie film rzeczywiscie moze sie spodobac.

ocenił(a) film na 10
honey1

Uwierz mi, jeśli się nad nimi zastanowisz, to nie są takie nielogiczne. I mówię tu np. o postępowaniu Hansa. Po drugie, poznałem na tym forum masę ludzi, z którymi wciąż utrzymuję kontakt. I nie sądzę, żeby w swoim myśleniu postępowali nielogicznie, a z twojej wypowiedzi wynika, że osobie postępującej logicznie ten film NIE może się spodobać. Ba, poznałem osobę, której ten film odmienił życie.

ocenił(a) film na 3
Anonim90

Kobieto/Facecie - alez pseudinteligencje piszesz, odmienil zycie, ja nie moge, musialo byc bardzo plytkie, jezeli taki film je odmienil.

ocenił(a) film na 10
honey1

Oj, uwierz mi, było głębsze od mojego. I mógłbym też zaryzykować stwierdzenie, że i od twojego też, ale nie znam Cię, więc nie mogę powiedzieć. A po twoich postach widzę, że nie potrafisz zaakceptować, że komuś ten film się podobał, że ktoś w nim zobaczył coś więcej niż ty. A to prawo każdego z nas.

ocenił(a) film na 3
Anonim90

Smiech na sal, ile Ty masz lat? Trzynascie?

ocenił(a) film na 10
honey1

1. Blisko.
2. W internecie wiek, zawód, znajomości nie mają znaczenia. Tu liczy się to, co pokazujesz.

Anonim90

Jeśli rzeczywiście masz około 13 lat, to chciałabym od siebie dorzucić parę słów pochwały, bo rozmowę prowadzisz w sposób bardziej dojrzały niż niejeden pełnoletni.

ocenił(a) film na 10
snowdog

Dziękuję :) Na tym forum wiele postów napisałem, więc myślę, że mogę powiedzieć, że mam wprawę.

ocenił(a) film na 3
Anonim90

O Jezu, no to jak Ty chcesz rozmawiac o filmie bez pompy z kims, kto jest dwa razy starszy od Ciebie? Gdybym wiedziala, ze jestes dzieckiem nie gadalabym z Toba jak z doroslym, sorry, po prostu myslalam, ze jestes dorosly/dorosla, masz prawo byc zly/zla, ze nieladnie sie do Ciebie zwracalam, no ale w tak mlodym wieku, to tez by sie przydalo troche skromnosci. Kiedys sie bedziesz z tego smiac, ze mowiles/las ´poznałem osobę, której ten film (Kraina Lodu) odmienił życie.´ ;)

ocenił(a) film na 10
honey1

1. Jak na razie wydaje mi się to poważną sprawą, ale szczegółów mówić nie będę, bo nie wiem, czy ta osoba by była z tego zadowolona.

2. Dokładniej mówiąc mam 15 lat, nie za bardzo przepadam za animacjami, ale mam kilka, które mnie urzekły. No i... czy ja jestem jeszcze dzieckiem? Myślę, że nie, choć to zależy, co masz na myśli. Wolę określenie młodzież :)

3. Hmmm... nie widzę, gdzie okazałem brak skromności, ale nie mówię, że tego nie zrobiłem.

4. Myślę, że tzw. 'konflikt pokoleń' trochę nam niszczy dyskusję... ale ze świadomością, że mam mniej lat niż ty powinna być już przyjemniejsza ;)

ocenił(a) film na 3
Anonim90

No jestes dzieckiem, mlodzieza, okay. Doroslym sie jest po 21 roku zycia, 18 to szczylostwo. Konflikt pokolen nam nie niszczy dyskusji, po prostu ten portal byl tworzony z mysla o doroslych, mlodziez taka jak ty powinna sie uczyc, spotykac z przyjaciolmi i rozwijac talenty, nic tu dla was nie ma w Internecie. Jest to portal dla doroslych, i ja mialam cie za malo ogarnietego doroslego, stad ton tej rozmowy.

ocenił(a) film na 7
honey1

Czyli młodzież nie może oglądać i dyskutować o filmach ?

ocenił(a) film na 3
gwenny16

No może, ale to jest portal dla dorosłych użytkowników, zresztą jak cały Internet, a więc nie dziwcie się, że to, co napiszecie będzie postrzegane jako dziecinne.

ocenił(a) film na 7
honey1

Chyba tylko przez Ciebie i niewielki procent tutejszych użytkowników,bo większość potrafi prowadzić dyskusję na poziomie nie patrząc przy tym na wiek swojego rozmówcy :)

ocenił(a) film na 3
gwenny16

Ja tylko reaguję na wybitne fanaberie, które młodzież może i ma, ale dorosły, to powinien się wstydzić.

ocenił(a) film na 7
honey1

Głupoty można wypisywać w każdym wieku :)

ocenił(a) film na 9
Anonim90

Jeśli można :D o jakiej osobie mowa ? zaintrygowało mnie nieco.

ocenił(a) film na 10
kabaretyk

Nie wiem, czy ta osoba się zgodzi, a zapytać jej nie zapytam, bo zerwaliśmy kontakt (mie ze względu na kłótnie, czy coś, to jej sprawy.... wewnętrzne, powiedzmy). Mogę tylko powiedzieć, że jest to ktoś, z kim rozmawiałeś ;)

ocenił(a) film na 9
Anonim90

chyba się domyślam ;) Chociaż ten film mógł zmienić życie (choćby w małym stopniu) kilku osobom jakie tu poznałem :D

ocenił(a) film na 10
kabaretyk

Mi ukradł ponad rok życia, ale jestem z tego powodu zadowolony xD

ocenił(a) film na 9
Anonim90

Ojej żeby to był rok :P mnie faza do teraz trzyma ,ale myślę że to się powtórzy po Krainie Lodu 2. Ale kurczę no ,fajnie było odkąd obejrzałem tą produkcję. Wiesz forum ,nowe znajomości i te sprawy ;) nie wspominając o wyczekiwaniu potwierdzenia kontynuacji. Teraz oczekuję kolejnych newsów w tej sprawie :D Jak to powiedział Buck ,,We're just starting,, Więc na 1 zwiastun to sobie poczekamy ... Ale ja jestem dobrej myśli.

Od początku tych wakacji dręczyła mnie myśl i tych pieprzonych przekazach podprogowych i stataniźmie w filmach disney'a ,ale już się tym nie przejmuję ,bo wpadłem na pomysł ,że przecież można to wyciąć :D

A co do forum ... no ożywi się być może w przewidywanej końcówce (miejmy nadzieje) 2018 roku ;)

ocenił(a) film na 10
kabaretyk

Pewnie tak :)

Mnie też trzyma... ale jednak nie tak samo :/ Ale ciągle bardziej niż inne filmy :) Aktualnie mam tylko jeden produkt, który mnie fascynuje bardziej, ale to już żaden film :)

PS. Jak pierwszy raz tu zawitałeś, nie myślałem, że tak długo tu będziesz przebywał ;)

ocenił(a) film na 9
Anonim90

Zaskoczę cię ,ja również tak nie myślałem :P Ale ludzie okazali się być bardzo fajni i mili ,gadało się z wami jak z poważnymi ludźmi a nie gimbusami "P.A początek naszej znajomości możemy puścić w nie pamięć ,bo w sumie to sam nie wiem o co mi chodziło XD.

Coooo ? To musi być już serio coś , jeżeli można to co to takiego ?

ocenił(a) film na 10
kabaretyk

Cóż... to gra SF, nie jestem pewien, czy lubisz Science fiction ;) Ale jeśli lubisz i chciałbyś spróbować, mogę Ci podać :)

ocenił(a) film na 9
Anonim90

Jeżeli to jest lepsze od krainy lodu ... :D

ocenił(a) film na 10
kabaretyk

Pw ;)

honey1

Kobieto/facecie - konkrety proszę. Bo na razie to widzę, że nie tyle ja "nie widzę nielogicznych rozwiązań", co mam wrażenie, że Ty nie potrafisz zrozumieć prostej bajki dla dzieci. Konkretnie, CO tam jest nielogicznego?

ocenił(a) film na 3
snowdog

Gosciu, nie bede na Ciebie tracic czasu, jezeli tego nie widzisz. Postaci sa zle poprowadzone, sam fakt zrobienia nagle z Hansa przeciwnika mowi sam za siebie, w pierwotnej wersji scenariusza w ogole czegos takiego nie bylo, dodali to w procesie produkcji, kiedy pierwsze sceny byly juz nagrane, i o ile brak scenariusza Miyazakiemu nie robi szkody, tak w tym filmie doprowadzil do katastrofy. Dziewczynki, ktore nigdy sie nie widza, ukryte za jakimis debowymi drzwiami, kiedy dostepne jest juz szklo, lodowy potwor, ktory wylania sie nie wiadomo skad, boheterka, ktora biegnie w nieznane tylko w jakims cienkim plaszczyku. Porazka.

ocenił(a) film na 10
honey1

I właśnie o tym myślałem, gdy pisałem, że niektórych rzeczy nie widzisz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones