PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6900}

Krytyczna decyzja

Executive Decision
6,5 15 747
ocen
6,5 10 1 15747
Krytyczna decyzja
powrót do forum filmu Krytyczna decyzja

Steven Seagal nigdy nie zagrał lepiej. David Suchet zresztą też. Pod tymi względami jest to wzorowe kino.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

David Suchet rzeczywiście świetnie się spisał, ale nie wmówisz mi, że jego najlepszą rolą nie jest Herkules Poirot.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Wmawiać nie muszę. Po co? Ja tak po prostu uważam.
W "Krytycznej decyzji" Suchet jest zimny, ale nie bezduszny i wyrachowany. Jego motywacja jest głęboko ludzka, spowodowana bezsilnością, jest zrozumiała, co czyni tę postać autentycznie tragiczną. Co nie zmienia faktu, że jest terrorystą i mordercą.
Takich niuansów, rozwarstwień, płaszczyzn w rysie Poirota próżno szukać, więc co oczywiste jest to słabsza rola. Zresztą Poirotowi w wykonaniu Sucheta brakuje niezbędnego ciepełka, którym obdarzył tę postać niezastąpiony Peter Ustinov. To był Poirot !

AutorAutor

Jestem ciekawa jaka motywacja wg.Ciebie kierowała bohaterem granym przez Davida w tym filmie? A co do Poirota-to 1 z jego lepszych ról.

użytkownik usunięty
AutorAutor

Wzorowe kino akcji a dajesz 6 ... zastanów się

ocenił(a) film na 7

Wymienione przeze mnie wyróżniki filmu są w moim przekonaniu jedynymi zaletami tego filmu, który zrealizowany został przyciężką ręką, bez szczególnego polotu, energii. A to przecież dobry scenariusz. Robota jest tu świetna (zdjęcia, montaż, muzyka, scenografia, kostiumy, efekty specjalne). Narracja, opowiadanie już nie. Wynika to zapewne z faktu, że filmu nie robił reżyser, lecz skądinąd znakomity montażysta. Podobnie będzie z późniejszym "Wydziałem pościgowym" - niby wszystko jest na miejscu, a jednak nie działa. Zabrakło iskry bożej.
Film odstawał od ówczesnych filmów sensacyjnych ("Twierdza", "Egzekutor", "Mission: impossible", czy wcześniejsze "GoldenEye", "Szklana pułapka 3", "Speed", "Tajna broń"), tym niemniej dla Halle zawsze warto.

użytkownik usunięty
AutorAutor

Rozumiem

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Halle B erry wygladala w kilku filmach duzo lepiej, malo widiales widac :)

ocenił(a) film na 6
3xOG

Halle Berry w ogóle wygląda świetnie.

AutorAutor

wzorowe kino !

szczególnie jak chłopaki w 8 typa pakują się do 1-miejscowego F-117 buahahahah

AutorAutor

"Steven Seagal nigdy nie zagrał lepiej." Haha, uśmiałam się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones