PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113172}

Lawendowe wzgórze

Ladies in Lavender
7,0 10 359
ocen
7,0 10 1 10359
Lawendowe wzgórze
powrót do forum filmu Lawendowe wzgórze

Witam, znacie może jeszcze jakieś filmy, w których aktor lub aktorka (nieważne czy to Polacy czy zagraniczni aktorzy) grają naszych rodaków? Oprócz tego filmu oczywiście, "Pod słońcem Toskanii" i... I w tym momencie nie przychodzi mi już więcej do głowy :)

ocenił(a) film na 7
Johanna

Z całą pewnością WYBÓR ZOFII

na razie tylko ten jeden więcej nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć :-)

ocenił(a) film na 5
kamul

"Polski ślub".

ocenił(a) film na 10
kamul

"Mash" film, jeden z bohaterów dentysta ksywa (BEZBOLESNY) jest z pochodzenia Polakiem i jest hojnie obdarowany przez naturę. Potem wydaje mu się, że jest gejem i chce popełnić samobójstwo, w czym mu maja pomóc Benjamin Franklin 'Hawkeye' Pierce i John Francis Xavier 'Traper' McIntyre. "West Side Story" http://www.youtube.com/watch?v=VpdB6CN7jww i jesli się nie mylę, to Polaka gra ten aktor, który śpiewa "Maria" piękną piosenkę.

ocenił(a) film na 7
Johanna

To był film z niemieckim akcentem, gdyż mówił niby po polsku, ale akcent miał niemiecki :)

Kung_Fu_Master

Nie czepiajmy się szczegółów ;) Powyższym piszącym dziękuję za odpowiedzi i... Czekam na więcej propozycji :)

ocenił(a) film na 7
Kung_Fu_Master

pewnie twórcy myśleli, że żaden Polak nie będzie oglądał tego filmu XD

ocenił(a) film na 8
Johanna

Mnie przychodzi do głowy "Wszystko dla miłości" z Joaquin Phoenix- gra on tam Polaka, ale o ile dobrze pamiętam, nic nie mówi w naszym języku ;)

elsha_2

Sztuka zrywania. Główny bohater, którego grał Vince Vaughn był Polakiem.

ocenił(a) film na 7
Johanna

Marilyn Monroe w "Pół Żartem Pół Serio" zagrała Polkę, Sugar Kane Kowalczyk.

ocenił(a) film na 5
Baby_Jane

W filmie "Arytmetyka diabła" Kirsten Dunst grała chyba Żydówkę zamieszkałą w Polsce. Pamiętam, że była mowa o jakimś Polskim mieście, w którym mieszkała jej rodzina przed wybuchem wojny...

mrs_robinson

I tym miastem był pewnie Berlin :D Tak samo jak w "Lawendowych wzgórzach" polak gadał po niemiecku. Ja się nie dziwie, że później taki Obama gada o polskich obozach koncentracyjnych.

HlTMAN

A czy Berlin był kiedykowleik polski? Zastanów się, zanim głupio zażartujesz.
Przedwojenna Polska nie była tak homogeniczna jak współczesna (że nie wspomnę o okresie PRL-u). Mówiono różnymi językami, a osoby żydowskiego pochodzenia byli jej pełnoprawnymi obywatelami.
Jako (pełnokrwisty zapewne) Polak powinieneś wiedzieć, że nazwy narodowości (Niemiec, Polak) piszemy dużą literą.

Gudrun_S

Berlin nigdy nie był polski. Ale był słowiański. Dokładnie to połabski. Ale blisko do Polaków. Ja nazwy narodowości piszę dużą literą, ale tylko niektóre. Nazwy tych narodowości które na to zasłużyły. Bierz ze mnie przykład.

mrs_robinson

chodziło o Lublin

Johanna

Fenomenalna, oskarowa Meryl Streep w Wyborze Zofii. Oczywiście!

użytkownik usunięty
Johanna

"O jeden most za daleko", w którym Gene Hackman gra generała Sosabowskiego i strasznie kaleczy w jednej scenie polszczyznę.

użytkownik usunięty

"Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi"-główny bohater mieszka u Polki.

ocenił(a) film na 6

Boże Skrawki- w sumie to taki jeden, duży, polski wątek:)

ocenił(a) film na 8
Johanna

FUCHA z Jeremy'm Irons'em,który gra ...Nowaka-Polaka zatrudninego do wyakańczania domu w Anglii .. a tu właśnie w Polsce nastaje stan wojenny

pionov

"Tramwaj zwany pożądaniem"- Brando gra Polaka Kowalskiego.

użytkownik usunięty
Johanna

"Wiek niewinności" z hrabiną Oleńską, w roli głównej Michelle Pfeiffer ;]

No niestety, pamiętam ten film i hrabina Oleńska nie była Polką, tylko Amerykanką, która wyszła za Polaka - Oleńskiego. Jednak jego w tym filmie nie ma, poza tym z rozmów głównych bohaterów wynika, iż był to człowiek, który w pewnym sensie znęca się nad żoną, źle ja traktuje :/

Johanna

miałam założyć taki wątek. właśnie pod 'słońcem toskanii' mi nic innego nie przychodzi do głowy;p chyba że 'ianista' ale to juz całkowicie o Polsce.

Johanna

Z klasyków to 'Smierć w Wenecji' - Tadzio z całą rodziną, a z bardziej aktualnych 'Il y a longtemps que je t'aime' dziadek który jest w połowie polakiem

Adanvarne

"Gran Torino" - Clint Eastwood gra Polaka rasistę.

ocenił(a) film na 8
CupOfCoffee

...polaka rasistę i w dodatki weteran wojny koreańskiej :-D szkoda że nie zdarzyło mu si.ę np.zaklnąć po polsku :-D Z pewnością polscy widzowie by docenili :-)

ocenił(a) film na 9
Johanna

Wydaje mi się, że w ,,Ściganym" H.Ford mieszkał u Polaków. Nawet coś tam mówili po polsku z ładnym akcentem. Tylko, że tam akurat przemycali narkotyki czy coś...^^

ocenił(a) film na 4
soskakd

Może nie całkiem to jest film,tylko srial,pt. "Obrońca" w jednym z odcinków,o pomoc tytułowego bohatera poprosiła Maria,Polka pracująca w fabryce(bardzo pozytywna postać).

ocenił(a) film na 4
littillea

Jeszcze film pt. +Wrogowie+ gdzie zagrała pani Małgorzata Zajączkowska,dużo bigosu w nim gotuja(:

ocenił(a) film na 4
littillea

Zdaje się,ze jeszcze w "Bruce Wszechmogącym",był reportarz o polskiej cukierni,robiony przez gł.bohatera.

Johanna

wydaje mi sie że większośc filmów są antypolskie a taki bradziej przyjazny to '' Być labo nie być''

ocenił(a) film na 8
Naifu666

jeszcze w west side story, główny bohater jest chyba Polakiem z pochodzenia

ocenił(a) film na 8
Elinor

jeszcze mi się przypomniało, że w 'człowieku który płakał" mówią o Polsce, w tle jest dyskusja że Francuzi " nie będą umierać za Gdańsk"

ocenił(a) film na 7
Elinor

"Znikający punkt" z Barrym Newmanem z 1971 r. Barry grał tam Kowalskiego. Film jest świetny - sama go szukam od lat, żeby sobie nagrać i zachować :)

Johanna

W "S.W.A.T- jednostka specjalna" jeden mężczyzna jest przedstawiony jako Polak niespełna rozumu. Wyśmiewają się tam z Polaków. Zresztą w wielu innych filmach Polacy są przedstawiani w złym świetle, albo wyśmiewani. A jeśli chodzi o "Lawendowe Wzgórze" to wkurza mnie, że ten chłopak mało [a jeśli już to niewyraźnie] mówi po polsku, ale za to po niemiecku mówi bardzo dobrze. Do tej roli powinni wziąć Polaka, który by najlepiej zagrał tą rolę...

Johanna

'Rok Smoka', Mickey Rourke wciela się w postać policjanta, polskiego pochodzenia

Johanna

Akcent innego typu, a mianowicie polska wódka Żubrówka występuje w chińskim melodramacie Shuzo. Ojciec bohaterki przemyca ją z Polski i odgrywa ona w filmie trochę symboliczną rolę.

wczorajszy

pomyłka film to Shuzou :)
............................

Johanna

W jednym z filmów z Charlsem Bronsonem z akcją chyba w Meksyku wysiada on z Fiata 125p. Film z lat 70 lub 80, tytulu nie pamiętam.

Johanna

"Sztuka zrywania / Break-up" z Jennifer Aniston

ocenił(a) film na 10
Johanna

"Dzieci Ireny Sendlerowej", Triumf ducha",

ocenił(a) film na 7
Johanna

Das Weisse Band (Biala wstazka) Michaela Haneke - polscy robotnicy rolni na festynie po zebraniu zniw.

W Great Escape (Wielka ucieczka) w rezyserii Johna Sturgesa Charles Bronson gra Polaka kopiacego podziemny tunel por. Velinskiego, podobna rola Josepha Wladyslawa (ach ta subtelnosc piszacych scenariusze, nazwisko nadane od polskiego imienia, aby widz napewno tego nie przeoczyl)w doskonalym Dirty Dozen (Parszywa dwunastka) Roberta Aldricha.
Bronson z pochodzenia byl Litwinem, niestety nie znal jezyka swoich przodkow.

ocenił(a) film na 7
torgm

„Watching the Detectives” („Uwaga Violet”) z Cillianem Murphy i Lucy Liu, główna bohaterka opowiada o swojej dawnej miłości – wielkim, łysym i uzdolnionym muzyku z Polski, który potrafi grać nawet palcami u stóp. Kiedy z nim zerwała – on ją wszędzie śledził. Po tej opowieści Neil (Murphy) robi się lekkim paranoikiem i pewnego dnia krzyczy na jednego gościa w kinie, nazywając go ‘Polakiem’.

Na co tamten odkrzykuje: „Sam jesteś Polakiem!”.

Wtedy jego kumpel pyta się go: „Jesteś Polakiem?”.

Ten na to: „A kto nie jest?”.

ocenił(a) film na 7
Sinta

A w ogóle to dużo na ten temat na
http://www.film.org.pl/prace/polskie_akcenty.html

:D

użytkownik usunięty
Sinta

Dodam jeszcze, że wspomniany w tym opracowaniu polski profesor w "Operacji Piorun" jest potraktowany na zasadzie "Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść". Kiedy trzeba się ewakuować do morza (tudzież oceanu, nie pamiętam), on panikuje, że nie umie pływać, a Bond i jego nowa piękność mają to gdzieś, potem już tylko widzimy ocalałą parę, a profesor pewnie właśnie się topi. Cóż za szczęśliwe zakończenie.

Do filmów, które tam wymieniono, mogę dodać tylko "Polak potrzebny od zaraz". Z Polaków najwięcej gra tam Lesław Żurek (moim zdaniem to jego jedyna niedrewniana rola w filmie), a w jednej scenie bohaterka jest zaatakowana przez dwójkę facetów, którzy wyzywają ją po polsku.

Johanna

Ludzkie dzieci;)
taki maly epizod z polakiem, ktory w czasach kryzysu przeniosl sie do anglii

dz39

"zabić księdza" z Christopherem Lambertem

Johanna

Il Mercenario/Mercenary. Western. Franco Nero gra Polaka, Siergieja ;) Kowalskiego - trudno powiedziec czy postac jest pozytywna, ale napewno skomplikowana. Polecam ten film.

użytkownik usunięty
Johanna

jeszcze "Fanfan Tulipan" w którym mamy do czynienia z dwiema Polkami :)

Johanna

Dude w 'Big Lebowskim'. Główny bohater jest polakiem. Film z Julianne Moore i Stevem Buscemi. Filmweb poleca i ja również! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones