PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113172}

Lawendowe wzgórze

Ladies in Lavender
7,0 10 358
ocen
7,0 10 1 10358
Lawendowe wzgórze
powrót do forum filmu Lawendowe wzgórze

Witam, znacie może jeszcze jakieś filmy, w których aktor lub aktorka (nieważne czy to Polacy czy zagraniczni aktorzy) grają naszych rodaków? Oprócz tego filmu oczywiście, "Pod słońcem Toskanii" i... I w tym momencie nie przychodzi mi już więcej do głowy :)

ocenił(a) film na 6
Dariia_

Miłam to właśnie dodać, a swoją drogą świetny film:-)

ocenił(a) film na 8
Johanna

komedyjka "Sam w domu po raz 4" gdzie złodziej pod koniec filmu przeklina po polsku~

użytkownik usunięty
Johanna

-W "Różowym Cadillacu" Eastwood grał Tommy'ego Nowaka a w "Żółtodziobie" Nicka Pulowskiego. W tym drugim była taka scena Clint siedzi przywiązany do krzesła. Gangster bijący go po twarzy mówi "Nie zgrywaj bohatera głupi polaczku". Na to Eastwood odpowiada "Jeszcze cię załatwię pieprzony szwabie" Nie jest to dokładny zapis rozmowy, ale mniej więcej tak to leciało.
-W filmie "Waterloo" pojawiają się polscy ułani.
-Mamy też "1612" i "Tarasa Bulbę" o złych polskich panach terroryzujących Ruś.
-W filmie "Cudzoziemiec" Seagal przyjeżdża do Warszawy.
-Oczywiście "Lista Shindlera" i szkalujący Polaków "Opór".
-W "Kompani braci" niemieccy żołnierze pojmani przez amerykanów mówią żeby nie strzelali gdyż są Polakami wcielonymi do Wermachtu.
-W „Łowcy Jeleni” bohaterowie non stop zarzucają polskimi tekstami chodź z drugiej strony są prawosławni, więc to pewnie Łemkowie albo Poleszucy.
-W „Boracie” Borat wita się „Dzień dobry” chociaż jest Kazachem.
-W „Hair” główny bohater Bukowski jest Polakiem z Alabamy.
-W „Kevinie samym w NY” matka Kevina zostaje podwieziona przez polski zespół grający Polkę.
-W filmach Woddy’ego Allena jest cała masa kawałów o Polakach.np. „Jak Polacy słuchają płyt? Przykładają ucho do chodnika”
- W „Nagim Patrolu” ratownik paker Chip Rommel co róż nawiązuje do agresji na Polskę.

ocenił(a) film na 7

właśnie obejrzałam S.W.A.T. Jednostkę Specjalną - był tam epizod o Polaku chcącym popełnić samobójstwo :D chciał bimber i papierosy.. :D i tak go zgarnęli ;P

ocenił(a) film na 6

Polka nie jest polska i w tej chwili nie pamiętam, czy to był w Kevinie aby na pewno był polski zespół. Polka jest utworem czeskim, więc może Czesi?

Odnośnie filmu "Łowca Jeleni" Jest część polaków która jest prawosławna, nie tylko na wschodzie polski więc nie sugerowałabym się wyznaniem. To nie musieli być Poleszucy

ocenił(a) film na 5
Johanna

"Mokra robota", tam Ben Kingsley gra Polaka, zabójcę alkoholika, ale polskich słów nie ma. I "Good Dick", główny bohater jest Polakiem.

Johanna

Handel/ Trade

Alicja Bachleda Curuś gra Polkę- Weronikę,
dziewczynę, która wyjeżdza za chlebem do USA i trafia w rece handlarzy kobietami.
Jest dość dużo polskich kwestii, m. in kiedy Weronika dzwoni do Polski.

Polecam!

Czarna_Rozaaa

Miasteczko Middlemarch.
Główny bohater - Will Ladislaw ma polskie korzenie (jego pradziadek byl polakiem).
Naprawdę polecam ten serial :)

ocenił(a) film na 7
Czarna_Rozaaa

W filmie "Podac reke diablu", o ludobojstwie w Ruandzie, pojawia sie postac mjr Stefana Steca, niezwyklego polskiego bohatera tej wojny, ktorego gra Mark Krupa.

Johanna

W jednym z odcinków Poirota - "Appointment with Death" jest postać zakonnicy, Polki. W pewnym momencie można usłyszeć fragment "ojcze nasz", aczkolwiek wypowiadane przez obcokrajowca trudno zrozumieć.

ocenił(a) film na 7
Johanna

W "Rodzinie Savage" dziewczyną głównego bohatera jest niejaka Kasia (Cara Seymour), która jest Polką. A film dobry.

użytkownik usunięty
Johanna

W filmie :"Mac" , John Turturro gra robotnika zatrudnionego u Polaka-Polowskiego http://www.filmweb.pl/film/Mac-1992-7480

ocenił(a) film na 8
Johanna

Film "Jentł / Yentl" z Barbra Streisand w roli głownej, która grała żydowkę/żyda polskiego pochodzenia, a akcja toczyla się w Lublinie (w rzeczywistosci film byl nagrany w Pradze, gdyż wtedy (1983) władze PRL-u nie zgodziły się na nagranie scen w Polsce, bo produkcja była o Żydach). Rowniez gorąco ten film polecam!

ocenił(a) film na 6
Johanna

Filmu nie mam, ale mam piękny utwór wykonywany przez Szwedów. W refrenie wokalista śpiewa nawet piękną polszczyzną. http://www.youtube.com/watch?v=ovlvjOoTi7s

przemyslav07

Przypomina mi się scena z Mumii 3, gdy Jonathan pije drinka ze starowinką która z teksańskim akcentem mówi: "Na zdrowie" :D
A poza tym nowy film Pattinsonem "Water for Elephants" - nie wiem czy gra Polaka, ale ma polskie nazwisko i będzie gadał po polsku. To może być ciekawe/
Eastwood to ma chyba jakąś słabość do polskich nazwisk :D

W "Ściganym" w obsadzie jest:
Monika Chabrowski - Polska gospodyni


W ogóle w tym Lawendowym Wzgórzu to mówi Bruhl coś po polsku?



Sherem

Mówi mówi, tylko trzeba się wsłuchać :)
Z tego co pamiętam: "gdzie ja jestem?", "kim jesteś?", "dziękuję", "to jest straszne", "przestań", no i zabawna scenka z gospodynią przy obieraniu ziemniaków, Andrea uczy ją jak się wymawia "ziemniak", kobieta stwierdza, że nic nie rozumie, na co Andrea mówi po polsku: "wyglądasz jak ziemniak, właściwie wyglądasz jak worek ziemniaków", na co ona po angielsku, że nie ma pojęcia o czym on mówi :) No i oczywiście pojawia się również znane polskie przekleństwo, kiedy rybacy dla żartu rzucają w Andreę rybą, żeby go wystraszyć, a on krzyczy: "kur**".
Niedługo mijają 2 lata od założenia wątku, sporo propozycji się tu pojawiło, być może ja, jako autorka wątku, powinnam zebrać je w jakąś listę :)

ocenił(a) film na 4
Johanna

Miłość na żądanie

użytkownik usunięty
Johanna

W czeskim filmie, w polskiej dystrybucji noszącym tytuł "Czeski błąd", turystka pyta bohatera po polsku o drogę na dworzec i chwilę sobie w naszym języku rozmawiają. Scena nie ma żadnego powiązania z resztą filmu i właściwie nie wiadomo czemu służy...

Johanna

Tramwaj zwany pożądaniem - Marlon Brando, główna rola grał Kowalskiego

użytkownik usunięty
pomponik86

Film "zostań" mówią coś o polskich królach.

Całkiem nowy film "Niepokonani" - główny bohater, Janusz, jest Polakiem. Film dobry! Polecam!

Johanna

W filmie 'X-Men" jest scen pokazująca, że Magneto jest polskim żydem.

Johanna

http://www.filmweb.pl/film/Heung+joh+chow+heung+yau+chow-2003-142209
Motywem przewodnim jest wiersz Wisławy Szymborskiej "Miłość od pierwszego wejrzenia", który bohaterowie kilkakrotnie czytają w oryginale )

użytkownik usunięty
Johanna

"Kolejny rok" - robotnik mówi brytyjskim inżynierom na pożegnanie "cześć".

Johanna

"Cudzoziemiec" - film z Stevenem Seagal'em kręcony m.in. w Polsce oraz z aktorami polskimi Zbrojewicz, Saleta.

Johanna

"Głęboko, prawdziwie, do szaleństwa" z Alanem Rickmanem. Występuje tam Tytus - Polak - grany przez Krzysztofa Różyckiego

Johanna

Nowy barzo dobry film Woda dla Słoni. Patinson gra polaka, i probuje nawet mowic po polsku.

Johanna

W 5 odcinku serialu "Person of Interest", główny bohater musi uratować syna sędziego, który prowadzi sprawę przeciwko babie, pracującej dla polsko-amerykańskiej mafii zwanej Szajka Pruszków-9 (SP-9). Jeden z bandziorów miał na klace wytatuowanego orzełka, pojawiały się również przezabawne ksywy np. AK-47. Kraków i Ziom (wymawiane jako "Zajom"). Mafia została przedstawiona jako wyjątkowo niebezpieczna i dobrze zorganizowana.

Johanna

W "Niepokonani" Saoirse Ronan gra Polkę - Irenę Zielińską. Ta sama aktorka także w filmie "Hanna", gdzie gra główną rolę, ma polskie korzenie, ponieważ urodziła się w stacji badawczej w polskiej wsi (jakiejś na "G, ale nie pamietam nazwy). :) A w "Niepokonanych" nawet słychać niektóre kwestie po polsku, choćby np. głośne "Cholera jasna" przy przeprawie przez zamarzniętą rzekę..
Dużo polskiego da się też słyszeć w "Liście Schindlera" oczywiście.

ocenił(a) film na 8
jamajka77

W filmie "Zły porucznik" z H. Keitel'em też jest akcent polski :o)
http://imageshack.us/photo/my-images/225/45756846.png/

jamajka77

W Niepokonanych to chyba trójka z ogółem sześciu( z tego co pamiętam jeszcze rusek, estończyk, amerykanin) bohaterów których można uznać za tytułowych to Polacy.

ocenił(a) film na 4
Johanna

śmierć w wenecji - film wg niektórych o kolesiu w łódce :D ale to nie do końca prawda, jest tam chłopiec z Polski -Tadziu, akcja rozgrywa się wokół niego

Johanna

Inne motywy o Plakach/Polsce w zagranicznych filmach:
1. Pokuta - trzej Anglicy ida przez pola a ten jeden narzeka, że Anglia miesza się w wojnę i mówi: kto słyszał o Polsce?
2. Detektyw Monk - odcinek o uciekinierce z Europy Wschodniej prześladowanej przez jakiegoś dyktatora. Ten dyktator w obawie przed kara śmierci też emigruje do USA i jeździ taksówką - matka tej uciekinierki go rozpoznaje i zabija. polski wątek to język polski (i jeszcze chyba rosyjski), którym mówi córka. I pierwszy odcinek z nowym psychiatrą - Monk nie może słuchać muzyki Chopina granej przez dziecko sąsiadki.
3. Heartbreaker - widziałam tylko zapowiedź, mówią Polakowi że ma straszny akcent
4. Miasto Aniołów - jak Seth spada z wieżowca słychać Zdrowaś Maryjo.
5. Sćigany - Harrison Ford ukrywa się u Polaków, z których jeden zostaje aresztowany za posiadanie narkotyków.
6. Przetrzymać tę miłość - kochanka przyjaciela Daniela Craiga to polka, babysitterka i ma na imię (sic!) Natasza
7. Madagaskar - pingwin Kowalski
8. Holiday - gdy Cameron Diaz przegląda kraje do których chciałaby jechać, przy nazwie Polska jest jakaś inna mapa.
9. Hanna - dzieci modyfikowane były w polskiej wsi Galinka
10. Hair - Cloude Bukowski, a w piosence Roman Polański

Johanna

I jeszcze jakiś odcinek Dwóch i pół, coś o tym że tylko seksu było pod dostatkiem w komuniźmie.

ocenił(a) film na 7
Johanna

W "Good Dick" główny bohater jest Polakiem i mówi parę słów w naszym języku.

Johanna

W " Czekając na Wyrok" Billy Bob Thornton gra Hanka Grotowskiego. Amerykanina z polskim nazwiskiem, policjanta rasistę. Zero na szczęście wzmianek o Polsce czy Polakach.

A Clintowi Eastwoodowi to chyba kiedyś jakiś Polak musiał laskę przelecieć, że nas tak szkaluje. Stary ****s.

Johanna

Czy to ty czy to ja - któraś z sióstr olsen ma zagrać na przyjęciu Chopina
Wydział pościgowy - zabity agent Krasiński

panna_migotka87

I jeszcze Bruce Wszechmogący - na końcu państwo Kowalscy upiekli wielki tort

ocenił(a) film na 6
Johanna

To ja dodam jeszcze film "Tiger Warsaw" z Patrickiem Swayze w roli głownej.

Johanna

Wszystkie odloty Cheyena - Oświęcim
Pół żartem, pół serio- Sugar Kane Kowalczyk
Gwiezdne wrota - żołnierz Kowalski
dziewczyna z tatuażem - chyba jakiś biznesmen defraudował pieniądze do Polski
nr 73 - policjant Kowalski
Habemus papam - polskie flagi, reporter TVN
Niepokonani - polski uciekinier
Lektor - Auschwitz
Jestem Bogiem - Bradley Cooper mówi coś o Polsce na przyjęciu

Johanna

"Woda dla słoni" piekny film z mocnym polskim akcentem:)
"Spartacus" - serial , Illythia jest w polowie Polka z pochodzenia.

Johanna

http://www.filmweb.pl/film/Broken-2012-637831

Bohaterką drugoplanową jest opiekunka do dzieci, Kasia, nazywana przez wszystkich Kaszą. W filmie pada nieco dziwne sformułowanie "Nie bądź rasistką, Kasia. Przepraszam, ona jest z Polski".

ocenił(a) film na 8
Johanna

"Pod Słońcem Toskani" - robotnicy z Polski pomagają głównej bohaterce wyremontować dom

Johanna

"2 broke girls", co prawda jest to serial, a nie film, ale jednak z polskimi akcentami. Jennifer Coolidge gra Sophie Kuczynski, Polkę która pochodzi z Warszawy ;)

Johanna

Ścigany - główny bohater mieszka u polki
dr. House i jego ostatnia laska
Pod słońcem Toskanii - też chłopak polak albo chociaz aktor polak :)

ocenił(a) film na 8
Johanna

W jednym odcinku Elementary jest polska pralnia, gdzie piorą brudne pieniądze, a obsługująca klientów- w tym wypadku Lucy Liu- stara Polka ogląda ruską telewizję, przeklina łamaną polszczyzną Lucy i ogólnie wywiera złe wrażenie.
Nie podobało mi się to.

Johanna

"Wykapany ojciec"
"Paintball"
"Zabić księdza"
coś w "Dexterze" i "Plotkarze" ah no i "Nie z tego świata"

więcej filmów nie pamiętam, :D

Johanna

Woda dla słoni oraz ten horror z dybukiem skrzynka gada po polsku

Ewelina10070

Tytuł tego horroru to "Kronika opętania". A ta skrzynka dość gadatliwa jest ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones