PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33996}

Matrix Rewolucje

The Matrix Revolutions
7,1 219 282
oceny
7,1 10 1 219282
5,2 22
oceny krytyków
Matrix Rewolucje
powrót do forum filmu Matrix Rewolucje

Dla wszystkich którzy mają wątpliwości co się stało z głównym bohaterem mam złą informację - Neo umiera. Skąd to wiem? Przeczytałem scenariusz :)
Jednak zastanawia mnie czemu. Skoro on umarł/uległ zniszczeniu to to samo powinno stać się z Wyrocznią, Sati i każdym kogo Smith zamienił w siebie. Jedyna różnica jest taka, że Neo był człowiekiem, Wyrocznia i Sati programami (choć w świecie Matrixa Neo był tak samo programem jak reszta) ale to by oznaczało że Smith kopiował jedynie programy, a nie ludzi, bo gdyby tak było maszyny mogłyby się podłączyć pod inną "żywą osobę" żeby go zniszczyć. Choć przecież skopiował też Bane'a i próbował Morfeusza więc chyba nie robił żadnej selekcji. W sumie takich znaków zapytania w filmie jest mnóstwo. Robiąc kontynuacje Matrixa Wachowscy zamiast wyjaśnić swój pomysł jeszcze bardziej go skomplikowali

ocenił(a) film na 7
Blomis

dla mnie wygląda to tak że smith/neo byli czymś w rodzaju wirusów infekujących ten świat
po ich śmierci matrix został "wyleczony" i przywrócona jego poprzednia kopia "backup"

ocenił(a) film na 6
jeruka9

Nie została przywrócona wersja , kopia, tylko stworzona nowa wersja. Era 4 Matrix. Na samym końcu Wyrocznia w rozmowie z Architektem wyraźnie mówi, że nastąpiły zmiany.

ocenił(a) film na 8
Blomis

Wcale nie skomplikowali, tylko większość ludzi nie pojmuje, że w maszynami rządzi kod i algorytmika, a ludźmi impulsy elektryczne. Czyli siłą rzeczy, jedno i to samo, tylko w różnej formie. Smith w Matrixie, w przypadku programów, zastępował pierwotny kod swoim, a w przypadku ludzi, kod był interpretowany na impulsy elektryczne (vide sposób podłączenia ludzi do Matrixa).

ocenił(a) film na 8
Blomis

Neo "slepy Mesjasz" na końcu 3 części, symbolizuje samopoświęcenie się dla prawdy, wartości, w które wierzy walcząc do upadłego, jak umiera i przepełnia go światło widzimy krzyż na jego piersiach, potem pokazany jest w tej pozycji poza matrixem, nawiązania do chrystusa, symbol zbawiciela

dla lepszego zrozumienia całej trylogii, lub poznania ewentualnej interpretacji polecam

"Mark Passio odczytuje alegorie "Matrixa" - The Matrix Trilogy Decoded by Mark Passio - napisy pl"
https://www.youtube.com/watch?v=fj1RI3K1qbw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones