PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104454}

Między słowami

Lost in Translation
7,4 174 870
ocen
7,4 10 1 174870
8,1 38
ocen krytyków
Między słowami
powrót do forum filmu Między słowami

Myślę, że Sofia Coppola już nigdy nie stworzy niczego co dorówna temu filmowi, nigdy nie widziałem by ktoś przy użyciu tak minimalistycznych środków wyrazu nakręcił coś tak poruszającego (szczególnie, że nie odwołuje się do jakiś wielkich tragedii,nie dotyka tematu choroby czy umierania).
O czym jest ten film? O tym co między słowami, i dlatego warto go obejrzeć; dodatkowo o przyjaźni, samotności, życiowych wyborach i o tym że nic co dobre nie trwa długo.
+młoda Scarlett Johansson:)

ocenił(a) film na 10

Racja bardzo "cichy" film, za to mądrze poprowadzony, bardzo dobra ścieżka dźwiękowa, kurcze no jestem świeżo po seansie, nie wiem jak to ubrać w słowa żeby to miało ręce i nogi, chyba napiszę trochę poźniej ;)...

ocenił(a) film na 10
Czarny_Lotos

najpiękniejszy film, jaki widziałam-teraz mój ulubiony. jest taki... delikatny. nie zmusza widza do śmiechu, czy łez, pozwala mu odczuwać go jak chce. muzyka po 2 obejrzeniu okazuje się świetnie dobrana. gra aktorska na b. wysokim poziomie.
od kiedy przeczytałam w którymś tutaj temacie co on jej mówi na koniec-bez spoilerów, jak chcecie, sami możecie poczytać-to na początku byłam trochę rozczarowana, ale potem to doceniłam i uważam za świetne. a co najlepsze-nikt tak do końca nie wie, co on jej powiedział-wszystko co wiemy pozostaje w sferze domysłów-i to jest piękne. cały ten film trzeba czytać między słowami.
arcydzieło dla wrażliwych, którzy mogą poświęcić czas, żeby z chęcią go obejrzeć-nie dla tych szukających w tym filmie szalonej akcji-nie jest to film nudny, ale spokojny.

MelanieJoyce

dla mnie ten film jest bardzo dobry, 2 somotnych ludzi do tego w małżeństwie i w tak wielkim mieście, samotność w takiej sutuacji jest paradoksem..a jednak oni ją odczuwają.,w filmie nie dzieje się dużo, dlatego wiele osób uważa go za nudny, bo tu chodzi o ukazanie uczuć bohaterów , jak oni naprawdę cierpią z samotności i spędzają ze sobą czas nie z miłości tylko dlatego że są jedynymi dla siebie osobami które się w pełni rozumiom nawet bez słów, oni są dla siebie lekarstwem, też bym chciała mieć osobę która mnie w pełni rozumie..
no i strasznie lubię Billa Murraya, w broken flowers też był świetny :)

ocenił(a) film na 7
hans12

Bill Murray jest rzeczywiście kwintesencją tego, co lubię w kinie. Po obejrzeniu filmu zastanawiałem się, czego tam dla mnie brakowało, że nie był filmem na 9, tylko na 7 dla mnie? Wydaje mi się, że chodzi tu o wątek ze Scarlett Johansson i jej mężem fotografikiem - Coppola jak dla mnie, narysowała ich trochę zbyt grubą i oczywistą kreską, nie zostawiając miejsca na urealnienie emocji im towarzyszącym. Rozgadany młody fotograf, obracający się w świecie gwiazdek i młoda filozofka, snująca się po świątyniach. To trochę odebrało siłę tego filmu, w moim odczuciu.

ocenił(a) film na 8
zyrandol

Fotograf i filozofka - pierwsza scena filmu pokazuje tylek dziewczny wypelniajacy caly ekran. Zatem jest to jak najbardziej wiarygodny zwiazek mlodych, niedojrzalych ludzi oparty na seksie. A ze fascynacja erotyczna opada zwykle jako pierwsza, takie zwiazki rozpadaja sie szybko.

ocenił(a) film na 7
piani

Pewnie, że się z Tobą zgadzam, ale narysowane było to zbyt grubą kreską. W przeciwieństwie do relacji osobistych Billa Murraya z żoną (telefony, faksy - te były świetne)

ocenił(a) film na 8

Przez trwanie filmu, czułam się jakbym udała się w cudowną podróż do Japonii. Magiczność i specyficzność tej historii, miejsc oraz niesamowite sekundy ciszy podczas przebywania Charlotte z Bob'em były czymś czego w innych filmach po prostu mi brakowało. Cudowny.

ocenił(a) film na 9

film jest przedni! szczególnie ze względu na świetną grę Bob Harris'a :)

ocenił(a) film na 9

Stwierdzenie odważne. Dla mnie to "tylko" znakomity film. Zbierałam się do niego bardzo długo, ale naprawdę przednie kino. Celna uwaga @melody_phantom o tej podróży. Miałam tak samo. I GENIALNY soundtrack. W ogóle film w warstwie dźwiękowej genialny.

użytkownik usunięty

co jakiś czas pojawia się temat udanej ścieżki dźwiękowej, jeżeli ktoś takowe lubi polecam OST z filmu "Zupełnie jak miłość"- w pierwszej kolejności,następnie- "Zanim odejdą wody" oraz serialu Sons of Anarchy...oczywiście podałem jedynie te z filmów widzianych w ostatnim czasie...:)

ocenił(a) film na 9

Arcydzieło, dzięki Bogu,że udało mi się go zobaczyć w kinie. Co ciekawie mojej niedoszłej żonie się nie spodobał. Cóż, tak jak powiedziałem-niedoszłej:)

ocenił(a) film na 10

"Myślę, że Sofia Coppola już nigdy nie stworzy niczego co dorówna temu filmowi" - niestety muszę się zgodzić, gdyż Somewhere potwierdził Twoją tezę. Mimo, iż środki użyte przez Coppolę w oby filmach są podobne. Ale to co "chwyciło" (i to jak!) w "Między Słowami", w "Somewhere" nie gra. Wielka szkoda.

ocenił(a) film na 9
Bartek_hc

Szkoda? Co stworzyła to jej. Błysk geniuszu, krótki, ale jednak i mamy "Lost in translation", dzieło życia Coppoli (chociaż młoda jest i może jeszcze kiedyś pokaże to coś). Jest w tym pewien romantyzm.

ocenił(a) film na 10

Niby banalna historyjka ale pokazana w taki sposób, że ciarki przechodzą po plechach, i ta muzyka która dopełnia całość :-) Mistrzostwo :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones