PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104454}

Między słowami

Lost in Translation
7,4 174 714
ocen
7,4 10 1 174714
8,1 38
ocen krytyków
Między słowami
powrót do forum filmu Między słowami

W końcu obejrzałam ten i film i cieszę się każdą minutą, którą temu obrazowi poświęciłam. Urzekło mnie, że można pokazać emocje bez całego tego filmowego blichtru, bez sztucznych dialogów i bez "ekscytujących" scen łóżkowych- swoją drogą dłuuuugo już nie widziałam nic bardziej erotycznego, niż scena w której Bob kładzie dłoń na stopach Charlotte... . Można tyle powiedzieć, nie używając słów. Każdy z nas czuł chyba taki stan, kiedy mimo mnogości ludzi wokół czuł się samotny, wielu z nas poczuło też pewnie dalekość bliskich osób. Ech- piękny film i tyle, nawet trudno go chwalić słowami, bo się go po prostu czuje.

ocenił(a) film na 10
Venuswo

:) Szkoda, że reszta filmów Coppoli nie stoi na tak wysokim poziomie. Choć w Somewhere czuć nie co atmosferę z "Między Słowami".

ocenił(a) film na 10
ArialBlack

Może macie podobne spostrzeżenie, scenariusz tego filmu był na początku kiepską komedią romantyczną. Od niej ucinano kolejne niepotrzebne fragmenty dialogów, dodano świetną muzykę i obsadę. Tak to moim zdaniem powstało.

endofallhope

Zgadza się. Z czasem film dojrzewał. A ostatnia scena bardzo bolesna dla bohaterów, przynajmniej dla Charlotte... W czasie filmu się zastanawiałem czy już są po czy jeszcze nie, bo myślałem, że nie uwaznie oglądałem. Nic takiego nie miało miejsca i chyba to jest na plus dla filmu. Nowa znajomość nie zakończona seksem.

ocenił(a) film na 10
wigrus1

Właśnie to mi się podoba. Zwykle amerykańskie podejście jest takie "jak jest seks to jest miłość, bez niej nie". Nie lubię tego, nie mogę obejrzeć filmowej wersji Solaris bo mnie odrzuca co zrobili z tą piękną historią. A "między słowami" cudna opowieść jak "Cierpienia młodego Werthera".

endofallhope

ArialBlack- z innych filmów Coppoli znam tylko "Marię Antoninę" i tam rzeczywiście, głównie stroje mnie urzekły. Powiadasz, że "Między miejscami" ma podobny klimat? Obejrzę zatem.
Endofalilhope- nie wiedziałam o tym dojrzewaniu filmu, ale wiem, że dobrze to filmowi zrobiło, bo rzeczywiście łatwo byłoby z tego zrobić ckliwą historyjkę z finałem w łóżku. Mnie też zdecydowanie bardziej intrygują niedopowiedzenia. No przynajmniej w tym filmie aż zestresowana cała byłam, że reżyser sknoci sprawę wpychając ich w oczywisty sposób w scenę łóżkową.
Wigrus1- a ja myślę, że tak naprawdę nie wiemy, czy znajomość była "z seksem, czy bez".

ocenił(a) film na 10
Venuswo

Venuswo nie wiem jak naprawdę wyglądało pisanie tego scenariusza ale takie są moje podejrzenia. Chyba prawdopodobne?

endofallhope

Endofallhope- myślę, że bardzo prawdopodobne:). Niemniej minimalizowanie słów, scen (szczególnie tych erotycznych) musiałoby być dość ryzykowne w fazie powstawania filmu. Bo przecież doskonała większość reżyserów uważa, że to właśnie widza "kręci".

ocenił(a) film na 5
wigrus1

To w takim razie na co, po co ta noc z gwiazdką z baru???? Przecież to zepsuło (w moim odczuciu) absolutnie całą historię i postrzeganie Boba.

ocenił(a) film na 9
Venuswo

Zgadzam się - film na wysokim poziomie, niebanalny, erotyczny. A do tego świetna muzyka.

Bogusia_filmweb

W najbliższym czasie mam w planie obejrzeć raz jeszcze, bo zupełnie nie zwróciłam uwagi na muzykę. Pamiętam tylko tę z karaoke:).

ocenił(a) film na 10
Venuswo

Oj niedobrze ;-)
Ta z karaoke akurat straszna była :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones