PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827794}

Nieplanowane

Unplanned
5,8 9 633
oceny
5,8 10 1 9633
2,5 4
oceny krytyków
Nieplanowane
powrót do forum filmu Nieplanowane

Piękny film!

ocenił(a) film na 10

Film obejrzałem będąc jeszcze w USA, przepiękny film o cudzie jakim jest życie.

donlemon89

"Zupełnie bezzasadnie stawiasz się w roli " nigdzie nie mogę sie doszukac uzasadnienia tego twojego stwierdzenia. Czy to ja mam sobie wydedukowac z tych kościołowych treści odpowiedź czy to ty nigdzie tej odpowiedzi nie raczyłeś udzielić. Jak wiele potyczek na argumenty kończy sie tu uniknięciem tematu albo jego wypaczeniem. Niezliczona ilość już byla przekrecona. Kosciół finansowany z datków wiernych o ile podatki uznamy za datki to obowiazkowo placimy wszyscy aby propaganda duchownych miała się dobrze. Też nie raczyłeś opisać co dostajemy w zamian za tą "opłatę na istnienie kościoła ktory jest przeciwko naszym swobodom bo chce regulować jak żyjemy i myślimy"

donlemon89

Gdzieś ciebie pytałem czy my mamy po drodze? Nie przypominam sobie. Skoro nie masz pojecia ile w Polsce kosztuje kosciół i kto za niego płaci to Z KIM TY TAK NAPRAWDĘ MASZ PO DRODZE? Z argumentów na to wygląda, że chyba wielbisz kłamstwo. Z braku wiedzy też. Ten kościól też odgrywa, że nic nie wie bo taka jest jego zasada działania.

ocenił(a) film na 9
Bonus

Nie będę cię prosił o pozwolenie na napisanie czy mamy po drodze czy nie. Taki wniosek wysnułem i go tu zapisałem. Odnieś się w końcu do faktów, nie do wyobrażeń, bo naprawdę ta rozmowa ugrzęzła w martwym punkcie. W którym miejscu kłamię? Już ci to wykazywałem, że posługujesz się wielokrotnie manipulacją (vide pogląd o zabraniu człowieczeństwa etc.) i celowo wprowadzasz w błąd rozmówców i czytających. O jakiej wiedzy ty mówisz? Człowieku, wyskakujesz mi z jakąś kwotą 19 mld której się uczepiłeś jak rzep psiego ogona. Ja mogę napisać nie 19, tylko 900 mld. i co z tego wynika? Nic, bo to są kwoty niepoparte żadnym badaniem, wyliczeniem, z sufitu.

donlemon89

Przecież TY nie znasz faktów do jakich miałbys się odnieść? U ciebie fakty są ale nieistniejace oraz negowane. Bo negowane są przecież jakby ich nie było

donlemon89

"jaki sposób jesteś przymuszony jako "polska rodzina" do finansowania Kościoła? " odpowiedzi zostaly podane wcześniej czyżbyś nie czytał? To powiesz mi skoro nie masz wiedzy podstawowej nie czytasz co było napisane to po co zadajesz pytania na które odpowiedzi nie masz zamiaru rozumieć.  Kogo ty masz za idiotę?

ocenił(a) film na 9
Bonus

ja też jestem przymuszany do finansowania związków wyznaniowych innej wiary niż moja i też nie jestem z tego zadowolony. Jestem zmuszany do finansowania całej masy niepotrzebnych rzeczy w tym państwie i też się mogę użalać.

donlemon89

Użalać? Masy niepotrzebnych rzeczy na ktorą z niepotrzebnych wsadzasz 19mld zł co roku? Na ZUS? czy na NFZ? Ach chyba tylko na kościół ktory w absolutnie zaden sposób nie służy ci (tylko słuzy sobie). Jak przymuszasz sie do finansowania innych zwiazków wyznaniowych w Polsce? Skoro w Polsce nie występują prawie wcale inne zwiazki wyznaniowe jest wiekszoscią kosciół katolicki z finansowaniem na poziomie około 19mld zł/rok. Te 19mld wyrabiają Polskie rodziny płacac wyzsze podatki w Polsce. opłacany jest np konkordat, ulgi podatkowe przeróżne (tak kosciół unika płacenia podatków które muszą płacić wszystkie rodziny), finansowani są katecheci, duszpasterze, całe uczelnie katolickie, wszelkie remonty zabytków koscielnych także finansują rodziny, rzecz jasna emeryt ksiądz kto mu płaci... polska rodzina

ocenił(a) film na 9
Bonus

Na jedno i drugie i jeszcze wiele innych rzeczy. Wiesz, pełnoletniość już dawno za mną i myślę, że jestem w stanie lepiej ocenić czy mi służy, czy nie służy. Jak to "przymuszam się"? Pisz proszę po polsku, bo widzę, że masz z tym spore problemy, przez to ciężko zrozumieć te wywody. Inne związki występują, pewnie ich udział procentowy w finansowaniu jest relatywny do procentu wyznawców. Jeśli Kościół unika płacenia podatków to robi to w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Możesz mieć co najwyżej pretensje do wszystkich rządów, które tego nie zmieniły, a było wśród nich sporo nastawionych wrogo do KK. Katecheta wykonuje swoją pracę tak jak robi to w - f ista, czy muzyk ucząc w szkole, więc to normalne że otrzymuje za to wynagrodzenie. Ja ci przytaczam raport, z którego wynika, że dochody KK pochodzą w 80% z datków wiernych, a ty swoje, że 19 mld z polskich rodzin... W kraju wciąż bardzo mocno katolickim jest wysokie zapotrzebowanie na duchownych, to normalne, wysoki % wiernych = wysokie zapotrzebowanie na powołania duchownych. Jeśli zgodzisz się, że państwo ma funkcjonować na zasadzie umowy społecznej (ja osobiście nie, ale ty pewnie jesteś wielkim demokratą), to weź łaskawie pod uwagę procentowy udział katolików w polskim społeczeństwie i przestań się wypowiadać w imieniu "polskich rodzin". Jak "polskie rodziny" stwierdzą, że nie chcą kleru to skorzystają z apostazji, zmniejszy się zapotrzebowanie i spełni się twój mokry sen. Ale narazie tak nie jest, więc to uszanuj.

donlemon89

Nigdzie nikt nie pytał o twoj wiek. Ja także nie pytałem. Sam siebie zapytałes i sobie odpowiadasz...

ocenił(a) film na 9
Bonus

Po raz kolejny - nie będziesz mi dyktował co mogę napisać na forum. Chciałem to napisałem, masz z tym problem? Przykro mi.

donlemon89

"nie będziesz mi dyktował co mogę napisać na forum. " czyli to tylko opinie twoje. To ja opisywałem stan faktyczny.

To, że opinie świadczy bardzo dosadnie jak zaistnienie moralności zbiegło ci sie z cywilizacją łacińską. Gdy moralne dylematy były na dlugo przed stworzeniem chrzescijan. Miałeś inną opinię no to widocznie oparłeś ją na braku wiedzy. Czy na wyuczonych dogmatach które jak to dogmaty mijają się z rzeczywistościa

ocenił(a) film na 9
Bonus

Tak, robiłeś to tak ogólnikowo, że była to strata czasu. Po napisaniu kilkudziesięciu komentarzy nadal się nie doczekałem skąd wziąłeś kwotę 19 mld, ale ty twierdzisz, że to stan faktyczny :] Nie pisałem nigdzie o "zaistnieniu" moralności w kontekście cywilizacji łacińskiej, uporczywie wyciągasz błędne wnioski.

donlemon89

"doczekałem skąd wziąłeś kwotę 19 mld, " zostało to opisane. Zajrzyj do źródełek finansowania koscioła to bedziesz znał kwoty chyba że : D kościół tobie nie ujawnia takich danych. To wtedy pretensjie wiesz gdzie kierować? Czy dalej nie bedziesz wiedział jako wierny kogo zapytałeś o szczegóły finansowania i kto jako instytucja nie chce udzielać szczegółów. Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy, że finansowanie kościoła pochodzi z podatków. (o podatkach trzeba cie uczyć też? Katecheza nie nauczyła nie o tym było?). CO WIEC PISAŁES O ZAISTNIENIU MORALNOSCI W KWESTI CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ. SAM WIESZ CO OPISYWAŁES CZY PALNĄŁEŚ JAK LECI COKOLWIEK. Nie pytam o wyjaśnienie (gdybyś mial taki zamiar to już byś wyjaśnił - ta twoja wypowiedz była bardzo niejasna) poza tym ilu rzeczy mi nie opisałeś gdy byłeś pytany wprost? wielu. Bo nie miałeś takiego zamiaru.

donlemon89

"Katecheta wykonuje swoją pracę tak jak robi to w - f ista," nigdzie ciebie o to nie pytałem czy katecheta ma prace:) Znów zapytales się sam i sobie odpowiadasz. O co z tobą chodzi? CO Z POZOSTAŁYMI ZDANIAMI ADRESOWANYMI DO CIEBIE? zostały pominęte? Bo były niewygodne. Do kogo pretensjemożna kierować? Otóż Panie pretensje o to, że kosciół nie ujawnia swojego finansowania można mieć tylko i wyłacznie do koscioła. To, że jest finansowany to swoim torem. Które to rządy były anty do kościoła skoro finansowanie było i jest. Chyba w innym kraju egzystujesz... Raczej w innej rzeczywistosci skoro pytam o jedno a ty odpowiadasz na coś obok.
Zapytałem czy Umiesz cytować i odpowiadać na zacytowane pytania. Nie. Nie umiesz. Odpisujesz na swoje pytania sam sobie. Gdy ja o finansowaniu koscioła ty, gdzie mam kierować pretensje. Itd

ocenił(a) film na 9
Bonus

Ty masz jakiś problem. Ty tu nie jesteś od zadawania pytań i oczekiwania odpowiedzi na nie... To co piszę, choćby o pracy katechety jest w kontekście do formułowanych przez ciebie rozmaitych tez i opinii. Inteligentny człowiek potrafi zrozumieć nawiązania do tematu nawet jeśli nie są bezpośrednią odpowiedzią na konkretne pytanie. Nie wiem, może pracujesz z ludźmi ograniczonymi umysłowo albo o niskim ilorazie inteligencji i stąd te trudności w rozumieniu nawiązań? A może sam masz tego typu problemy...? Nie będę wnikał :) Na niektóre z tendencyjnych pytań po prostu szkoda mi czasu, żeby odpowiadać. Kościół dokonał raportu finansowego. To, że tobie się nie podoba to inna sprawa. Każdy z polityków zdaje sobie sprawę, że zbyt radykalne uderzenie w KK w państwie, gdzie ca 90% wyborców deklaruje się jako katolicy jest w tym systemie politycznym skazane na porażkę (vide Palikot). Niemniej choćby rząd postkomunistów z SLD był na ścieżce wojennej z KK. Tak samo nieprzychylnie odnosili się do KK euroentuzjaści z PO w swoim czasie. Rządu radykalnie antyklerykalnego w Polsce nie będzie, bo wyboru przy urnie dokonuje większość, a ta jak już wspomniałem jest obecnie katolicka.

donlemon89

"dochody KK pochodzą w 80% z datków wiernych, a ty swoje, że 19 mld z polskich rodzin... " wszystko możesz nazwac datkiem wiernych. Nawet skradzione wbrew któremu przykazaniu? Ile jest datków wiernych ile jest konkordatu? Co to jest konkordat prosze opisać. I na nastepny raz cytować zadawane pytania.

ocenił(a) film na 9
Bonus

Datek to datek. Nie rozumiesz podstawowych pojęć? Trzeba ci to tłumaczyć? Używaj proszę pojęć, których znaczenie rozumiesz. Jak można odpowiedzieć na pytanie "ile jest konkordatu?". Konkordat jest jeden, przynajmniej ten pomiędzy Watykanem a Polską. Nie będę cytował pytań. Odpowiadam na nie, wyszukaj sobie u góry w poprzednich postach jak masz problem. Jak masz potrzebę zyskania wiedzy o konkordacie to poczytaj sobie gdzieś o tym, nie muszę cię tu publicznie uświadamiać.

donlemon89

"osobiście nie, ale ty pewnie jesteś wielkim demokratą" nigdzie cie o to nie pytalem po co o tym opowiadasz? Rozpoznaję, że struktury koscielne są socjalistyczno-komunistyczne bo przeciwne do demokratycznych? Dobrze wiedzieć

ocenił(a) film na 9
Bonus

Bo może łaskawie zechciałem? :) Jak dla ciebie przeciwieństwem demokracji jest socjalizm i komunizm to dam ci radę. Czasem lepiej coś przemilczeć i się nie ośmieszać okazując swoją ignorancję. Zajrzyj do jakiś książek o doktrynach politycznych zanim wrócimy do tematu :)

donlemon89

To co dokladnie o tej demokracji mówileś? Nie od wczoraj wiadomo, że kościół nie jest demokratyczny. Nie od wczoraj też wiadomo skąd wywodzą się jego władze (stary dobry PRL tam korzenie). Fakt zatajania przed własnymi wyznawcami całej listy szczegółów "działalnosci" koscielnej stawiałby go na poziomie struktur organizacji przestępczej. Państwo w państwie. O metodach SYSTEMOWYCH wyciszania księży pedofili słyszeliśmy. Ty pewnie nie. "Czasem lepiej coś przemilczeć i się nie ośmieszać" dziekuje za wyjaśnienie dlaczego na tak wiele wciaż milczysz. Ośmieszyłeś sie też opiniami o jakichś partiach nielubiacych koscioła gdy od dekad w Polsce żadna partia nie ucieła kosciołowi finansowania odbywającego się wciąż na koszt podatnika. czyli wyimaginowana niechęc wimiaginowanej parti do twojego wyimaginowanie dobrego koscioła utrzymywanego z wyimaginowanych datków wiernych. (o ile podatki konkordat to datki) . DLA MNIE TO ŚMIESZNE. jak ta aktorka której sekta antyaborcyjonalistów wybaczyła dwie aborcje wg twoich schematów myślowych zaakceptowała grupa dwa morderstwa. Ta twoja religii akceptowała morderstwa poprzez przypisanie ich woli Boga. W czasach obecnych ataki urządza na ludzi usprawiedliwiajac je jakaś tam racją wyższą. Pewne normy działania koscioła w Polsce. 

ocenił(a) film na 9
Bonus

Jak Kościół może być demokratyczny jak współczesna demokracja powstała na kanwie masońskiej Wielkiej Rewolucji Antyfrancuskiej, która zwalczała Kościół, zastanów się. Teraz stosując twoją retoryką powinienem napisać "po co mi o tym piszesz skoro cię o to nie pytałem? Sam sobie odpowiadasz na pytania, które sobie zadajesz". I co? Miło? :) Korzenie Kościoła są w Chrystusie i jego następcach poczynając od św. Piotra (podpowiem, że od PRLu dość odległe czasy, więc kulą w płot ten strzał). Tak się składa, że oglądałem dokument Sekielskiego, o którym wspominasz. Cóż, Kościół tworzą ludzie. Trafiają się wśród nich też i zwyrodnialcy bądź ludzie z różnymi zaburzeniami. Nie jest też tajemnicą, że jak wszystkie organizacje, instytucje Kościół został w pewnym sensie zinfiltrowany przez komunistów. Na dzień dzisiejszy w Polsce funkcjonuje (piszę z pamięci) ok. 30 000 duchownych. Możesz sobie policzyć jaka jest skala tych haniebnych czynów. Oczywiście swoją drogą nikt nie prowadzi statystyk nad pedofilią w innych zawodach, po co to robić skoro wiadomo, że celem jest wywołanie efektu odruchu Pawłowa "ksiądz - pedofil"? Ten sam pan Sekielski po wydaniu dokumentu w wywiadzie z prof. Płatek potakuje jej kiedy ta mówi o pedofilii jako o orientacji seksualnej. Tłumaczyłem dlaczego partie niesympatyzujące z duchowieństwem nie ucięły totalnie finansowania i nie wypowiedziały konkordatu, ale widzę że masz trudność w rozumieniu tekstu pisanego. Mhm. SLD to partia wyimaginowana twoim zdaniem. Ok, ok :D Nie, podatki i konkordat to nie datki. To są twoje domysły, niczym je nie poparłeś poza swoją opinią. Nie rozumiesz zasad wiary katolickiej. Albo nie masz wiedzy w tym zakresie, albo celowo przy złej woli dopuszczasz się poraz kolejny manipulacji, tertium non datur. Przeczytaj Ewangelię, gdzie św. Piotr pyta ile razy powinien przebaczać i dostaje odpowiedź - 77 razy. A Ciebie dziwi, że "sekta antyaborcjonalistów" (pisownia oryginalna :D) wybaczyła tej kobiecie. Może doprecyzuj tą opinię o atakach współcześnie urządzanych na ludzi?

donlemon89

"masońskiej Wielkiej Rewolucji Antyfrancuskiej" jakiś cytat?

"Przeczytaj Ewangelię, gdzie św. Piotr pyta ile razy powinien przebaczać"

dzieki poczytalem tą gdzie wszechmocny bóg własnego syna czyni z nastolatką ktora ma męża, a następnie skazuje własnego syna(dobry tatko) . na cierpienie a wszystko wiedział przed faktem. Ojcowie seryjnych morderców robili podobnie a i seryjni mordercy mieli takie gry.
Bzdury wybacz ale czytam tylko dla rozrywki katolicy czytają bo uznają, że bzdury są prawdą.

"SLD to partia wyimaginowana twoim zdaniem"
SLD to partia zaczasow ktorej wciaż finansowanie koscioła z kieszenibpodatnika miało miejsce... wiec o co ci chodzi? O partiach teraz? O tych o ktorych nic nie wiesz? Moze katechetę zapytaj?

donlemon89

"Oczywiście swoją drogą nikt nie prowadzi statystyk nad pedofilią w innych zawodach, " że co? KOLEJNA BREDNIA OD CIEBIE! ile jeszcze tych bredni? 1/10 średnia w innych zawodach patrzac na FAKTY (tak fakty a nie brednie od ciebie moj miły) z 30 000 ile to pedofili? Czyżby 1 pedofil na większą parafię? Mały szczegół KSIĄDZ MA ŁATWY DOSTĘP DO DZIECI. Pomoc organizacji w przypadku wpadki. Czy budowlaniec pedofil bedzie przesłuchiwał dziecko w konfesjonale?

PRZEKRECASZ WIEC JAK TYLKO UMIESZ. przestalem cię już wcześniej traktować poważnie. Twoje wypowiedzi to jakieś żarty.

No wiśienka w tyłku katecheta to wg ciebie taki sam nauczyciel jak WFista. Gdy WF dba o twoja kulturę fizyczną a Katecheza o to byś znał bzdurki i fikcyjnych bahaterów z pewnej książki i uważał ich za prawdziwych

donlemon89

Co z tym ośmieszeniem siebie przez ciebie przt porownaniu nauczyciela ktorego przedmiot do czegoś służy do katechety ktorego przedmiot sam nie umiesz określić do czego służy. Bo pewnie do niczego nie słuzy prócz rozpowszechniania punktu widzenia grupy religijnej. No to WF nie do tego służy ale katecheza już tak. : D

ocenił(a) film na 9
Bonus

Jak to nie umiem określić do czego służy? Przecież to twój wymysł nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

donlemon89

Tak katecheza sluży do nauczania schematów myślowych oraz ideologi dzieci i młodzieży. To bardzo przydatne tylko komu. Czy to mój wymysł? Indoktrynacja katechezą to nie jest to samo co nauczanie wychowania fizycznego. Zadziwiająco postawiłeś znak równości. W jaki niby sposób wmawianie istnienia "stwórcy" służy dobru dzieci i młodzieży? To jest jak rozpowszechnianie paranoi, przez katechetów zawodowych manipulatorów. Gdy zajecia WF bezpośrednio służą dobru dzieci i młodzieży (raczej w sposób oczywisty). paranoję uznaje się za chorobę umysłową.

donlemon89

"Dopóki nie przedstawisz źródła informacji" wiedza podstawowa nie posiadajac jej nie rozumiesz zadnych źródeł. Skąd wiem? Wynika to wprost z pytania od ciebie na które udzieliłem odpowiedzi. Skoro NIE WIESZ kto zapłaci podatki z ktorych ktos dostał ulgi, oraz nie wiesz kto płaci skladki na ksieży to o czym chcesz rozmawiać? Cokolwiek powiem ty tego nie odszukasz bo ksiądz czy sekta stwierdziła ci jak jest (na taki stan rzeczy wygląda - czy się mylę?)

ocenił(a) film na 9
Bonus

Nie. 19 mld to jest konkretna suma i musi wynikać z jakiś wyliczeń, badań, raportów. Inaczej jest kwotą z sufitu, z kosmosu. Nie rozumiem jaki masz z tym problem, żeby to wykazać. Nikt tych podatków nie zapłaci, po prostu nie zasilą Skarbu Państwa...
"kto zapłaci podatki z ktorych ktos dostał ulgi" - to zdanie jest taką brednią ekonomiczną, że cię dyskwalifikuje z tej rozmowy :)

donlemon89

Co to jest? czy pan jest zdrowy na umyśle? Cytuję... zacznij od konkordatu czyli utrzymanie krzyżowych darmozjadów. (nie bede wyjaśniał ci co to konkordat) Kolejne ulgi podatkowe w każdej możliwej sytuacji np od nieruchomości. Następne ilośc dawana na tacę a od takiej darowizny płaci się podatek od darowizny. Zabytki koscielne kto finamsuje ich remonty. Same? To chyba nie wiesz ile taka praca kosztuje.

ocenił(a) film na 9
Bonus

Wiem ile kosztuje - 19 mld bo tak mi powiedział użytkownik z forum fw "Bonus". Nie wypada nie wierzyć ;)

donlemon89

"Wiem ile kosztuje... bo tak mi powiedział" Chcesz grać idiotę? To graj ja się pośmieje i spytam tego idiotę co jeszcze w moich wypowiedziach zanegowałeś sobie bo ci nie pasuje?:) całą resztę? PS pomijam braki wiedzy podstawowej u ciebie bo z braków nic nie wynika. 

ocenił(a) film na 9
Bonus

jak masz problemy schizofreniczne to możesz pytać idiotę o co tylko zechcesz, to nie moja sprawa :)

donlemon89

"Swoją drogą nie potrafisz udzielić prostej odpowiedzi na pytanie" odpowiedzi udzielono to, że ty sobie jej nie akceptujesz bo wyuczyles sie bzdur jak to bierze się z nikąd to nie zmienia odpowiedzi.

ocenił(a) film na 9
Bonus

Odpowiedź na moje pytanie brzmi "bo ja tak mówię i tak jest". Niestety mnie nie satysfakcjonuje.

donlemon89

Co "tak mówie"? Wiedza podstawowa PYTANIE PADŁO CO TO JEST KONKORDAT? bo jak nie wiesz to niczego z twojej wniewiedzy nie wywnioskujesz. Haha

donlemon89

"Piszesz tu jakieś dyrdymały" gdzie potwierdziles jakiekolwiek dyrdymały? Brak podstawowej wiedzy u ciebie jest potwierdzeniem. Zadawanie pytań na ktore nie masz zamiaru słuchać odpowiedzi może to potwierdza? Coś już zaczynasz mącić. Powtórzysz jeszcze ze dwa razy pytanie i stwierdzisz, że ci nie odpowoedziałem gdy opisano ci sytuacje przejrzyście. NO WŁAŚNIE CO Z PRZEJRZYSTOSCIĄ FINANSOWĄ KOŚCIOŁA BO NIE JESTES TY INFORMOWANY SKĄD PIENIANDZĘ I NA CO. Chyba powinienes mi przedstawuc uczciwośc i czystośc koscioła wobec obywateli. Najlepiej zwróć się do swojego księdza proboszcza. Co jeżeli nie zechce udzielic ci odpowiedzi? Wtedy sobie coś zmyślisz? Jak zmyśliłes tu gdy udzieliłem ci odpowiedzi

ocenił(a) film na 9
Bonus

To są twoje opinie na mój temat. Szkoda mi klawiatury na komentowanie tego więc pominę milczeniem. "Przejrzyście" - ahahah :D
Kościół przedstawia raporty finansowe. Państwo i jego organy nie zgłaszają zastrzeżeń, przynajmniej o tym nie słyszałem. Może dysponujesz lepszymi danymi w tym zakresie, nie wiem :)

donlemon89

Moją opinie na twoj temat uzasadniłem. Cos jeszcze potrzebujesz? Co trzeba wyjaśniac człowieczkowi ktory nie posiada wiedzy podstawowej? Wszystko takiemu trzeba objaśniać. Ja nie mam takiego zamiaru wyjaśnij sobie sam albo ucz się bo nauka to potęgi klucz no... kosciół uważa ze zapładnianie dziecka, seryjne morderstwa i wymyślony stwórca to jedyna poprawna nauka.

ocenił(a) film na 9
Bonus

Myślę, że powinieneś zasięgnąć opinii u specjalisty. Wiesz, nie każdą głupotę jaka ślina na język przyniesie trzeba od razu wypisywać w internecie :)

donlemon89

Zadajesz sobie pytania i sobie na nie odpowiadasz. Sądzisz, że uwierzę, że ty "myślisz"...

Operujesz rozmową aby szla dalej od rzeczy tobie niewygodnych i próbujesz obrazić rozmówcę.

ocenił(a) film na 9
Bonus

Mój rozmówca doskonale sobie radzi w "obrażaniu" samego siebie tym co wypisuje.

donlemon89

"Mój rozmówca doskonale sobie radzi w "obrażaniu" samego siebie tym co wypisuje." Jakis cytat?: D

ocenił(a) film na 9
Bonus

Ta cała rozmowa jest pięknym tego dowodem samym w sobie :)

donlemon89

Znów pusta gadka. Coś wyjaśnisz o rożnicach w wartości katechezy i zwykłych zajeciach z WF, biologii, jezyka polskiego? na podstawie czego u ciebie jest katecheza równowartosciowa z przedmiotami nie opisującymi magicznych postaci i nie nakłaniajacych do ideologi?

donlemon89

Rozumiem, że krzyż myśli za ciebie? To czego nie wie krzyż ty też nie wiesz. Finansowanie krzyża skąd pochodzi? Ja chętnie dowiem się o co chodzi z powiazaniami pro-life i kosciołem. Jeżeli kosciół neguje invitro to jest przeciwko życiu? Chyba, że masz wątpliwosci co do powiazania antyabrcionalistów z kosciołem. Co z główną bohaterką tego filmu dokonała dwóch aborcji i co przystąpiła do prolife i dostała jakieś przebaczenie? Czy przeszło? Czy to po prostu było nic, tak samo nic specjalnego zakręcenie sie przy antyaborcjionalistach gdy z kliniki ją wyrzucili. Grupa antyaborcyjna anulowała jej aborcje tak? Czy ktoś inny to zrobił? Kto?

ocenił(a) film na 9
Bonus

Już odpowiadałem - w 80% z datków wiernych. Jak to o co chodzi z pro - life i KK? V przykazanie - nie morduj. Zgodność w tym temacie. Aczkolwiek nie trzeba być katolikiem, żeby być pro - life. Niektórzy założyciele ruchów pro - life nie są ludźmi wierzącymi. Znasz treść pierwotnej przysięgi Hipokratesa? To zdaje się czasy przedchrześcijańskie, więc religia, czy wiara nie jest jedynym wyznacznikiem poglądu zgodnego z prawem naturalnym. Ale wiesz, że w procesie in vitro dochodzi do zamrożenia ludzkich organizmów i trzymania ich w lodówkach? To jest pogląd za życiem? Radość z jednego człowieka urodzonego, a przy okazji inne organizmy w zamrażarce? Budowanie swojej radości i szczęścia kosztem czyjegoś życia jest po prostu nieetyczne.
Nie bardzo rozumiem tej wzmianki o głównej bohaterce. Dokonała rzeczy strasznych, chyba nikt tego nie kwestionuje? A to, że później chciała odkupić winy, żałowała to co? Za to mam kogoś potępić? Człowiek popełnia zło, ale jeśli chce je później naprawić to dlaczego mam to potępiać? Jak anulowała aborcje? Może tego nie rozumiesz, może to jest dla ciebie jakaś abstrakcja, ale człowiek wierzący, katolik wybacza bliźniemu. Precyzuj te swoje wywody, bo są niezrozumiałe.

donlemon89

"Już odpowiadałem - w 80% z datków wiernych" co datków wiernych? To co to jest konkordat? Jest to datek wiernych? Czy COŚ innego? Ale co?

ocenił(a) film na 9
Bonus

Masz i już się tak nie podniecaj, bo nudne się to zrobiło już dawno temu.
Konkordat - układ zawierany pomiędzy władzą państwową a papieżem.

donlemon89

To fajnie, że w czas sie przyznajesz, że to była twoja gra. I teraz "nudne sie zrobiło".
W KOŃCU ZNALAZŁEŚ GOOGLE I DEFINICJE. TO DOSZUKAJ SOBIE SZCZEGÓŁY W POLSCE TEGO KONKORDATU.

ocenił(a) film na 9
Bonus

ale skąd ty wiesz co ja wiem o konkordacie a co nie? Coś sobie uroiłeś i co ja mam z tym zrobić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones