PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827794}

Nieplanowane

Unplanned
5,8 9 633
oceny
5,8 10 1 9633
2,5 4
oceny krytyków
Nieplanowane
powrót do forum filmu Nieplanowane

Piękny film!

ocenił(a) film na 10

Film obejrzałem będąc jeszcze w USA, przepiękny film o cudzie jakim jest życie.

donlemon89

"ale skąd ty wiesz co ja wiem o konkordacie a co nie? Coś sobie uroiłeś i co ja mam z tym zrobić?" poszukac informacji żebyś sie nie ośmieszał. Czyżbyś nie znał źródeł finansowania twojego koscioła, musi być jakiś powód, że nie znasz

donlemon89

"Jak to o co chodzi z pro - life i KK? V przykazanie - nie morduj. " dlaczego wiec Bóg mordował jak leci? Przeciez jest przykazanie. Dlaczego istniała hiszpańska inkwizycja Krzyżacy itd? Gdyż powołując na Boga ani jedno przykazanie nie znaczy nic. Stąd bierze sie katolicka głupota, że moralność tylko z Bogiem (co jest totalną bzdurą patrzac po boskich morderstwach którym katolicy szybko znajdą usprawiedliwienie)

ocenił(a) film na 9
Bonus

Przeczytaj Pięcioksiąg to będziesz wiedział :) Mam nadzieję, że Cię to nie przerasta. Na pytania o istnienie inkwizycji i jej rolę jest literatura. Obawiam się, że morderstw niekatolickich, a precyzując antykatolickich było w historii o wiele więcej.

donlemon89

Czas na pytania o inkwizycje jeszcze przyjdzie. Teraz szukaj o szczegółach konkordatu w Polsce. Podstawy kto finansuje co finansuje jak znajdziesz koszt też bedzie dobrze.

Nie pytałem cie o morderstwa niekatolickie. Przecież niebedacy katolikami nie muszą przykazania nie zabijaj przestrzegać. według katolicków tacy to nie maja nawet moralności bo boga nie uznają. Mało tego niekatolicy nie muszą usprawiedliwiać zabójstwa wolą boga skoro go nie uznawali. Pytałem dlaczego katolicy zabijali z woli boga. Dlaczego bóg zabijał łamiac przykazanie. Może to taki co moralnosc go nie dotyczy. W biblii przykład potencjalnego zabójstwa nienarodzonego. Jak kobieta nie w ciaży, a trafiła do świętego rytuału to zostać mogą okaleczone jej narządy płciowe.
Jaki kościół tacy wierni i duchowni. oczyeiscie to ten kościół uznaje biblię za zawszę słuszną tak jak przeróżne wole boga. Trzeba wspominac o logice zesłania syna na śmierć. 

ocenił(a) film na 9
Bonus

Nie-katolicy muszą przestrzegać prawa pozytywnego, które zabrania mordowania, a które pochodzi z prawa naturalnego i jest zasadą niepodważalną w cywilizacji łacińskiej. Jeśli uważasz inaczej to spróbuj szczęścia. Byłoby miło jakbyś nie wypowiadał się w nieswoim imieniu, ok? Nie przestrzegają moralności katolickiej. Można oczywiście nie być katolikiem, ale uznawać moralność chrześcijańską i żyć w zgodzie z nią. "Bóg zabijał łamiąc przykazanie" - to już popis absurdu w całej okazałości. Jak może łamać przykazanie ktoś Kto jest twórcą Prawa wyznaczonego do przestrzegania dla ludzi? Dokładnie tak jest - moralność dotyczy tylko ludzi jako ułomnych. To, że nie rozumiesz pewnych spraw to nic strasznego, jesteś tylko człowiekiem, ułomnym jak każdy.

donlemon89

"które pochodzi z prawa naturalnego i jest zasadą niepodważalną w cywilizacji łacińskiej. " chyba dużo wcześniej moralnośc. Pytanie brzmi jaką więc moralnośc ma Bóg ten od katolików który mordował jak chciał? Nie musi przestrzegać przykazań bożych. Taka oto moralnosc chrzescijańska. Było by dobrzy gdybys przy tak znacznej niewiedzy w wielu wątkach nie podmieniał sobie pojeć. Moralność która określa, że zabójstwo to zło nie jest od chrześcijan. Wiem znam te ich dyrdymały przywłaszczania sobie wszystkiego. Moralności chrzescijan masz w biblii czyli kazirodcze stosunki, zapłodnienie nastolatki syn wysłany na pokazową śmierć na krzyżu.
"Bóg zabijał łamiąc przykazanie" - to już popis absurdu w całej okazałośc" czyli morderstwa ludzi przez boga to dobro? To ciekawy absurd. Bóg to także ten absurd, wszystko stworzyła ale kiedy mikroorganizmy bo nic o nich nie mówi czyli nie wie? Ach tworca prawa? Przecież moralnośc o niezabijaniu była przed tym bogiem. Co? nie była? Ktora młoda religia tak twierdzi że bóg wynalazl moralnośc?

Naprawdę wizje oferujesz jak typowy paranoik. Skąd wiem jak działaja paranoicy? Bo tłumy takich w kosciele katolickim.

"To, że nie rozumiesz pewnych spraw... jesteś tylko człowiekiem, ułomnym jak każdy. "

Rozumieć? przecież to jest banalne ktoś tylko otępiały nie rozumie. Wymyślony bóg ma 100 cech ludzkich w tym fantazjowanie o nadludzkich mocach. Boga wiedza mizerna wg opisów niska tyle co ludzie gdy go tworzyli ale przypisuje bogu co jaliś człowiek? Wszystko. Kto widział boga? Nikt. Tu jest coś do rozumienia. Usprawiedliwianie morderstw bogiem świetna rzecz. Przypisywanie własności moralnosci bogu pranie mózgu idiotów. łatwowiernych nie brakuje są tak latwowierni w kosciele, że uwierzyli jak to objawy paranoi są objawem materialozacji boga.

ocenił(a) film na 9
Bonus

Co wcześniej moralność? Pisz precyzyjnie, bo jak mam się do tego odnieść? W wierze katolickiej pojęcie moralności nie można odnosić do Boga, który jest twórcą wszystkiego, zarówno stworzenia jak i moralności, praw etc. Jak Bóg ma przestrzegać przykazań bożych? Piszę ci to już drugi raz, bo widzę, że jeden raz nie wystarczy. Nie urągaj zasadom logiki... Bóg stworzył przykazania DLA LUDZI, nie dla siebie samego. W którym miejscu napisałem, że moralność o złu zabijania pochodzi od chrześcijan? Pisałem, że wynika to z prawa naturalnego, a moralność chrześcijańska jest elementem cywilizacji łacińskiej. Nie moja to wina, że masz trudności w czytaniu ze zrozumieniem i w wysnuwaniu sobie wniosków, które ci się podobają. Kazirodcze stosunki u chrześcijan? Ale wiesz, że o chrześcijanach można mówić dopiero od czasów Nowego Testamentu, prawda? Do reszty herezji o których mówisz nawet się nie będę odnosił. Znów nie zrozumiałeś, znów błędny wniosek... Absurdem było twoje sformułowaniu, że "Bóg łamie swoje przykazanie". Pisałem już o tym dwa razy, trzeci raz nie będę. No tak, Bóg nie mówi też o Himalajach, więc pewnie nie wie, że istnieją. To jest dopiero kuriozum - wnioskować z tego, że ktoś o czymś nie powiedział, że po prostu o tym nie wie. To ja teraz wyciągnę wniosek, że nie wiesz ile jest 2x2, no bo przecież o tym w tych komentarzach nie pisałeś, to pewnie nie wiesz :D Mówiąc o prawie mam na myśli "Prawo" - i znów - zajrzyj do Pisma Świętego, dowiesz się czym jest Prawo.
Ehhh... jeśli ktoś jest chrześcijaninem (czy nawet Żydem) to wierzy, że Bóg jest początkiem i twórcą wszystkiego, więc jaki sens ma zadawanie pytania o treści co było "przed tym bogiem"...?
"Paranoik" :) To tylko twoja opinia - już się o niej wyraziłem jasno :)
Chodzi mi o rozumienie sensu żywotu, śmierci i zbawienia, prawd wiary katolickiej. Bez wiary oczywiście nie da się tego zrozumieć i nie mam zamiaru cię ani do tego zmuszać, ani krytykować za to.

H33L

wincyj fejk kont, WINCYJJJJJ HURR DURR TYLKO PRAWICA

Marek1384

Oni powinni mieć minosterstwo fake-kont w necie

Marek1384

Tak jak mają ministerstwa śmiesznych kroków... a może głupich kroków i regulując glupie kroki ustawą

H33L

W punkt!

sheerio

Piszesz o konsekwencjach ciąży, ale nie wspominasz o konsekwencjach z dokonania aborcji.....nie ma takich? Zabieg i po sprawie? Takie to proste?

ocenił(a) film na 1
saba_lech

Oczywiście,że to nie jest takie proste. Oczywistym jest,że podjęcie decyzji jest trudne i kobieta myśli po zabiegu o tym,co się stało. W żadnym momencie nie napisałam,że to jest łatwe.

saba_lech

Matka to osoba która się nie liczy prawda? Jeżeli ma patrzeć jak jej dziecko zabija ją samą to jest nic. Dla porytych ideologi warto. Dla ideologi pewne grupy nakazują matce patrzeć jak urodziła chore dziecko i ono z pewnością umrze ale ideologię sadystyczne to dziś norma. I to ci ludzie na boga się powołują tego boga ktory w piśmie świetym ma przeróżne opisy likwidacji ludzi

sheerio

Oczywiście, ze istnieje 100% metoda antykoncepcji i jest to metoda naturalna! Wystarczy prowadzić kalendarzyk i poznać swoje ciało ale gro osób czerpiących przyjemność z seksu niestety nie umie używać mózgu. Wiec skończ pleść bzdury jakie to kobiety są biedne bo nie maja prawa wyboru a antykoncepcja jest nieskuteczna. Nie ma usprawiedliwienia dla mordowania dzieci nienarodzonych.

ocenił(a) film na 1
Astra12345

Kalendarzyk nie jest żadną metodą antykoncepcji - co potwierdzi każdy lekarz i źródła medyczne. Zresztą nawet jeżeli przyjąć by to za metodę (chociaż nią nie jest,ale zrobię to na potrzeby komentarza) - na regularność cyklu wpływa wiele czynników o czym wie każda kobieta. Stres,podróże, zmiana klimatu, różne emocje czy sytuacje. Większość kobiet ma nieregularny cykl. Świadoma aktywność seksualna wymaga znajomości biologii a w przypadku braku chęci do posiadania potomstwa warto wiedzieć o antykoncepcji. Kalendarzyk nie jest metodą antykoncepcji.
"Biedne kobiety" w momencie, w którym odbiera się im prawo do decydowania o swoim ciele, to się je krzywdzi - dyktuje im się jak mają się zachować.
Prawo wyboru, świadomość i edukacja seksualna.

sheerio

Koleżanko na tym po krótce polega katolicka Cywilizacja, na ograniczaniu swobody. Jednocześnie ci ludzie (katolicy) wypierają się, że sama biblia zawiera ciekawy opis pewnego rytuału w którym działają na łono kobiety. Mniemam, że wynik działania to aborcja. z wieloma ideologiami trzeba walczyć bo krok za krokiem będą tworzyć obozy jak z hitlerem. Już teraz jakieś cydowne grupy antyaborcyjne ruchy na co to po co nikt nie wie.

Astra12345

świetna BAJKA ktory kalenadarz opisuje podwojne jajeczkowanie? Kiedy ono wystąpi? 32 grudnia?

ziumbala

Bardzo dobry komentarz. Indoktrynacja manipulacja jest wszechobecna. Kształci się dzieci do określonego myślenia skrzywionego

sanctup

Yyyyy a co tu wnosi to, że obejrzałeś go w USA? Hmmm?

ocenił(a) film na 1
sanctup

film dobry dla ludzi glosujacych na pis

ocenił(a) film na 2
Lol987654321_filmweb

Coś w tym jest. :p

ocenił(a) film na 1
sanctup

Widzę że każdy film z Bogiem w tytule lub na tematy bliskie klerykałów oceniasz na 10. Dziwię się że nie ma tam Kleru.

empire13

W równowadze dla tych fanatyków antyreligijnych którzy takim filmom dają bezmyślną 1. Tak jak chociażby Ty w tym przypadku.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
H33L

Czyli jesteś takim samym fanatykiem jak oni, tylko religijnym.

Pozdrawiam

GimmieShot

Zdecydowanie.

Pozdrawiam

H33L

Fanatyzm jest niebezpieczny, jesteś pan niebezpiecznym typem zatem.

roback1

Cieszę się, że wyciągnął Pan odpowiednie wnioski. Będziemy mieli mniej problemów w przyszłości.

Pozdrawiam

H33L

Skąd to przypuszczenie? Obawiam się, że jednak tak pieknie nie będzie.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Dałem 1 za to że twórcy, podejmując ważny temat społeczny (bo takim jest aborcja, niezależnie czy jestem za czy przeciw), dopuścili się sporych nieścisłości. Słaba propaganda z tego wyszła która nic nie wnosi do tematu. A szkoda.

empire13

Na przykład?

ocenił(a) film na 1
H33L

Na przykład sposób przedstawienia 13-tygodniowego płodu.

empire13

Ok, przedstawili 14-tygodniowe dziecko. To aż taka różnica? W USA aborcji dokonuje się do 22 tygodnia, w lewackich stanach jak nowy jork aż do momentu przed samym porodem.

Naprawdę to wg. Ciebie jest takim problemem?

Polecam uwadze:
https://www.youtube.com/watch?v=OZXQBhTszpU

Jest to ten sam lekarz który w filmie dokonywał aborcji po której Abby Johnson zmieniła swoje nastawienie.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
H33L

POZDRAWWIAM ALE JESTEŚCIE JEDNOCZEŚNIE DRANIAMI I IMBECYLAMI NIE WCALE NIE USUNIĘTO MI POSTÓW ZE WZGLĘDU NA NIEZGODNOŚĆ Z REGULAMINEM NIKOGO NIE OBRAŻAM PRZECIEŻ

?

użytkownik usunięty
H33L

chodzi mi o to że próbujesz pod każdym swoim postem pokazywać że jesteś bardzo kulturalnym cżłowiekiem za pomocą tego dopisku

użytkownik usunięty

nieważne co ten post reprezentuje

użytkownik usunięty

nie chodzi akurat o ten konkretny post ale ten najnowszy był

użytkownik usunięty

jak kimś gardzisz to nie udawaj że jest inaczej

użytkownik usunięty

"Napisał ktoś kto chce prawa do mordowania dzieci.

Jesteście zakłamaną bandą hipokrytów. Hitler byłby z Was dumny.

Pozdrawiam"

Gardzę ideą mordowania dzieci, nie gardzę ludźmi. Nie wszyscy są wystarczająco inteligentni aby dostrzec jak bardzo są manipulowani przez różnej maści marksistów i innych degeneratów.

Co do Hitlera, to właśnie on wprowadził na terenach Polski aborcję. To on nakazał swoim ludziom promowanie aborcji u Polskich kobiet. Wydaje mi się zatem, że porównanie jak najbardziej jest na miejscu.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
H33L

No nie wiem, w dyskusji uzyles takich slow jak "pro aborcyjni mordercy" czy "degeneraci", co wskazuje na to, ze atakujesz nie ich poglady, ale ich samych, a jesli chodzi o te porownania z Hitlerem - jest on znany raczej z tego, ze wymordowal miliony doroslych ludzi, a nie na to, ze zezwalal na aborcje. W taki sam sposob moglbys uzyc w praktycznie kazdej dyskusji - Hitler jadl mieso, wiec jedzac mieso zezwalasz na zbrodnicze mordowanie niewinnych zwierzat

Nazywam rzeczy po imieniu. Pytałeś czy nimi gardzę więc odpowiedziałem, że gardzę ideą. Co nie zmienia faktu, że ktoś kto promuje degenerację jest degeneratem a ktoś kto domaga się prawa do mordowania ludzi jest mordercą.

Co do Hitlera.
Wasze kretyńskie argumenty w tym temacie naprawdę mnie przerażają. Nie tylko ze względu na wartość merytoryczną takiego argumentu ale przede wszystkim na fakcie, że nie zauważacie podstawowych różnic w tych argumentach.

Mięso i owszem jedzą zarówno mordercy jak i święci, zarówno dzieci jak i dorośli. O powszechności jedzenia mięsa i wyciągania z tego jakichkolwiek wniosków jak widzisz nie ma kompletnie sensu dyskutować.

Inna sprawa ma się do zabijania ludzi, nie sądzisz? Hitler odmawiał żydom człowieczeństwa. Sprowadził ich do poziomu zwierząt które nie są warte życia. Dokładnie to samo robił z Polakami. Dlatego właśnie zaczął również promować i zalegalizował aborcję na terenach Polski.

Jak to się ma do aborterów? Odmawiają człowieczeństwa tym najmłodszym, nie widzą w związku z tym nic złego w ich mordowaniu, promują zabójstwo takich istot ludzkich jako coś normalnego.

To jest DOKŁADNIE TO SAMO co czynił Hitler z Polakami i żydami.

Zatem musisz przyznać, że przyrównanie aborterów do Hitlera jednak nie jest tak niedorzeczne jak to by się mogło wydawać. Wszak zasady działania i rozumowanie zarówno zwolennicy aborcji jak i Hitler mają bardzo podobne.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
H33L

Jak to nie zmienia faktu? Nazywanie kogos degeneratem jest po prostu obrazliwe, ludzie ktorzy popieraja aborcje nie sa potworami i jakimis psycholami, tylko maja inne poglady, na dodatek dosc teraz popularne, mam rozumiec ze wszyscy sa oni aspolecznymi zwyrolami? Zamiarem Hitlera bylo oslabianie Polski i wyniszczanie rasy Slowian, ktorych uwazal za gorszych i kompletnie nie mial na mysli dobra kobiet kosztem abortowanych, wiec nie ma to nic wspolnego z sytuacja jaka jest teraz, on mial zupelnie inne intencje od ludzi, ktorzy teraz popieraja aborcje

"Nazywanie kogos degeneratem jest po prostu obrazliwe"

Fakty często bywają obraźliwe. Ale to wciąż fakty.


"ludzie ktorzy popieraja aborcje nie sa potworami i jakimis psycholami, tylko maja inne poglady"

Zatem Hitler, Stali czy Mao Zedong również nie byli ani potworami ani psycholami, po prostu mieli inne poglądy.


"na dodatek dosc teraz popularne, mam rozumiec ze wszyscy sa oni aspolecznymi zwyrolami?"

Jak to mówi powiedzenie, jedzmy g*wno, miliony much nie może się mylić...

Miliony niemców również uważało żydów za podludzi których nie tylko można ale należy mordować albo przynajmniej oddawać w ręce morderców. Jak rozumiem oni również się nie mylili. Wszak to był bardzo popularny pogląd.


"Zamiarem Hitlera bylo oslabianie Polski i wyniszczanie rasy Slowian, ktorych uwazal za gorszych i kompletnie nie mial na mysli dobra kobiet kosztem abortowanych"

Skończmy już może tutaj z tym dobrem kobiet. To najżałośniejszy argument ze wszystkich. Po pierwsze statystycznie rzecz biorąc połowa dzieci zamordowanych podczas aborcji to dziewczynki. Po drugie o jakim zdrowiu mowa? Przypadki zagrożenia życia kobiety lub gwałtu to mniej jak 0,1% wszystkich przypadków aborcji i to są dane prosto z Planned Parenthood. O jakim zdrowiu zatem mowa? Patrząc w ten sposób każda ciąża niesie ze sobą jakieś ryzyko podobnie jak i cholerne usunięcie zęba. To znaczy, że co? Że nie zachodzimy w ciążę, nie usuwamy zębów, nie leczymy złamania bo może się to źle skończyć? Jedna wielka brednia.

A co ze zdrowiem psychicznym kobiety która poddała się aborcji? Wiedziałeś może o tym, że najnowsze badania wykazały iż u kobiet które poddały się zabiegowi aborcji ryzyko depresji wzrasta aż o 37%? Że w stosunku do innych kobiet aż o 110% są bardziej skłonne do nadużywania alkoholu? I nawet o 155% większe ryzyko popełnienia samobójstwa. O takie zdrowie kobiet chodzi?


" wiec nie ma to nic wspolnego z sytuacja jaka jest teraz, on mial zupelnie inne intencje od ludzi, ktorzy teraz popieraja aborcje"

Inna narracja ten sam cel. Morderstwo niewinnych istot ludzkich.

Każdego roku w skali globalnej dokonuje się około 45-50 milionów aborcji. Tyle ofiar mniej więcej pochłonęła II Wojna Światowa. Było to uważane za największą tragedię w historii ludzkości. Teraz prawie tyle samo dzieci jest mordowanych (oficjalnie oczywiście bo to dane WHO) KAŻDEGO ROKU. I nikt o tym nie wspomni ani słowem...


Warto się nad tym zastanowić, nie sądzisz?


Pozdrawiam

użytkownik usunięty
H33L

Wiesz, moglbym podchodzic do kazdego czlowieka ktorego uwazam ze jest brzydki i mowic do niego, ze obrzydliwie wyglada, albo do kogos kogo uwazam ze jest glupi ze jest durniem ale to niczego nie zmieni a okazuje tylko do niego brak szacunku, slowo degenerat raczej jest skrajnie nacechowane emocjonalnie(na rozprawce z jezyka polskiego raczej by ci tego nie przepuscili). Jesli chodzi o aborcje to akurat nie chcialem prowokowac o niej dyskusji teraz, tylko wydawalo mi sie to oczywiste ze mozliwosc wyboru jest dla kobiety korzystniejsza(dla dziecka juz nie, wiadomo). Porownania do Hitlera sa nie na miejscu tez dlatego, ze Hitler dzialal w celu eksterminacji, z nienawisci, a dzisiaj ludzie, ktorzy sa za aborcja chyba raczej nie obejmuja takiego stanowiska ze wzgledu na to ze nienawidza dzieci xd

użytkownik usunięty

Aborcja jest dosc trudnym tematem etycznym bo zadaje pytania np o jakosc zycia, samoswiadomosc, co wyroznia czlowieka posrod innych gatunkow i pewnie tam jakies inne, a wyglada na to ze ty to traktujesz jako dylemat zero jedynkowy typu mordercy-przyzwoici ludzie.

"Wiesz, moglbym podchodzic do kazdego czlowieka ktorego uwazam ze jest brzydki i mowic do niego, ze obrzydliwie wyglada, albo do kogos kogo uwazam ze jest glupi ze jest durniem ale to niczego nie zmieni a okazuje tylko do niego brak szacunku,"

Jeżeli ktoś nie jest obdarzony urodą to nie jest to zazwyczaj jego wina. Zresztą nikomu tym raczej nie szkodzi. Jeżeli ktoś robi z siebie świadomie idiotę to nie widzę problemu, żeby go po imieniu nazwać.


"slowo degenerat raczej jest skrajnie nacechowane emocjonalnie"

Cóż, sprawa również jest skrajnie nacechowana emocjonalnie więc nie rozumiem w czym problem.


" Jesli chodzi o aborcje to akurat nie chcialem prowokowac o niej dyskusji teraz, tylko wydawalo mi sie to oczywiste ze mozliwosc wyboru jest dla kobiety korzystniejsza(dla dziecka juz nie, wiadomo)."

Kobieta ma możliwość wyboru. Trywialnie pisząc "rozłożyć nogi lub nie". To jest jej wybór. Mordowanie drugiego człowieka wyborem nie jest i być nie może.


"Porownania do Hitlera sa nie na miejscu tez dlatego, ze Hitler dzialal w celu eksterminacji, z nienawisci, a dzisiaj ludzie, ktorzy sa za aborcja chyba raczej nie obejmuja takiego stanowiska ze wzgledu na to ze nienawidza dzieci"

Widziałeś te tzw. "czarne marsze"? Widziałeś co feministki wyprawiają na tych swoich spędach w celu wymuszenia legalizacji aborcji? To jest DOKŁADNIE TA SAMA MOTYWACJA CO U HITLERA. Dokładnie ta sama! Eksterminacja z nienawiści.

Tak, one nienawidzą dzieci. Nazywają je "zlepkami komórek", odczłowieczają itd. Dokładnie w ten sam sposób w który czynił to Hitler i jego poplecznicy.


"Aborcja jest dosc trudnym tematem etycznym bo zadaje pytania np o jakosc zycia, samoswiadomosc, co wyroznia czlowieka posrod innych gatunkow i pewnie tam jakies inne"

Jaką jakość życia? Jaką samoświadomość? Możesz wyjaśnić?


"a wyglada na to ze ty to traktujesz jako dylemat zero jedynkowy typu mordercy-przyzwoici ludzie."

Oczywiście, że ten temat jest zero-jedynkowy. Albo jesteśmy za prawem do życia dla każdego człowieka albo nie. A jeżeli nie to co ich powstrzyma przed odebraniem życia Tobie, Twojej rodzinie czy komukolwiek innemu w imię "lepszego życia" czy "rozwiązania problemów zdrowotnych"?


Pozdrawiam

użytkownik usunięty
H33L

Po pierwsze, nie za bardzo rozumiem, jak można "świadomie robić z siebie idiotę.
Z tym nacechowaniem emocjonalnym chodziło mi o to, że takie słowa jak np. idiota, śmieć, dupek odróżnia od tych przyzwoitszych właśnie to, że są negatywnie nacechowane.
No ale jest to i tak wybór: nieważne, czy moralny, czy nie. Dla pro-choice'ów jest on właściwy. Wcześniej niby wybór ma, ale wtedy nie zdaje sobie sprawy z tego, że środki antykoncepcyjne nie wystarczą.
Podaj mi jakiś przykład z czarnymi marszami bo teraz zobaczylem w internecie jeden (od kogos z prawicy co byl przeciw aborcji jakby co), to nie zobaczyłem nic kontrowersyjnego (chodzi o same transparenty?).
To, co wyróznia człowieka wobec innych gatunków są ogromne możliwości intelektualne. Ludzie w pierwszych miesiącach rozwoju raczej ich nie posiadają, więc raczej oczywiste jest to, że nie można porównywać zabójstwa dziecka/płodu (oba określenia mi nie pasują, no to dwa są na raz) do zabójstwa dorosłego człowieka (przede wszystkim dlatego, że, brutalnie i kontrowersyjnie mówiąc, zwierzęta które mają w dorosłym życiu podobne możliwości umysłowe jemy na co dzień), więc też moje życie jeszcze nie jest zagrożone. Paradoksalnie w Biblii, nawet mimo prawdy wiary o istnieniu duszy od momentu poczęcia, w Starym Testamencie było takie prawo, że za wywołanie poronienia u kobiety przez uderzenie jej było ukarane grzywną, a w przypadku dorosłych ludzi było "oko za oko, ząb za ząb", czyli kara śmierci za zabójstwo (oczywiście za wyjątkiem niewolników ehhh), a więc też pewnie było w miarę podobne rozumowanie do tego (Wyjścia rozdział 21, wersety 22-25, możesz se w internecie sprawdzić).
Zresztą podobny dylemat można by było podczepić do przypadków ludzi z nieodwracalną utratą świadomości, ale nikt nie miał z tym problemów i dalej nie ma

H33L

"Widziałeś te tzw. "czarne marsze"? Widziałeś co feministki wyprawiają na tych swoich spędach w celu wymuszenia legalizacji aborcji?" Mozesz jaśniej? CZY W POLSCE ABORCJA JEST NIELEGALNA? FEMINISTKI CHCIALY BY ZALEGALIZOWAĆ ABORCJE DO KTOREG TYGODNIA bodo kiedy aborcja jest legalna? Ty zastanawiasz sie o czym mówisz? Trujesz urodzonych bajkami (bredniami) o krwiozerczych feministkach chcacych legalnej aborcji gdy jest ona w Polsce legalna do którego tygodnua i w jakich przypadkach? Walka z wiatrakami czy ideologiczny ściek? Zastanowiły sie te sekty antyaborcyjne co by bylo gdyby kosciół odpuscił od żerowania z portfeli obywateli? (kosciól to głowny organizator tej bandy propagandy gdy aborcja jest lagalna w Polsce w zakresie prawa)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones