PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827794}

Nieplanowane

Unplanned
5,8 9 629
ocen
5,8 10 1 9629
2,5 4
oceny krytyków
Nieplanowane
powrót do forum filmu Nieplanowane

festiwal nienawisci

ocenił(a) film na 10

przewiduje niezly bol d****y w komentarzach pod tym tytułem ze strony bardziej postepowych uzytkownikow filmwebu.

demoncey

Raczej tych cofniętych w rozwoju. Z postępem to oni nie mają nic wspólnego.

Witcher

postępująca jest ich głupota, aż dziwię się że ten film w ogóle pojawił się na tym portalu

MisterTornister

już się odezwali ,,postępowcy"

MisterTornister

Film się miał nie ukazać bo tornistrowi się nie podoba. Ha, ha, ha. Przecież FW to ,,łeb pełen filmów", a właściwie w zamierzeniu to wszystkich filmów. A ,,Nieplanowane" (głośny film w USA) ma się nie pojawić bo pan i władca z Pierdziszewa - tornister - sobie tego zażyczył. tornister chce cenzurę wprowadzić.

Shadow_dawnego_ggggggg

Pan mnie nie zrozumiał - dziwię że że film promujący chrześcijańskie wartości pojawił się na tym portalu, którego przynajmniej część redakcji objawia mocno lewicowe odchyły.

MisterTornister

Jeżeli o mnie chodzi to przepraszam. Pomyliłem Pana z tą częścią społeczeństwa co to rości sobie pretensje do bycia młodym, pięknym, postępowym, wykształconym i z dużego miasta. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nie dają się temu lewackiemu bełkotowi.
Cień pozdrawia

Shadow_dawnego_ggggggg

Świerzb pozdrawia

ocenił(a) film na 2
MisterTornister

Po tych wpisach widać, kto tu jest zacofany.

Witcher

Hitler, Stalin, Lenin, Mao, Margaret Higgins Sanger byli bardzo regresywni chcesz iść w ich ślady i nazywać się postępowcem to z logiką nie ma nic wspólnego no ale może należysz do KKK, neonazistów albo komunistów w takim razie ok

PIXA_GOD

O czym ty pierd... chłopie?

Witcher

o tym że Ronaldo strzelił piękną bramkę Ajaxowi

ocenił(a) film na 8
PIXA_GOD

Wszyscy byli ateistami. Więc tak, zgadza się, rzeczywiście byli regresywni.

ocenił(a) film na 2
Dzida_86

Nie wszyscy byli ateistami. Dostosowywali religie panujące w ich reżimach do swoich celów, by być traktowanymi jak bożkowie. Zresztą, Hitler był osobą wierzącą, co wielokrotnie podkreślał. Przecież doprowadził do delegalizacji ruchów ateistycznych i wolnomyślicielskich, chwali się, że "wytępił ruch ateistyczny". Oczywiście jego działania były często w sprzeczności z duchem chrześcijańskim. Ale czy dziś wielu hierarchów KK, zwłaszcza w Polsce również nie idzie na przekór nauczaniu Jezusa? Oczywiście skala inna.
Chyba jedynym naprawdę ateistycznym państwem była Albania Hodży, ale tam też mieliśmy kult jednostki, który zastępował wiarę, choć był to kult o wiele mniejszy niż w bolszewickiej, zwłaszcza stalinowskiej Rosji. Przy czym dzisiejszym ateistom i agnostykom kompletnie nie chodzi o taki agresywny, narzucony ateizm jaki był w Albanii, a jedynie o zagwarantowanie świeckości państwa i równych praw dla wierzących i niewierzących.

ocenił(a) film na 8
skalp_el

Zacznijmy jednak od najbardziej znanych historyków i biografów Hitlera. Jak podaje Karol Grunberg, jeden z najbardziej znanych niemieckich historyków i biografów Hitlera, „Nie był Hitler w istocie wierzącym chrześcijaninem”.

Hitler nie tylko nie wierzył w chrześcijańskiego Boga, wręcz w żadnego Boga on nie wierzył. Lech Z. Niekrasz, w swej książce poświęconej porównywaniu biografii Hitlera i Stalina pisze o tym, jaki był stosunek Hitlera do wiary w Boga: „Bóg był dla niego takim samym urojeniem, jak pojęcie dobra i zła. >>Wiarę w Boga — powtarzał — powinno się tracić tak jak pierwsze zęby<<”[2]. Nicolas v. Below, adiutant Hitlera, napisał o postawie religijnej Hitlera w swych wydanych po latach wspomnieniach wojennych: „Nigdy nie zauważyłem u niego żadnych oznak pobożności [...]”[3].

Biografowie Hitlera są na ogół zgodni co do tego, że pojawiające się w wielu przemówieniach słowo „Opatrzność” rozumiał on w znaczeniu siebie samego. Mniemał bowiem, iż jest mężem opatrznościowym, wybranym przez los dla zbawienia Niemiec. Natomiast zbiór doktryn i pojęć religijnych został przez Hitlera i jego partię NSDAP napełniony nową treścią, w której przewodnią rolę (doktryny) pełnił narodowy socjalizm, Hitler miał zaś w tym wszystkim pełnić rolę swego rodzaju obiektu kultu religijnego. Jak podaje Grunberg, NSDAP w swym nowo przyjętym wyznaniu wiary oświadczyła, że „uznajemy narodowy socjalizm za jedyną prawdziwą wiarę naszego narodu”[4].

CZEMU LEWAKI ZAWSZE ODWRACAJĄ KOTA OGONEM I KŁAMIĄ W ŻYWE OCZY?

skalp_el

"Zresztą, Hitler był osobą wierzącą, co wielokrotnie podkreślał"

Jest dyskusja odnośnie tego czy był panteistą, neopoganinem czy ateistą, aczkolwiek mało która poważna osoba zakłada jego katolicyzm - on sam nigdy nie wziął strony Kościoła w konflikcie z protestantami, "oddawał hołd" na mównicy jednym i drugim, co zresztą nie dziwi, przecież nie zakładasz chyba, że człowiek który kreował się na antykomunistę deklarowałby nienawiść do chrześcijaństwa w państwie zamieszkanym głównie przez chrześcijan.
Aczkolwiek zauważmy jedno - w krajach protestanckich które okupowali Niemcy, reżimy marionetkowe były antykatolickie, w Wielkopolsce Kościół był niszczony na równi z Żydami, większość księży zamknieto w obozach, kościoły były przerabiane na magazyny, a szaty liturgiczne na materiały toaletowe.
To co polityk mówi publicznie to jedno, a to co robi prywatnie to drugie - nienawiść Hitlera do Kościoła Katolickiego jest pewna, Hitler otoczył się neopoganami lub radykalnymi protestantami, prywatnie według relacji jego otoczenia wyrażał się bardzo źle o Kościele.

Zreszta, czy Hitler nie powiedział publicznie wiele razy, że nie będzie wojny, że zależy mu na pokoju, że jego polityka rasistowska wyklucza konflikt z Polską (w jedynym wywiadzie dla polskiej gazety) itd? No właśnie.


"Ale czy dziś wielu hierarchów KK, zwłaszcza w Polsce również nie idzie na przekór nauczaniu Jezusa?"

Nie idzie, a jeśli uważasz, że jest odwrotnie to powinieneś to udowodnić.

Al_Bundy

Czyżbyś uważał, że wykorzystywanie dzieci przez osoby duchowne jest zgodne z naukami Chrystusa?

skalp_el

,,Zresztą, Hitler był osobą wierzącą". Litości, ty się chłopie lecz. Hitler Żydów nienawidził, więc gdyby był chrześcijaninem to musiałby czcić ... Żyda.
On religii chrześcijańskiej nienawidził właśnie za jej żydowskie korzenie.

Shadow_dawnego_ggggggg

W 1933 na Konferencji Episkopatu Niemiec w Berlinie: "Kościół katolicki przez piętnaście stuleci traktował Żydów jak szkodników, zamykał ich w gettach i tak dalej, ponieważ zorientowano się czym są Żydzi. (…) Ja odwołuję się do tych piętnastu stuleci."

W odezwie z 22 lipca 1933 do NSDAP: "Zawarcie przez Watykan traktatu z nowymi Niemcami oznacza uznanie przez Kościół katolicki państwa narodowosocjalistycznego. Traktat ten jasno i wyraźnie pokazuje całemu światu, że twierdzenie o wrogości narodowego socjalizmu do religii jest kłamstwem. (…) Konkordat dał Niemcom możliwość i stworzył sferę zaufania, która będzie miała szczególne znaczenie w pilnej walce z międzynarodowym żydostwem."

ScaryMan

„W tym krytycznym momencie naszą historyczną misją jest przewodzić białej rasie na świecie w jej ostatecznej krucjacie. Krucjacie, której celem jest przetrwanie. Krucjacie przeciwko semickim podludziom” – pisał w jednym ze swoich programowych komentarzy Andrij Biłecki, lider Azowa. Litości, aż ciarki przechodzą....
A tinermas i wraz z nim całą ,,postępową" Europą martwi się naszym ,,antysemityzmem", ,,nacjonalizmem" i katolicyzmem.

Shadow_dawnego_ggggggg

Czekaj, próbujesz udowodnić coś o austriackim akwareliście cytatem Ukraińca, który urodził się kilkadziesiąt lat po jego śmierci? xD

ScaryMan

Kupiłem GW. Nie czytałem, POdtarłem się. Zapytacie dlaczego? Otóż odpowiadam. U nas w siedzibie PO KO Nastajaszczi Grregorio Schetynio dokonał cięcia kosztów. Jesli ktoś z nas po dokonaniu def ekacji chce się podetrzeć papierem toaletowym to musi wziąć ze sobą z domu,kupić,lub ewentualnie odwiedzić szalety miejskie . Na przykład ja jeśli nie uda mi się skitrać z pociągu rolki papieru to dość często po wypróżnieniu do POdciru używam tylnej części koszuli, którą później chowam do spodni.

Shadow_dawnego_ggggggg

Co

Btw, Michnikowi musi być bardzo wszystko jedno, co zrobiłeś z jego GW jak już za nią zapłaciłeś xD

ScaryMan

Przypomina się kawał: wyhu...łem PKP. Kupiłem bilet. Nie wsiadłem do pociągu.
Cień pozdrawia ale prosi abyś nie pisał już głupot na temat mitycznych związków katolicyzmu i nazizmu. Nie czytaj godhagena. Ten jego ,,niedokończony rozrachunek" to stek bzdur.

ScaryMan

KODomici, POKOwcy, lewacy wszelkiej maści, zrozumcie jedno: autostrady i drogi służą do jeżdżenia, normalni ludzie (poza tym, że muszą uważać na Covid) muszą załatwiać swoje codzienne sprawy. Dajcie im spokój, nie blokujcie dróg
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-potracil-protestujacych-policja-szuka-spr awcy-6568909060876992a
W piątek przez 30 minut musiałem, czekać aż tramwaj odjedzie, bo agresywny tłum wrzeszczący ,,jebać PiS" zastawiał drogę.

Shadow_dawnego_ggggggg

I bardzo dobrze. #wypiertyjuzwieszco

ScaryMan

Uwaga, Holandia chce wprowadzić w naszym kraju demonkrację, ku uciesze takich ludzi jak scaryman

Shadow_dawnego_ggggggg

Kolejny prawak straszy ludzi dobrą zabawą.

ocenił(a) film na 2
Shadow_dawnego_ggggggg

Bredzisz jak zwykle i nawet nie chce mi się przytaczać licznych cytatów religijnych z jego wystąpień. Pieprzysz zamiast sięgnąć do źródeł.

skalp_el

Człowieku, co ty bredzisz? Hitler był politykiem, a politycy często muszę iść na kompromisy. O ile wiem to chwilowo w pierwszej połowie lat 30. Hitler udawał człowieka religijnego, aby uzyskać poparcie KK. Jeszcze wtedy nie czuł się pewnie, więc musiał udawać umiarkowanie. A KK??? No cóż, pewnie dał się nabrać przynajmniej w pewnej mierze Hitlerkowi (a ty matole do teraz jesteś oszukany i wierzysz w ,,pobożnego" Hitlerka). I co się im dziwić. Przecież już w latach 20. przewidywano, że Niemcy Weimarskie upadną i powstanie państwo nazistowskie lub komunistyczne. I co, KK miał wspierać powstanie tego pierwszego? Ale to i tak okropne że KK i przeciętny Niemiec musiał wybierać miedzy tak skrajnymi opcjami.

Shadow_dawnego_ggggggg

Tak, Hitler był bardzo wierzący. Tak wierzący, że naziści wymordowali dziesiątki tysięcy księży oraz spalili setki kościołów i klasztorów. Zdecydowanie to wszystko potwierdza tezę, że Adolf był człowiekiem wielkie wiary...

Dodatkowo jego stwierdzenie, że żałuje iż w Europie ukorzeniło się "miłosierne Chrześcijaństwo" zamiast "twardego islamu" doskonale dowodzi jak głęboka była jego wiara...

Szkoda czasu. Kogoś kto powiela kłamstwa propagowane przez anty-religijnych fanatyków bez skonfrontowania ich z faktami nie przekonasz jednym, dwoma czy nawet dziesięcioma komentarzami na takim portalu jak Filmweb.


Pozdrawiam serdecznie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
skalp_el

Hitler urodził się w katolickim domu ale wierzącym człowiekiem na pewno nie był, przynajmniej jeśli chodzi o chrześcijaństwo, które tak naprawdę miał w głębokiej pogardzie. Może przydałoby się Tobie odświeżyć wiedzę z zakresu historii?

ocenił(a) film na 2
bambinabimba

Skąd wiesz, że nie był wierzącym człowiekiem? Powiedział Ci to, czy może jakoś wszedłeś w jego wspomnienia? Może warto ogarnąć się?

skalp_el

Tak, Hitler był bardzo wierzący. Tak wierzący, że naziści wymordowali dziesiątki tysięcy księży oraz spalili setki kościołów i klasztorów. Zdecydowanie to wszystko potwierdza tezę, że Adolf był człowiekiem wielkie wiary...

PIXA_GOD

Z wymienionych osób tylko Mao był regresywny.

Witcher

Postęp ? Hitler to już wymyślił więc nie postęp

demoncey

Jak na razie to tylko ty i autorzy kolejnych postów macie ból dupy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
demoncey

Właśnie o tym mówiłem. Typowy komentarz na poziomie równym wszystkim innym.

ocenił(a) film na 10
paul43

Na twoim miejscu bym nie ignorowal sygnalow, ktore wysyla tobie cialo. Niekontrolowane wyproznianie to spory problem.

paul43

Czesta ich przpadlosc ze krytykowanie nazywaja bolem dupy na samym starcie :)

paul43

Człowieku, przestanże z bólem dupy. Wiesz co twój idol o tym twierdzi. Nie wiesz, to poczytaj:
https://gwiazdy.wp.pl/robert-biedron-bolaca-pupa-znaczy-ze-bylo-dobrze-585650269 3270657a

Shadow_dawnego_ggggggg

to nie jest mój idol, idioto. to nawet nie ta strona sceny politycznej.

demoncey

jako kobieta która nigdy nie była ciąży nie miała aborcji do tego ateistka nie rozumiem - dziewczyna miała 2 aborcje nie było pokazane żeby po nich rozpaczała nagle widzi zabieg aborcji ,, na żywo '' i co ?? nagle jej walka i przekonanie że kobiety mają prawo wyboru znika . Jest za to mnóstwo płaczu poczucia winy . Jeszcze mniej nie rozumiem ludzi którzy pod kliniką stali - nie znając sytuacji kobiet chcieli je przekonać by zachowały dziecko- już komiczna jest scena rozpaczy matki której córka wchodzi na zabieg no litości kobieta rozpaczała jak by dowiedziała się że został jej miesiąc życia. Ok to film o kobiecie ale nigdzie nie jest nawet wspomniane że kobiety zachodzą w ciąże w wyniku gwałtu . Nie wiem czy ktoś zauważył ale to nie film oparty na faktach tak organizacja jest prawdziwa główna postać też ale akcja cała to tylko wizja artystyczna twórców. Film nie długo na tvp i tv trwa puszcza z takim katolicko prawicowym przesłaniem

ocenił(a) film na 10
kat8

Widzę,ze jesteś trochę nieogarnięta i masz spore problemy z empatia to ci to wytlumaczę. Film zasadniczo ilustruje ten sam mechanizm i casus psychologiczny ,który częsta ujawnia się na przypadku ludzi będących światkami egzekucji w stanach. Egzekucja Jest dla nich tak traumatycznym i szokującym doświadczeniem ,ze zostają jej przeciwnikami.Aborcja to nie wyrwanie ósemki ogarnij się.

demoncey

aborcja to nie jest coś, na co idziesz i nie masz pojęcia, co się będzie działo. w klinikach się z kobietami na ten temat rozmawia, podsuwa inne rozwiązania, tłumaczy cały proces. nie ma tam scen rodem z horroru, że płody uciekają, a kobiety się wyrywają i trzeba j kajdanami do fotela przykuwać. każda kobieta aborcję przeżywa inaczej, jedna płacze, a druga jest szczęśliwa i czuję ulgę. nie Tobie oceniać, co kto ma czuć.

manowce

Ci ludzie stali pod tą kliniką bo dla nich największa wartością jest życie ludzkie. Takie Ci ludzie mieli przekonania i trzeba to szanować. Kobiety chcą mieć wybór i mają nikt tego nie neguje, jednak są w życiu rzeczy nieodwracalne jak np. śmierć co byś nie zrobił i tak Cię to czeka. Poczęcie dziecka to też rzecz nieodwracalna, rodzi się nowe inteligentne życie, które ma cały świat przed sobą dlaczego ktoś rości sobie prawo do wyboru czy to nowe życie ma istnieć czy nie? Jakim prawem poprzez aborcje ktoś odbiera wolność nowemu życiu? Dla poczucia ulgi, by pozbyć się problemu, bo życie sobie zmarnuje. Wszystkie te argumenty są niczym przy argumencie jednostki (poczętego życia) do prawa istnienia. Usystematyzowany proces zabijania ludzi według swoich ideologi już przerabialiśmy podczas 2 wojny światowej . Dla mnie człowiek = poczęte życie

ocenił(a) film na 1
MistrzKJ

Nie jest dla nich najważniejsze ludzkie życie. Domy dziecka są przepełnione. Kobiety wielokrotnie zostają same z niepełnosprawnymi dziećmi, nikt się jakoś nie interesuje, że nie mają za co żyć, czy leczyć, a więc ratować ludzkie życie. Nikt się nie przejmuje co czują osoby zgwałcone, od których wielokrotnie odwraca się społeczeństwo i które są traktowane, jakby były winne temu co je spotkało. To po prostu hipokryzja i wycieranie sobie gęby pięknymi frazesami, ale żadne działanie. Takich hipokrytów interesuje życie ludzkie zanim się pojawi na świecie. Jestem przeciwna aborcji na życzenie, ale i głoszeniu nieprawdy, jak to wielokrotnie ma miejsce w tym gniocie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones