PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 036
ocen
5,6 10 1 103036
4,8 25
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Taka inna troszke wizja o Noe.Ale za to bardzo klimatyczna i efekciarska.Dobrze sie oglada.Aktorzy nie zawodza i daje duzo do myslenia o tym jacy jestesmy.Czym sa ludzie.

ocenił(a) film na 9
lavrenzo84

zgadzam sie, bdb film. dałam 9.

ocenił(a) film na 5
lavrenzo84

nudny jak flaki z olejem, bajka dla dzieci klas 1-3

ocenił(a) film na 3
kolarz1983

niestety się zgadzam

ocenił(a) film na 3
kolarz1983

Ja też się zgadzam... Jakieś nieudane połączenie Biblii z post-apokaliptyką....

ocenił(a) film na 4
lavrenzo84

NIE STAWIAMY kropek po wykrzykniku i pytajniku. NIE STAWIAMY spacji przed wykrzyknikiem, pytajnikiem czy wielokropkiem.
Brak tak elementarnej wiedzy może o czymś świadczyć ;)

ocenił(a) film na 6
jarczynska

O czym?

ocenił(a) film na 9
jarczynska

Nie moge ehhh ahh i nastepna polonistka ;]].

ocenił(a) film na 4
lavrenzo84

Nie, nie polonistka, ale to jak posługujesz się własnym językiem pokazuje i jakie masz wykształcenie i jak bardzo głupiutki jesteś/nie jesteś :]

ocenił(a) film na 9
jarczynska

Nie opisuje kogos po tym jak pisze i jaka jest jego ortografia.To najwiekszy twoj blad bedzie.Widzialem nie jednego glupiutkiego i nie jedna osobe z problemami wyslowienia sie i pisowni i tacy pomogli by kazdemu w potrzebie.To bardzo dziwne oceniac kogos po pisowni i mowie.

ocenił(a) film na 4
lavrenzo84

Ależ mój drogi, ja nikogo nie oceniam. Czepiłam się jedynie tego, że gwałcisz swój własny język ;) Jeśli aż tak Cię to uraziło i zabolało, to jak najbardziej przepraszam.

ocenił(a) film na 9
jarczynska

hehe.Dobre dobre .ok

ocenił(a) film na 5
jarczynska

Brawo, Agniecha! Tak trzymaj!

ocenił(a) film na 10
jarczynska

Kretyństwo, po tym jak ktoś pisze na klawiaturze swojego kompa można ocenić jego inteligencję? Kurde stara wiesz że wielu wielkich tego świata miało dysleksję mimo swojego geniuszu? BRAWO JESTEŚ SUPER PEWNIE MASZ IQ TYSIONC PIĘĆSET STO DZIEWIEŃSET> ale ze mnie down.

ocenił(a) film na 4
Kiciajka

Naucz się słońce rozróżniać dysleksję od braku wiedzy czy chęci poprawnego zastosowania znaków interpunkcyjnych czy gramatyki ;) Wtedy będziemy mogły dyskutować na równym poziomie. Póki co - pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
jarczynska

A od kiedy to w zdaniu piszemy DRUKOWANYMI literami ???

ocenił(a) film na 4
UPADLY_WIDZ

Od wtedy, kiedy chcemy coś mocno podkreślić, a boimy się że nasz czytelnik jest nierozgarnięty :) W mowie mamy akcent logiczny, w piśmie...no cóż ;)

ocenił(a) film na 10
jarczynska

To raczej powinno się to akcentować wykrzyknikiem, a nie drukowanymi literami :)

ocenił(a) film na 4
UPADLY_WIDZ

Wykrzyknik wskazuje na podkreślenie całego zdania, nie konkretnego fragmentu :)

UPADLY_WIDZ

Drukowane -wielkie - litery to krzyk, dobrze o tym pamiętać.

ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

Ten film jest przede wszystkim wielką piękną metaforą historii Noego, przecież jeżeli by uznać ze biblię trzeba interpretować co do joty to powstałby stek bzdur ludzie, naprawdę wierzycie we wszystko co Stary testament mówi DOSŁOWNIE? jeśli tak to jesteście za przeproszeniem bandą idiotów, Aronofsky pozwolił sobie na motywach historii Noego nakręcić wspaniały film o Ludzkiej Naturze fanastyczną poruszającą metaforę o człowieku! Dlaczego ten film jakiś kretyn polski kazał dubbingować, nie wiem, dlaczego to jest niby film na wyjście z klasą na Religii do kina- nie wiem to jakiś idiotyczny error, JAK MOŻNA ROZLICZAĆ TEN FILM z faktów biblijnych!? Biblia nie jest SCENARIUSZEM do tego filmu! polecam TVP jeden w świąteczne przedpołudnia tam znajdziecie filmy dla siebie. Arrgh. w Dodatku te fantastyczne Animacje poklatkowe i te piękne stworki... NONIEMOGE> Ale nie Transformesy dl aludzu zawsze będą lepsze. Może to dobrze że lud nie rozumie Aronofskiego, lepiej dla mnie.

ocenił(a) film na 10
Kiciajka

'przecież jeżeli by uznać ze biblię trzeba interpretować co do joty to powstałby stek bzdur ludzie, naprawdę wierzycie we wszystko co Stary testament mówi DOSŁOWNIE?'
Chociażby przypowieści Jezusa w Nowym Testamencie pokazują, że człowiek wschodu, mówiąc o koniu i ośle na polu, niekoniecznie ma na myśli czworonożne istoty. Inaczej - po co Pan nasz siliłby się na powtarzanie treści w innej formie?

lavrenzo84

zgadzam się w 100% ale nie od dziś wiadomo że film może mieć niską średnią na filmwebie ale nie musi od razu być najgorszy.
jak dla mnie świetnie pokazana historia Noego.

użytkownik usunięty
Andrzejek2001

ty tutaj a więc jednak :)!!!

użytkownik usunięty
Andrzejek2001

zgadzam się w 100%

użytkownik usunięty
lavrenzo84

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

Klimatem film wymiata, Darren stworzył istne dzieło !

ocenił(a) film na 7
lavrenzo84

Twórcy są sami sobie winni, bo jak się próbuje coś na siłę ulepszyć, to zwykle się przedobrzy i popsuje.

Twórcy chcieli dać psychologiczny film z przekazem - czyli kino ambitne, dla krytyków i intelektualistów - i film byłby wielkim sukcesem, gdyby tak zrobili i na tym poprzestali.

Twórcom to jednak nie wystarczyło i pomyśleli, że taki film nie będzie przyciągał młodej, amerykańskiej publiczności. Sam kataklizm jest epicki, ale potrzeba więcej akcji! Potrzeba przemocy, walki, potworów, dramaturgii, przeciwstawnych bohaterów walczących ze sobą, finałowego pojedynku etc - więc dodali te wszystkie typowe elementy.

Te dwa elementy już łączono ze sobą, i to z dużym sukcesem. Film nadal miał szansę na wielki sukces, ale im wciąż było mało.

Twórcy pomyśleli więc, że gdyby to była historia biblijna, to film przyciągnie chrześcijan, szkoły i ateistów (którzy przyjdą, by móc później krytykować:d) - a wtedy zarobią krocie, niczym twórcy Pasji. Dlatego tam jest Noe, a nie Gilgamesz czy Zenek z Łomży.
Tyle, że rzadko zdarza się, aby sprzedać historię Biblijną jako "troszkę inną" (że użyje Twojego, ekstremalnie subtelnego określenia). Osobiście kojarzę tylko "Ostatnie kuszenie Chrystusa" - w tej samej skali inności.

I gdyby tam był Gilgamesz lub Zenek z Łomży, to film miałby ocenę 7 lub wyżej. Gdy jednak ktoś bierze opowieść, dla wielu uznawaną za historyczną, i zmienia w niej 99% wątków na niekorzyść postaci uznawanych za pozytywne, to równie dobrze mógłby robić film o "polskich obozach śmierci" i świętości Hitlera;)

To strzał w stopę i tyle;) A w tym wypadku (w mojej ocenie), strzał w stopę z chciwości.

ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

Widać jak wielu widzów nie dorasta do dzieł Darrena.

ocenił(a) film na 8
lavrenzo84

Zgadzam się. Wreszcie jakaś mądra wypowiedź, a nie ludzików którzy nie mają pojęcia o filmach.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones