PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=665400}

Obcy: Przymierze

Alien: Covenant
5,7 78 984
oceny
5,7 10 1 78984
4,8 32
oceny krytyków
Obcy: Przymierze
powrót do forum filmu Obcy: Przymierze

Zwiastun

ocenił(a) film na 5

Na youtube jest juz pierwszy zwiastun.Tyle czekania i takie rozczarowanie:/

użytkownik usunięty
mck_90

każdy chciał Aliena więc po co to narzekanie?
Jest Alien ale nie ma inżynierów i każdy narzeka... ahaahah

ocenił(a) film na 5

Juz kazdy z tego beke toczy,pozatym wcale nie jest powiedziane ze inzynierow niebedzie,to tylko zwiastun mogli by sie ludzie ogarnac.... Ja tam czekam bo umowmy sie kiedy znow dostaniemy wysoko budzetowy horror scifi ? W erze Marvela i Disneya mozna o tym pomarzyc,a zwiastun ma najwaznieszy element filmow z Obcym czyli niepokojacy klaustrofobiczny klimat,oby tego niespaprali,czekam na wiecej

użytkownik usunięty
Joleke22

Sami hipokryci

ocenił(a) film na 5

Nie chodzi o obecność obcych czy tych całych inżynierów albo o ich brak tylko żeby film był DOBRY! A nie opowiastki o zombie w kosmosie, magicznej mazi wlatującej do uszu i ziemskie kałamarnice w kosmosie.

użytkownik usunięty
szybki1244

To jak lubisz Prometeusza?

ocenił(a) film na 5
szybki1244

I po zwiastunie stwierdzasz, że film będzie kiepski ? trochę słabo...

ocenił(a) film na 5
amatory85

a Ty że dobry? Zwiastun zdradza na tyle dużo że już wiem że będzie słabo. Za słabo na markę ALIEN. Tranformacje w zombie i czarna maź. Jeżeli nie rozumiesz wad Prometeusza to ja Ci ich nie wytłumaczę bo nie mam na to dnia.

ocenił(a) film na 5
szybki1244

Nie mam słów na takie myślenie. Szkoda wchodzić w dyskusję z kimś, kto sobie wyrabia zdanie o opinii innych jednocześnie nie zadając drugiej osobie ani jednego sensownego pytania.

ocenił(a) film na 5
amatory85

Dziwią mnie pytania w stylu "po trailerze oceniasz że jest zły?".
Jednak gdy ktoś chwali to wszystko jest ok. Czyli można oceniac ale pod warunkiem że jest to ocena pozytywna ;)

ocenił(a) film na 5
szybki1244

Po pierwsze nie mam pojęcia skąd wywnioskowałeś, że mi się coś podoba skoro odniosłem się tylko do Twojego komentarza ? Natomiast z Twojej wypowiedzi od razu można wywnioskować, ze film skreślasz, bo trailer Ci się nie spodobał i poprzednia część "Prometeusz". Ja odnośnie filmu nie napisałem nic. Po drugie wstrzymam się co do komentarzy po premierze filmu

ocenił(a) film na 9
szybki1244

Sprawdziłem w sieci - to nie transformacja w Zombie, tylko nowy typ Obcego, Neomorf, nie będzie przegryzał się przez klatę tylko przez plecy, Tak więc zamiast chestburstera będzie backburster.

ocenił(a) film na 5
CorporalHicks

w Prometeuszu ludzie zamieniali się w jakieś zombie-podobne twory przez kontakt z "czarną mazią". No nic, zobaczymy co nam tutaj przygotują. Ja na pewno nie czekam :I

użytkownik usunięty

Jest i drugi zwiastun, jeszcze lepszy: https://www.youtube.com/watch?v=JbQTAp6hYhY

ocenił(a) film na 2

To jest zapowiedx filmu klasy C

https://www.youtube.com/embed/TXkU8cPGl1c?vndclient=mv-google&vndel=watch&vndapp =youtube_mobile&vnddnc=1

użytkownik usunięty
nawieczor

Klasy S-kok na kasę. Gość jest kompletnie wypalonym staruszkiem.

mck_90

Dobija mnie scena zgonu pod natryskiem - jakby została żywcem przeniesiona z jakiegoś durnego slashera dla nastolatków.
Niby jest klimat pierwszej części, ale jeżeli znowu do zgonów będzie trzeba doprowadzać takimi durnymi zagrywkami, to szykuje się najgorsza część serii, która nie będzie się mogła nawet obronić oryginalnym spojrzeniem reżysera.

Jestem też ciekaw w jaki sposób połączą to z idiotycznym zakończeniem "Prometeusza" [SPOILERY] - zobaczymy skamielinę fotela SJa z Noomi Rapace ledwo sięgającą do oparcia, głowa Davida opowie załodze jak sterować statkiem, a w prologu wielki albinos podmieni wszystkie kapsuły na jaja? [SPOILER OFF]

użytkownik usunięty
Khaosth

Skoro David polecial z Shaw to razem jakos powinni byc.

ocenił(a) film na 5
Khaosth

Dobrze powiedziane .Cały zwiastun sprawia wrażenie że jest to slasher, którego akcja toczy się gdzieś w kosmosie .Ale kurcze,mam nadzieje że Scott zachował resztki rozsądku i nie popełni tak drastycznego błędu serwując nam horror sci-fi polegającym na eliminowaniu bohaterów jednego po drugim bez większego sensu.

mck_90

mnie tam martwi jedno jeżeli obcy będzie w całość w cgi to ja podziękuje

ocenił(a) film na 5
kadim_filmweb

Nie no myślę że CGI będzie tylko wyjściem awaryjnym w niektórych scenach (Jeśli chodzi o Obcego rzecz jasna).

ocenił(a) film na 10
Khaosth

Nie czaje o co wam chodzi. Mnie osobiście bardziej przeraża fakt, że zostałbym zabity nago podczas seksu niż w ubraniach... Serio. Film niesie ciekawe spojrzenie na ewolucję Aliena, ale tylko człowiek inteligentny obejrzy zwiastun kilka razy i się nad nim zastanowi. Ja już znam całą fabułę filmu, a przynajmniej tę część jak się rozwijać będzie nasz kochany xenio.

praetorianshaxo

Dobrze znany i głęboko zakorzeniony lęk - na tyle dobrze, że w horrorach zdążyli go przemaglować wielokrotnie. Zwłaszcza w slasherach pokroju "Piątku trzynastego".
Sęk w tym że Alieny dotychczas bazowały raczej na budowaniu grozy w inny sposób. Nie trzeba było bohatera pozbawiać jakiejkolwiek możliwości obrony, kazać mu się rozpraszać dla przyjemności by mógł go zajść od tyłu ślamazarny potwór. Dotychczas to potwór był na tyle sprytny by znajdować sposób na zniweczenie każdej linii obrony, począwszy od "Prometeusza" to załoga musi być na tyle głupia by dawać się zaskoczyć w każdej sytuacji.

ocenił(a) film na 1
Khaosth

Dokładnie. Scena pod prysznicem - jakby ściągnięta z horroru klasy B.

praetorianshaxo

Ciekawi mnie co wyczytałeś z tego zwiastunu? Ja w sumie same banały - Przylatuje załoga na planetę, znajdują statek, wchodzą bez skafandrów, dają się zaskoczyć facehuggerowi, zakażony zostaje wprowadzony na statek (tyle że może nie tamten, bo dawali sugestywne zbliżenie na owada lecącego w kierunku ucha), w izolatce wykluwa się obcy, załoga lata w te i we wte by się od niego uwolnić (poza tymi trykającymi się pod prysznicem), a w międzyczasie android zapewne znów będzie dotykał wszystkiego. A że jesteśmy w atmosferze planety, to będzie więcej eksplozji.
Pewnie coś mi umyka, ale dla mnie to trochę taki "Alien" z elementami "Prometeusza", tylko chwilowo bez żadnych nowości (może poza wyjściem ksenomorfa z drugiej strony i slasherowym prysznicem).

ocenił(a) film na 10
Khaosth

To już moja sprawa co wyczytałem z treści w zwiastunie. Moim zdaniem nie powinieneś oglądać tego filmu skoro oceniasz go już po zobaczeniu tylko zwiastunu w sposób negatywny. Jak tak, to Prometeusz był zły mimo świeżej wizji i ewidentnych ostrzeżeniach, że jedynie będzie KLIMAT OBCEGO. A teraz gdy wszyscy dostali tego aliena na ekranie to drą ryja że nie chcą aliena tylko wolą prometeusza... K****a ogarnijta się. Jesteście zwykłymi mendami, którym można miodem dupę smarować a i tak wam nie dogodzi. Na film pójdę bo w moim odczuciu będzie warto.

praetorianshaxo

skoro to dla ciebie taka tajemnica...

Dobrze wiedzieć, że oceniłem już film. Myślałem że my tu wspólnie spekulujemy na jego temat na podstawie zwiastunu. No tak, zapomniałem! Przecież ty ze zwiastunu już całą fabułę poznałeś i wiesz jak prawie cały film będzie wyglądał!

Skoro wiesz co mi się nie podobało w "Prometeuszu" lepiej ode mnie, to pewnie wiesz także jak podchodziłem do niego po pierwszych zwiastunach. Na bank znasz też moje zdanie na temat diakona, klimatu, historii, czy sprzecznych doniesień Scotta, a także jesteś w stanie stwierdzić po reakcji na zwiastun jak ocenię nie zmontowany jeszcze film. Ba! Masz nawet pewność że tłumy narzekające na odstępstwa "Prometeusza" są dokładnie tymi samymi co narzekają teraz na podobieństwa do "Obcego"! Musisz zagrać w totka po prostu!

PS.
Drażliwyś chłopcze, banalne sprawy cię z równowagi wyprowadzają...

ocenił(a) film na 5
praetorianshaxo

Może ostudźmy trochę emocje i poczekajmy na pełny zwiastun filmu skoro do premiery zostało grubo ponad cztery miesiące.Może wtedy ta dyskusja będzie miała jakiś sens :P.

ocenił(a) film na 7
mck_90

Dlaczego w ogóle watek Inżynierów został porzucony?

użytkownik usunięty
Snorli

Bo prawie kazdy hejtowal Promka za brak aliena, mimo ze byl bardzo ciekawy.

ocenił(a) film na 7

Ok ale przecież Shaw i David mieli polecieć na technologiczną planete nie na pustynie...

ocenił(a) film na 10
Snorli

Na zdjęciach jest masa ujęć z inżynierami w Alien Covenant. Ludzie ogarnijcie się! Na zwiastunie nie pokażą wam całości filmu. Wiem, że ten film będzie chyba nawet lepszy od dwójki i wyżej. Jedynki niestety nic nie przebije xD

ocenił(a) film na 9
Snorli

Tylko że technologia Inżynierów miała swój oryginalny styl wizualny. Nie wiem czy jest ktoś kto mógłby to zaprojektować po śmierci Gigera.

ocenił(a) film na 8
Snorli

Nie został. Poszperaj w sieci.

mck_90

Nie oceniaj książki po okładce :)

ocenił(a) film na 8
mck_90

Sam zwiastun może i nie powala jednak nie oceniajmy filmu po zwiastunie bo fabuła zapowiada się świetnie według tego co mówił Fassbender

ocenił(a) film na 5
chadowski

Racja .To te całe czekanie na zwiastun tak trochę mnie zdenerwowało, myślałem że jednak pokażą coś więcej.

ocenił(a) film na 8
mck_90

Zwiastun pokazuje mało i dobrze, mamy wiedzieć że będzie obcy i historia czarnej mazi jest trudniejsza niż się wydaje. A co do zwiastunu racja, jest bardzo średni/słaby bo nie zaskakuje a mógłby

ocenił(a) film na 10
chadowski

zwiastun pokazuje mało z pozorów. Ja osobiście znam już prawie całą fabułę i jedno wiem na pewno :3 To będzie dobry film. Scott nam wrócił. Ten stary dobry Scott.

ocenił(a) film na 8
praetorianshaxo

Też uważam że film będzie dobry jednak łatwo zepsuć go głupotami jak w promku 1

ocenił(a) film na 10
chadowski

P1 nie był taki zły, już nie gadajmy

ocenił(a) film na 8
praetorianshaxo

Zły nie był, choć miał kilka głupich momentów a to potrafi zepsuć nawet najlepsze pomysły

ocenił(a) film na 10
chadowski

W każdym filmie są niedopracowania. Bierzmy też poprawkę, że zamysł autora na niektóre postaci był taki, by one nie pałały specjalnie rozumem

użytkownik usunięty
praetorianshaxo

Tak hejtują tego Promka bez sensu... a teraz nagle chcą powrotu inzynierów bo to jednak ciekawy pomysł niż znowu obcy na statku i zabijanie załogi.

ocenił(a) film na 8

Inżynierowie będą bo wkońcu dzieje się to na ich planecie podobno, nic tylko czekać na premierę :D

ocenił(a) film na 6

Mnie Prometeusz urzekł i nawet stoi na półce jako płyta DVD. Od początku czekam na kontynuacje właśnie historii z Prometeusza. Xenomorphy jakoś mnie nie "jarają". Ot takie duże, wsciekłe kurczaki...

Sony_West

Oby to była kontynuacja Prometeusza, w sensowny sposób łącząca wątki. Bo jeśli Scott zaserwuje nam tyle co pokazał zwiastun, czyli bezsensowną rąbankę to oznacza, że jako reżyser się skończył.

użytkownik usunięty
bombadil

Chyba kazdy chcial taką nawalnke? Skoro tak narzekali na Promka

mck_90

Jak można być rozczarowany po zwiastunie ? xDDDDD

ocenił(a) film na 5
TheDrolix

Można być rozczarowany zwiastunem skoro się na niego tyle czekało :p Chodzi o zwiastun nie o film !!!

ocenił(a) film na 6
TheDrolix

Takie czasy. W naszym skomercjalizowanym świecie człowiek żyje w biegu. Nie ma czasu na oglądanie całych filmów. Dlatego coraz popularniejsze staje się oglądanie zwiastunów. W Wałbrzychu odbywa się nawet festiwal poświęcony tej formie sztuki filmowej.

Ja sam ostatnio mam ochotę wyskoczyć do kina na jakiś zwiastun ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones