PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107555}

Obcy kontra Predator

AVP: Alien vs. Predator
6,0 80 935
ocen
6,0 10 1 80935
4,1 12
ocen krytyków
Obcy kontra Predator
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator

scenografia genialna, gra aktorow bardzo dobra, historia dosyc logiczna i ciekawie przedstawiona, duzo akcji. czego chciec wiecej od takiego filmu?

kinoman989999

są błędy logiczne w paru scenach,scenografia rewelka,predki jako napakowane kloce i to minus moim zdaniem bo wygl.jak pudzian -.- ale i tak trzymałam str.predów a ty czyją?pozdrawiam :):):)

ocenił(a) film na 8
bojowniczka777

ja bylem bezstronnym obserwatorem :)

ocenił(a) film na 8
kinoman989999

Też dałem 8/10

ocenił(a) film na 6
kinoman989999

Czego chcieć więcej? Predatorzy, którzy przybyli na Ziemię to jakieś niezdary. Jak można było dopuścić do tego, że Łowca przegrywa pojedynek 1 vs 1 z Ksenomorfem, męcząc się z nim niewiarygodnie? Oglądając Predatorów miałem wrażenie, że są jacyś ociężali, bez sprytu... Ten jeden, który przetrwał był nawet ok.

ocenił(a) film na 8
Luis Garcia

mozna tlumaczyc to tak ze oni byli niedoswiadczeni, dopiero przybyli przejsc ten rytual przejscia w wojownika i pierwszy raz walczyli z alienami w takich warunkach

ocenił(a) film na 6
kinoman989999

No jeśli by przyjąć te kryteria, to mogłoby to tłumaczyć niezaradność Predatorów.

ocenił(a) film na 9
Luis Garcia

Zgadzam się z tym że byli nie doświadczeni tym bardziej że nawet w filmie jest o tym mowa :P

kinoman989999

Głupotą w fabule była chociaż by sama piramida. Jak to możliwe, że predatorzy nie przewidzieli tak banalnego planu ucieczki Królowej? I po co przy tym ryzykować życie całej ludzkości (predatorzy uczyli ludzi i przyjmowali ofiary z nich przez tysiące lat, więc byli im potrzebni)? Lepszym rozwiązaniem było by przeniesienie piramidy na obcą, niecywilizowaną planetę i tam organizować walki tak jak to było w Predators. Przyczepić się też można do przyspieszonego rozwoju obcego. W serii Obcy embrion rozwijał się ok 10 h, a proces przemiany chestburstera w xenomorpha trwały drugie tyle, więc cały proces musiał zająć łącznie prawie dobę, a tu w... godzinę najwyraźniej. Idiotyczne było wyposażenie predatorów. Po co predatorzy biorą ze sobą szpony które w sekundę roztapiają się w kwasie obcego, jeżeli było by to pierwsze starcie między Obcym a Predatorem to rozumiem, ale oni to przerabiają od tysięcy lat! Ciekawe też po co predatorzy biorą na polowanie ładunek wybuchowy który jest w stanie zniszczyć całą piramidę? To tak jakby pójść na polowanie tygrysów za zabrać ze sobą bombę atomową.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Po prostu nie przewidzieli jej ucieczki po co tu sie czegos doszukiwac? nie sadze zeby ludzie byli im tak bardzo niezbedni, moze bardziej w dawnych czasach, teraz piramida zostala jakby poligonem do cwiczen. nawet rozwoj w 10 godzin to glupota wiec jego skrocenie jest tylko powieleniem glupoty. szpony jak i bomba sa standardowym uzbrojeniem wiec zawsze je maja przy sobie

kinoman989999

"Po prostu nie przewidzieli jej ucieczki po co tu sie czegos doszukiwac?"- ale to jest głupie tym bardziej, że to super inteligentna rasa, która ponoć stworzyła człowieka. To tak jakby podczas igrzysk rzymskich zostawić wszystkie lwy, tygrysy itd w niezakluczonych i niepilnowanych klatkach. A poza tym doprowadza to do zbędnych poważnych komplikacji, zniszczyła by ona tradycję predatorów trwającą już tysiące lat.
"nawet rozwoj w 10 godzin to glupota wiec jego skrocenie jest tylko powieleniem glupoty."- mi nie chodzi o to że 24 h (pisałem prawie doba łącznie nie 10 ) jest czasem realistycznym (sam na początku stwierdziłem że to głupie), ale o to, że wcześniej tak było. Jeżeli tworzy się kolejnego obcego to powinno się przestrzegać pewnych schematów narzuconych przez twórców poprzednich części.
"szpony jak i bomba sa standardowym uzbrojeniem wiec zawsze je maja przy sobie"- ale na co szpony które są bezużyteczne? Predatorzy lecą na walkę z obcymi i powtarzają to od tysięcy lat, i chcesz mi powiedzieć że zawsze zabierali ze sobą szpony które niszczą się po pierwszym cięciu? Bomba może być, wczoraj sobie odświeżyłem film i wiem, że jeśli pójdzie coś nie tak to trzeba wysadzić.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Nie wiem skad ci przyszlo do glowy ze predatorzy stworzyli czlowieka. bzdura. a co do twojego punktu o rozwoju obcego to ten film nie jest kolejnym z serii "alien" wiec tworcy nie musieli sie kurczowo trzymac schematow.

kinoman989999

No film na pewno jest prequelem Obcego. Opowiada o wczesnych operacjach korporacji Wayland, a dwójka nawet Youtani (co sugeruje, że obie organizacje kiedyś się połączą), no i jeszcze mamy obcych. Predatorzy "stworzyli" człowieka, w sensie nauczali, uczynili z nich istoty inteligentne i cywilizowane.

kinoman989999

popieram , film jest swietny

ocenił(a) film na 8
kinoman989999

Długo nie mogłem się doczekać obejrzenia tego filmu, od czasu, gdy zobaczyłem kinowy zwiastun w tv, czekałem, by go zobaczyć. I się nie zawiodłem! Osobiście nie trzymałem niczyjej strony. Ale film oglądałem z ogromną przyjemnością. Nie był sklecony na siłę, a wręcz bym powiedział, że wniósł coś oryginalnego. Genialne połączenie dwóch legend kina s-f. Oglądałem kilka razy i pewnie jeszcze kilka obejrzę. REWELACYJNY.

kinoman989999

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./...\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .q

ocenił(a) film na 8
cezarywi

taki gest wykonala twoja matka jak zobaczyla jakiego balwana urodzila

kinoman989999

To powiedz, czym Twoim zdaniem ten film zasłużył sobie na taką wysoką notę???

ocenił(a) film na 8
cezarywi

a kim ty jestes zeby oceniac na jaka ocene film zasluguje ? kazdy ma swoj gust, i ma prawo oceniac jak chce.

kinoman989999

Ja oceniam to ze względu na jakośc filmową, a nie kogo ten film wciąga, chociaż to można uznać za plus.
Poza tym ta seria obraża fanów Predatora i Aliena, którzy mają prawo ocenić jak odebrali ten film. Czyli w większości przypadków ten film wywołuje u nich oburzenie i obrzydzenie. DLa nich to są po prostu gnioty.
Widocznie tego nie rozumiesz i przed obejrzeniem tego filmu nic nie wiedziałeś o Obcym czy predzie.
Najpierw oglądnij obydwie sagi, później pogadamy.

ocenił(a) film na 8
cezarywi

obejrzalem te obydwie sagi kiedy ty jeszcze waliles w pieluche. W przeciwienstwie do ciebie nie kieruje sie "wiekszoscia przypadkow", tylko wlasnym zdaniem. No ale do tego trzeba miec jaja, a tego ci brakuje. Patrzac po twoim ocenach to oceniasz filmy tak zeby nie narazic sie fanom"klasykow". smutne. zegnam

kinoman989999

I właśnie w tym przypadku nie masz racji. Ja nie oceniam klasyków żeby się przypodobać ich fanom. JA po prostu je oglądam. Oglądam i mi się podobają, a względem na jakość filmową też je rozpatruję. Tak więc poznaj mnie bliżej najpierw zanim chcesz mnie ocenić, bo rozmawiamy o filmach. Większość przypadków w tej rozmowie miał znaczyć ludzi z gustem którzy, jak sam mówisz, są fanami klasyki, tak więc jak nie rozumiesz czegoś to nie próbuj wyjaśniać, bo nie potrafisz...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones